Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2016., 16:30   #2041
Quote:
milko84 kaže: Pogledaj post
prpić opet napušta RH
ovo mu je vec pedeseti put... neda "banda" drzavna poticaje za firme od 10 kuna koje otvori ovaj muljator
Enes isStranke is offline  
Old 09.04.2016., 16:59   #2042
Mate Rimac briše tragove

Mate se nedavno ulogirao na "www.e-vozila.com" i izmijenio svoje postove. Pretpostavljam da je to napravio s namjerom da sakrije činjenicu da je imao gro para i da nije sve sam napravio i razvio "in-house" i s "prvim zarađenim novcem" jaooo car.
Upotrijebio sam alat "web.archive.org" i vidio što je točno izmijenio. Promjene su:

1.
Trenutna verzija: LINK
Stara verzija: LINK

Izbacio je:
Ne želim zvučit bahato ali je u planu skinut plasma boyevog zombija na 1/4 milje (11.882 @ 109.58 mph) koji trenutno drži rekord za street legal EV-ove.

Trenutno me muči što se ne mogu odlučit između DC warp motora i AC motora. Tu bih Vas molio za pomoć! Što preporučujete za veliku, jako veliku snagu? Koji motor, kontroler...?

Za napajanje sam mislio koristit ThunderSky-ove Li-ion baterije sa njimovim BMS-om. http://www.thunder-sky.com/products_en.asp

Nadam se da ćete mi moć pomoć jer bi što prije naručio dijelove. Krajem 6. mjeseca organiziram veliku konferenciju o obnovljivim izvorima (kojima se inače bavim) pa bi bila odlična promocija ako auto do tad bude u voznom stanju (ne mora biti dovršen, samo da vozi..)

Hvala Vam unaprijed na odgovorima!

Računam potrošit dvadesetak t € na projekt

Stvarno mi je stalo do ovog projekta, imam svoje razloge zašto ulažem toliki novac u to, ali to trenutno nije niti bitno. Bitni su mi tehnički problemi koje treba što prije riješiti pa vas molim za vaše mišljenje na temu pogona (motora i kontrolera)



HAL9000v2.0 je napisao/la:
Postoji al ovo je najjači sa vodenim hlađenjem koji mmožeš normalno lupit od siemensa, drugi su po narudžbi. Druga stvar je što za takve motore ne postoje standardni kontroleri sa DC ulazom nego ga moraš sam napravit. Bolje uzmi 4 motora sa 4 kontrolera.

BTW. Wellcome, i pozdravi Zaxa kad ga vidiš...



Imaš link ili naziv tog motora?

Ne postoji jači motor drugog proizvođača? Neki industrijski? Nije valjda da ne postoji kontreler za motor jači od 200kW?!

I koliki napon i max struja moraju biti input ovog kontrolera koji je koristio u BMW-u? Ima netko link od toga?

Možda bi onda bila onda ona opcija sa 2 motora na stražnjoj osovini interesantna i samo napravit copy & paste sustava u spomenutom
BMW-u, samo sa više motora, kontrolera i jačim baterijama. Šta kažete na tu opciju?

Zaxa već dugo nisam vidio...

Btw. U kocku slažem jer mi je nije žao rezat, varit, lijepit isprobavat. Kad proradi sve kako treba u kocki, sve prebacujem u neki "atraktivniji" auto. Čisto iz promotivnih razloga.

I sorry što gnjavim sa ovoliko pitanja, ako je to much, recite Very Happy

Hvala na odgovorima

Živjeli



HAL9000v2.0 je napisao/la:
Za tu snagu i za te performanse i za tu lovu mislim da bi trebao 4 warp 7 motora i 4 kelly KBL12401H kontrolera i to ti je onda 48kw/kotaču i enormni moment >1500Nm al ti za to trebaju baterije bar 5C jer ti je max struja (1minuta) 1600A znači da trebaš najmanje 120v 320AH Tanderskaja koji to može dat ili ako uzmeš A123 baterije onda ti treba 120V26Ah (one su 60C) i ta vožnja pod punim gasom može trajat max 1 minutu, al ćeš imat ispod sekundu do 100kmh
a cijena...da vidimo...šta smo imali?

4 kontrolera 9992$
4 motora 6500$
baterije 120 /3,7 = 33...26/2,2=12... 12x33= 396komada po 22$/kom = 8712$
BMS 750$
Punjač...800$
i to bi bilo...26754$ + kablovi i razne điđe + dostava jedno cca 3500$ + carina na kontroler 9% na ostalo nema...+ 22% PDV + cca 800kn po isporuci špediteru...


respekt respekt respekt
postovanje1

Hvala puno za ovako precizan odgovor! Znači ovih 48kW po kotaču bi bilo moguće konstantno isporučivati ili samo kratkotrajno (što se motora i kontrolera tiče)? Ili je mogću kratkotrajno još veću snagu dobit? Ovo mi zvuči na jako puno mase. Dali će biti problema ako će svaki motor vriti svoj kotač (zbog sinkronizacije)?

ivans je napisao/la:
Mislim da nema potrebe ici sa tolikom snagom,to je suludo.Ima fantastican obrtni momenat koji ce nadoknaditi konje.


ivans je napisao/la:
Mislim da nema potrebe ici sa tolikom snagom,to je suludo.Ima fantastican obrtni momenat koji ce nadoknaditi konje.


Suludo je relativno. Ja vozim auto od 500ks svaki dan. Meni tolika snaga nije nepoznanica. Zacrtana snaga ovog projekta ima svoj cilj, namjenu i opravdanje Wink



2.
Trenutna verzija: LINK
Stara verzija: LINK

Izbacio je:
Razgovarao sam s puno ljudi, stručnih, iz raznih područja i nitko mi ne može olakštai odabir motora... Bez toga ne želim nabavljati niti jednu komponentu. Ići ću vjerojatno slijedeći tjedan u Končar da vidim kako to izgleda (cijenom i kvalitetom) kad se motor radi po mjeri. Ali onda opet ostaje problem napajanja...

HAL-ovo riješenje mi se za sad čini naj realnije

EDIT: Auto MORA proći tehnički, tj. atest!!


Gledajte koji sam odgovor dobio na američkom forumu:

I say 2 motors, RWD. Two smaller motors will package easier than one large motor, you can likely fit the two motors inside the trans tunnel with a little work freeing the entire engine bay for batteries or genset depending on your plans. Having two motors will also allow you to wire them into a series/parallel setup, which will give the effect of a 2 speed transmission. When in series you get loads of torque to get moving, then you switch to parallel to get more speed once you are moving. It'll take a little extra work to set it up to switch between the two modes safely, but it'll act as a 2 speed transmission.

Jako zanimljivo. Kako to u praksi izvest?


===============================================

Njegovo znanje my ass
glpmaster is offline  
Old 09.04.2016., 17:24   #2043
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Govorimo konkretno o Hrvatskoj i (ne)prilikama u Hrvatskoj, očekivanjima u ovoj zemlji i perspektivi u budućnosti. Koja je već barem 25 godina prilično jasna i ne pokazuje nikakve znakove ozbiljnih promjena, osim na dolje. Ali non stop samo slušamo "treba ovo, treba ono", a zemlja propada iz godine u godinu skupa sa generacijama ljudi u njoj. :IščekivanjeGodota: Mislim stvarno trebaš biti fakat jebeni idiot da ti se do sada neke lampice nisu upalile.
Hrvatska nije u problemima 26 godina jer to implicira da je pred kraj juge cvala, a nije. Bila je u strašnim problemima i da rata nije bilo, pa i da smo se super slagali JUgoslavija bi se raspala jednostavno jer bi ekonomska kriza postajala gora i gora.


Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
..umjesto da se traže i nude rješenja, podržava se status quo..meni je inače svejedno za lika sa teme, imam svoje mišljenje koje napisah, ili će uspjeti ili neće, nema trećeg..ali glede ovoga što kaže (investiranje u poslove) je skroz u pravu.
Rješenje trenutno je samo jedno: krvava revolucija i građanski rat. Političari koji su se ustoličili još u jugi i dalje vladaju, i bez obzira sa koje su strane oni imaju aktivni interes da je građanima što gore i da su što ovisniji o državi. Pravi neprijatelj naroda nije familija Rimac, bankari, reptili ili ne znam što. Pravi neprijatelj su političari i kasta ljudi oko njih. Dok god dotični mogu raditi što god da požele bez ikakvih posljedica nama neće biti bolje. ALI...

U hrvatskoj krize nema. Referendum se organizira oko toga da se nešto što je već ilegalno (homoseksualni brak) prebaci na ustavnu ilegalnost, a što je tako i tako bezvrijedno ako se u EU recimo proglase ti brakovi legalni (jer su međunarodni ugovori iznad ustava). Dakle, ako su homo brakovi bitnije pitanje od ekonomije i vlastite egzistencije, ja ne mogu a ne zaključiti da golema većina građana zapravo živi fantastično dobro i pitanja kojima se onda bave su filozofske prirode. Alternativa je to da su ljudi nesposobni donositi svoje odluke i radije će gladni kore kruha (kako kažu da jesu), nego dići bunu i ići na referendum oko gay brakova nego da pomaknu prstom na tom istom referendumu i naprave nešto za gospodarstvo i svoju kvalitetu života.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Old 09.04.2016., 19:09   #2044
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Govorimo konkretno o Hrvatskoj i (ne)prilikama u Hrvatskoj, očekivanjima u ovoj zemlji i perspektivi u budućnosti. Koja je već barem 25 godina prilično jasna i ne pokazuje nikakve znakove ozbiljnih promjena, osim na dolje. Ali non stop samo slušamo "treba ovo, treba ono", a zemlja propada iz godine u godinu skupa sa generacijama ljudi u njoj. :IščekivanjeGodota: Mislim stvarno trebaš biti fakat jebeni idiot da ti se do sada neke lampice nisu upalile.
Možda, ili vrijedi u pravilu... ali sve ovisi što hoćeš od života.
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Također, ne znam kako to možeš te dvije stvari razdvajati kada su međusobno povezane. U kapitalizmu, zaposlenik koji stekne dovoljno iskustva i novca nerijetko sam postaje poduzetnik. Nikome na čelu ne piše da će cijeli život biti samo zaposlenik niti da poduzetnik cijeli život želi ostati poduzetnik. Bitan je nekakav piramiralni rast. Sticanje kapitala radom pa investiranje u neki svoj biznis.
Mislim da sa biznisom treba početi što prije ili kada je to najpovoljnije (dakle ove mlade ne treba plašiti babarogama sustava i postkomunizma, jednostavno neka rade na svom poslu), rad, znanje, i kapital dobiješ od djelatnika i investitora. (to je uloga poduzetnika i zato su rijetki koji uspiju pogotovo u tehnologijama, znači nametnuti trendove, otvoriti potražnju, novo tržište itd.)
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Ljudi koji imaju znanje i kapital i htjeli bi otvoriti firmu u Hrvatskoj, obeshrabreni su. Oni koji bi radili ili ih se ne uzima radi neiskustva ili ljudi ne žele ostajati raditi za smiješan novac pa odlaze dalje gdje mogu bolje naplatiti svoj rad. I ovo je opet toliko puta ponovljeno da mislim da je ovo zadnji put da sam i sam ovo izjavio.
To je zato što nema moderne industrije ili ekonomije, to sve što i radi je nešto srednje loše..doduše ima i kvalitetnih firmi, nije baš sve tako crno.
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Poanta priče jest: "take it or leave it but stop bitchin´". Ili prihvati ovu situaciju kakva jest skupa sa svim nedostacima ili traži dalje, no ne davi nikoga sa svojim problemima jer iskreno, nikoga nije briga.
A možeš i dalje vrtiti kao većina ljudi "sistem je ovakav i onakav", "treba ovo, treba ono" mantru kao pas na Mjesec dok ti godine nepovratno prolaze pa se u neko doba života tući rukom po čelu i nastaviti s mantrom "mogao sam ovo i mogao sam ono" i iritirati ljude kao zadnji (L)oser šireći tu luzersku energiju oko sebe. Siguran sam da si i sam svjedok takvih pojedinaca kojih ne manjka.
da naravno (čak si mi ti malo bacao na taj tip osobe ali to je izgleda kritika iz inozemstva)

Ponovio bih samo da je ono sa investiranjima potrebno za gospodarski rast, dio smo unijske ekonomije i tržišta.
Fantasist is offline  
Old 09.04.2016., 19:22   #2045
Ne znam što se sad svi čudite tu o situaciji sa medijima. Pa to je već jasno godinama.
Pogledajte to jednoumlje u medijima o temama gdje je mišljenje većine građana sigurno suprotno klimi u medijima (neću navoditi te teme da se rasprava nebi povela o tome, ali više od jedne je).
Svakako je lakše ići niz dlaku, pričati o lijepoj priči o uspjehu iz garaže nego ići istraživati, boriti se sa prijetnjama , tužbama i koječime i na kraju još manje zaraditi nego kad se afirmativno piše. Ovako kapne tu i tamo koji ručkić, večerica, neki poklon i slično.
Svoj posao si napravio, nisi se zamjerio nikome i još si profitirao od toga. Kud ćeš bolje?
dawg is offline  
Old 09.04.2016., 19:23   #2046
Rimac Automobili

Quote:
glpmaster kaže: Pogledaj post
Mate se nedavno ulogirao na "www.e-vozila.com" i izmijenio svoje postove.
Quote:
Nadam se da æete mi moæ pomoæ jer bi što prije naruèio dijelove. [B][U]Krajem 6. mjeseca organiziram veliku konferenciju o obnovljivim izvorima (kojima se inaèe bavim) pa bi bila odlièna promocija ako auto do

Rimac i obnovljivi izvori ? Koliko se sjecam to je bila prica od 1.0 dok DORH nije stao na put velikom poduzetniku tj. osujetili plan za koji je "program pisalo 55 profesora s agronomskih fakulteta u Zagrebu i Mostaru" (stvaran citat od 1.0 dok ga nije uhapsilo).
AndrejX is offline  
Old 09.04.2016., 19:27   #2047
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post

Rješenje trenutno je samo jedno: krvava revolucija i građanski rat. Političari koji su se ustoličili još u jugi i dalje vladaju, i bez obzira sa koje su strane oni imaju aktivni interes da je građanima što gore i da su što ovisniji o državi. Pravi neprijatelj naroda nije familija Rimac, bankari, reptili ili ne znam što. Pravi neprijatelj su političari i kasta ljudi oko njih. Dok god dotični mogu raditi što god da požele bez ikakvih posljedica nama neće biti bolje. ALI...
Rješenje je završetak tranzicije i gola istina, a to dolazi samo po sebi jer država jako slabi iz dana u dan, npr. zadnji smo u uniji a imamo potencijal da budemo barem u sredini, neki dijelovi države su danas u lošijem stanju nego prije neovisnosti ili u srh, iseljavanje obrazovanih i stručnih je problem ali i nije, vratit će se oni ako bude posla.
Stvar je u tome da treba uvesti kapitalizam ili tržišno gospodarstvo, sve faktore koji to ometaju, suzbijati i uklanjati. (nema zemlje gdje toga nema, samo ima manje ili više o tome se radi)
Fantasist is offline  
Old 09.04.2016., 23:34   #2048
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Rješenje je završetak tranzicije i gola istina, a to dolazi samo po sebi jer država jako slabi iz dana u dan, npr. zadnji smo u uniji a imamo potencijal da budemo barem u sredini, neki dijelovi države su danas u lošijem stanju nego prije neovisnosti ili u srh, iseljavanje obrazovanih i stručnih je problem ali i nije, vratit će se oni ako bude posla.
Stvar je u tome da treba uvesti kapitalizam ili tržišno gospodarstvo, sve faktore koji to ometaju, suzbijati i uklanjati. (nema zemlje gdje toga nema, samo ima manje ili više o tome se radi)
Realno si u pravu, ali političari nikada to neće dozvoliti. Apsolutno, beskompromisno IKADA. Njima je u interesu da smo na dnu, da narod odlazi i da mu je loše. Njima je u interesu apatija, defetizam i fatalizam. U interesu im je da ljdudi žove 1941, 1945 i 1991 i da sa baš nikada ne miču van tih godina. Policija i vojska nisu tu da štite narod, već da štite sistem. Obični građani su im u najbolju ruku neutralni elementi.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Old 10.04.2016., 00:03   #2049
Imam ideju kako napraviti auto na nuklearnu fuziju(posredno)....jel bi mogao dobiti stogod poticaja
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Old 10.04.2016., 08:24   #2050
Ulogirao sam se samo da kažem sljedeće:

@glpmaster i ostali: hvala vam, napokon se netko pozabavio editiranju postova sa evozila. Molio bih i da netko napravi od toga screenshotove.

Gosp. Rimac mi do sada nije smetao, iako sam pretpostavljao da je prodavač magle, dok nije počeo moljakati\tražiti državne novce. E sada je dosta
Samodaj is offline  
Old 10.04.2016., 10:34   #2051
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Realno si u pravu, ali političari nikada to neće dozvoliti. Apsolutno, beskompromisno IKADA. Njima je u interesu da smo na dnu, da narod odlazi i da mu je loše. Njima je u interesu apatija, defetizam i fatalizam. U interesu im je da ljdudi žove 1941, 1945 i 1991 i da sa baš nikada ne miču van tih godina. Policija i vojska nisu tu da štite narod, već da štite sistem. Obični građani su im u najbolju ruku neutralni elementi.
Hoćeš reći da su to neki alieni infiltrirani u strukture politike, pa su zato neprijatelji narodu, ili samo bivši skojevci (sastančenje makovi konaci i samo porblemi umjesto rješenja i vizija te hrabrosti da se djeluje) i poneki nacionaist kojemu je to primarna tema bavljenja politikom ?! (politika je svuda slična, ljudi koji se tome bave imaju psiho sklop takog tipa, samo bitna je razlika jel su odgojeni na demokraciji ili na totalitarizmu..hoću reći smjena generacija je ključ promijena)
Fantasist is offline  
Old 10.04.2016., 10:54   #2052
Ja ne mogu vjerovati da vi toliko pažnje posvećujete nekom za koga vidim da svejedno više kritizirate nego hvalite.
I meni nije baš najomiljenija osoba u Hrvatskoj, ali što onda toliko razmišljate o njemu nije mi jasno.
Mr-Whatever is offline  
Old 10.04.2016., 11:37   #2053
Quote:
dawg kaže: Pogledaj post
Eto , nezahvalni jalnici.
Sad radi ovakvih sa foruma ode još jedan perspektivni mladi inovator i vizionar - Prpić.
Ode još koji milijun iz proračuna koji bi zaposlio hrpu radnika u virtualnom shopping centru.
Prpa je ipak čovjek od ponosa, još 3-4 puta će prijetiti i onda nakon 5-6 još puta što kaže u novinama da odlazi, vjerojatno više neće dati šansu lijepoj našoj.
Prpić je legenda gledajte ovo

" Prpić, međutim, kandidatkinjama u oglasu otkriva i da za svoj rad neće biti plaćene, što, prema modernom shvaćanju, nije diskriminacija, pa ne postoji neko javno tijelo koje može zaštititi od neplaćenog rada. Danas je to izraz poduzetničke umješnosti i rezanja troškova, koji se u javnom prostoru naziva konkurentošću. Prpić nam za kraj otkriva kako ipak nisu nikoga zaposlili."
http://www.forum.tm/vijesti/poduzetn...ivo-mlade-zene
__________________
Obrati se i vjeruj evanđelju
Ako tko misli da je mudar među vama na ovome svijetu, neka bude lud da bude mudar. Jer mudrost ovoga svijeta ludost je pred Bogom. Ta pisano je ; On hvata mudre u njihovom lukavstvu. I opet; Gospodin poznaje namisli mudrih one su isprazne.
dernakamal is offline  
Old 10.04.2016., 11:56   #2054
Quote:
Mr-Whatever kaže: Pogledaj post
Ja ne mogu vjerovati da vi toliko pažnje posvećujete nekom za koga vidim da svejedno više kritizirate nego hvalite.
I meni nije baš najomiljenija osoba u Hrvatskoj, ali što onda toliko razmišljate o njemu nije mi jasno.
Zato jer je vrlo zabavno s vremena na vrijeme otkriti neke nove informacije o talentiranom mr. Ripley...ops, Rimcu. npr:

Ali nije sve bilo tako ružičasto u 2012., u lipnju je čak, kako kaže, mislio odustati od svega.

– Da, stanje je bilo vrlo loše, ali srećom smo uspjeli dogovoriti nekoliko poslova i izvan proizvodnje automobila. Primjerice, radimo baterije za magnetno-levitacijske vlakove (Maglev) iz Sjedinjenih Američkih Država, kao i razvoj baterija za jedan projekt svemirskog dizala.
link

eto, amerikanci nisu mogli direktno nabaviti od firme A123 Systemsa koja ima pogone za proizvodnju u Michiganu (inaće kinesko vlasništvo) nego su kupili ove bolje, Matine. Koje je kupio od A123 Systemsa.

Neprovjerena vijest, navodno kada su Clarkson, May i Hammond bili u Zagrebu htjeli su testirati Matin flagship uživo pa su poslali upit o mogućnosti organiziranja testa ali iz nekog razloga to nije bilo moguće. Vjerojatno jer bi nekome pao mrak na oći a u ponoć zlatna kočija bi se pretvorila u bundevu.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Old 10.04.2016., 12:12   #2055
Zasto bi drzava financirala auto za bogate....koji ionako u garazi imaju aute koji trose nafte ko traktori....zar nije bit da elektricni auto bude pristupacan sirim masama....
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Old 10.04.2016., 12:50   #2056
To i je bit poticaja,uzmi siromahu i daj bogatasu.Ne odnosi se samo na aute nego i sve ostale poticaje.
Superhik.
Robert Mugabe is offline  
Old 10.04.2016., 12:55   #2057
Quote:
Mr-Whatever kaže: Pogledaj post
Ja ne mogu vjerovati da vi toliko pažnje posvećujete nekom za koga vidim da svejedno više kritizirate nego hvalite.
I meni nije baš najomiljenija osoba u Hrvatskoj, ali što onda toliko razmišljate o njemu nije mi jasno.
Cimat ce ih jos godinama.

Kako se ono kanadjanin "izvukao"? Prosao sam svjeta ali ovo sto sam tu vidio nisam nigdje, cudo nevidjeno od tehnologije...
klapalo is offline  
Old 10.04.2016., 13:19   #2058
Quote:
dernakamal kaže: Pogledaj post
Prpić je legenda gledajte ovo [/url]
Prpa je i veliki vizionar. Što on kaže - tako i bude. Evo pogledajte kakvu je budućnost prognozirao Androidu i Samsung Galaxyu 2010/11...

https://youtu.be/TG-YDpp2ooQ?t=3m24s

Povodom njegove prijetnje o odlasku iz HR - sad je samo pitanje trena kad će odlazak najaviti i njegov friend Štetner, predsjednik grupacije Kreator i predsjednik CRANE-a. Odlazak Kreator grupe, konglomerata visokotehnoloških kompanija poput brzorastućeg Zima, bi bio ogroman udarac gospodarstvu u Hrvatskoj.
Scheckter is offline  
Old 10.04.2016., 13:28   #2059
Na nekom forumu je netko napisao kako bi mu banka uzela gace kad bi imao dvoje
AndrejX is offline  
Old 10.04.2016., 13:45   #2060
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Tko kaže da ne razmišljam poduzetnički? Kad sam faks završio, vidio sam koje su mi šanse ovdje i što se sve može odnosno ne može. Digao sam sidro i otišao u stranu kompaniju. Mogao sam raditi neki tipični šupački hrvatski posao za šupačku kvazi plaću i srati po sistemu kojeg apsolutno ne mogu promijeniti i ponavljati kao papagaj "treba ovo, treba ono" kao Švabo tralala. Mnogi ljudi tek u poznim godinama shvate kakve su budaletine bili što su ostali ovdje. To sam čuo od vlastitog djeda, a kasnije i od oca. Tuku se po glavi što nisu otišli kad su bili mlađi. Isto su ovo govorili.
Isto se ovdje ponavlja već 70 godina. U najboljem slučaju mediokritetstvo koje je težilo siromaštvu bez ikakve šanse da ovdje ikada bude viši standard. To je sve kurac.

To je poduzetništvo za početak, dobro se prodati i znati trgovati prvo sa sobom kao robom. Kada stvoriš neku reputaciju i stekneš neko ime iza kojeg stoje projekti i znanje, onda možeš odlučivati što ćeš dalje. Što više znaš to više vrijediš i to ti se otvara više vrata. Možeš i svoju firmu otvoriti.

Ovo možda zvuči umišljeno ali boli me kurac. Više škole i fakulteti traženih struka su dostupni svima kao i meni, džabe. Treba malo zagrijati stolicu, ne biti ljenguza i to se sve isplati vrlo brzo kasnije.
One tete sto rade na ulici se prodaju. Ako nesto vrijedis, tada ne prodajes sebe nego svoje znanje.
zulualpha is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:05.