Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2017., 12:17   #8521
Quote:
kikica8888 kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno! Znam da nije kraj svijeta. Ako mi je suđeno, imat ću samo jedno dijete i to je ok! Pomalo je bezobrazno od mene ovdje kukati, kad se puno vas muči i sa prvim. Strašno mi je žao i svima bi vam sutra podijelila plusiće! Ali eto, nažalost ne ide svakome isto. Nekome ide brže, nekom sporije... Svi mi imamo svoje životne puteve i tako valda mora biti!

Inače sam zaista optimistična osoba, ali eto, nisam cijepljena od povremene depresije, pa mora i mene nekad strefiti! Sad sam malo bolje, pa idem hrabro dalje!

Lijepo se provedite cure ovu nedjelju. Sutra je novi dan i želim ovaj tjedan koji plusić!!

kikice, imas dobar stav, vec si se ostvarila kao majka i ako tako ostane nije kraj svijeta, tako sam i ja razmišljala..
a, depresiju s minusom i suze i očajavanja, vjerujem, sve prolazimo..
žene i emocije...
meritas is offline  
Old 08.10.2017., 12:18   #8522
Quote:
kikica8888 kaže: Pogledaj post
lilly, e baš tako. Sjediš, čekaš, svakim danom se nadaš... Vrijeme prolazi... Ja svako malo padam u depru, ali MM me izvuče, a i imam dijete, pa si ne mogu dopustiti takvo stanje. Ja sam se dugo mučila sa faksom, diplomirala u 30-ima, udala se, rodila 1. dijete... I onda sam naivno mislila kako ću naći posao u struci, pa lijepo nakon godinu-dvije ići na drugo dijete... Aha! Nit sam našla posao (ni u struci, ni van nje), nit mi se dogodila druga trudnoća. Sjedim kod kuće, čuvam dijete i žudim barem za odlaskom u trgovinu, da se malo psihički odmorim. Sad sam već očajna da bi išla raditi bilo što, ali opet je nekako taj "ali" u zraku. Ali možda mi se primi uskoro, pa ne mogu onda biti neodgovorna i otići s posla koji sam tek počela raditi... I tako, luda sam, ljuta, nezadovoljna. Da nemam dijete, pukla bi!

Uf, ispričavam se, morala sam malo izbaciti iz sebe ovu nakupljenu negativnu energiju! Svima nama dođe s vremenom...
Tocno znam kako ti je! I ja sam se nadala nac posao pa onda na drugo, al to se nije dogodilo. Vec godinu i pol sjedim doma, apsolutno mi se nista neda, posla nigdje, a pritisak da si sredim zivot je uf! I onda nadem najsugaviji posao na svijetu (jer kak bi bilo da sam konacno imala srece) i puknem i dam otkaz. Moje je dijete barem krenulo u vrtic, pa sad cak i imam vremena za sebe. Al eto, nit ima posla, nit da se ta trudnoca vise primi. Al ja si isto trazim bilo kakav posao, da se barem malo s tim zabavim. Nemoj se osjecat lose ni zbog faksa ni zbog posla, na zalost u takvoj drzavi zivimo da ne ispadne sve onako kako smo si planirali.

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk
Ivanche00 is offline  
Old 08.10.2017., 12:25   #8523
Quote:
zp123 kaže: Pogledaj post
Trudilice, moja beta je i ovaj put negativna, prestala sam s utricima i sad cekam da m dode.
Malo cu se i maknuti odavde, nemam vam zapravo sta ni pisati kad ne mjerim bazalnu, ne piskim lh trakice, ne pratim sluz...moje je da popijem tablete, idem kod doktora i nakon svega izvadim betu.

Zelim vam svakoj puno puno srece! 😊
Kad bude nekih novosti, javit cu. 😉

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
Zao mi je jako! Kad nas se pozelis, slobodno se vrati! No drzim ti fige da uspije u iducem pokusaju ❤❤

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk
Ivanche00 is offline  
Old 08.10.2017., 12:49   #8524
Quote:
kikica8888 kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno! Znam da nije kraj svijeta. Ako mi je suđeno, imat ću samo jedno dijete i to je ok! Pomalo je bezobrazno od mene ovdje kukati, kad se puno vas muči i sa prvim. Strašno mi je žao i svima bi vam sutra podijelila plusiće! Ali eto, nažalost ne ide svakome isto. Nekome ide brže, nekom sporije... Svi mi imamo svoje životne puteve i tako valda mora biti!

Inače sam zaista optimistična osoba, ali eto, nisam cijepljena od povremene depresije, pa mora i mene nekad strefiti! Sad sam malo bolje, pa idem hrabro dalje!

Lijepo se provedite cure ovu nedjelju. Sutra je novi dan i želim ovaj tjedan koji plusić!!


Nisi ni malo bezobrazna. Sve te emocije su normalne i normalno da želiš još djece i da ti je teško.. evo ja sam brijala da ću samo jedno imati jer ne mogu vise prolazit ove stresove.. i molim boga da ovo jedno iznesem i kontam Kak ću ak uspijem sigurno i na drugo jer ne želim da je samo na ovome svijetu.. pogotovo jer smo 1000 km od obitelji i familije.. sve je to normalno samo ti želim reci da uživaš u tom djetešcu koje imaš.. a drugo će doći sigurno! ❤️

Kad smo već kod stanja u državi, ja sam tako sretna sto smo otišli van... a prvo sam se žustro muzi protivila u toj ideji godinama (pogodite zašto? Jer bi sav plan o bebi bio odgođen za godinu dvije)
Muž je prije mj dana mijenjao posao. Znaci uopće nema školu za posao koji radi.. samo godinu dana iskustva koje je stekao u prvoj firmi u kojoj je počeo raditi u Njemackoj.. poslao je cca 10 ,12 zamolbi u petak ujutro., u petak popodne su ga već iz 3 firme zvali.. u ponedjeljak još dvije.. i u srijedu još dvije i to bas iz one firme na koju je ciljao i dobio posao.. poslije su još zvali iz dvije Al je rekao da je već dobio posao gdje je htio.. a da ne pričam o ostalim prednostima.. jedini nedostatak je udaljenost od najbližih ali u današnje vrijeme interneta cujemo se svakodnevno i nije tako strašno...


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
__________________
My Ovulation Chart

..Bog zna koliko cekas, svaka minuta ce biti vrijedna tog cekanja!! Imaj vjere!!
LilLiYellow28 is offline  
Old 08.10.2017., 15:30   #8525
ja nemam muda proć van

njemačku nine gledam jer mislim da nikad nebi savladala njemački. mislim bi vjerojatno u tom okruženju.. al ono...

mislim, nama ovdje nije toliko loše, imamo dvije ok plaće (ne plivam u lovi, ali nisam ni puka sirotinja), pa možda zato ni ne gledam još prema van.


napisah post još dopodne ali vidim da nije postan, a odnosilo se na raspravu vježbanja. ja bez obzira na čekanje vježbam svaki dan, a plan je i u trudnoći ako će bit sve ok.. s te strane ne gubim vrijeme

a što se tiče drugog djeteta, stajališta sam ako se primi, primi, ako ne.. a bože moj. mislim da ne zvučim sebično ako kažem da ne planiram u mpo vode.

išla bi da mi je prvo, ali za drugo, hvala lijepo.
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Old 08.10.2017., 18:10   #8526
Vanna Bee Vol.18

Quote:
Evil-smile kaže: Pogledaj post
ja nemam muda proć van

njemačku nine gledam jer mislim da nikad nebi savladala njemački. mislim bi vjerojatno u tom okruženju.. al ono...

mislim, nama ovdje nije toliko loše, imamo dvije ok plaće (ne plivam u lovi, ali nisam ni puka sirotinja), pa možda zato ni ne gledam još prema van.


napisah post još dopodne ali vidim da nije postan, a odnosilo se na raspravu vježbanja. ja bez obzira na čekanje vježbam svaki dan, a plan je i u trudnoći ako će bit sve ok.. s te strane ne gubim vrijeme

a što se tiče drugog djeteta, stajališta sam ako se primi, primi, ako ne.. a bože moj. mislim da ne zvučim sebično ako kažem da ne planiram u mpo vode.

išla bi da mi je prvo, ali za drugo, hvala lijepo.


Mi nismo bili puka sirotinja. Imali smo dvije place Al užasno stresne poslove sa svakodnevnim prijetnjama od otkaza kod muza ako dva dana za redom padne promet ,a kod mene posao sam po sebi je bio jako stresan i nisam imala slobodnog vremena. Imali smo svoju kuću sa novim namještajem. Auto. Ok ne bas nov, čak sto vise zreo za mijenjanje, ali je išao. Ali novaca za neke luksuze nije bilo. Tipa trebaju nam jakne oboje i cipele za zimu i morali smo razmišljati možemo li. A bilo ke bome i dana kad je bilo vrijeme za veliku kupovinu pa smo natezali kako sad jer smo bas taj mj imali i regu auta i kupovanje ogrijeva za zimu. Ako ulete krstitke. Svadba, nema nas nigdje. Da ne pričam o tome da nisam mogla nikad pomoći starcima financijski a trenutno su u teškoj situaciji. Ne traže Al znam da im svaka kuna dobro dodje plus sto imam i mladjeg brata koji ke u srednjoj i njemu nisam mogla nikad priuštiti da ga obučem za školu i starce rasteretim.
Mi smo sd ovdje preporodili. Od tog da imamo vise novaca. Bolji život i društveno i materijalno jer imamo vise novaca vise izlazimo i družimo se, auto star dvije godine koji smo godinama gledali jos od prve serije koja je izašla 2010. A kod nas si ga nismo mogli priuštiti ni u najluđim snovima. Vise mjesta za izaći i potrošiti novce. Em sto nema one depre kao kod nas kad izadjem i slušaš jednu te istu priču o krizi, kako je sve skupo. Politici, Ratu Itd.. volim Hrvatsku, ali Njemacka nam je dala u godinu dana puno vise nego li naša država gooodinama koje smo tamo bili. Tipa evo taj heparin kod nas je drama za dobit ga. Ovdje sam ga dobila odmah na pregledu bez ikakve dvojbe i razgovora i razmatranja. Zašto? Zato sto kod nas sparaju. Pa mamu vam nećete na meni i na mom zdravlju šparati.
A sto se tiče jezika, ja sam došla sam doslovno Guten Tag. I ništa vise. Mrzila sam taj jezik. Bio mi odvratan. I sad je to daleko od dobrog njemačkog. I natucam još uvijek ali mogu reci sto trebam i sporazumjeti se. Kod dr, u banci, pošti i trgovini. I razumjeti veliku većinu šta mi kažu. čak sto vise počeo mi se svidjeti


Mpo.. to je muka sama po sebi.. nemam iskustva osobno. Ali dvije bliske prijateljice su u tome.. jedna je uspjela i ima dva klinca iz MPO. Druga se još bori i nadam se i vjerujem da će uskoro uspjeti. Vidim sto prolaze i divim im se... i meni bi se bilo teško nakaniti da imam već jedno dijete i sve to.. tako da te dobro razumijem..


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
__________________
My Ovulation Chart

..Bog zna koliko cekas, svaka minuta ce biti vrijedna tog cekanja!! Imaj vjere!!
LilLiYellow28 is offline  
Old 08.10.2017., 19:46   #8527
Meritas jel' imas lh trakice? Da pisnes jednu za mene bas me zanima kakva je.. :bolesnanatrakice:

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
ivannaa16011990 is offline  
Old 08.10.2017., 20:08   #8528
Lily a kako na poslu ako još njemački nije savšren? što radiš?

ako nije tajna?

što se tiče robe... o kad radim tu gdje radim ne sikiram se oko robe, imam je na izvoz i ne pada mi na pamet više bacat pare a skupe jakne jer za jeftine pare nosim marke i tu se puno da uštedjeti...

a ono, ako dođe ikad do grla, nekam ćemo otići.

muž je esar po struci i vani će on lako naći posao... bumo vidli kud to sve vodi.

možda se i naši trgnu pošto doslovno svaki dan na desetke ljudi odlazi iz zemlje. :vječitioptimist:


btw, ja danas pišnula trakicu, nije više pozitivna, ali je dost tamna crta, ono vidi se dobro
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Old 08.10.2017., 21:42   #8529
Quote:
ivannaa16011990 kaže: Pogledaj post
Meritas jel' imas lh trakice? Da pisnes jednu za mene bas me zanima kakva je.. :bolesnanatrakice:

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
može! ujutro pišnem i uslikam
sad sam tek vidjela poruku, a već uspavljujem malog, a često i zaspem prije njega
meritas is offline  
Old 08.10.2017., 22:40   #8530
Quote:
meritas kaže: Pogledaj post
može! ujutro pišnem i uslikam
sad sam tek vidjela poruku, a već uspavljujem malog, a često i zaspem prije njega
Moze! Super, hvala!

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
ivannaa16011990 is offline  
Old 08.10.2017., 23:08   #8531
Mene bas zanimalo ja isla pisnut jednu trakicu i skroz je svijetla tj ni nema je tak da je stvarno da je ovulacija bila onda, mi smo 3 dana bas tad pokrili pa se bas nekako nadam
Monikag5 is offline  
Old 08.10.2017., 23:14   #8532
Quote:
Evil-smile kaže: Pogledaj post
Lily a kako na poslu ako još njemački nije savšren? što radiš?

ako nije tajna?


Ja sam počela radit čim sam došla i riješila papire.. cca 3 tjedna , prvi posao koji mi se ponudio bez jezika tj gdje mogu pricat engleski i u cem imam iskustva jer sam godinama u ugostiteljstvu. Dobila sam posao frühstück Dame još uvijek mi je smiješno kad si pogledam akreditaciju. Uglavnom sama sam u kuhinji, konobar mi dodje s narudžbom i ja pečem jaja po narudžbi na 1000 načina. Poslije pospremim hranu sa švedskog i frižidere. Očistim kuhinju i s konobarima idem prekontrolirat sobe do 13 h i kući. Onak ništa komplicirano i ništa za slomiti ledja. A plaćena sam 3 put vise nego kod nas. Ekipa je super. Samo se meni vise muci od ugostiteljstva. Al dobro za prvu ruku je poslužilo i sada za trudnicko
Počela sam samo s engleskim. Pa sam nastavila s engleskim i ubacivala gdje koju Njemacku riječ kad naučim i sad vidim sve vise i vise ubacujem. Pa zezaju da pričam Denglish


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
__________________
My Ovulation Chart

..Bog zna koliko cekas, svaka minuta ce biti vrijedna tog cekanja!! Imaj vjere!!
LilLiYellow28 is offline  
Old 09.10.2017., 10:09   #8533
a pa super

jel kod njih isto plaćeno dobro kad si na komplikacijma? jel imaju porodiljni? i koliko traje?
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Old 09.10.2017., 10:53   #8534
Quote:
Evil-smile kaže: Pogledaj post
a pa super

jel kod njih isto plaćeno dobro kad si na komplikacijma? jel imaju porodiljni? i koliko traje?


Da dok sam na zabrani rada tj do 6 tjedana prije poroda imam 100 posto plaćeno. 6 tjedana prije poroda i 8 tjedana poslije imam mutterschutz. Takodjer 100 posto mislim. I poslije tih 8 tj nastupa elterngeld 67 posto od place godinu dana. Ili mogu dvije godine ali se taj novac rasporedi. Nezaposlene primaju taj elterngeld 300 E do djetetovih godinu dana.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
__________________
My Ovulation Chart

..Bog zna koliko cekas, svaka minuta ce biti vrijedna tog cekanja!! Imaj vjere!!
LilLiYellow28 is offline  
Old 09.10.2017., 12:16   #8535
Quote:
LilLiYellow28 kaže: Pogledaj post
Da dok sam na zabrani rada tj do 6 tjedana prije poroda imam 100 posto plaćeno. 6 tjedana prije poroda i 8 tjedana poslije imam mutterschutz. Takodjer 100 posto mislim. I poslije tih 8 tj nastupa elterngeld 67 posto od place godinu dana. Ili mogu dvije godine ali se taj novac rasporedi. Nezaposlene primaju taj elterngeld 300 E do djetetovih godinu dana.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
ove naknade su zbilja mrak naspram hrvatske
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 09.10.2017., 13:56   #8536
Quote:
ivannaa16011990 kaže: Pogledaj post
Moze! Super, hvala!

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
Click image for larger version

Name:	IMG_8752.jpg
Views:	101
Size:	8.4 KB
ID:	19063

evo me, roza trakica je lh, plava bhcg..
na ovoj plavoj ta druga crtica je svijetla-presvijetla, a danas 15 dpo
pišnula jutros, ali tek sam sad uhvatila vremena poslati..
meritas is offline  
Old 09.10.2017., 15:34   #8537
Da spram naše zemlje jesu. Plus sto svako dijete ima pravo ma dječji od 190 E. Bez obzira na visinu primanja u kući.
Meritas jako mi je zao. Ne bi htjela bit vještica Al isto mi se to desilo u ciklusu kad je bila biokemijska možda da provjeriš betu?
Al dobra stvar je sto odmah možete nastavit pokušavati bez pauza.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
__________________
My Ovulation Chart

..Bog zna koliko cekas, svaka minuta ce biti vrijedna tog cekanja!! Imaj vjere!!
LilLiYellow28 is offline  
Old 09.10.2017., 17:49   #8538
Lily ti i ja ruku pod ruku, samo sto sam ja u at. Iste muke pocetnicke muke po jeziku, slican posao, isto nikako nisam htjela van (jer rijec njemackog nisam znala), a sad se pitam sto nismo ranije...
Anyway, meni vjestica pri kraju i od sutra u nove "radne" pobjede...ne zna se tko je sretniji, ja ili muz jer sam tjedan prije M posteno spotala tak da se vec dugo nismo druzili.

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
*Aria* is offline  
Old 09.10.2017., 17:50   #8539
Quote:
LilLiYellow28 kaže: Pogledaj post
Da spram naše zemlje jesu. Plus sto svako dijete ima pravo ma dječji od 190 E. Bez obzira na visinu primanja u kući.
Meritas jako mi je zao. Ne bi htjela bit vještica Al isto mi se to desilo u ciklusu kad je bila biokemijska možda da provjeriš betu?
Al dobra stvar je sto odmah možete nastavit pokušavati bez pauza.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
da i ja sam vec pocela strahovati, umjesto da tamni, crtica svijetli, a prije par mjeseci je isto bila biokemijska

jos cu pricekati do iduceg tjedna ah
meritas is offline  
Old 09.10.2017., 18:32   #8540
Ja sam vec napravila test za trudnocu...jer nisam mogla izdrzati...i naravno je negativan...
Pozitivan lh test je bio 30.09.
Iva_na is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:16.