Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2014., 17:08   #1
bezvoljnost i promjene raspoloženja

Pozdrav,

našla sam sličnu temu i htjela sam postaviti post tamo, ali je zaključana.. Isprike ako postoji još nešto slično. Naime, imam 23 godine i posljednjih 3 mjeseca (otkad je došlo do bolnog prekida s bivšim) samu sebe ne mogu prepoznati. Od socijalne osobe pune života, hiperaktivnosti i pozitivnosti pretvorila sam se u osobu kojoj se ništa ne da. Ne da mi se učiti, odlazak na posao mi je prava tlaka (iako je vrlo ugodan, zanimljiv posao s puno dobrih kolega), grozim se kad mi se jave prijateljice koje me pitaju kako sam i hoću li se naći s njima.

Ukratko, postala sam bezvoljna, ništa mi se ne da, imam dojam da mi je život sranje. A istovremeno sam svjesna svoje nezahvalnosti i kako imam sve što je čovjeku potrebno za sreću, da se samo trebam trgnuti, ali ne znam kako.

Neki dan sam promijenila 2 raspoloženja u roku sat vremena. Prvo sam plakala ko kišna godina, da bih se nakon 45 minuta cerekala ko dvorska luda. I to se vrlo često događa, kao da sam u nekom zakašnjelom pubertetu. Ne mogu samu sebe prepoznati i koliko god se ova situacija Vama činila smiješnom, meni nije budući da nekako predugo traje. Mogla bih po cijele dane ležati, visiti na internetu i gledati filmove. Nitko mi ne treba. Nemam volje za komunikacijom. Za izlascima. Za osmijehom. Ničime. Grozim se bilo kakvog druženja s ljudima kojima je stalo do mene, jer ne želim nikoga povrijediti svojim debilnim raspoloženjem. Jel itko bio u sličnoj situaciji?
__________________
Good decisions come from experience. And experience is often a result of bad choices :)
anica766 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 06:43   #2
Zna se to dogoditi nakon prekida. Nekome ta faza traje danima, nekome mjesecima. Odmaraj se, piši, razgovaraj s nekime o svemu, plači. Čini što god ti treba da prođeš kroz to. Kada budeš spremna, nastaviti ćeš dalje.

Također si postavljaj pametna pitanja i nastoji pronaći odgovore na njih. Npr. što ti nedostaje da se loše osjećaš? Što te najviše povrijedilo? Da li bi dugoročno bilo dobro za tebe da se ta veza nastavila?
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 09:58   #3
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Zna se to dogoditi nakon prekida. Nekome ta faza traje danima, nekome mjesecima. Odmaraj se, piši, razgovaraj s nekime o svemu, plači. Čini što god ti treba da prođeš kroz to. Kada budeš spremna, nastaviti ćeš dalje.

Također si postavljaj pametna pitanja i nastoji pronaći odgovore na njih. Npr. što ti nedostaje da se loše osjećaš? Što te najviše povrijedilo? Da li bi dugoročno bilo dobro za tebe da se ta veza nastavila?
imaš pravo.. postavila sam sama sebi mnoga pitanja i dala si iskrene odgovore na njih.. svjesna sam da bih bila nesretna i da sam ostala u takvoj po mene lošoj vezi.. ali ipak, najveći problem je taj što su mi u glavi samo lijepa sjećanja, dok sam one loše stvari spremila u kutijicu i stavila ju negdje na dno ormara

al nebitno to, samu sam sebe izgubila i tog me strah. Ja inače nisam bila mušičava i lijena osoba, koja ne voli komunicirati, družiti se i koja samo želi biti doma, zaštićena sama sa sobom.. Moram počet intenzivno raditi na sebi budući da ova faza traje predugo da bi bila samo faza
__________________
Good decisions come from experience. And experience is often a result of bad choices :)
anica766 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 06:52   #4
Quote:
anica766 kaže: Pogledaj post
imaš pravo.. postavila sam sama sebi mnoga pitanja i dala si iskrene odgovore na njih.. svjesna sam da bih bila nesretna i da sam ostala u takvoj po mene lošoj vezi.. ali ipak, najveći problem je taj što su mi u glavi samo lijepa sjećanja, dok sam one loše stvari spremila u kutijicu i stavila ju negdje na dno ormara

al nebitno to, samu sam sebe izgubila i tog me strah. Ja inače nisam bila mušičava i lijena osoba, koja ne voli komunicirati, družiti se i koja samo želi biti doma, zaštićena sama sa sobom.. Moram počet intenzivno raditi na sebi budući da ova faza traje predugo da bi bila samo faza
Svi to radimo kad smo zaljubljeni. Ali malo promišljanja i pisanja pomogne da sagledamo sitauciju realnije Ako možeš nešto zakopati na dno ormara, možeš to i iskopati.

Još uvijek si ista osoba, ne brini Kako to znam? Jer da si zaista lijena i ne voliš više društvo, sada bi se super osjećala. Samo ti treba malo vremena da dovedeš u red svoje misli i emocije. Nema potrebe da nešto intenzivno forsiraš. Preveliko ulaganje truda samo te iscrpi i tad ti je još teže. Napreduj postepeno, tempom koji tebi odgovara.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:14.