Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2014., 14:11   #1201
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
šeik, pisali smo na prethodnoj stranici o antabus reakciji.
nemoj tako nonšalantno savjetovati druge i potencijalno ih dovoditi u opasnost.
Evo gledajte antabus se pije svaki dan pola tablete i ona ima rekaciju polovična 24h sigurno,a već nakon 2 dana potpuno slabi tako da reakcija koja se može dogoditi na alkohol je takva da nakon 3 dana od uzimanja pola tablete ništa se nemože dogoditi prilikom uzimanje antabusa,testirano na jako puno primjera i nikada ništa nije se desilo.
Mislim da Robert Torre zna bolje nego i ja i ti o ovome zajedno.
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 14:16   #1202
Quote:
Šeik_90 kaže: Pogledaj post
Evo gledajte antabus se pije svaki dan pola tablete i ona ima rekaciju polovična 24h sigurno,a već nakon 2 dana potpuno slabi tako da reakcija koja se može dogoditi na alkohol je takva da nakon 3 dana od uzimanja pola tablete ništa se nemože dogoditi prilikom uzimanje antabusa,testirano na jako puno primjera i nikada ništa nije se desilo.
Mislim da Robert Torre zna bolje nego i ja i ti o ovome zajedno.
već sam rekla što mislim o tvom dijeljenju savjeta, i baš zato ti odgovaram svaki put da te slučajno ne bi tko ozbiljno shvatio.

molim te pitaj dr. Torrea i napiši nam ovdje što ti je rekao.
sigurna sam da neće reći ovo što si ti rekao.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 09:27   #1203
Ja ne savijetujem ljude da piju,nego govorim ljudima da vaši podatci koje vi navodite opće nisu točni jer to znam iz vlastitog iskustva.
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 10:26   #1204
Quote:
Šeik_90 kaže: Pogledaj post
Ja ne savijetujem ljude da piju,nego govorim ljudima da vaši podatci koje vi navodite opće nisu točni jer to znam iz vlastitog iskustva.
a po čemu je tvoje iskustvo relevantnije od podataka iz stručne literature (dakle, ne mojih, nisam ih ja izmislila zato da se tu nadmudrujem s tobom)?
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 10:04   #1205
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
a po čemu je tvoje iskustvo relevantnije od podataka iz stručne literature (dakle, ne mojih, nisam ih ja izmislila zato da se tu nadmudrujem s tobom)?
znam provjerno na sebi i nekoliko ljudi da antabus neradfi do 14 dama,nema neorije das može,to su gluposti.
Prije toga Torre je najjači možda trenutno u RH,bio sam gore pa znam.

Zadnje uređivanje Šeik_90 : 12.12.2014. at 10:17.
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 12:58   #1206
kakva je rijeka za lječenje od alkohola,KBC da či tko znam i ima iskustva?
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 11:28   #1207
Odličan članak i savijet za sve koji žele prekinuti piti...
http://www.kakopedija.com/6449/kako-...-piti-alkohol/
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 13:41   #1208
Exclamation

popijem 3 dana u tjednu; četvrtak petak subota (kod nas se i srijedom čak izlazi van u disco i četvrtak) i pijem vodku. malo me strah to duže vrijeme prakticiram, samo vodka + cola, jel mi se može javit alkoholizam ili šta? u toku vikenda ostala 4 ili 5 dana ako ne pojdem u četvrtak ništa niti biru ne popijem pa šta kažete. jel opasno - da se ne probudim jednog dana vodka vodka. prije 2 tjedna frendu i meni trajala je 2 dana, ovaj tjedan zrokali smo je u roku - 2 sata ako (1L).

dal smijem pit ili da pauziram tj da pijem samo 1 dan u tjednu ili 2 ali manje. ps: predlagali su mi travu al to ne volim niti osječaj a još manje okus baaa, alkohol je alkohol i šta da radim? manje da pijem to?
Cleversmart is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 10:21   #1209
Zapitaj se što ti znači alkohol? Da li možeš kvalitetno živjeti bez njega? Možeš li se zabavljati i družiti bez njega? Probaj tako par tjedana ili mjeseci. Kada uništiš trenutne loše navike, možeš uvesti čašicu do dvije alkohola dnevno. Po meni je to normalno, a sve ostalo pretjerivanje.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 14:08   #1210
Quote:
Šeik_90 kaže: Pogledaj post
znam provjerno na sebi i nekoliko ljudi da antabus neradfi do 14 dama,nema neorije das može,to su gluposti.
Prije toga Torre je najjači možda trenutno u RH,bio sam gore pa znam.


tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 14:26   #1211
Imam 25 godina,pijem sigurno negdje od 15,vikend opijanja.Ali nažalost zadnjih 2 godine sam totalno izgubio kontrolu.Najveći problem je što me svi i znaju kao pijanca.Pijan sam totalno suprotno od vecine,pricljiv pun pažnje za druge bez ikakve agresivnosti.Uništio sam jednu vezu i posao zbog alkohola ali u situaciji gdje ljudi se još više propiju ja sam skroz stao na 5 mjeseci,pred društvom sam imao razno razna opravdanja zašto ne pijem ali ubrzo sam postao svima "dosadan" jer su shvatili da nisam toliko zanimljiv trijezan,to me sad najviše i ubija jer sam se i okružio takvim ljudima većinom da kad stanem piti gubim pola prijatelja.Zadnjih pola godine brojim samo dane kad sam bio trijezan a možda ih je par u mjesecu.

Shvacam skroz da se polagano uništavam ali slabić sam,i ovo pišem sad mamuran a navečer sam vjerojatno već u planovima gdje i kod koga piti.Nekako mi je došlo da se izjadam tu,probat cu sam prestat pa ako ne ide tražit pomoć.
crni-bombarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 14:39   #1212
Quote:
crni-bombarder kaže: Pogledaj post
Imam 25 godina,pijem sigurno negdje od 15,vikend opijanja.Ali nažalost zadnjih 2 godine sam totalno izgubio kontrolu.Najveći problem je što me svi i znaju kao pijanca.Pijan sam totalno suprotno od vecine,pricljiv pun pažnje za druge bez ikakve agresivnosti.Uništio sam jednu vezu i posao zbog alkohola ali u situaciji gdje ljudi se još više propiju ja sam skroz stao na 5 mjeseci,pred društvom sam imao razno razna opravdanja zašto ne pijem ali ubrzo sam postao svima "dosadan" jer su shvatili da nisam toliko zanimljiv trijezan,to me sad najviše i ubija jer sam se i okružio takvim ljudima većinom da kad stanem piti gubim pola prijatelja.Zadnjih pola godine brojim samo dane kad sam bio trijezan a možda ih je par u mjesecu.

Shvacam skroz da se polagano uništavam ali slabić sam,i ovo pišem sad mamuran a navečer sam vjerojatno već u planovima gdje i kod koga piti.Nekako mi je došlo da se izjadam tu,probat cu sam prestat pa ako ne ide tražit pomoć.
To ti je zato jer sve sto te veze uz te frendove jest alkohol. Uzmi drustvene igre i zabavljaj se na taj nacin s frendovima, organiziraj izlet, odlazak u prirodu, upisi se na neki sport, foto klub, idi u kino, kazaliste, vozi aute, pisi, crtaj, citaj, okupiraj se i pronadji ljude slicnih interesa i makni se od stare ekipe i od birtije. Sto ce ti to? Uostalom mozes se jako jako zabaviti i bez alkohola. Nisi ti njima uopce zanimljiv kad si pijan, gledaju na tebe kao na budalu kojoj se smiju. Kad sutis, dosadan si. Pa nemoj biti ni jedno ni drugo. Poslusaj savjet, za svoje dobro. I pusti ekipu, cure, sve pusti. Usredotoci se na sebe i da tebi bude dobro, ostalo samo dodje. I nista nece doci preko noci, u to budi siguran
MihaOfficial is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 15:01   #1213
Istina da,nije da se smiju,nego sam s vremenom stvorio alter ego nedodirljivog nekog ajmo reć frajera svoje vrste.Problem nastaje da vec previse tako zivim da bi samo tako prestao,čak sam navikao na režim skroz,dolaziti kuci u 3-4 ujutro i dizati se radit u 7.Ako nepijem 2-3-4 dana počinje jaka nervoza,panika,nekad i noćne more.....ispijanjem prvog pica sve nestaje.Bojim se da sam na granici da ne postanem teški teški ovisnik.Uz malo razmišljanja shvacam da sam si ranu mladost uništio doslovno,svaki moj zanimljiv događaj u životu se sveo na to da sam bio pijan,nekih srednjoškolskih izleta se nesjecam jer je to bilo opijanje danima.

Dobar dio ljudi misli da cugnem tu i tamo,nemam ni s kim popričat jer me sram pred njima reci da pijem skoro svaki dan,a ovi koji me znaju kao takvog su sami kao i ja pa njima pricat nema smisla
crni-bombarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 15:06   #1214
Pa onda jednostavno prestani, zamjeni alkohol recimo dobrotvornim radom. Cim te uhvati da bi popio, ucini neko dobro djelo. Ucinit ces korist i sebi i kompletnoj naciji
MihaOfficial is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 05:45   #1215
Quote:
crni-bombarder kaže: Pogledaj post
Istina da,nije da se smiju,nego sam s vremenom stvorio alter ego nedodirljivog nekog ajmo reć frajera svoje vrste.Problem nastaje da vec previse tako zivim da bi samo tako prestao,čak sam navikao na režim skroz,dolaziti kuci u 3-4 ujutro i dizati se radit u 7.Ako nepijem 2-3-4 dana počinje jaka nervoza,panika,nekad i noćne more.....ispijanjem prvog pica sve nestaje.Bojim se da sam na granici da ne postanem teški teški ovisnik.Uz malo razmišljanja shvacam da sam si ranu mladost uništio doslovno,svaki moj zanimljiv događaj u životu se sveo na to da sam bio pijan,nekih srednjoškolskih izleta se nesjecam jer je to bilo opijanje danima.

Dobar dio ljudi misli da cugnem tu i tamo,nemam ni s kim popričat jer me sram pred njima reci da pijem skoro svaki dan,a ovi koji me znaju kao takvog su sami kao i ja pa njima pricat nema smisla
Da li si sretan sa trenutnim životom? Da li ti je važno tvoje zdravlje i uspješnost? Možeš nastaviti živjeti s alkoholom, ali mnogo ćeš izgubiti. I na kraju će propasti taj alter ego kojeg spominješ.

Sa druge strane, teže je započeti promjene u životu, prestati sa alkoholom, suočiti se sa strahovima i pronaći nove aktivnosti. No na taj ćeš način postepeno napredovati do boljeg života

Ako si ne možeš pomoći sam, potraži pomoć. Bila to stručna pomoć ili podrška bliskih ljudi.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 16:51   #1216
Tata jednostavno ne želi priznati sam sebi...

Svako malo je pijan, a dok je pijan je živčan i agresivan, toliko da je jučer u pijanom stanju lupio mamu i to dosta jako.
Brat ga je primio i gurao dalje od mame jer ju je tata još htio tući...
Onda je krenuo van iz stana, rekao svima 'baš vam hvala' i otišao... Došao je tek maloprije doma, trijezan, za sad.

Ne znam šta da radimo više...
__________________
That's the secret to life - replace one worry with another. ^^
randomcakezZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 23:16   #1217
I kod mene je takva situacija. U par situacija policija intervenirala, a bilo je i veselo kad je pijani gospodar prespavao u ćumezu nakon što me nokautirao. Jednom mi se mater pokušala ubit zbog njegovog cicanja, jednom sestri pozlilo, morala ju hitna smirivati.
A na jednu prijavu policiji zbog nasilja u obitelji računaj još barem pedeset neprijavljenih.
Najgore je što je uvijek netko drugi kriv. Čaša je svetinja. Za sve ostalo su krivi '''oni'''.

Kažeš da ne znaš šta da radite više...
Kad je trijezan, uživaj u prividnom miru i tjeskobnom iščekivanju novog shitstorma.
Ili izazovi shitstorm konfrontacijom, ali onako kao cijela obitelj, kao u filmovima. Solo ćeš samo ispasti drama queen i vjerojatno će ti prilijepiti etiketu balavice ili neki slični očekivani kratkofitiljni epitet.
Nije ni obiteljsko sučeljavanje neko rješenje, vrlo vjerojatno će se osjećati stisnut u kut pa će opet planuti i krenuti u novo oblokavanje, ali i to je neki početak za vas.
U biti nisam uopće pametan po tom pitanju i godinama sam zapeo na njemu.
Ugh.
Drone is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 18:20   #1218
Žao mi je da to prolazite. Ne znam što reći, pa ću samo podijeliti priču jedne cure.

Otac joj je mnogo pio. Sve je pokušala da utječe na njega, ali svaki razgovor je loše prošao. Kada više nije imala snage za razgovore, napisala mu je pismo. Napisala je sve svoje brige, strahove, sve nade. I ostavila mu to na stolu. Pismo ga je snažno protreslo i nakon njega nije pio oko 2 mjeseca. Poslije se nismo čuli, pa ne znam daljnji razvoj situacije.

Imaš dobar stav Drone. Zajedno kao obitelj definitivno možete ostaviti jači utjecaj na njega. Pokušajte naći riječi da kažete da više ne može tako, te da ste tu uz njega da mu pomognete.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 21:53   #1219
Kažeš dva mjeseca...
Kod mene je rekord možda 5-6 dana i to samo ako je sve zapio pa nema za novu dozu, ili ga se nijedan frend nije sjetio da mu donese kanister vina i flašetinu rakije.

Razmišljao sam da i ja ispalim sve na papir, ali mi je muka od same primisli jer mi se ne da prisjećati svega, a i to bi mi više ostavilo dojam kao suicidalno pismo umjesto intervencije.
Drone is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 20:22   #1220
Vjerujem ti. Teško je pronaći pametan pristup u takvoj situaciji.

Istražio sam nekih stotinjak web članaka koji govore kako se nositi sa alkoholizmom u obitelji. Jučer sam završio s čitanjem, te izdvojio 12 stranica boljih savjeta. Sano što su razbacani ... nisam ih još stigao organizirati.

Ipak, ako vas zanima, mogu proslijediti taj word na mail.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:14.