Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2014., 19:41   #3161
Quote:
Gama7 kaže: Pogledaj post
Odeš doktoru opće prakse, tražiš uputnicu za psihijatra. Odmah usput ga i pitaš da ti nekoga preporuči. Neki domovi zdravlja imaju i psihijatre tako da ne treba tražiti daleko, ići onim razvikanima ili, nedajbože, bacati novce privatno.

Naravno, to sve jedino vrijedi ako ti je obiteljski doktor normalan (ima onih koji uskraćuju uputnice za najbanalnije stvari i pacijenta tretiraju kao budalu)...
hvala ti puno
zarababaloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 13:11   #3162
S tim da ne možeš uvijek očekivati od socijalnih psihiča išta osim lijekova.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 06:21   #3163
Jutro svima na temi.

Može li mi netko preporučiti nekog dobrog psihologa na području Rijeke.

Unaprijed hvala.
Tiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 11:12   #3164
Da li je netko bio kod psihologinje Tomice Šćavina?
Fubuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 11:45   #3165
Molim vas trebam hitno psihijatra na području Zagreba ,na uputnicu,di se dugo ne čeka,jer gdje god sam zvala čeka se nekoliko mjeseci-Hvala
ivona23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 18:19   #3166
Quote:
ivona23 kaže: Pogledaj post
Molim vas trebam hitno psihijatra na području Zagreba ,na uputnicu,di se dugo ne čeka,jer gdje god sam zvala čeka se nekoliko mjeseci-Hvala
guzva je, ja sam cekala dva mjeseca. mozda da probas privatno ili krizna ako je nesto hitno.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 23:17   #3167
Quote:
Fubuki kaže: Pogledaj post
Da li je netko bio kod psihologinje Tomice Šćavina?
Šta ona još uvijek radi?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 00:35   #3168
Molim savjet...
Naime, u vezi sam s jednom jako dragom osobom (curom ) koja prolazi kroz teške trenutke, frustrirana je i jednostavno su joj se skupile neke stvari ,a nema onu osobu s kojom bi mogla to podijeliti kako treba...ja kao decko ju ne mogu tako gledati,moze neki dobronamjeran savjet nekog ok psihologa cisto da poprica s nekim i da podijeli sve sta ju muci jer mozda se meni ni ne zeli max otvorit. Hvala unaprijed...
Armi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 09:57   #3169
Quote:
ivona23 kaže: Pogledaj post
Molim vas trebam hitno psihijatra na području Zagreba ,na uputnicu,di se dugo ne čeka,jer gdje god sam zvala čeka se nekoliko mjeseci-Hvala
vinogradska - ne čekaš ništa, samo dođeš s uputnicom za prvi pregled i biti ćeš odmah primljena.

ZZJZ - bez uputnice primaju, naručuje se, ali mislim da se ne čeka dugo.

ako je hitno hitno, uvijek možeš otići u hitnu psihijatrijsku ambulantu bilo koje ustanove.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 13:39   #3170
Dr sanja bobqn? Iskustva
tetameri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 23:01   #3171
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
kako se osjećat ? nikako eto kako.

meni je moj u početku bolesti govorio kako sam samo "malo puko" a danas (3 mjeseca) od dijagnoze govori kako sam zapravo pukao puno. stvarno ohrabrujuće za bilo kojeg čovjeka koji se susreće prvi put u životu s takvom vrstom bolesti.

na bilo koje moje pitanje o toj dijagnozi dobijem odgovor a to ne znamo, to se ne može znati, nije sigurno i sl. zapravo se pitam da li sam žrtva psihijatrije i tog "doktora" koji samo zna reći da nešto ne zna :klap:
Vidiš kako je to individualno. Meni je zasmetalo kad sam psihijatrici ispričala nešto i požalila se, a ona mi je rekla - ma nije to ništa! Meni se učinilo da je omalovažila moj problem i puno bi mi više pasalo da je rekla da sam pukla ili da je to strašno...tako da ti je to sve jako relativno...kad dodjes uzrujan zbog nečeg sve ti smeta...
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 11:36   #3172
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
vinogradska - ne čekaš ništa, samo dođeš s uputnicom za prvi pregled i biti ćeš odmah primljena.

ZZJZ - bez uputnice primaju, naručuje se, ali mislim da se ne čeka dugo.

ako je hitno hitno, uvijek možeš otići u hitnu psihijatrijsku ambulantu bilo koje ustanove.
Hvala puno
ivona23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 16:52   #3173
Quote:
imago2007 kaže: Pogledaj post
Vidiš kako je to individualno. Meni je zasmetalo kad sam psihijatrici ispričala nešto i požalila se, a ona mi je rekla - ma nije to ništa! Meni se učinilo da je omalovažila moj problem i puno bi mi više pasalo da je rekla da sam pukla ili da je to strašno...tako da ti je to sve jako relativno...kad dodjes uzrujan zbog nečeg sve ti smeta...

Zato je važno da psihijatar "pročita" osobu s kojom priča. Ako mogu ja kao laik, mogu i oni kao stručnjaci...
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 23:03   #3174
Quote:
imago2007 kaže: Pogledaj post
Vidiš kako je to individualno. Meni je zasmetalo kad sam psihijatrici ispričala nešto i požalila se, a ona mi je rekla - ma nije to ništa! Meni se učinilo da je omalovažila moj problem i puno bi mi više pasalo da je rekla da sam pukla ili da je to strašno...tako da ti je to sve jako relativno...kad dodjes uzrujan zbog nečeg sve ti smeta...
ovakve izjave ne koriste stručnjaci, da je ta dr dovoljno stručna i iskusna tako nešto ne bi rekla i apsolutno je jasno da si se osjećala omalovaženom, odnosno, ono što je tebi bilo bitno ona jest svojom izjavom omalovažila, pretpostavljam da je prošla brzopotezni tečaj kbt, ako i to
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 23:04   #3175
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Zato je važno da psihijatar "pročita" osobu s kojom priča. Ako mogu ja kao laik, mogu i oni kao stručnjaci...
potpis, kratko i jasno
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 08:10   #3176
moja bivša dr iz vinogradske mi je prilikom jednog kontrolnog razgovora, ne bi to ni nazvala psihoterapijom, na moju izjavu kako se bojim da ću se sad srušiti u nesvijest rekla: "pa srušite se, netko će vas već pokupiti"- tada mi je to bilo prestrašno iako sam kasnije shvatila da je to rekla jer je time htjela umanjiti moj strah, prikazati ga manje katastrofičnim nego što je bio- pretpostavljam da su to metode pomoću kojih se želi pomoći pacijentu, možda, ali meni nije pomoglo nimalo
isto tako zbog čestih paničnih napadaja koji su mi se javljali što u zatvorenom što u na otvorenom prostoru- primjer; putovanje javnim prijevozom- koliko sam samo puta morala izaći prije svoje stanice jer me oderao panični- na to mi je rekla da se svaki put pokušam voziti jednu stanicu više - znači vježbanje suočavanja sa vlastitim strahovima, ali to opet nije "upalilo" kod mene, tako da sam promijenila dr i krenula na psihoanalitičku psihoterapiju na kojoj se stvarno čačka po uzrocima i kad se oni pronađu, radi se na tome, mijenjaju se polako obrasci ponašanja i tada se polako počinju povlačiti simptomi tjeskobe jer se radi na emocijama koje su bile potisnute i neodrađene
naravno da su mi puno pomogli i lijekovi, ali najvažniji dio je apsolutno adekvatna pt
nekim ljudima pomaže kbt ili neka druga vrsta pt, no meni je sjela psihoanalitička pt koja traje puno dulje, ali i daje trajnije rezultate
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 18:32   #3177
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
moja bivša dr iz vinogradske mi je prilikom jednog kontrolnog razgovora, ne bi to ni nazvala psihoterapijom, na moju izjavu kako se bojim da ću se sad srušiti u nesvijest rekla: "pa srušite se, netko će vas već pokupiti"- tada mi je to bilo prestrašno iako sam kasnije shvatila da je to rekla jer je time htjela umanjiti moj strah, prikazati ga manje katastrofičnim nego što je bio- pretpostavljam da su to metode pomoću kojih se želi pomoći pacijentu, možda, ali meni nije pomoglo nimalo

isto tako zbog čestih paničnih napadaja koji su mi se javljali što u zatvorenom što u na otvorenom prostoru- primjer; putovanje javnim prijevozom- koliko sam samo puta morala izaći prije svoje stanice jer me oderao panični- na to mi je rekla da se svaki put pokušam voziti jednu stanicu više - znači vježbanje suočavanja sa vlastitim strahovima, ali to opet nije "upalilo" kod mene, tako da sam promijenila dr i krenula na psihoanalitičku psihoterapiju na kojoj se stvarno čačka po uzrocima i kad se oni pronađu, radi se na tome, mijenjaju se polako obrasci ponašanja i tada se polako počinju povlačiti simptomi tjeskobe jer se radi na emocijama koje su bile potisnute i neodrađene

naravno da su mi puno pomogli i lijekovi, ali najvažniji dio je apsolutno adekvatna pt

nekim ljudima pomaže kbt ili neka druga vrsta pt, no meni je sjela psihoanalitička pt koja traje puno dulje, ali i daje trajnije rezultate

Potpisujem. Moja ima integrativni pristup i taj mi se svidja. Ali cesto sam dozivio da ja dolazim u katastrofalnom stanju (ali odlazim bolje) i fizickom i psihickom i kazem kako je koma i sve i potajno ocekujem da ce ona potvrditi, da, imate pravo, stvarno ste u komi. A ona to nikad ne kaze nego kaze, vidim da ste lose i krenemo s terapijom i onda skuzim, a za to te treba psih dobro poznavati i znati posao, da bi ta njezina potvrda znacila meni neurotiku, isuse i ONA misli da nisam normalan. Tako da nekad nije dobro da bas kazu, nije vam nista, ali bi mozda jos gore napravili da vam potvrde da ste u velikoj komi.


Skickas fr
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 23:29   #3178
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Potpisujem. Moja ima integrativni pristup i taj mi se svidja. Ali cesto sam dozivio da ja dolazim u katastrofalnom stanju (ali odlazim bolje) i fizickom i psihickom i kazem kako je koma i sve i potajno ocekujem da ce ona potvrditi, da, imate pravo, stvarno ste u komi. A ona to nikad ne kaze nego kaze, vidim da ste lose i krenemo s terapijom i onda skuzim, a za to te treba psih dobro poznavati i znati posao, da bi ta njezina potvrda znacila meni neurotiku, isuse i ONA misli da nisam normalan. Tako da nekad nije dobro da bas kazu, nije vam nista, ali bi mozda jos gore napravili da vam potvrde da ste u velikoj komi.


Skickas fr
kroz vrijeme psihoterapijskog procesa, moja je dr točno znala procijeniti kad mi nešto "može" reći- dakle procijenila je trenutak kad ću biti spremna čuti nešto što mi se najvjerojatnije neće svidjeti, ali da ću se znati i moći nositi s time i raditi na korekciji- to je za mene pravi stručnjak, a bome je u 11 godina pt nebrojeno puta to dokazala, a isto je tako pokazala onu čisto ljudsku stranu, ukratko veliki stručnjak i veliki čovjek
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 23:46   #3179
Ma da rejica, tak nekak sam htio i ja reci, slazem se s tobom da sve to dolazi s odnosom, a tvojih 11 godina je veliki staz
Samo da se nasi forumasi malo pripreme da psihoterapeuti ne mogu bas sve odmah i da im treba dat priliku osim ako ti bas netko full ne sjedne


Skickas fr
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 16:24   #3180
Ima li tko iskustva sa dr. Spomenka Grubišić Bilić (Osijek) i dr.Marijan Montani (Zagreb)?
danielić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:25.