Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2009., 22:20   #1
Kompleksi zbog visine

imam nepunih 17 godina i visok sam 177cm.Majka mi ima 173 a otac 184.Želim porasti bar još 3-4 centimetara jer se ne osjećam ugodno zbog toga što je velika većina ljudi višlja od mene uključujući i cure.time se zamaram već duže vrijeme i stalno sam opterećen time. Više mi nije stalo do škole; ocjene sam si skroz sjebo i fakat mi je dosta tog osjećaja niže vrijednosti. Molim vas probajte mi pomoći savjetima ako možete.
branimir7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 22:49   #2
pa to uopce nije mala visina kako to mislis da je velika vecina vislja od tebe, ukljucujuci i cure, hoces reci da su oko tebe cure od 180cm? meni se cini da to nije neki prosjek za zene.

u svakom slucaju, tek ti je 17 i jos ces malo porasti.
Calathea Zebrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 22:49   #3
aj aj aj aj aj aj posve nevažno

možda još narasteš, uostalom, ali možda i ne.
oko mene ima viših ljudi ali je mnoštvo upravo tolikih otprilike mladića,
i puno puno puno nešto nižih, malih slatkih djevojaka.

ne znam dovoljno podataka, procjenjujem bez brojanja.. čini mi se da je puno više
malenih djevojaka u ovim godinama - a tako su zgodne!
mali oblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 22:49   #4
Quote:
branimir7 kaže: Pogledaj post
imam nepunih 17 godina i visok sam 177cm.Majka mi ima 173 a otac 184.Želim porasti bar još 3-4 centimetara jer se ne osjećam ugodno zbog toga što je velika većina ljudi višlja od mene uključujući i cure.time se zamaram već duže vrijeme i stalno sam opterećen time. Više mi nije stalo do škole; ocjene sam si skroz sjebo i fakat mi je dosta tog osjećaja niže vrijednosti. Molim vas probajte mi pomoći savjetima ako možete.
ja te na neki način razumije a na neki način bi te lupio da dođeš sebi. Visina ti je sasvim ok ja sam visok 180 i smatram da je to sasvim normalna visina, sad imaš li ti predodžbu koliko je 3 cm? Pošto imaš 17 godina možeš još narast bas za ta 3 cm. Sa kakvim se ti curama družiš koliko sam ih ja vidio niskih mali milijun. Nemoj se zamarat takvim glupostima jer su to stvarno gluposti
marko86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 22:51   #5
ti si visok 177 i vecina ljudi je visa od tebe?isss

Zadnje uređivanje Vilenica : 04.04.2009. at 04:36.
Ša la la la is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 23:04   #6
Ma bezveze se opterećuješ s tim...
Ja sam žensko ,visoka 178...moj dragi je isto toliko visok i uopće mi to ne smeta, ni najmanje...a nije da nije macan...Ima prelijepe oći, povremeno vježba i eto.....svatko ima neke druge adute.Nije sve u visini.Pogledaj se malo ,sigurno ima nešto na tebi po cemu si poseban, lijep i zanimljiv.
Meni je dugo smetao moj nos (malo veći) i stalno sam se fokusirala na nos, dok nisam skužila da baš imam lijepa usta, noge,ruke.....
Kužiš?Al sad da zbog visne zapustiš ostatak svog života...hm..nije vrijedno!!!
macapapucarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 09:42   #7
do koje e godine raste u visinu?
branimir7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 09:50   #8
Razloge sa komplekse možeš imati ako si niži od metar70. Ovo što ti imaš je super...
Amen.
__________________
Outside of you...
Maza_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 11:46   #9
Quote:
branimir7 kaže: Pogledaj post
imam nepunih 17 godina i visok sam 177cm.Majka mi ima 173 a otac 184.Želim porasti bar još 3-4 centimetara jer se ne osjećam ugodno zbog toga što je velika većina ljudi višlja od mene uključujući i cure.time se zamaram već duže vrijeme i stalno sam opterećen time. Više mi nije stalo do škole; ocjene sam si skroz sjebo i fakat mi je dosta tog osjećaja niže vrijednosti. Molim vas probajte mi pomoći savjetima ako možete.
Quote:
branimir7 kaže: Pogledaj post
do koje e godine raste u visinu?
Imaš tek 17 godina. Najvjerojatnije ćeš još narasti. Ja sam se isto time dugo opterećivao, ali stvarno neznam zašto. Moraš naučit prihvaćat sebe takvog kakav jesi. Valjda je to kod mene bio problem.
Inače, ja sam na kraju srednje imao manje od 180 (od 177-179 ne znam točno) a danas sam visok 181. A koliko je meni poznato raste se do 21. godine.
method_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 12:30   #10
čini mi se da tvoj problem nije visina, možda si se samo fokusirao na nju...
ti imaš prosječnu visinu, znači nisi neki pinklec...
malo se proispitaj, probaj uvidit u čemu je zapravo problem, jer ako to utječe tako na tvoj život, ponajviše na ocjene, onda ne može biti samo stvar u toj prokletoj visini...
amarena_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 12:39   #11
stvar je u tome što su me moji frendovi gotovo prerasli i spadam među niže.To me frustrira
branimir7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 12:56   #12
nemoj se brane bedirat
a šta da si nizak? da imaš 160cm? ma joj, praviš si probleme bezveze...
još si ti mlad...
amarena_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 13:41   #13
i ja imam 17 goidna i bilo bi mi dovoljno da naastem bar do 180-185 ali kako su rekli rastes do 21 godine zaci moci ces narasti do 180 a mozda i jos malo vise, to sa curam kod me su cure skoro sve oko 160-175 cm visine ima i oni sto su vise od toga ali tih je rijetko.
Zato uzimaj hranu koja pospjesuje rast i malo se više kreci ili nesto treniraj i sve ce doci na svoje.
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 13:48   #14
ja sam visoka 173 ja patim od kompleksa visine mislim da sam previsoka svi su tipovi niski
RoyalJelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 14:46   #15
Quote:
branimir7 kaže: Pogledaj post
imam nepunih 17 godina i visok sam 177cm.Majka mi ima 173 a otac 184.Želim porasti bar još 3-4 centimetara jer se ne osjećam ugodno zbog toga što je velika većina ljudi višlja od mene uključujući i cure.time se zamaram već duže vrijeme i stalno sam opterećen time. Više mi nije stalo do škole; ocjene sam si skroz sjebo i fakat mi je dosta tog osjećaja niže vrijednosti. Molim vas probajte mi pomoći savjetima ako možete.
Brane, pusti to, budi čovjek, a lahko ćeš za visinu. Vidjeti ćeš kako ćeš se za par godina smijati tome. Imaš sjajne preduslove da postaneš dobar čovjek - mlad si, živiš u zemlji gdje nije sve pokvareno. Kada postaneš čovjek, vidjeti ćeš kako najbolje djevojke traže najbolje duševno momke, a ne visoke.

Ja sam evo 192, ali dok sam bio nečovjek, samo su me budaletine od žena ganjale. Sada kada se trudim da bude dobar, zaljepe se duše od žena. Samo glavu gore i brini se o unutrašnjim kvalitetima.
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 15:31   #16
Svi vi kompleksaši bi se trebali sad skinuti do gaća i takvi hodati trgom da se riješite tih problema. Prihvatite sebe kakvi jeste jer ljudi vas vole zbog onog sto jeste, a ne zbog onog sto vi mislite da jeste i kakvim se predstavljate. I na kraju krajeva boli te kurac sto drugi misle.
bezsmisla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 17:49   #17
Mogu da te razumem zbog tog kompleksa. Naime, dosta ljudi koje znam imaju slican problem. Neki ga prebrode, a nekima ostane i u kasnijim godinama. Visina mnogo utice na samopouzdanje.

Sa 16 godina sam bila visoka 170 i mislila sam da je to to, da vise necu rasti. Medjutim, imala sam mnogo problema sa spavanjem pa sam jako cesto pred spavanje pila toplo mleko sa medom jer sam citala da to deluje kao prirodni sedativ. Takodje sam procitala da ako se popije pred spavanje onda podstice hormon rasta. Htela sam da budem visoka 175 ali nisam se nesto trudila oko toga niti sam se merila. Sa 20 godina sam sa drugaricama bila na nekim merenjima onako bzvz i ispalo je da sam visoka bas 175 cm. Bas sam se prijatno iznenadila.

Sve u svemu, moj predlog ti je toplo mleko sa medom pred spavanje. Nemas sta da izgubis.
Srecno
lignja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 22:26   #18
Quote:
Calathea Zebrina kaže: Pogledaj post
pa to uopce nije mala visina kako to mislis da je velika vecina vislja od tebe, ukljucujuci i cure, hoces reci da su oko tebe cure od 180cm? meni se cini da to nije neki prosjek za zene.

u svakom slucaju, tek ti je 17 i jos ces malo porasti.
A čuj valjda ga nisu dobro zaljevali
Žužika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 01:20   #19
Quote:
RoyalJelly kaže: Pogledaj post
ja sam visoka 173 ja patim od kompleksa visine mislim da sam previsoka svi su tipovi niski
I ja sam patila od toga..ja visoka 178 cm...al ipak uspjela naći visokog muža!
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 02:49   #20
Quote:
branimir7 kaže: Pogledaj post
imam nepunih 17 godina i visok sam 177cm.Majka mi ima 173 a otac 184.Želim porasti bar još 3-4 centimetara jer se ne osjećam ugodno zbog toga što je velika većina ljudi višlja od mene uključujući i cure.time se zamaram već duže vrijeme i stalno sam opterećen time. Više mi nije stalo do škole; ocjene sam si skroz sjebo i fakat mi je dosta tog osjećaja niže vrijednosti. Molim vas probajte mi pomoći savjetima ako možete.
U stvari si opterecen time sto bi moglo da dovede u pitanje tvoje poreklo mozda?
sediporedmene is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:43.