Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2009., 12:01   #61
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Muškarac mora barem negdje biti "veći" od žene jer inače u rosijeku to neće funkcionirati na duže nakon što hormoni oslabe svoju priču.
Bilo to intelektualno, u snazi i volji, visini itd. Znam da zvuči grubo ali prosječna žena to očekuje i na neki način to je jamstvo opstanka na duže staze.
To je moje iskustvo, jer brak je uvijek neka kompezacija. Ne sastajemo se samo radi potomstva jer tu funkcionira majka priroda, da se osjećamo samodovoljni vjerovatno bi natalitet bio i niži nego što je...

wtf???
Poanta je u tom da je brak, veza, votever kompromis prije svega. Ali ove riječi kako ste napisali stvarno se mogu svakako protumačiti.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 12:08   #62
Quote:
branimir7 kaže: Pogledaj post
Sumnjam da bi ijedna cura bila sa nižim od sebe.To nigdje nisam vidio
Ta sam, živim s jednim Ja 179 on 165

A ti si očito jako mlad pa se u nedostatku pravih problema opterećuješ sa takvim stvarima.

Iako, kako je netko već spomenuo i moji roditelji misle da sam trebala naći nekog višeg. A još kad je brat našao curu višu od sebe, dotukli smo ih skroz
SuzyQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 11:48   #63
ovaj kompleks me ubija u pojam.strah me je da me frendovi ne prerastu za glavu, jer bi se onda osjećao ko da sam opet u 1. osnovne.A da li je moguće izrasti nakon 18?
branimir7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 12:36   #64
a da se ti ipak obratiš psihologu? ako te to sve toliko muči i dalje, ništa ti ne znače utješne riječi koje si ovdje dobio, najbolje je da se obratiš stručnjaku

jer ja zbilja ne vidim što je toliko strašno da te tvoji frendovi prerastu za glavu
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 12:37   #65
Quote:
branimir7 kaže: Pogledaj post
imam nepunih 17 godina i visok sam 177cm.Majka mi ima 173 a otac 184.Želim porasti bar još 3-4 centimetara jer se ne osjećam ugodno zbog toga što je velika većina ljudi višlja od mene uključujući i cure.time se zamaram već duže vrijeme i stalno sam opterećen time. Više mi nije stalo do škole; ocjene sam si skroz sjebo i fakat mi je dosta tog osjećaja niže vrijednosti. Molim vas probajte mi pomoći savjetima ako možete.
Ma daj se ne zamaraj tim glupostima...ima puno gorih stvari u životu...kaj da si invalid u kolicima! Budi sretan što si živ i zdrav...ja imam frenda koji je visok metar i šumska jagoda (izgleda koda ide u 1.osnovne) a ima 30 god. i našao je ženu svog života...
A kao prvo ti još možeš izrasti...i sad već imaš neku prosječnu visinu... Ja imam 180cm, žensko sam i svi se čude joj kak si ti visoka...čime su te hranili...itd! Više mi na onu stvar ide to kretensko preseravanje ko kako izgleda...kakvu guzicu imaš...kakve noge...kakve sise...i komentiranje drugih i vječita iskompleksiranost!
Zamisli djecu koja se rode s downovim sindromom, pa bez jednog uda, pa sijamski blizanci, pa kad djete dobije rak kostiju od 1.5god. E to ti je jebeni život i tad bi trebao pasti u depresiju!
A ne zbog fuckin visine! Dosta ti je tih 177, a vjerujem da ćeš i još narasti, budi sretan što nije 155!
Sjedaj za stol, nauči sve i ispravi te ocjene jer se bliži kraj godine!
September rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 12:46   #66
Quote:
branimir7 kaže: Pogledaj post
imam nepunih 17 godina i visok sam 177cm.Majka mi ima 173 a otac 184.Želim porasti bar još 3-4 centimetara jer se ne osjećam ugodno zbog toga što je velika većina ljudi višlja od mene uključujući i cure.time se zamaram već duže vrijeme i stalno sam opterećen time. Više mi nije stalo do škole; ocjene sam si skroz sjebo i fakat mi je dosta tog osjećaja niže vrijednosti. Molim vas probajte mi pomoći savjetima ako možete.
Prvo, opće nisi nizak. Drugo, vjeruj 182cm dugoj meni - visina nije bitna.. Pola mojih dečki bilo je niže od mene.. i to me nikad nije smetalo. Ako mi se netko sviđa, zabole me ima li pola metra ili dva metra.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 22:40   #67
Po meni si ti sasvim normalne visine za muškarca, znala sam ih jako zgodnih tvoje visine i sexi. Za muškog se smatra niskim ako je ispod 175....stvarno niski su ispod 170. Mislim da nemaš razloga za brigu. A sad ima mjesta gdje su svi visoki, kao npr Dalmacija il Crna Gora, tamo su bar 185 ili 190...ako živiš u takvom mjestu tješi se da su oni ti koji odstupaju od normale a ne ti, jer tako i je.
Uostalom ja nisam primjetila da su ti turbo visoki u prosjeku bolji komadi od onih normalne visine...ili si komad ili nisi bio ti visok ili prosječnog rasta....malo je drukčija priča sa muškarcima nižim od 170 jer koliko god bili skladni i lijepog lica teško da su zgodni u punom smislu riječi , .

Drugim riječima nemaš razloga da se opterećuješ time , dovoljno si visok, s time da ćeš vjerojatno još rasti s obzirom na roditelje.
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 17:18   #68
Mislim da većina žena ipak ne doživljava kao privlačne muškarce niže od 170 cm, a rijetko se kod njih potrefe skladne proporcije, obično izgledaju malo nabito i kraćih nogu. Ni meni, iako ni sama nisam visoka, oko 163, ne smatram za privlačne muškarce koji su ispod te visine bez obzira na sve ostalo. Za mene je idealno 175 do 185.
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 04:24   #69
Ja imam 16 godina i visok sam 195 kolika je prosječna visina?
Buhaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 04:36   #70
Ajde sta da si visok 194cm kao i ja, a svi u familiji i prijatelji nizi od tebe za glavu... jedino brat kao ja visok...

Onako hodamo, ko tate njima -_-'

Mene sramota nekad pogledat slike kad vidim koliko sam veci od prisutnih ljudi xD


Ali ja priznajem, puno sam po kisi trckarao, a mogu i reci da su me dosta vukli za usi, jos od vrtica, bio dobar ili ne, uvijek sam kriv bio za nesto, kao i dan danas
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 22:41   #71
Visoka sam 155 i imam 13 godina i idem u 8 razred jer sam krenula godinu dana ranije u skolu...u skoli me svi zovu mala Ivana....i mislim da bi sve bilo bolje da sam visa 5cm...sta da radim...mogu li dobiti neke savete?
Ina Petrovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 22:50   #72
Sto se tice prirodnog razvoja, nista ne mozes osim neke operacije a kad si tek zakoracila u pubertet tad se bavi sport ili druge aktivnosti jer si upravo u fazi brzog razvoja.
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 01:08   #73
Presmiješan problem!!! Slažem se sa svim ovim ljudima!!! A i nasmijala sam se
Moja frendica je jako niska i ima muža višljeg 10 cm, a on je 170 i baš su slatki. Njoj u zadnje vrijeme smeta što je tako nizak jer kad obuče štikle koje obožava bode i višlja od njega. po meni je ona iskompleksirana zbog svoje visine kad pati za tolkim štiklama...A možda se i odljubila pa joj je manji u očima..
Anavir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 11:27   #74
Ja sam visoka tj. niska svega 1,58m. Mislim da sam prestala rasti još u sedmom osnovne. I da, patila sam zbog svoje visine, pogotovo kad sam došla u srednju, svi rastu a ja ne Ili ono, uvijek pri kraju ili na kraju vrste na tjelesnom... Onda se pomiriš sa time, pa jedno vrijeme nabadaš u štiklama, misleći da si koliko toliko prosječno visok. A onda odbaciš i štikle i shvatiš da problem sa visinom nije najveći problem tvog života. Sad štikle rijetko kad obujem, ne osjećam se ugodno u njima. Imala sam i visoke i niske dečke i bilo je smiješnih situacija na pretek
__________________
Nekada sam bio ljudsko bice ... a onda sam dobio INTERNET
mirko zlikovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 13:31   #75
Quote:
branimir7 kaže: Pogledaj post
imam nepunih 17 godina i visok sam 177cm.Majka mi ima 173 a otac 184.Želim porasti bar još 3-4 centimetara jer se ne osjećam ugodno zbog toga što je velika većina ljudi višlja od mene uključujući i cure.time se zamaram već duže vrijeme i stalno sam opterećen time. Više mi nije stalo do škole; ocjene sam si skroz sjebo i fakat mi je dosta tog osjećaja niže vrijednosti. Molim vas probajte mi pomoći savjetima ako možete.
Pa nije tako loša, čini mi se kao sasvim normalna visina.
Nemoj se brinuti oko toga, postoje važnije stvari i budi siguran da ništa ne propuštaš ako si malo niži.

Ako još ne narasteš, shvatiš to kao dio sebe.
Npr. ja sam visoka 156 cm, isto imam 17 godina i uopće se ne opterećujem zbog toga - obožavam to na sebi.
Wallflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 21:04   #76
Stvarno ne razumijem.Imaš 177 cm-Budi sretan što nisi još manji.Ne vidim neku važnu ulogu u visini pojedine osobe.Pa nismo mi odlučivali koliko ćemo visoki biti.Još si mlad i sigurno češ narasti.Ja sam kao manja bila pravi pravcati kepec.Pa daj zamisli,4.odozada Svi su me zezali da sam mala i voo ono,dok su moji frendovi i frendice bili kao bandere.Znači,nemoj biti nezadovoljan svojom visinom.Po meni si normalne visine za mladog dečka.
Evanescencex is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 21:20   #77
Ja imam 196 zasad, a 18 god i ono, rastem jos al sporije neg prije ofc....

Ljudi morate svatiti da raspon od 170-180 je sasvim normalan i nije to prenisko za muske, a za cure pogotovo ne znam zbilja koju to ulogu igra. Uostalom ljude je debilno suditi po visini, meni tuda visina ne igra nikakvu ulogu, makar su svi vise manje nizi od mene dosta, ali to je zadnje sto primjecujem i jako sam sretan sto je takav slucaj.......sto se mene tice osobno ja bi par cm manje xD.

Cure izbacite si to iz glave jer visina u muskaraca nije neki kriterij, dapace meni kao skoro dvometrasu ne igra ulogu, ne vidim kojem bi normalnom decku prosjecne visine igrala, a decki, dosta svalera u mom drustvu ima nekih 172-8 recimo i to im ne cini neki problem.....

tako da ono, budite zadovoljni i opustite se .
__________________
Homo doctus in se semper divitias habet
Tu trembles, carcasse, mais tu tremblerais bien davantage si tu savais où je vais te mener

Κατὰ τὸν ἑαυτοῦ δᾲιμονα
Nietreink is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 15:01   #78
imam 16 god i visoka sam 177.5 dali je to preeevisoko mislim za curu ;(((((((((((
ivaaa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 20:29   #79
Quote:
ivaaa007 kaže: Pogledaj post
imam 16 god i visoka sam 177.5 dali je to preeevisoko mislim za curu ;(((((((((((
iskreno, ne znam...ovisi kako ti na to gledaš i kako se postaviš prema svemu. Ja sam visoka skoro 186 i ako gledaš prosjek, onda jesam viša od većine cura...ali vidim da ima i drugih cura iste ili slične visine, i to ne baš malo...

meni je iskreno smetalo u školi, sa 14 god. ja sam već imala 180 cm,bilo je i zločestih i zlobnih komentara od strane žena i muškaraca...

...pred kraj srednje sam prihvatila sebe takvu kakva jesam, pa i nije baš da imaš nekog izbora. Danas sa svojom visinom nemam problema, većina ljudi me baš zato i zapamti...ima onih kojima je to markantno, ima i onih kojima je to nakaradno.

Ja se dobro osjećam u svojoj koži i to mi je najbitnije. Nosim i štikle i nemam nikakvih kompleksa. Što se tiče muškaraca, hodala sam i s onima koji su bili niži od mene. Nikada mi visina nije bila neki prioritet na listi poželjnih osobina. Ja sam njih prihvatila takve kakvi jesu, i oni mene.

zato ne vodi brige oko toga, takva si kakva si i uživaj u tome.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 20:47   #80
Da te "utjesim", zensko sam i 185 vani ni ne primjetim da sam najvisa jer se ne zamaram s time, to je dio mog identiteta drugi su niski, a ne ja visoka heh Mozda te to sada muci, kasnije te nece biti briga za visinu. Previse se namecu neki ideali kako bi netko trebao izgledati, koliko imati kila, "normalna" visina, zato se i javljaju ovakvi kompleksi visine i ostaloga.

Inace sam primjetila da recimo niski decki imaju milion puta bolju osobnost nego visoku, pretpostavljam jer su htjeli proraditi na nekim drugim stvarima kada vec nemaju visinu..dok ovi visoki svi neki ajmo reci umisljeni. Isto kako niski decki cesto prilaze visokim curama. Ustvari opcenito trebas dosta sazrijeti da shvatis da stvarno nije sve u izgledu.
svinjuska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.