Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2011., 11:24   #6681
sinoć sam joj stavio drugi DVBt prijamnik, i radilo je par sati a onda na RTL i NOVI počmu smetnje..

neznam da li je to do Talijana i njihovih signala šta se provlači po medijima ovih dana...

možda da kupim jači DVBt prijamnik..neznam ni sam

Zadnje uređivanje arsenall : 09.02.2011. at 11:31.
arsenall is offline  
Old 09.02.2011., 20:18   #6682
Stavio sam 1.07 verziju ,za sad radi normalno.
el.mahuna is offline  
Old 10.02.2011., 10:12   #6683
Quote:
delboy_gmp kaže: Pogledaj post
trebao bih preporuku za neki jeftini mpeg4 dvb-t do 300 kn. treba mi isključivo za gledanje SLO kanala. U tom rangu sam našal OPTICUM FT15P SD MPEG4 i Focus E2114. Vidim po forumima da ovaj Opticum nije toliko loš, da ipak ima AAC potreban za Slovence.
Koji je bolji od ova dva ili imate još koju preporuku?
Od ova dva vjerojatno Opticum.
Ali ima i Digisat DTR4000 koji je baziran na sličnom ALI chipsetu (vjerojatno novijoj verziji) kao i Opticum, ali ima podršku za HD programe, HDMI izlaz, RF modulator za prastare telke, reproducira MKV i M2TS datoteke, jedino zasad ne radi reprodukcija AVI/XVID datoteka.
http://www.kerman.hr/index.php?page=...mid=1&vmcchk=1
grunft is offline  
Old 10.02.2011., 17:44   #6684
Dreambox 500S koristim za CS, no kad mi upload ode na T-Com-u u maksimalu (npr. preko 200 kbps) zaledi slika, nece ni skype, ni MSN ! Zna li netko jel uzrok Dream ili T-Com ???

Hvala
Sladjana71 is offline  
Old 11.02.2011., 08:29   #6685
Koji je vrag sa signalom?

Muči me signal za HRT 1, HRT2, RTL i NOVU.

Kad prebacim na HRT 3 ili 4, gledam hrt1 i hrt2 super, rtl2 i doma tv super.

Ova ostala 4 glavna kanala u kurcu, i to najviše u večernjim satima.

Antena mi je okrenuta prema Zg, riblja kost, pa ide na ono sobno pojačalo sa antenom, i na digitlani prijamnik neki digimax, koje govno nad govnima.

Da li da probam okrenuti antenu prema Moslavini ili gdje je već odašiljač?
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Old 11.02.2011., 10:29   #6686
a di si ti? pozicija? možda da probaš bez te sobne s pojačalom? onda ne ide nikako? probaj onda malo smanjit snagu pojačala, idi od min. prema max.
digimax je inače stvarno žešće smeće od receivera, možda da probaš i s drugim prijemnikom, imaš od kog za posudit?
DeeJay Dee is online now  
Old 11.02.2011., 11:10   #6687
okolica Čazme, bez tog sobno pojačala ne mogu niti rtl2 i domu gledati..

Probao sam staviti najjeftniji strong, s njim sam hvatao te signale bez pojačala.
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Old 11.02.2011., 12:10   #6688
"strong bez pojačala-te signale" - samo RTL2 i DOMU ili "te-signale" - SVE? ako je odgovor SVE, onda ti eto rješenja, loš risiver, menjaj s nekim novim...

ako odgovor nije sve, onda probaj okretati i na Moslavinu, s nje idu i MUX A i MUX B.
DeeJay Dee is online now  
Old 12.02.2011., 03:45   #6689
jedno glupo pitanjce... Jel na kraju Ivanscica vertikalna polarizacija il nije?
Jedno gluplje pitanjce... Ako je, antenu okrenem vertikalno i trazim ak mi lovi ivansicu?

Ne hvatam rtl 2 i doma sa Sljemena jer sam dalekooo u Hr. zagorju pa se borim na svaki nacin udovoljit zelje moje stare za sapunicama... za 0kn
__________________
Što su 2 borga u prostoriji?-TUBORG
WE ARE BORG,TUBORG,hehe
182 is offline  
Old 12.02.2011., 13:39   #6690
Da, Ivanščica emitira u vertikalnoj polarizaciji, znači antenu u vertikalu i ....
Ord Mantel is offline  
Old 12.02.2011., 14:33   #6691
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
Koji je vrag sa signalom?

Muči me signal za HRT 1, HRT2, RTL i NOVU.

Kad prebacim na HRT 3 ili 4, gledam hrt1 i hrt2 super, rtl2 i doma tv super.
Nisi jedini. Ja probao sa 3 različite UHF antene, 3 receivera, dva različita pojačala, pa bez pojačala, skretnica, direktno na tv, preko karte izračunao točan smjer kuda trebam antene okrenut. Slovence i i HRT3, 4, RTL2, DOMA lovim vrhunski, signala ko u priči. A ove glavne programe ne mogu ulovit nikak, niti manualno podesit. Smjer Sv Gera i Zagreb.
rossonero is offline  
Old 12.02.2011., 22:42   #6692
Prenosim s drugog foruma:

Sad sam instalirao softver v1.0.7. na Infinity 8000HD i sve djeluje u redu - jedino što sam primjetio je da pri paljenju uređaja, moj 4:3 Samsung TV se sam automatski prebacuje u 16:9 mod, pa ga ručno na daljinskom od TV-a moram vratiti na 4:3 mod... Postoji li neko rješenje za taj problem?

Također, jedno pitanje u vezi RGB moda - koliko sam čuo, navodno je takva slika kvalitetnija - no u mom slučaju CVBS daje puno oštriju sliku i lijepo centriranu na TV (iako su dijelovi odrezani, pogotovo se primjeti na teletekstu), dok mi RGB daje malo tamniju sliku i iako slova izgledaju ljepše i zaglađenije, cijela slika je nekako mutna... Također je jako čudno pozicionirana, jer se cijela slika povuče prema gore-lijevo, tako da mi je sve ružnije odrezano, najviše se primjeti na izborniku gdje se prva ikona skoro pa ne vidi... Infinity je spojen preko scarta...


Potvrđujem da se i kod Sony trinitrona događa isto s automatskim prebacivanjem u 16:9 pa se mora ispravljati na daljinskom od TV-a. Očito je da nijedna nadogradnja kod Infinityja ne može proći bez problema. O RGB sam također pisao da je slika lošija. Jedva čekam sljedeću nadogradnju, možda poprave pomaknute titlove u multimediji, a sjebu nešto još bitnije. Barem znamo da im je stalo do toga da nam ne bude dosadno.
eSeMeS is offline  
Old 13.02.2011., 12:05   #6693
Quote:
eSeMeS kaže: Pogledaj post
Prenosim s drugog foruma:

Sad sam instalirao softver v1.0.7. na Infinity 8000HD i sve djeluje u redu - jedino što sam primjetio je da pri paljenju uređaja, moj 4:3 Samsung TV se sam automatski prebacuje u 16:9 mod, pa ga ručno na daljinskom od TV-a moram vratiti na 4:3 mod... Postoji li neko rješenje za taj problem?

Također, jedno pitanje u vezi RGB moda - koliko sam čuo, navodno je takva slika kvalitetnija - no u mom slučaju CVBS daje puno oštriju sliku i lijepo centriranu na TV (iako su dijelovi odrezani, pogotovo se primjeti na teletekstu), dok mi RGB daje malo tamniju sliku i iako slova izgledaju ljepše i zaglađenije, cijela slika je nekako mutna... Također je jako čudno pozicionirana, jer se cijela slika povuče prema gore-lijevo, tako da mi je sve ružnije odrezano, najviše se primjeti na izborniku gdje se prva ikona skoro pa ne vidi... Infinity je spojen preko scarta...


Potvrđujem da se i kod Sony trinitrona događa isto s automatskim prebacivanjem u 16:9 pa se mora ispravljati na daljinskom od TV-a. Očito je da nijedna nadogradnja kod Infinityja ne može proći bez problema. O RGB sam također pisao da je slika lošija. Jedva čekam sljedeću nadogradnju, možda poprave pomaknute titlove u multimediji, a sjebu nešto još bitnije. Barem znamo da im je stalo do toga da nam ne bude dosadno.
Moj susjed bacio infinity jer sa nijednom verzijom softvera nije radio dobro ima tv sony triniton i sve što si tu naveo imao je problema uzeo stronga 8110 i sve je ok nije to hvala za strong nego ćinjenica da oni koji rade softver za infinity ne rade dobro.
Slatkacura is offline  
Old 13.02.2011., 15:31   #6694
Quote:
eSeMeS kaže: Pogledaj post
Prenosim s drugog foruma:

Sad sam instalirao softver v1.0.7. na Infinity 8000HD i sve djeluje u redu - jedino što sam primjetio je da pri paljenju uređaja, moj 4:3 Samsung TV se sam automatski prebacuje u 16:9 mod, pa ga ručno na daljinskom od TV-a moram vratiti na 4:3 mod... Postoji li neko rješenje za taj problem?

Također, jedno pitanje u vezi RGB moda - koliko sam čuo, navodno je takva slika kvalitetnija - no u mom slučaju CVBS daje puno oštriju sliku i lijepo centriranu na TV (iako su dijelovi odrezani, pogotovo se primjeti na teletekstu), dok mi RGB daje malo tamniju sliku i iako slova izgledaju ljepše i zaglađenije, cijela slika je nekako mutna... Također je jako čudno pozicionirana, jer se cijela slika povuče prema gore-lijevo, tako da mi je sve ružnije odrezano, najviše se primjeti na izborniku gdje se prva ikona skoro pa ne vidi... Infinity je spojen preko scarta...


Potvrđujem da se i kod Sony trinitrona događa isto s automatskim prebacivanjem u 16:9 pa se mora ispravljati na daljinskom od TV-a. Očito je da nijedna nadogradnja kod Infinityja ne može proći bez problema. O RGB sam također pisao da je slika lošija. Jedva čekam sljedeću nadogradnju, možda poprave pomaknute titlove u multimediji, a sjebu nešto još bitnije. Barem znamo da im je stalo do toga da nam ne bude dosadno.
I prije tog softvera je prebacivao automatski u 16:9 mod,mislim da je to od verzije 1.0.6,da uvijek problemi,al dosta daje za novac.
el.mahuna is offline  
Old 13.02.2011., 23:09   #6695
Upgrejdao sam svoj Infinity 8000 HD verzijom 1.07 i sada više nemogu gledati program na svom starom Grundig televizoru iz 1983. god. Inače na verziji 1.06 također nisam mogao dobiti sliku sve dok nisam prebacio omjer slike na 4:3. Očito mi televizija nemože prikazati 16:9. No na verziji 1.07 i kad prebacim na 4:3 ne dobivam više sliku, a prebacio je sigurno jer mi na drugoj LCD televiziji pokazuje program (i vidim kad je na 4:3). Sada sam downgrejdao soft ponovo na verziju 1.06 i opet mi radi. No sviđaju mi se ova poboljšanja iz 1.07 vezije.

Ima i još jedna stvar koja se dogodila prelaskom sa 1.04 na 1.06 (1.07) i to pričam za LCD televizor. Na 1.04 veziji kada sam stavio automatski odabir rezolucije, televizor mi je sam prebacivao iz 16:9 u 4:3 ovisno o emitiranom programu. No sada (1.06 ili 1.07) se dešava sljedeće. Na rezoluciji 576i i 576p mi prikazuje 4:3 sliku dobro (hrt1, hrt2, nova), a na 16:9 mi odreže dio slike lijevo i desno, tako da je RTL simbol prerezan. Kad prebacim na 720p ili 1080i onda je RTL dobar i svi 16:9 programi no 4:3 mi pak previše spljošti, slika programa je uža ud Meni-a.
pikzibnertdi is offline  
Old 14.02.2011., 00:54   #6696
S tom geometrijom ćemo se zezati tako dugo dok se svi programi ne prebace na 16:9.
__________________
Slažemo se da se ne slažemo.
Sljiva is offline  
Old 14.02.2011., 14:58   #6697
Quote:
Sljiva kaže: Pogledaj post
S tom geometrijom ćemo se zezati tako dugo dok se svi programi ne prebace na 16:9.
očito.
__________________
hgfghfhgj
mjolnir is offline  
Old 14.02.2011., 18:43   #6698
Stavio sam 1.07 i za sada radi (uređaj koristim samo kao mediaplayer - bez TV prijema), a ugodno me iznenadilo da sada ima "GoTo" funkciju kod pregledavanja filma (nije bilo u staroj 1.01 verziji) .. samo je potrebno na numeričkoj tastaturi započeti pisati željeno vrijeme ..
Dario126 is offline  
Old 14.02.2011., 21:17   #6699
Pitanje jedno,

imam strong SRT 5203, negdje sam načuo/pročitao da se daju hakirati da mogu reproducirati .avi filmove. jesam u krivu?
__________________
X
Ralph Fatnose is offline  
Old 14.02.2011., 22:15   #6700
Provjerio, 'GO TO' funkcija radi iako zna ''bacati'' par sekunda unaprijed od upisanih vrijednosti, ali ovo je već cjepidlačenje s moje strane. Svakako hvalevrijedan potez!
eSeMeS is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:07.