Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2011., 13:03   #6821
a imaš nekakve audio izlaze na tom digi prijemniku? tipa činč bijeli-crveni ili digitalni koax ili digitalni optički? ništa od toga? ako ništa od toga, onda "audio out" s TV-a (crveni i bijeli činčevi) na neki "audio in", "aux" ili koji već isti takav slobodan ulaz na AV risiveru kućnog kina...
DeeJay Dee is offline  
Old 04.03.2011., 16:56   #6822
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
a imaš nekakve audio izlaze na tom digi prijemniku? tipa činč bijeli-crveni ili digitalni koax ili digitalni optički? ništa od toga? ako ništa od toga, onda "audio out" s TV-a (crveni i bijeli činčevi) na neki "audio in", "aux" ili koji već isti takav slobodan ulaz na AV risiveru kućnog kina...
Hvala, spojila sam sa činčevima
moram samo skontat zasto ne rade 4 zvucnika, nego samo jedan i subb...no to i prije nesto nije sljakalo, pa nije ni toliko bitno, snaci cu se
black_stone is offline  
Old 04.03.2011., 17:03   #6823
Imam vivaX dvb-t 116 i strong 5203! Kod obadva uređaja isti problem. Nekad znaju iz cista mira blokirati, daljinski ne reagira niti tipke na uređaju, jedino rješenje je iskljuciti uređaj iz struje i ponovno uključiti i onda normalno radi. Nekad zna po 4 do 5 puta dnevno a nekad je po dva tri dana sve u redu! Da li netko imao slicno iskustvo? Da li je to do softvera, napajanja ili neceg treceg?
acohr is offline  
Old 04.03.2011., 17:07   #6824
probaj upgrade firmwarea softvra..
DeeJay Dee is offline  
Old 04.03.2011., 17:44   #6825
Bojim se da ću zezniti uređaj ako stavim krivi softver ili ako mi zablokira prilikom upgrade-a. Jel neko zna neku pouzdanu stranicu gdje mogu skinuti softver za vivax i strong? Imam još jedan strong 5203 i radi ko urica! Kupljen je par mjeseci prije ovoga, ima stariji softver i radi besprijekorno i zato sam kupio isti takvi ali s novijom verzijom softvera kad ono umjesto da je noviji softver dosao sa nekim poboljšanjima, razocaranje! Reklamiro ga u trgovini oni ga zamjenili za drugi isti takvi, upalio ga, radio 10 tak minuta pa je i on blokiro! Izgleda da je cijela serija zeznuta!
acohr is offline  
Old 04.03.2011., 22:42   #6826
Pa, premuksiraj sam mp4 u mkv i vidi da li ti onda kasni zvuk...jest dodatni posao, ali nije velik niti dugotrajan...u slučaju da budući FW ne riješi problem s mp4...
MytByte is offline  
Old 05.03.2011., 18:53   #6827
Bnet programi na infinity 8000hd

Pozdrav,

Zanima me da li netko ima spojen infinity 8000 hd na bnet kabelsku i da li moze gledat bnet programe? Meni nadje samo 4 hrvatska programa (koliko se sjecam jedan forumas je napisao da ima bnet pa zato pitam).

Hvala
davor_72 is offline  
Old 05.03.2011., 19:03   #6828
To ti je tako jer oni na zemaljske kanale pustaju samo jedan MUX.
Nagađam da su to obavezni. Možda inače ne bi pustili ni to.
__________________
Slažemo se da se ne slažemo.
Sljiva is offline  
Old 05.03.2011., 19:42   #6829
Quote:
davor_72 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Zanima me da li netko ima spojen infinity 8000 hd na bnet kabelsku i da li moze gledat bnet programe? Meni nadje samo 4 hrvatska programa (koliko se sjecam jedan forumas je napisao da ima bnet pa zato pitam).

Hvala
U principu nebi smio lovit ništa od B-neta jer 8000Hd ima DVB-T tuner (zemaljski digitalni signal) a B-net je DVB-C (kabelski digitalni signal) ovo za sad i bog te pitaj do kad imaš unutar B-neta i DVB-T signal makar to je u nekoj sivoj zoni i nije sasvim normalno i ispravno da po toj kabelskoj imaš DVB-T makar ga oni za sad puštaju a do kad će bog zna.

uglavnom taj reciver bi trebao biti potpuno neupotrebljiv za B-net
The Best F1 Driver is offline  
Old 05.03.2011., 23:47   #6830
nećeš ništa zeznuti apgrejdom firmwera..provjereno. samo se s nekih više ne možeš vratiti na original Strongov, kad bi baš htio, iako ne vidim zašto bi to pak radio.
strong ti ima na svojim službenim stranicama FW upgrade, strong.tv
DeeJay Dee is offline  
Old 06.03.2011., 11:26   #6831
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Pa, premuksiraj sam mp4 u mkv i vidi da li ti onda kasni zvuk...jest dodatni posao, ali nije velik niti dugotrajan...u slučaju da budući FW ne riješi problem s mp4...
Imaš možda kakav jednostavan program za preporuku? Nisam se baš time bavio još..Hvala na pomoći svejedno.
zocu is offline  
Old 06.03.2011., 16:57   #6832
Quote:
zocu kaže: Pogledaj post
Imaš možda kakav jednostavan program za preporuku? Nisam se baš time bavio još..Hvala na pomoći svejedno.
Ima jednostavan je evo stranice pa skini


http://www.any-video-converter.com/p...or_video_free/
Slatkacura is offline  
Old 06.03.2011., 20:54   #6833
Quote:
zocu kaže: Pogledaj post
Imaš možda kakav jednostavan program za preporuku? Nisam se baš time bavio još..Hvala na pomoći svejedno.
Probaj mkvmerge...ovo što ti je @slatkacura preporučila nije remuxer nego video konverter, dakle prekodirava video i to dugo traje a srozava kvalitetu...
MytByte is offline  
Old 07.03.2011., 16:30   #6834
Question

Pozdrav!!
Evo i ja imam problem sa digitalnom slikom.
Znaci zivim u kuci na dva kata. Na 2 katu imam dig. reciever i sobnu antenu i svi programmi rade savresno. Ali, na 1 katu i u prizemlju kod bake, nema šanse da ulovim nešto dobro, a ista je stvar sobne antene i tv (jedan ima ugradjeni dig prijamnik) (hvatam sve porgrame ali mi se oijavljuju one kockice, osim na rtl2 i domi). Isto tako i u potkrovlju imam onu veliku antenu ali kad se i na nju spojim hvatam programe ali isto imaju smetnje(kockice).
Inace se nalazim u sesvetskom kraljevcu.

nadam se da ce mi netko pomoci
honorboy14 is offline  
Old 07.03.2011., 16:44   #6835
probaj malo s tom iz potkrovlja van, na krov, pa onda vidi. a prije toga onu sobnu kod bake u prizemlju malo također vrti po sobi, šetaj s njom.
dobiješ li u oba ili barem jednom slučaju pozitivan rezultat/sretan ishod/stabilnu sliku-znaš na čem si = antena. trebat će ti vjerojatno vanjska za kvalitetan i stabilan signal ili, ako si dovoljno sretne ruke, samo sobna na drugoj poziciji...
DeeJay Dee is offline  
Old 07.03.2011., 23:48   #6836
gdje ima za skinuti onaj SW za Strong da se snima jedan a gleda drugi program u tom istom muxu
nicky2009 is offline  
Old 08.03.2011., 09:41   #6837
ako ne na strongovim official stranicama, probaj na CATV-ovim (antene.com)
DeeJay Dee is offline  
Old 08.03.2011., 10:27   #6838
Quote:
nicky2009 kaže: Pogledaj post
gdje ima za skinuti onaj SW za Strong da se snima jedan a gleda drugi program u tom istom muxu
Koji strong resiver imaš? Strong 5203 ima tu mogučnost snimanja (provjereno) i mislim da svi resiveri sa pvr funkcijom mogu snimati jedan program a gledat drugi u istom muxu! Jedino oni resiveri sa dual tunerom mogu snimati program na jednom, a gledati na bilo kojem drugom muxu!
acohr is offline  
Old 08.03.2011., 14:04   #6839
Nemaju svi PVR receiveri opciju snimanja jednog kanala dok se gleda drugi. Ovisi o receiveru.
Ord Mantel is offline  
Old 08.03.2011., 16:11   #6840
Antenska instalacija

Imam problem s dvije antenske instalacije.

1. instalacija

Ideja je bila izvesti instalaciju upotrebom zidnih antenskih uticnica, a kablovi bi bili provuceni podzbukno kroz PVC cijevi.
Upotrebljene su prolazne TV/FM uticnice (Legrand) vjerujem da su slicne ovima http://mke.hr/shop/product_info.php?...roducts_id=543 i pretpostavimo da su dobro spojene (premda nisam uspio naci na internetu kako se spajaju, pa ako netko zna iz iskustva neka napise da provjerim).
Upotrebio sam prolazne uticnice, jer sam htjeo izbjeci upotrebu razdjelnika. Tada bih morao vuci od dolaznog mjesta 3 koaksijalna kabela do 3 TV-a, a na ovaj nacin sam ih spojio s "jednim" kabelom u "seriju".

Znaci antena je spojena u jednu uticnicu s njene vanjske strane. Od te uticnice ide koaksijalni kabel podzbukno do druge uticnice u sobu 1. S njene zadnje strane koaksijalni kabel ide dalje podzbukno do sobe 2 (to bi trebalo biti OK, ako sam dobro shvatio svrhu prolazne uticnice), a s prednje strane je ukljucen TV s vec ugradenim digitalnim prijemnikom. I tako dalje od sobe do sobe.

Spojio sam vanjsku logaritamsku antenu na balkonu u smjeru prema kojemu su okrenute i ostale antene drugih stanara (koji je izgleda jedini "povoljan" zbog blizine druge zgrade), ali signal je los i slika se jako kocka (negledljivo). Spojio sam je preko "svoje" instalacije, a i direktno u TV (da provjerim da nisam zeznuo "svoju" instalaciju). Rezultat je isti.

Sada bih probao s pojacalom, ali ne znam s kojim, niti kako.
Pretpostavljam da od linijskog pojacala ne bih imao koristi, jer nisam siguran da li TV s ugradenim DVB tunerom moze dati radni napon 5V. A posto mi je sve u "seriju" ne bih htjeo da nesto usput skurim.
http://mke.hr/shop/product_info.php?products_id=627

Vidim da ima i nekih pojacala koja bih mozda mogao upotrijebiti.
http://mke.hr/shop/product_info.php?...roducts_id=302
http://mke.hr/shop/product_info.php?products_id=638
http://mke.hr/shop/product_info.php?...roducts_id=299
Da li ih uopce mogu upotrijebiti u recimo sobi1 izmedu antenske uticnice i TV-a, bez opasnosti za ostale sobe?
Ili da dovedem struju recimo kabelom 2x0.5mm2 skroz do logaritamske antene na balkonu i spojim kod nje u nekakvo zastitno plasticno kuciste?

I pitanje u vezi ovih zavrsnih otpora.
http://mke.hr/shop/product_info.php?products_id=272
To bih trebao staviti na sva uticna mjesta na TV/FM uticnicama na kojima nije nista spojeno?

Znam da svaka uticnica ima gubitak u signalu, ali sam pretpostavio, ako je dolazni signal dobar da ce funkcionirati. Problem je sad da prvo moram dobiti dobar dolazni signal

Da li uopce moze funkcionirati cjelokupna instalacija kako sam ja zamislio ili cu morati upotrijebiti razdjelnik pa vuci 3 kabela do svake sobe?

2. instalacija
Jednostavnija od prve, jer nema nikakvih uticnica.
Dva TV-a s vanjskim DVB tunerima. Dvije logaritamske antene na krovu okrenute prema razlicitim odasiljacima.
Pretpostavljam da njih trebam spojiti na neku skretnicu ili udruzivac (sta je bolje?). Pa poslije toga opet razdvojiti na 2 TV-a.
Da li tu mogu upotrijebiti linijska pojacala i gdje?
Da li na svaku liniju poslije splitera po jedno pojacalo?
Ili izmedu splitera i skretnice/udruzivaca samo jedno?
Ili ne linijsko uopce nego ona druga, ali isto gdje?

Znam da je post dosta dug i pitanja su specificna, ali znalcima ne bi trebala biti problem.
Bio bih zahvalan na bilo kakvoj pomoci/savjetu koji mogu dobiti.
Hvala unaprijed.
Chaky is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:14.