Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2013., 12:21   #521
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Drugim rijecima dokle god u Lici 10,000 ljudi uplacuje nekakvo osiguranje, a na njih dodje 30,000 staraca ili djece koji nista ne uplacuju nego samo trose usluge...... privatne bolnice nebi bile sposobne pozitivno poslovati. ( osim ako bi naravno odbijale lijeciti sve one koji adekvatno ne pridonose ili 2/3 stanovnistva )

Neznam sto da ti kazem, nego slazem se!!!
Zato bi i stavija onu tvoju eksperimentalnu bolnicu bas u Liku, jer iskreno, otvoriti privatnu bolnicu u donjem gradu u Zagrebu...gdje je prosjecna placa valjda 8000 kuna i gdje preko 50% stanovnistva ima posao nebi dokazalo da ti je sistem odrziv u hrvatskim prilikama.
Ustvari, siromašne bi i dalje plaćala država. Zato sam ja za izgradnju i tog središta osiguravajućih sustava tzv. HOS-a. Koja poanta tog sustava bi bila, objasnio sam već ranije, ali znam da ne bi bili zakinuti.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 13:32   #522
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Ustvari, siromašne bi i dalje plaćala država. Zato sam ja za izgradnju i tog središta osiguravajućih sustava tzv. HOS-a. Koja poanta tog sustava bi bila, objasnio sam već ranije, ali znam da ne bi bili zakinuti.
Ali u Hrvatskoj su svi siromasni.

Grad Zagreb je izuzetak ne zasto sto je intristicki drugaciji od ostatka zemlje, vec zbog toga sto se direktno naslanja i oslanja na drzavni proracun....to se vidi po tome sto je Zagrebacka zupanija po svim pokazateljima u dlaku slicna ostatku zemlje.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 16:37   #523
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ali u Hrvatskoj su svi siromasni.
Nemoj tako. Ima se za cigarete, alkohol, bijelo i skijanje. Da ne pričam o Iphone-u i Samsung Galaxy-ju. Kupuju se i automobili čak.

Quote:
Grad Zagreb je izuzetak ne zasto sto je intristicki drugaciji od ostatka zemlje, vec zbog toga sto se direktno naslanja i oslanja na drzavni proracun....to se vidi po tome sto je Zagrebacka zupanija po svim pokazateljima u dlaku slicna ostatku zemlje.
Svejedno, imaš dosta ljudi koji imaju plaću oko 5 tisuća kuna i više, a rade recimo kod privatnika. Siromašna država jesmo zbog ovoga i onoga, ali imaš dosta ljudi u Hrvatskoj koji primaju prosječno dobru plaću. Nije situacija u svemu tako crna kao što se govori.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 16:47   #524
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Svejedno, imaš dosta ljudi koji imaju plaću oko 5 tisuća kuna i više, a rade recimo kod privatnika. Siromašna država jesmo zbog ovoga i onoga, ali imaš dosta ljudi u Hrvatskoj koji primaju prosječno dobru plaću. Nije situacija u svemu tako crna kao što se govori.
U Hrvatskoj je prosjecna placa 5500 kuna neto...Bruto oko 7800. I na to se po starom sustavu koje se u zanje vrijeme mijenja po sistemu, smanjimo doprinos a to nadoknadimo vecim PDV-om. dodavalo 17,2% ukupno u Hr. radi oko 1,4 miljuna stanovnika.

Znaci..na taj nacin se sakupilo 22 miljarde kuna godisnje i iz te sume se lijecilo cijelo stanovnistvo. To je 903$ po stanovniku.

Za usporedbu toliko hvaljena USA trosi 8500$/st dok Njemacka npr.4600$.
Ubiti ..tu ti je tablica:
http://data.worldbank.org/indicator/SH.XPD.PCAP
Po njoj trosimo cak nesto vise...oko 1000$/st


Pusti te sale sa cigaretama, ipadima....mi smo siromasna zemlja, i s obzirom da trosimo 4-8 puta manje novca za zdravsvo od bogatog svijeta....zapravo nam je zdravstvena zastita odlicna!!


Ovdje se prica nekakom pravu na izbor, o nekakvoj efikasnosti.....mi sa 8-9 puta manje novca imamo generalne zdravstvene pokazatelje gotovo pa iste kao i amerikanci.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 19:43   #525
Ne bash.

Hrvatska je 37. po zdravlju stanovnika (u istrazivanju Prosperity Instituta).
http://www.prosperity.com/Ranking.aspx



Dakle, na razini smo Argentine, a ne Norveske, ili barem Grcke.

Cak i Albanija ima mnogo vise trajanje zivota od Hrvatske,
i mnogo manje smrtnih slucajeva od infarkta.
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 15:40   #526
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Ne bash.

Hrvatska je 37. po zdravlju stanovnika (u istrazivanju Prosperity Instituta).
http://www.prosperity.com/Ranking.aspx.
Nikad cuja...ali vidim da im je USA druga na svijetu po zdravlju.
To sto naprimjer Japanci zive 4 godine duze i sto imaju duplu manju smrtnost novorodjencadi pretpostavljam nista ne znaci tom samozvanom "institutu".
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Dakle, na razini smo Argentine, a ne Norveske, ili barem Grcke.
Nisam ni napisao da smo na razini Norveske.
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Cak i Albanija ima mnogo vise trajanje zivota od Hrvatske,
i mnogo manje smrtnih slucajeva od infarkta.
Nema! I samim time smo sto se mene tice zavrsili jer ja nemam namjeru ispravljati svaku tvoju recenicu.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 19.01.2013. at 15:47.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.