Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2008., 11:49   #1
Ovrha mobilnog operatera

ukratko,zanimaju me vaša iskustva u vezi ovrha sa mobilnim operaterima,trenutno sam u nemogučnosti platiti navedeni iznos koji je relativno malen,danas mi je došlo rješenje od odvijetničkog ureda u zagrebu u slučaju neplačanja računa slijedi ovrha u vezi pokretnina i nekretnina
e sada nezaposlen sam,nemam ništa na sebe,tj ništa ne posjedujem,mogu li oni prebaciti potraživanja na osobe kod kojih sam prijavljen,dakle moje roditelje,ili se kamate ipak gomilaju dok mi nešto prvo ne sjedne pod ruke??

hvala na odgovorima
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Old 29.12.2008., 15:11   #2
Moj savjet je da nekako skupis novce i platis, jer kad pocne ovrha i zavrzlame oko nje, troskovi vrlo brzo narastu i preko iznosa za koji te terete.

To sto trenutno nista nemas nek te ne tjesi, jer ce se sve to na kraju naplatiti s kamatama kad se zaposlis ili na drugi nacin dodjes do neke imovine.
goliath is offline  
Old 03.01.2009., 23:08   #3
kolika je zastara za takve slučajeve
__________________
tkošto
salel is offline  
Old 04.01.2009., 23:28   #4
Quote:
salel kaže: Pogledaj post
kolika je zastara za takve slučajeve
Godinu dana za usluge telefona i komunalije. Bar mislim, provjeri.
lahor is offline  
Old 05.03.2009., 01:11   #5
a kolika je apsolutna zastara?
danas sam dobio ovršni prijedlog od ht i onu potvrdu od suda da je primljeno
sve sa datumom 11/2002 ( dug nastao krajem 2001)
maxx385 is offline  
Old 06.03.2009., 12:35   #6
Quote:
maxx385 kaže: Pogledaj post
a kolika je apsolutna zastara?
danas sam dobio ovršni prijedlog od ht i onu potvrdu od suda da je primljeno
sve sa datumom 11/2002 ( dug nastao krajem 2001)
Daj ljudi molim Vas procitajte ovo.
Covjek je prije par dana dobio ovrhu za nesto sto je od 2002 godine. tko meni/svim nama/ grantira da je taj predmet stvarno i dosao na sud u 11/2002, a ne mozda prije godinu. Kaj im je trebalo 8,5 godina da rjese slucaj i posalju to postom. Znam ja da su nasi sudovi prenatrpani,ali mislim da ovo nema veze sa vezom niti sa stvarnoscu.
Moj primjer:
Dobila sam ovrhu za jedan neplaceni racun od komunalija.
Datum primitka na sud je bio 12.02.2007., a ovrha doneseca 28.02.2007., a bas sam taj dan ja racun i platila.
Tu ovrhu sam dobila u 11 mj 2007. Znaci njima je trebalo 8 mjeseci da mi posalju postu aa ''donesenom'' ovrhom u 2 mj. Normalno da se covjek pita tko tu koga...
U prigovoru sam im izmedju ostalog i napisala da mi obajsne zasto ima je tako dugo trebalo da mi to posalju, naravno odgovor na to nisam dobila...
dancika is offline  
Old 07.03.2009., 20:25   #7
Quote:
dancika kaže: Pogledaj post
Daj ljudi molim Vas procitajte ovo.
Covjek je prije par dana dobio ovrhu za nesto sto je od 2002 godine. tko meni/svim nama/ grantira da je taj predmet stvarno i dosao na sud u 11/2002, a ne mozda prije godinu. Kaj im je trebalo 8,5 godina da rjese slucaj i posalju to postom. Znam ja da su nasi sudovi prenatrpani,ali mislim da ovo nema veze sa vezom niti sa stvarnoscu.
Moj primjer:
Dobila sam ovrhu za jedan neplaceni racun od komunalija.
Datum primitka na sud je bio 12.02.2007., a ovrha doneseca 28.02.2007., a bas sam taj dan ja racun i platila.
Tu ovrhu sam dobila u 11 mj 2007. Znaci njima je trebalo 8 mjeseci da mi posalju postu aa ''donesenom'' ovrhom u 2 mj. Normalno da se covjek pita tko tu koga...
U prigovoru sam im izmedju ostalog i napisala da mi obajsne zasto ima je tako dugo trebalo da mi to posalju, naravno odgovor na to nisam dobila...
A zašto bi oni tebi odgovarali?!
Pa nije to dopisivanje između frendova...sud samo radi svoj posao...ako si platila nakon što je podnesen ovršni prijedlog dužna si platiti i kamate i sudski trošak...end of story...sama si kriva što nisi platila račun na vrijeme...da ne govorim o tome da si vjerojatno prethodno dobila i opomenu...

Pisanje prigovora je ustvari najgore što možeš napravit jer se tada ide u parnicu pa će ti nastati i dodatni parnični troškovi...naravno osim ako nemaš neki valjan razlog za prigovor...a prema ovom što si napisala čini mi se da nažalost nemaš...
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Old 03.01.2009., 23:15   #8
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
ukratko,zanimaju me vaša iskustva u vezi ovrha sa mobilnim operaterima,trenutno sam u nemogučnosti platiti navedeni iznos koji je relativno malen,danas mi je došlo rješenje od odvijetničkog ureda u zagrebu u slučaju neplačanja računa slijedi ovrha u vezi pokretnina i nekretnina
e sada nezaposlen sam,nemam ništa na sebe,tj ništa ne posjedujem,mogu li oni prebaciti potraživanja na osobe kod kojih sam prijavljen,dakle moje roditelje,ili se kamate ipak gomilaju dok mi nešto prvo ne sjedne pod ruke??

hvala na odgovorima
gomilaju se kamate. i to vrlo vrlo brzim tempom.
ako je relativno malo - plati.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 05.03.2009., 01:19   #9
Mislim da zastara nastupa (za sve predmete) u slučaju kad sud u roku nekog vremena predviđenog zakonom ne pokrene postupak tj ne presudi. Ako je sud presudio u tužiteljevu korist unutar tog vremena a tuženik ne može ( ili neće) platiti, nema zastare već se gomilaju kamate.
zmayo is offline  
Old 05.03.2009., 02:13   #10
Apsolutna zastara ti nastupa nakon 10 godina u to vrijeme ce ti skinuti s racuna dakle tvoja primanja, sta se tice pokretnina nisam siguran . Mislim da ti ne smiju dirati niti placu ako ti kredit skida 50% od nje. Za ovu zadnju informaciju ti nisam siguran jeli 50% ili se taj postotak mijenja ovisno o visini place
dalmatian_boy is offline  
Old 05.03.2009., 02:59   #11
Pa ako je 10 god to bi možda bilo dostižno ali tamo nešto čitam da vojky kaže da nema apsolutne zastare na to.
Od 2001 do danas nisam ništa dobio pa valjda onda još nisu pokrenuli tužbu.
maxx385 is offline  
Old 06.03.2009., 14:57   #12
da,mene isto zanima dali ti mogu oduzeti imovinu od roditelja?
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Old 07.03.2009., 20:08   #13
Radim s covjekom koji radi na ovrhama i on mi je kazao za taj podatak od 10 godina zastare sto se ti ce roditelja mislim da ti ne mogu uzet poslije 18 godina (kad napunis)
dalmatian_boy is offline  
Old 11.03.2009., 00:37   #14
Quote:
pivka kaže: Pogledaj post
da,mene isto zanima dali ti mogu oduzeti imovinu od roditelja?
ovrha se vrsi na adresi na kojoj si prijavljen nema veze da li imas kakve imovine na svoje ime, znam iz iskustva, ali ne znam dali se moze sada ja sam u svom slucaju uspjela isposlovati placanje duga na nekoliko rata
__________________
prijatelji su kao zvijezde ponekad i kad ih ne vidis, znas da su tu
blackcoffee is offline  
Old 11.03.2009., 08:29   #15
Quote:
blackcoffee kaže: Pogledaj post
ovrha se vrsi na adresi na kojoj si prijavljen nema veze da li imas kakve imovine na svoje ime, znam iz iskustva, ali ne znam dali se moze sada ja sam u svom slucaju uspjela isposlovati placanje duga na nekoliko rata
već sam provjerila kod jednog odvjetnika i ovrha se vrši isključivo i samo za tvoju imovinu,pokretnine,nekretnine.
sad ovo što si ti rekla je smiješno,jer ako si ti podstanar ili živiš u socijalnom državnom ili gradskom stanu kako će ti netko napraviti ovrhu na tuđu kuću?
čak i namještaj koji imaš u stanbenom prostoru ne može biti ovršen ako recimo stanodavac kaže da je njegov.
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Old 20.03.2009., 08:40   #16
ovka,bila u vipu da promjenim tarifu,i vele oni meni da nemrem jer imam neki dug iz 2000,i zovem ledića da ga pitam kaj s tim i zakaj nisam nikad dobila ništa na adresu(preselili se jesmo,ali smo svugdje promjenili adresu)i neam pojma jel to ošlo na sud-tužba i te spike,a cifra je da negovorim,kamate je požderale...jel tu ide kakva zastara??????
__________________
http://public.fotki.com/iwcchy
iwcchy is offline  
Old 20.03.2009., 11:45   #17
ako su tuzili u roku godine dana, mislim da zastare nema, a ako nisu onda je zastara od davnih dana na snazi, ali cisto sumnjam da vip nije pokrenuo tuzbu
dancika is offline  
Old 25.08.2011., 14:39   #18
Pozdrav, trebam par informacija vezano za ovrhu telefonskog računa.

Dakle radi se o telefonskom računu od VIP-a iz 2000. godine. Račun nije bio plaćen iz razloga što VIP tad nije htio odjaviti pretplatu u mjestu stanovanja, nego smo trebali ići u Zagreb ili Split još u to vrijeme, mi to nismo naravno napravili prestali smo koristiti taj broj, ali dolazili su i dalje računi, prilikom čega se skupilo tih 300 kn.
E sad, oko 4-5 godina su oni nama to pokušavali naplatiti, ali bezuspješnu, u međuvremenenu se nakupilo oko 700 kn kamata. 2007 godine došli su nam zapljeniti televiziju koj je išla na dražbu (procjenjena je cca. 1500 kn), međutim nije prodana i tu je sve stalo.

Ove godine 15.17 došla nam je obavijest o ovrsi koja će doći na naplatu preko računa, ukoliko ne platimo iznos od 1440,00 kn (kao nešto su nam odbili, blabla) ili da se žalimo u roku od 7 dana. Zbog privatnih problema, nitko nije stigao napraviti žalbu,a nismo ni mislili da će se to više moć naplatiti budući da nam je jedan sudac rekao DA JE TO ZASTARILO (POSTUPAK TRAJE VIŠE OD 10. GODINA) i da je to nepravomoćno.

Tako smo mi to sve zanemarili, kad ono eto ti čuda nakon 2 tjedna fali s računa 6500,00 kn. Mi u banku pitamo što se dogodilo, kad oni vip uzeo sve novce, i još ste dužni 120 kn!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Molim za pomoć što sad napraviti, sudac je rekao da je zastarilo i da nije pravomoćno, na rješenju je pisalo da trebamo platiti 1440 kn, a skinuli su 6500, od toga sudu nije ništa išlo, i to smo provjerili. Dal da se žalimo, da angažiramo odjvetnika ili što?????

Ne bih se htjeli bacati u dodatne troškove, na odvjetnika i sl. ako nema smisla i nade da će nam vratiti to. Ispričavam se na dugom postu, al jako smo ogorčeni i neznamo što da radimo. Hvala
simke22 is offline  
Old 25.08.2011., 15:34   #19
Ako je postojala zastara na nju ste se trebali pozvati u zalbi, sad vise ne mozete. S obziorm da niste poduzimali nista kad je bilo vrijeme, sad je kasno.
Katrin is offline  
Old 26.08.2011., 10:29   #20
Quote:
simke22 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, trebam par informacija vezano za ovrhu telefonskog računa.
Iz čega proizilazi da ste imali na računu 20 000 kn bi vam sve uzeli
Po logici stvari sada vi možete ovršiti njih, otiđete kod javnog bilježnika i onda on sastavi ovrhu i sjedne njima na račun zbog krađe

Ili te ovrhe vrijede samo ako je ovrhovoditelj korporacija?

Zadnje uređivanje Katrin : 26.08.2011. at 10:36.
yamabushi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:53.