Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2006., 23:53   #21
Quote:
Luđakinja kaže:
bilo bi super kad bi pisali više veganskih recepata (bez mlijeka i jaja) [Verica je živa?]
Ne računaj na to
Shoki is offline  
Old 19.06.2006., 08:48   #22
Quote:
Luđakinja kaže:
bilo bi super kad bi pisali više veganskih recepata (bez mlijeka i jaja)
i tu ih imas
Ako naidjes na vrhnje, zamjeni ga sojinim a sir, biljnim.
jel koristis pecnicu?
xxGaladrielxx is offline  
Old 20.06.2006., 01:56   #23
Na malo luka zdinstati špinat tek da povene,dodati rižu (ja volim basmati),
začine po želji,podlijevati vodom (ili juhom),pred kraj dodati vrhnja za kuh.
i u gotovo umiješati malo maslaca (vrijedi za sve rižote) posipati parmezanom i guštati (malo meseka uz to ne bu smetalo).
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Old 20.06.2006., 08:54   #24
Quote:
Luđakinja kaže:
bilo bi super kad bi pisali više veganskih recepata (bez mlijeka i jaja) [Verica je živa?]
Tu imaš nekaj

https://www.forum.hr/showthread.php?t=133300
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Old 20.06.2006., 10:59   #25
ovo sam jutros "ubola" u Dobro jutro, Hrvatska

Pita vegetariana

4 srednje velika krumpira
350 g sojinih komadica
malo margarina (ja bi' ga izbacila da se mene pita i stavila maslinovo ulje )
sojino mlijeko
cesnjak
grasak
mlada mrkva
umak od gljiva
sol

Krumpir izrezati na kockice i skuhati, soju takodjer. U krumpir dodati margarin, sol i zgnjeceni cesnjak i smuckati u pire. Umak od gljiva smuckati u sojinom mlijeku, umijesati kuhanu soju, grasak i mrkvu. To sloziti u vatrostalnu posudu, preko toga rasporediti pire i zapeci na 180 stupnjeva (kuhar rece 40-45 minuta). Ukrasiti persinom i mrkvicom.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Old 20.06.2006., 11:05   #26
Quote:
kem kaže:
ovo sam jutros "ubola" u Dobro jutro, Hrvatska

Pita vegetariana

rucak je oko 16 sati?
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Old 20.06.2006., 11:08   #27
Quote:
atlantis kaže:
rucak je oko 16 sati?

nazalost, osim mene to nitko u ovoj kuci ne bi ni pogledao.
jedva cekam da se odselim...a onda moze i u 15 i u 16, ili kad god ti pase.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Old 20.06.2006., 11:10   #28
pita pastirica

nego kem, si ti našla onu svoju švapsku kuharicu s kojom si se prijetila
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 20.06.2006., 11:13   #29
Quote:
polly kaže:
pita pastirica

nego kem, si ti našla onu svoju švapsku kuharicu s kojom si se prijetila

ne jednu, nego 3-4-5. mrak mi je pao na oci kad sam vidjela kolko recepata ima. ali evo obecavam javno da vise necu lagati i da cu konacno prevesti neke.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Old 20.06.2006., 11:16   #30
ma piši u originalu
uz put bu to i ajne klajne škola njemačkog
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 20.06.2006., 20:37   #31
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
sojine klice imas u metrou. Nisam bas sigurna al cini mi se da ih ima Bila i Mercator.
Kupih danas biljni sir u metrou- 1,5 kg za 16 kuna
U oba recepta koja sam napisala mozes staviti biljni sir i sojino vrhnje. Btw sojino vrhnje ti ja koristim za sve umake u "ljetnim salatama" i kao preljev za tjestenine. To mi je najukusnije vrhnje.
U te "ljetne salate" osim povrca ti stavljam slanutak ili slatki kukuruz (od povrca najcesce nakockane svjeze tikvice i razne salate)
nikad čula za metro. jel mediteran taj biljni sir il gauda il ima neki novi?

sojino vrhnje isto kupiš u tom metrou il ga sama praviš? nisam nikad čula za sojino vrhnje..

hvala i tebi i Dori na linkovima, al ne volim ja kuvat, a sad me još i uplašile. u teoriji koristim pećnicu.
misery- is offline  
Old 20.06.2006., 23:27   #32
Quote:
Luđakinja kaže:
bilo bi super kad bi pisali više veganskih recepata (bez mlijeka i jaja) [Verica je živa?]

mene zanima jel tko od vas vidio gdje za kupit konzerviranih sojinih klica - mislim da je ona bonduelle marka imala. kupovala sam to doma u selendri, a u metropoli nigdje nema [ne, ne da mi se kupovat sirove klice i namakat ih itd.].

inače si slažem salatu od tih klica + krastavci pa naribam gore biljni sir. otprilike dotle sežu moja kulinarska dostignuća
Imaš tih klica u Ipercoopu od Bonduelle-danas vidjela
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Old 21.06.2006., 08:48   #33
Quote:
Luđakinja kaže:
nikad čula za metro. jel mediteran taj biljni sir il gauda il ima neki novi?

sojino vrhnje isto kupiš u tom metrou il ga sama praviš? nisam nikad čula za sojino vrhnje..

hvala i tebi i Dori na linkovima, al ne volim ja kuvat, a sad me još i uplašile. u teoriji koristim pećnicu.
metro je tebi boguizanogu , zato mozda nisi cula
Sojino vrhnje ti je pakirano u tretrapaku vak zgleda. Imas jos jednog proizvodjaca. Kosta ti nekih 6-7 kuna.
Osim mediterana imas jos jednog s crvenom etiketom (ne znam mu naziv). Gauda nije biljni.
A kaj se tice kuhanja, slozenci od krumpira i povrca nemreju biti jednostavniji. Samo slazes, ne
xxGaladrielxx is offline  
Old 21.06.2006., 08:56   #34
Quote:
xxGaladrielxx kaže:

A kaj se tice kuhanja, slozenci od krumpira i povrca nemreju biti jednostavniji. Samo slazes, ne
ili od tijesta i povrća
a super mi je i meksička pita od kemik, tj. tijesto a dolje stavljaš što ti paše
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 21.06.2006., 10:53   #35
hvala svima na informacijama

Galadriel, navodno postoji biljna verzija Gaude - rekli mi da ima za kupit u Getrou al nisam gledala.

pitanje: inače radim palačinke onako klasično, samo umjesto jaja stavim mineralnu vodu. sad, znam da u kolačima umjesto jaja najbolje idu banane [doduše, nisam probala ] i sad si sve mislim da bih mogla uz mineralnu u smjesu za palačinke dodat i malko banana - bi'l to prošlo (što se tiče pečenja, okretanja u tavi i sl.)? ako da, koliko da stavim - tek toliko il mašala puno banana?
misery- is offline  
Old 21.06.2006., 12:22   #36
Quote:
Luđakinja kaže:
hvala svima na informacijama

Galadriel, navodno postoji biljna verzija Gaude - rekli mi da ima za kupit u Getrou al nisam gledala.

pitanje: inače radim palačinke onako klasično, samo umjesto jaja stavim mineralnu vodu. sad, znam da u kolačima umjesto jaja najbolje idu banane [doduše, nisam probala ] i sad si sve mislim da bih mogla uz mineralnu u smjesu za palačinke dodat i malko banana - bi'l to prošlo (što se tiče pečenja, okretanja u tavi i sl.)? ako da, koliko da stavim - tek toliko il mašala puno banana?
svaki od tih biljnih ti je nalik nekom od mlijecnih sireva. npr onaj formaggo je meni nalik gaudi. Onaj s crvenom etiketom - podravcu...

a za palacinke:
39. Veganske palačinke
Rade se tako da umjesto jaja ide smjesa brašna i vode koja je sama po sebi sredstvo za spajanje, i malo kurkuma za žutu boju.
xxGaladrielxx is offline  
Old 21.06.2006., 12:26   #37
veganske recepte imas:
tu, pa malo na sestrinskim stranicama, na makonovi...
xxGaladrielxx is offline  
Old 21.06.2006., 12:38   #38
Zanima me taj "biljni" sir. Ako je to taj koji sam kupovala u Konzumu, prestrašan je. Piše na etiketi zamjena za sir ili tako nešto...Je li to taj? Ili ima neki drugi za koji nisam čula?
Ovaj mi je premastan i okus mu je grozan. Radije ću uzet tofu.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Old 21.06.2006., 13:06   #39
Quote:
kem kaže:

Ovaj mi je premastan i okus mu je grozan. Radije ću uzet tofu.
da i da
mastan i ne fin, bolji tofu
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 21.06.2006., 14:24   #40
pretplacujem se

ovo s dodavanjem vina moram isprobati
__________________
Desire, despair, one day you'll discern it's true meaning. And it's not a love love song.
wasted is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:43.