Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2011., 19:13   #1
Ugradnja sobnih vrata

Trebam ugraditi sobna vrata, ali je problem sto nemam zida s jedne strane. Znaci stok od vrata se moze postaviti uz jedan zid, ali drugi zid je kraci za 10-tak cm

Da li zid treba "produziti" ili se vrata mogu postaviti recimo tako da stok pricvrstimo sa nekim L profilima (da li bi to bilo uopce stabilno)?

Svi prijedlozi dobrodosli.
Venom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 20:50   #2
pa zasto si pobogu kupila 10cm kraca vrata?? naravno da se zid moze produziti,ali tu ima posla,osim ako je zid od knauf ploca,tada je nesto jednostavnije i brze. bolje da kupis sira vrata
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 21:19   #3
Nisi me razumio. Nisu vrata ni kupljena, nego je sada nemoguce postaviti vrata (zidovi se ne "preklapaju"). Znaci jedan zid je ok, a drugog zida trenutno nema.


.... | zid1
.... |
............... |
............... | zid2

PS - Nisam zensko
Venom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 21:41   #4
Quote:
Venom kaže: Pogledaj post
Nisi me razumio. Nisu vrata ni kupljena, nego je sada nemoguce postaviti vrata (zidovi se ne "preklapaju"). Znaci jedan zid je ok, a drugog zida trenutno nema.


.... | zid1
.... |
............... |
............... | zid2

PS - Nisam zensko
ok muško...šta želiš da ti netko kaže ovdje?
ili nadoštukaj zid ili nabavi šira vrata...trećus lociju ti može dati samo netko neozbiljan za prave poslove, a za to netrswbaš nikoga ovdje nego se snalazi..

živio
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 21:54   #5
Ma nemam pojma sta da radim. Cak i ako bi nadogradio neki zidic (15 cm duzine i sirine) da li bi on mogao izdrzati vrata ili bi to bilo skroz nestabilno.

Nisam pametan, moram naci stolara koji zna zidati.
Venom is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 07:09   #6
Quote:
Venom kaže: Pogledaj post
Ma nemam pojma sta da radim. Cak i ako bi nadogradio neki zidic (15 cm duzine i sirine) da li bi on mogao izdrzati vrata ili bi to bilo skroz nestabilno.

Nisam pametan, moram naci stolara koji zna zidati.
hočeš reći zidara...?
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 07:18   #7
Ajde budi onda susretljiv, pa uploadaj skicu...
Btw, vecina takvih stvari se rijesava sa siporeksom- tako da ti tu ne treba nikakv majstor, vec uradi sam.
Samo daj ti prvo neku skicu, da se baci oko jer ovako mozemo pricati na pamet do sutra...
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 11:31   #8
Quote:
Venom kaže: Pogledaj post
Ma nemam pojma sta da radim. Cak i ako bi nadogradio neki zidic (15 cm duzine i sirine) da li bi on mogao izdrzati vrata ili bi to bilo skroz nestabilno.

Nisam pametan, moram naci stolara koji zna zidati.
Bilo bi ti stabilno.

To ti može 90% stolara rješit.

Možeš recimo uzest komad drveta na debljinu koja ti paše učvrstit u zid i na to štok,kasnije drvo obložiš knaufom...
Možeš od knauf profila,siporeksa,cigle...
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 16:10   #9
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
Možeš recimo uzest komad drveta na debljinu koja ti paše učvrstit u zid i na to štok,kasnije drvo obložiš knaufom...
Možeš od knauf profila,siporeksa,cigle...
To mi je takodjer palo na pamet. Drvenu gredu (poput onih koje idu za krovove) cvrsto pricvrstiti uza zid i onda na tu gredu pricvrstiti stok od vrata. Znam da je sve to izvodivo, samo me najvise brinula stabilnost vrata.

Hvala ljudi na pomoci
Venom is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 16:18   #10
Evo skice



Uploaded with ImageShack.us
Venom is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 16:33   #11
Quote:
Venom kaže: Pogledaj post
To mi je takodjer palo na pamet. Drvenu gredu (poput onih koje idu za krovove) cvrsto pricvrstiti uza zid i onda na tu gredu pricvrstiti stok od vrata. Znam da je sve to izvodivo, samo me najvise brinula stabilnost vrata.

Hvala ljudi na pomoci
E bas tako!
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2020., 01:51   #12
Postoje li drvene lajsne za vrata, tj. one koje idu oko štoka (opšavne) koje bi u sebi imale utor za provođenje kabela, slično kao sokl lajsne?
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2020., 07:38   #13
To u svojoj praksi nisam vidio ali, moguće je donijeti takove lajsne drvotokaru da ih provuče kroz stroj poput freze.
kanjar is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2020., 00:14   #14
Ja bih gotovo, ali ako nema... Možda bih se i sama usudila improvizirati. Nije važno kako ispadne, budući da je s unutarnje strane i ne vidi se.

U stvari, mislim da mi je upravo pala na pamet jedna ideja. Mogla bi se uzeti L lajsna koja bi po debljini (ili bolje reći dubini) odgovarala debljini opšavne lajsne, ali bi joj širina morala biti veća od širine opšavne lajsne.
Šira stranica L lajsne položi se na opšavnu lajsnu tako da im se rubovi poklope na strani prema vratima. Tako bi se s vanjske strane opšavne lajsne dobio "tunel" kroz koji bi mogao ući kabel. Spoj opšavne i L lajsne na unutarnjoj strani se fino pokita i ništa se ne vidi kad se prelakira.

ILI: Ispod opšavne lajsne se na zid pričvrste dvije tanke letvice, npr. 1x1 cm, s tolikim razmakom da između njih stane kabel i da zbroj "letvica + razmak + letvica" odgovara širini opšavne lajsne. Letvice se poklope gotovom lajsnom, zamaskiraju se spojevi, lakira se i to je to.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2020., 00:20   #15
Znam da imaš cirkular i proreži leđa na 0,6 x 0,6 cm
kanjar is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2020., 13:47   #16
Nemam cirkular. (Sve ono je odradio lisičji rep.)
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2021., 19:57   #17
Pozdrav, postavio sam pitanje u interijerima ali očito na krivo mjesto... Molim savjet, trebam kupiti štok s vratima za špajzu, imam građevinski otvor visine od gotovog poda 201 cm, malo su zajebali dok su radili otvor tako da širina pri vrhu je 96,3 cm a pri dnu je 93,5 cm... Koju dimenziju vrata najbolje kupiti (95x200 ili 90x200 nešto treće...?) i na koji način to najbolje sve posložiti? Tu bi išao obični štok a ne futer...
blacky7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2021., 22:02   #18
Zidarska mjera je za špajzu dovoljna, zidarske mjere 85 x 205- svjetli zidarski otvor a ako pucaš na visinu 200 cm morao bi tražiti suhomontažni način jer mislim da ti se ne štema nadvoj
kanjar is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2021., 12:46   #19
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Zidarska mjera je za špajzu dovoljna, zidarske mjere 85 x 205- svjetli zidarski otvor a ako pucaš na visinu 200 cm morao bi tražiti suhomontažni način jer mislim da ti se ne štema nadvoj
Budući da su ga postavili, ne štema mi ga se sad Ma najviše me muči koju širinu uzet i kak ugradit vrata kad su različite širine otvore na vrhu i pri dnu....
blacky7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2022., 14:11   #20
Trebao bih zamijeniti krilo od sobnih vrata, Sto (i gdje) trebam izmjeriti da kupim ona koja pasu?

I da li mogu kupiti samo krilo ili moram i stok mijenjati?
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:53.