Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2009., 21:49   #201
Quote:
Vekster kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Jel možeš malo pojasniti to sa Operom i rezanjem prometa!?
nova opera ima lijevo dolje u kutu opciju turbo,koja prima komprimirane podatke sa njihovog servera i na taj način štedi promet.
SHYRAH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 13:39   #202
Ne znam ako ste primijetili:

Tele2 CarNet - VIP CarNet

Naravno, Tele2 se i dalje reklamira kao najjeftiniji.

Da, ja sam korisnik Tele2 CarNeta :luzer:
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 21:09   #203
Quote:
wyrm kaže: Pogledaj post
Da, ja sam korisnik Tele2 CarNeta :luzer:
i ja isto.
deedeedee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 22:02   #204
Morat cemo napraviti support skupinu kako su na sj*****.
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 12:40   #205
a kako su vip sjebali nas koji smo uzeli uslugu prije povećanja prometa...ja imam 3gb prometa za nekih 295kn na mjesec...i vidim ove nove reklame od vipa 5gb 199kn i pomislih nas stare pretplatnike su automatski prebacili na tu tarifu jer 3gb nema u ponudi više...

i odem ja u vip centar da se uvjerim i vele mi tamo da ništa da je to samo za stare pretplatnike i da sam ja i dalje na 3gb za 295kn...fuj fuj fuj djubrad
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 19:47   #206
tele2 prekid usluge mobile internet

sklopio sam ugovor s tele2 za mobile internet 3 gb na neodređeno.
razlog za skalpanje je bio nisam mogao dobiti adsl, sada kad sam dobio.
8.8.2009 sam podno razlog za raskid ugovora, 10.8.2009 nazvali su me i tada sam im potvrdio da zelim raskid, rekoše ok.
sad dobio sam racun za 8 mjesec naplatise mi 195kn znaci full cijenu minus naknada za rf. poslao sam im prigovor, njihov odgovor je bio da posto sam sklopio ugovor 28.2.2009 da su mi taj mjesec proporcionalno naplatili ne mogu mi naplatiti poslijednji mjesec.
dali imaju pravo naplatiti mi punu cijenu?
od prometa potrosio sam maximalno 1gb ( maximum maximuma).
da su mi poslali racun pa i 100 kn ne bi rijec reko.
darkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 21:19   #207
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
a kako su vip sjebali nas koji smo uzeli uslugu prije povećanja prometa...ja imam 3gb prometa za nekih 295kn na mjesec...i vidim ove nove reklame od vipa 5gb 199kn i pomislih nas stare pretplatnike su automatski prebacili na tu tarifu jer 3gb nema u ponudi više...

i odem ja u vip centar da se uvjerim i vele mi tamo da ništa da je to samo za stare pretplatnike i da sam ja i dalje na 3gb za 295kn...fuj fuj fuj djubrad
Rekla mi je frendica da je nazvala službu za korisnike i da su ju prebacili besplatno na veći paket
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 16:06   #208
okej, upravo sam našla trojanca u fajlu Program Files/Tele2 Mobile Partner/uninst.exe koji mi je nabijao promet u stanju mirovanja do sinoć ukupno 2gb.

jesam li samo paranoična što mislim da mi je to nekako Tele2 sam uvalio da imam što veći promet?
deedeedee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 11:05   #209
Tele2 mobilni internet

Bok !
Da li ima tko iskustva sa tele2 mobilnim internetom na području Trogira, Čiova. Zanima me kakav je signal.
Hvala
Kreso108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 19:37   #210
Quote:
deedeedee kaže: Pogledaj post
okej, upravo sam našla trojanca u fajlu Program Files/Tele2 Mobile Partner/uninst.exe koji mi je nabijao promet u stanju mirovanja do sinoć ukupno 2gb.

jesam li samo paranoična što mislim da mi je to nekako Tele2 sam uvalio da imam što veći promet?
uninst.exe je normalna datoteka tog programa za deinstalirati program,a ne trojanac,nisi to valjda obrisala.
Oni programi ti bezveze prozovu normalne fileove kao trojance,zato kaj imaju .exe nastavak,a ti su sumnjivi.
SHYRAH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 10:59   #211
Račun za 9. mjesec za surfanje u 8...

Samo da podijelim svoje iskustvo (i frustraciju) u odgovarajućoj temi.

Uzela sam Tele2 Carnet 1 Gb na dva mjeseca preko ljeta (da, iskešala 600 kuna za modem, izračunala da mi se to dugoročno više isplati nego plaćanje pretplate onih 10 mjeseci dok mi mobilni internet ne treba), sve funkcioniralo krasno, pred kraj kolovoza se vratila s mora i otkazala internet s namjerom da ga ponovno aktiviram iduće ljeto. Kad mi neki dan dođe račun za 9. mjesec, a u ispisu "poziva" navedena spajanja u razdoblju 22-26. 8. U međuvremenu sam (idiot) bacila ispis poziva za 8. mjesec pa ne mogu provjeriti dokad su mi tada naplatili, ali kad sam uzimala internet sam pitala je li obračunsko razdoblje od 1. u mjesecu i rečeno mi je da jest. Ja, idiot, nisam to tražila napismeno. Žalila sam se Tele2, odgovora još nema. Žalit ću se i dalje - savjete rado primam.
Manekineko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 02:50   #212
Evo ovako .....
Ja san u Splitu testira sve 3 mreze za mobilni internet .. na par mjesta .... (znaci sve zive kombinacije) Sa Carnetom bez itd ....
Tele2 daje najbolje rezultate ... brzina+pokrivenost ... dok je VIP najlosiji !
Ako mislite da je VIP+Carnet najeftiniji ! Gadno se varate jer ce vas kostati zivaca !
Kada upogonite Carnet preko VIP-a odmah vam srezu brzinu i to drasticno !
Carnet preko Tele2 nisam pokusavao jer je trenutno 5GB preko Tele2 (175kn / mj) nema kad se ide Aktivirat Carnet vec samo 3GB !
A ja sam gledao maksimalno da uzmem posto nema flat !
Teoretski najeftiniji je VIP+Carnet 10 GB koji dodje 150kn mjesecno al je vezao onda uzas !
T-mobile nema neke opcije pa je suvisno i spominjati ga iako je pokrivenost bolja od VIP-a !

Dalje .... sta se tice modema (USB stickova i sl. ) moj savjet vam je da na kiosku kupite onaj HDSP-a modem od VIP-a (vodafone logo) 200kn i otkjucate ga 50-100kn ! I mirni ste !
Otkljucate ga i ubacite original softver a ne onaj Vodafone ili Tele2 shit i stajaznam ...
Ocu reci da je ludost potpisivati ugovor na neznam koliko mjeseci samo radi tog USB srot modema (koji inace na ebay-u kosta kikiriki) ili ga platit 400kn (zakljucan na Tele2- tele2 ga nudi) !!!!

Ja trenutno imam taj VIP modem (placen 200kn+80kn otkljucavanje) i Tele2 (175kn/mj 5GB) ugovor na neodredjeno !
Signal po Splitu od Tele2 je OK ! Laicikim rijecnikom ... moguce je gledati youtube ! Eto to je moja mjerna jedinica !

A one njihove karte pokrivenosti na site-ovima .. ne odgovoraju stvarnome stanju !

Zato svi vi koji bi htjeli mobile internet a neznate odakle poceti :
- nabavite prvo HDSPA modem USB ili PCMCA ako imate neki mob. novije vrste (koji ima 3G) mozete njega koristiti kao modem kad ga spojite na PC !
- ako neznate gdje mozete nabavit modem .. najftinije sta sam ja nasao je taj VIP paket od 200kn (vip data GSM kartica+zakljucan modem na istu)
- onda probajte testirat jeli imate zadovoljavajuc signal od VIP-a (posto dobijete karticu od VIP-a s njim i 20kn na istoj vaaaauuuu)
ako je OK sve (brzina/pokrivenost) nemate sta dalje trazit .. uzmite nesto od VIP-a
- ako ne .. otkljucajte modem i probajte sa drugim karticama !
tj ostaje vam jos tele2 ili t-mobile ! (nabavite one data kartice od 100kn i probate/testrajte)

Al nemojte potpisivat nikakve ugovore na 12 mj i slicno ! ili nedaj boze 24 !!! Osim ako vas $ ne zuljaju u djepu !
I nasjedat na bajke TRGOVACA ! Jer ce bit poslje kuku lele ...

DUGOROCNI UGOVORI NI POD RAZNO !!!

E da jos ... kad namjestite taj mobile internet da vam radi pazite koje "programe" imate na kompjuteru ..... da vam ne "pojedu" sav promet !
Ako niste bas neki ekspert a imate 101 program na kompjuteru .. najvjeerovatnije ce vam se desit da vam razni update-ovi pojedu megabajte ! (Windows update, Adobe updates, Java updates, i sl .. sve to treba poiskljucivati .. ionako je beskorisno )
ili u drugom slucaju ako ste pokupili kakvog opakog trojanca ali u vecini slucajeva razni updates-i pojedu promet !
__________________
to exist is to resist 外人

Zadnje uređivanje O_D_E_Z : 21.10.2009. at 03:05.
O_D_E_Z is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 09:13   #213
Ja imam tele 2 paket 3 Gb. Napravio ugovor prije promjene cijena. Cijena mu je bila 195 kn. Ufurali nove cijene, ali ne i nama. Za promjenu s 3 Gb 195 kn u 3 Gb 145 kn tražili 200 kn. Kako mi internet treba, a i stvarno nema povoljnijeg, platio sam tih 200 kn. Baš me zanima kakav će biti račun za slijedeći mjesec. Nakon 4 mjeseca mi se tih 200 kn vrati pa mi je bolje platiti 200 kn nego godinu dvije plaćati 50 kn više.
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 09:42   #214
Quote:
covjek-od-leda kaže: Pogledaj post
Ja imam tele 2 paket 3 Gb. Napravio ugovor prije promjene cijena. Cijena mu je bila 195 kn. Ufurali nove cijene, ali ne i nama. Za promjenu s 3 Gb 195 kn u 3 Gb 145 kn tražili 200 kn. Kako mi internet treba, a i stvarno nema povoljnijeg, platio sam tih 200 kn. Baš me zanima kakav će biti račun za slijedeći mjesec. Nakon 4 mjeseca mi se tih 200 kn vrati pa mi je bolje platiti 200 kn nego godinu dvije plaćati 50 kn više.
Da, dobro su tu maznuli lovu. Nisam siguran koliko je to legalno ili ne, da korisnik mora platiti pojeftinjenje cijena, pa nije korisnik snizio cijene nego operater.
Ja sam tu imao sreće, jer sam imao 1 GB, pa sam sada prešao na 3 GB. Skuplje je 20 kn, ali nisam platio 200 u komadu; a tako i tako mi je 1 GB bilo malo, a ovo je sada i puno previše.

Dugoročno gledano, sa tim njihovim snižavanjem cijena, morao bi stalno dizati količinu mjesečnog prometa i mjesečne pretplate (kako ne bi platio tih 200 kn), i na kraju bi završio na ogromnoj mjesečnoj pretplati i paketu s ogromnom količinom podataka. Srećom ugovor ističe svake godine, pa se može odjavit, i onda opet prijavit.
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 00:13   #215
Quote:
O_D_E_Z kaže: Pogledaj post
Al nemojte potpisivat nikakve ugovore na 12 mj i slicno ! ili nedaj boze 24 !!! Osim ako vas $ ne zuljaju u djepu !
I nasjedat na bajke TRGOVACA ! Jer ce bit poslje kuku lele ...

DUGOROCNI UGOVORI NI POD RAZNO !!!
Eh, vis, ja nebi nista potpisivo al majcicu im, tjeraju me na to!

Imam ofice box, ja ga od milja zovem shit box, u centru centra sam jednog provinciskog grada, i taj moj shit box radi ko lejzi bič, muci se sa youtube nema sanse normalno vidjeti filmic na youtubeu.

Posto vec godinu dana vise nisam u pretplatnickom ugovoru rekoh da uzmem nesto normalno.

Uzo ja danas od sina carnetovu sifru, kad vidi vraga carnet samo na stikovima nemogu uzet novi home box za koji mi se kunu djecom da radi odlicno.

Rekoh stari sam odplatio pa cu u njega puknuti samo neki prepaid internet kad ono, nema sanse, to ne postoji, ako uzmes novi moras opet ugovor na 24 mjeseca a stari modem mozes baciti ili im ga vratiti.

Haahhaha, otplacujem ga dvije godine kosta 2000 kn i sad je beskoristan.

Sad sam na mukama, vidim da je VIPov carnet stik najjeftiniji...

Bdw, jer zna neko jer je to wireless stik jer signal mogu loviti na dva kompa doma ili samo na onom di je ustekan.

Inside Silence is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 02:37   #216
Vipov stick je najeftiniji !
Ja imam ovaj Huawei E172 USB Stick VIP-ov (Vodafone) 200kn :

http://www.imagesforme.com/upload/dc...a0363037393738

Otkljucan preko:

https://www.forum.hr/showthread.php?p...2#post23262642

Izbrisan Vodafone Mobile Connect (VMC) i stavljen originalni skinut Huawei software !

wireles - znaci bezicno
USB wireles stick ili modem svejedno je aparat koji je fizicki moguce koristiti samo na jednom PC-iju !
A kad se misli na Wireless stick za PC obicno se misli se na WiFi .. sto NIJE isto sto i USB bezicni (GSM) modem!

Iako oba rade na principu bezicnog prijenosa "wireless" kad se kaze na wireles card za PC misli se na WiFI karticu (koju vecina novih Laptopa ima ugradjenu vec u sebi - znaci netreba kupovati USB verziju)
Dok 3G/HDSPA/UMTS/GPRS ili slicne standarde za prijenos podataka prego GSM baznih stanica/kartica laptopi vecinom nemaju ugradjen modem ! Iako u zadnje vrijeme poceli su se pojavljivati i takvi na nasim trzistima !
Ti laptopi MORAJU imati utor za GSM kartivu na sebi !
Ako to nemate potrebno je kupiti USB modem ili mobitel koji bi sluzio kao modem (3G/HDSPA/UMTS/GPRS - modem u zavisnosti koju tehnologiju podrzava) povezat sa PC-om i unjega ubacit karticu i podesit da to sve radi i "nadati se" brzoj i stabilnoj vezi bez pocanja !


BTW ..... otkazujem TELE2 nakon 20 dana !
Zasto !?
E pa zato jer nema signala tamo gdje ga je prije 5-6 dana bilo !
Naime na isto mjesto prije prije 10tak dana sve je bilo ok!
Surfao sam 2-3 dana bez problema (otvaralo youtube sve OK) signal je bio na pola (3 crtice) ako je vjerovati kineskom original Huawei software-u !
Spojen bi bilo cijeli dan ... mozda bi veza pukla koji put i to je to !
Evo zadnja tri dana svaki sat vremena dobijem 3G signal na 5 min .. a ostalo me prebacuje na GPRS ...
GPRS = I DA JE MUKTE NEBI GA KORISTIO... eto toliko o tome !
Tako da konstatiram .. nema garancije ni za centar grada !
Probavao sam jos da produzim sa produznim USB kabelom (5 metara) pa doveo do prozora al ovo kinesko USB smece bice je osjetljivo na napon koji vjerovatno nakon 5m kabela nesto padne pa ga ne prepoznaje kad ustekam 5m produznog USB kabela !!!

Jel sad vidite zasto nije preporucljivo potpisivat ugovore !
Ovako me ova t-mobile avantura kostala cca. 150-200kn racuna (nadam se )!


evo jos malo info:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=140973
__________________
to exist is to resist 外人

Zadnje uređivanje O_D_E_Z : 27.10.2009. at 03:11.
O_D_E_Z is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 23:11   #217
Pozdrav!

jel netko od vas ima problema s mob. internetom Tele 2?! ja već dulje vrijeme ne mogu normalno na net, moram se spajat po 50 puta...jednostavno me izbaci ili se pojavi ono '' dns erorr has occure''...
coccolino_mm is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 23:25   #218
Imao sam ja par dana al' sad radi normalno. Nazovi sluzbu za korisnike.
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 09:38   #219
pozdrav Ekipa..
dali moze savjet u vezi mobilnog interneta ?? koji je najjeftiniji i najpovoljniji - naravno preko carnet-a ?!!!

meni je zapalo za oko TELE2 koji se reklamira kao najjeftiniji i VIP koji nudi kao 10 GB prometa ali neznam koja mu je cijena?? hvala u naprijed i nadam se da ce te mi pomoci! HVALA
amedix is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 13.11.2009., 11:20   #220
VIP je jeftiniji. 10 gb - 149 kn dok je kod Tele2 5 gb - 175 kn (preko CarNETa postoji samo 3 gb - 125 kn).
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:58.