Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2009., 09:18   #41
Quote:
Oscaraon kaže: Pogledaj post
...nakon toga sve to ide na sud i imaš nekih godinu, dvije da skupiš lovu i to platiš, a ako ne želiš platitit, uvijek se možeš pokušati izvući na zastaru, premda po meni, dosta su ažurni u naplaćivanju telefonski računa..
Ovo nije točno, jer ako je ovršni prijedlog podnesen javnom bilježniku u roku, parnica po prigovoru na platni nalog (rješenje javnog bilježnika) može trajati na sudu sto godina, do zastare neće doći...

Dakle, u tim parnicama ne postoji apsolutna zastara, dok postupak traje zastara ne teće, i zastarom se nećeš osloboditi duga, već ti samo teku kamate...
File is offline  
Old 12.06.2009., 16:33   #42
Quote:
file30 kaže: Pogledaj post
Ovo nije točno, jer ako je ovršni prijedlog podnesen javnom bilježniku u roku, parnica po prigovoru na platni nalog (rješenje javnog bilježnika) može trajati na sudu sto godina, do zastare neće doći...

Dakle, u tim parnicama ne postoji apsolutna zastara, dok postupak traje zastara ne teće, i zastarom se nećeš osloboditi duga, već ti samo teku kamate...
Ok, a da li mi može netko reći kad počinju sa svim tim cirkusom? Žena ne može sad platiti, ali će probati zaraditi nešto preko ljeta u ova tri mjeseca, pa bi tad probala platiti. I kad počinju teči sve te kamate, ovrhe i što ja znam. Jer ovaj račun je nešto monstrouzno. Gore nešto nisam vidjela. Možda će probati platiti u 3 rate ili nešto, jer ovo je zbilja ogromna hrpetina love.
BlueMarine is offline  
Old 12.06.2009., 18:18   #43
Quote:
BlueMarine kaže: Pogledaj post
Ok, a da li mi može netko reći kad počinju sa svim tim cirkusom? .........
Pa to ti ovisi od T-mobila, nitko ti to ovdje točno ne može reći...

Kada ti je dospjeće tog računa??
Po mom iskustvu oni čekaju do mjesec-dva pred zastaru (zastara je godinu dana od dospjeća) pa onda pokreću ovrhu kod javnog bilježnika.....
File is offline  
Old 12.06.2009., 20:10   #44
Quote:
file30 kaže: Pogledaj post
Pa to ti ovisi od T-mobila, nitko ti to ovdje točno ne može reći...

Kada ti je dospjeće tog računa??
Po mom iskustvu oni čekaju do mjesec-dva pred zastaru (zastara je godinu dana od dospjeća) pa onda pokreću ovrhu kod javnog bilježnika.....
Strašno... Bu pričekala jednostavno neko vrijeme dok ne zaradi nešto..
BlueMarine is offline  
Old 12.06.2009., 20:16   #45
a zasto je to strasno? mislim, sorry, zena je sama nabila racun i sad ga ne moze platiti. oni imaju pravo na svoje novce i ona ih je duzna dati.
Katrin is offline  
Old 12.06.2009., 20:40   #46
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
nije istina, nemoj davati krive informacije.
Priznanjem duga dolazi do prekida zastare koji se u sudskoj praksi smatra odricanjem od zastare ako je već nastupila zastara navedenih potraživanja.
Pogledati čl.240.ZOO-a i neke presude VSRH.

Quote:
file30 kaže: Pogledaj post
Ovo nije točno, jer ako je ovršni prijedlog podnesen javnom bilježniku u roku, parnica po prigovoru na platni nalog (rješenje javnog bilježnika) može trajati na sudu sto godina, do zastare neće doći...

Dakle, u tim parnicama ne postoji apsolutna zastara, dok postupak traje zastara ne teće, i zastarom se nećeš osloboditi duga, već ti samo teku kamate...

Može trajati sto godina, ali ne traje 100 godina, za vrijeme trajanja postupka zatara ne teče, nakon pravomoćnosti presude kreće rok od 10 god u kojem se tražbina mora naplatiti, ako se ne naplati, nastupa zastara pravomoćno utvrđenih potraživanja.

Ne želim ovdje ljude učit kako da izbjegavaju svoje novčane obaveze, pa su i moji savjeti u svezi tim, da im savjetujem kako da se parniče i na kraju nikad ništa i ne plate, ova država bi bila u većoj banani nego sada je..
Oscaraon is offline  
Old 12.06.2009., 20:50   #47
Quote:
Oscaraon kaže: Pogledaj post
Priznanjem duga dolazi do prekida zastare koji se u sudskoj praksi smatra odricanjem od zastare ako je već nastupila zastara navedenih potraživanja.
pricas o dvije razlicite stvari. rekao si da priznanjem duga zastara ne moze nastupiti, sto nije istina jer se radi o prekidu zastare. priznanje zastarjele obveze se smatra odricanjem od zastare (ne samo u praksi, nego je tako propisano i zoo-om) i kao sto rekoh, to su razlicite stvari

pitanje je bilo do kad se moze pokrenuti postupak, a ne do kada se trazbina moze naplatiti nakon pravomocnosti odluke.

Zadnje uređivanje Katrin : 12.06.2009. at 21:03.
Katrin is offline  
Old 12.06.2009., 21:05   #48
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
pricas o dvije razlicite stvari. rekao si da priznanjem duga zastara ne moze nastupiti, sto nije istina jer se radi o prekidu zastare. priznanje zastarjele obveze se smatra odricanjem od zastare (ne samo u praksi, nego je tako propisano i zoo-om) i kao sto rekoh, to su razlicite stvari

pitanje je bilo do kad se moze pokrenuti postupak, a ne do kada se trazbina moze naplatiti nakon pravomocnosti odluke.
Hahaha... ajd dobro, neću komplicirati... ni polemizirati o pravnim pitanjima..

Samo, gle, zeznuto je to.. kakve savjete dat ljudima.. inače na pravnim forumima se oslobodim malo pravnog cjepidlačenja kakvo je potrebno u praksi, pa da tako kažem, zdravoseljački objasnim ljudima kaj da rade, pa mi je sad malo smiješno kad me ispravljaš.. premda znam da misliš the best i da si u pravu...

...evo natjerala si me da prestajem savjetovat ilegalne stvari, a sada i da točno citiram zakon.. ah, te pravnice
Oscaraon is offline  
Old 14.06.2009., 11:12   #49
Quote:
Oscaraon kaže: Pogledaj post
.... nakon pravomoćnosti presude kreće rok od 10 god u kojem se tražbina mora naplatiti, ako se ne naplati, nastupa zastara pravomoćno utvrđenih potraživanja.
Nije točno da se u roku 10 godina mora naplatiti,....opet krivo govoriš ljudima..

Ovdje ne postoji apsolutna zastara, pa protekom toga roka od 10 godina, neće samo po sebi nastupiti apsolutna zastara, jer vjerovnik (a posebno T-mobile) će sigurno u tih 10 godina od pravomoćnosti pokrenuti neki ovršni postupak, onda se ta zastara od 10 godina se prekida...

Netko tko je potrošio veliku lovu na mobitel (i to u inozemstvu !) zasigurno ima nešto od imovine, koja se može ovršiti... i sve se kad tad naplati i to sa velikim kamatama....

Je, problem naše države je da ovrhe duuuuuuuugo traju, ali se ipak nakraju većinom naplate ovrhe, ako je ovrhovoditelj dovoljno uporan,.....zato je savjetovanje ljudima da odugovlaće ovrhe pogrešno, jer ide njima na štetu, jer im teku kamate i sudski troškovi, pa svaki račun od 1.000,-- kn na kraju postaje dug od 6.-7.000,-- kn...ovo govorim ko netko tko je navelko razvio biznis sa ovrhama (izmđu drugih i za HT)...i znam da se 95% toga naplati kad tad, a malo tko se ikada izvuće na bilo kakvu zastaru...
File is offline  
Old 17.09.2009., 13:04   #50
A ako sam dobila rješenje suda koje kaže

Ovrha se obustavlja po službenoj dužnosti i ukidaju se sve provedene ovršne radnje

Znači li to da je sve gotovo ili oni mogu opet podići neku tužbu?
rainx is offline  
Old 17.09.2009., 13:10   #51
znaci da je gotovo.

Zadnje uređivanje Katrin : 17.09.2009. at 13:16.
Katrin is offline  
Old 17.09.2009., 13:22   #52
ONO 100%
Ne mogu nikakve nove tužbe podići ili to još produžiti?

Vjerovatno je pitanje glupo, ali kad je o takvim stvarima riječ totalni sam laik
rainx is offline  
Old 23.09.2009., 23:05   #53
Ne znaći da je gotovo, ono 100%, tj.taj konkretni ovršni postupak je zaista gotov, ali postji mogučnost da ovrhovoditelj može ponovno ustati novim prijedlogom za ovrhu....sve ovisi iz kojeg razloga je taj postupak obustavljen...

Naime, npr.kada ovrhovoditelj tijekom postupka odustane od ovrhe tj.povuče prijedlog za ovrhu, sud će donjeti rješenje kojim se obustavlja ovrha i ukidaju sve ovršne radnje (kao ovaj gore slučaj) ; ali to ne prijeći ovrhovoditelju da podnese ponovno novi prijedlog za ovrhu.

Isti slučaj je kada ovrhovoditelj npr. u ostavljenom roku ne uplati predujam za izlazak službene osobe na teren (npr.kod pljenidbe pokretnina) ili sl., pa zbog tog propuštanja sud rješenjem obustavi ovrhu i ukine ovršne radnje...ali opet ovrhovoditelj i tu može ponovno ustati novim prijedlogom za ovrhu...
File is offline  
Old 19.11.2009., 15:15   #54
dakle, situacija: račun za 8. mjesec i 9. mjesec ove godine nije plaćen,a za 10. će sutra biti uplaćen...sad mene zanima,pošto mi treba koja 2 tjedna da skupim novce za ova dva druga računa,jel moguće da mi u T-mobileu pokrenu kakav ovršni prijedlog ili nešto slično u tom vremenskom razdoblju?

Hvala
lolita21 is offline  
Old 20.11.2009., 10:11   #55
nemaš staha...možeš platiti i za 3 tjedna....znam ja jako dobro....nažalost

nisam platila za 3,4,5,6 mjesec a u 9 mi je tek došla opomena od ht-a!
inesskica is offline  
Old 20.11.2009., 11:06   #56
uff u istim smo go***ma
thx na odgovoru,sad mi je lakše
lolita21 is offline  
Old 20.11.2009., 19:47   #57
pozdrav...

eto stiglo mi je od odvjetnickog ureda da ce mi napravit ovrhu ako u roku 8 dana ne podmirim racun za T-Mobile koji nije placen od pocetka ove godine.

e sad, citao sam po forumu i nisam uspio pohvatat sto me ocekuje ako ne platim u tih 8 dana, da li ce mi doci na vrata i zaplijenit recimo perilicu za sudje ili sto?

placa mi je 90% opterecena stambenim kreditom, samohrani sam otac dvoje djece i prijevljen sam da zivim na adresi na koju mi je stigla ta ovrha iako tamo ne zivim

znam da se t-mobile i odvjetnicki ured uopce ne tice moja situacija, samo me zanima kako to funkcionira u praksi,

hvala
__________________
I see offline people !!!
werky is offline  
Old 22.11.2009., 16:11   #58
Quote:
werky kaže: Pogledaj post
pozdrav...

eto stiglo mi je od odvjetnickog ureda da ce mi napravit ovrhu ako u roku 8 dana ne podmirim racun za T-Mobile koji nije placen od pocetka ove godine.

e sad, citao sam po forumu i nisam uspio pohvatat sto me ocekuje ako ne platim u tih 8 dana, da li ce mi doci na vrata i zaplijenit recimo perilicu za sudje ili sto?

placa mi je 90% opterecena stambenim kreditom, samohrani sam otac dvoje djece i prijevljen sam da zivim na adresi na koju mi je stigla ta ovrha iako tamo ne zivim

znam da se t-mobile i odvjetnicki ured uopce ne tice moja situacija, samo me zanima kako to funkcionira u praksi,

hvala
Pa t-mobile će kokiko sam shvatio situaciju, tek ustati prijedlogom za ovrhu, pa će javni bilježnik donjeti rješenje o ovrsi, i dostaviti ga tebi, pa onda imaš rok za prigovor, pa kad rješenje postane pravomoćno, ide ovrha...

e sad koje će oni sredstvo ovrhe izabrati za tebe, ovisi što oni ocjene isplativije...neke pokretnine - npr.automobil, ili možda neka sredstva na banci (ako ih imaš), a možda krenu i na tu tvoju plaću, pa čekaju godine kada će doći na red naplate...sve ovisi što oni izaberu i šta ti imaš...
File is offline  
Old 24.11.2009., 22:59   #59
Imam slicno pitanje kao i werky,dakle imam dug prema T-mobileu sa datumom ovršnog prijedloga 18.11.2008 od kojeg do danas nista nije dolazilo(danas sam ga slucajno nasa medu pairima).
Sad me zanima sta bi mi bilo bolje napravim dali da platim u ratama na njihov racun ili nesto drugo,te da slucajno dode do ovrhe sto mogu ocekivat s obzirom da imam samo auto na sebi i placu koja sjeda na tekuci racun?
Dali ce mi poslat ovrhu na firmu ili ce mi sist na racun ili nesto trece?
St-GT is offline  
Old 25.11.2009., 20:21   #60
Quote:
St-GT kaže: Pogledaj post
Imam slicno pitanje kao i werky,dakle imam dug prema T-mobileu sa datumom ovršnog prijedloga 18.11.2008 od kojeg do danas nista nije dolazilo(danas sam ga slucajno nasa medu pairima).
Sad me zanima sta bi mi bilo bolje napravim dali da platim u ratama na njihov racun ili nesto drugo,te da slucajno dode do ovrhe sto mogu ocekivat s obzirom da imam samo auto na sebi i placu koja sjeda na tekuci racun?
Dali ce mi poslat ovrhu na firmu ili ce mi sist na racun ili nesto trece?
Pa jednostavno pročitaš iz tog ovršnog prijedloga, kojeg očito imaš kod sebe ; koje sredstvo ovrhe je u njemu navedeno.

Ako je navedeno da će se pljeniti pokretnina (npr.to tvoje auto) ili plaća ili sredstva na nekom računu - sve ti je jasno, to ti je odgovor.
File is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:17.