Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2012., 10:16   #201
50/50 (2011) - priča o mladiću koji je saznao da boluje od raka. Emotivan film sa dozom humora i pregršt poruka . Meni vrlo dobar
8,7/10

Water for Elephants (2011) - priča o cirkusu, tj. o životu jednog mladića i njegovoj ljubavi. Nije loše film za pogledati, ali nije ništa za pamćenje. Glavni par u filmu mi je bio skroz neuvjerljiv. Jedino je slon svoje odradio, tj. slonica.
6,8/10
__________________
...
azzie_elbub is offline  
Old 08.01.2012., 10:42   #202
Forrest Gump
Sve u svemu filmčina, možda nije u mojih 28 filmova, ali vrijedi ga pogledati.
8/10
pravipurger is offline  
Old 08.01.2012., 10:53   #203
Quote:
KingUdoh kaže: Pogledaj post
Preporučujem pogledati i prvi dio. Neizostavan film za ljubitelje japanske animacije.
Za sve ljubitelje animacije uopće.. prava stvar
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Old 08.01.2012., 10:55   #204
Pogledala http://www.imdb.com/title/tt1462041/
Svidio mi se. Moja ocjena bi bila 7/10. zbog jedne stvari - koju ili ja nisam "ubrala" dok sam gledala film - ili zaista nije objašnjeno - SPOILER - zašto ih je muž od susjede pobio? END OF SP.
I http://www.imdb.com/title/tt0436697/ - njemu dajem 8/10. Stvarno mi je dobar - na početku sam bila "hater" kraljice, osobito njenog muža, a i Charlesa beskičmenjaka, a kako se film primiče kraju nekako su me uspjeli "okrenuti" da... pa, barem imam razumijevanja za njih - a i poštovanja. Naravno, Helen Mirren je sjajna. Fantastična.
Pokušala sam gledati http://www.imdb.com/title/tt1525890/, ali mi je jednostavno bio dosadan. Možda sam ja previše horrora i trilera ( meni dobrih) pogledala, pa mu nisam dala šansu - prekinula sam nakon 20-ak minuta.
__________________
I stopped fighting my inner demons. We're on the same side now.

Zadnje uređivanje Magdala : 08.01.2012. at 11:04.
Magdala is offline  
Old 08.01.2012., 12:29   #205
Real Steel

Nešto kao Rocky samo se ovdje mlate golemi roboti,ništa posebno, predvidljiva priča jedino roboti popravljaju dojam CGI ili pravi modeli nisam skontao
__________________
there is only one truth
archangel711 is offline  
Old 08.01.2012., 13:30   #206
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Ghost in the Shell 2 je daleko lošiji od prvog dijela...
slažem se. ne mogu se ni porediti
stumper is offline  
Old 08.01.2012., 13:44   #207
Muškarci koji mrze žene (Män som hatar kvinnor) 2009.
Prerazvučena priča sa vrlo lošim scenarijem punim nebuloza. Nakon sat i pol vremena počeo sam se pitat hoće li film uskoro završit. Nisam čitao knjigu, no ovo bi i Jelena Veljača bolje napisala.
Spoiler:
- vrhunska hakerica koja upada u računala kako se sjeti, zbog nedostatka novca mora "servisirat" skrbnika, a na kraju filma isprazni bankovni račun bogatog poduzetnika
- Harriet Vanger pobjegne u Australiju, zadrži prezime, uzme sestričnino ime i nitko je ne može pronać 40 godina, sve do kraja filma kada nakon 2 i pol sata radnje debeli haker preuzima ulogu deus ex machina i rješava slučaj

Glavni glumac je malo bezličan, ali je zato Noomi Rapace odlična u ulozi frikuše
6/10
Fortunate Son is offline  
Old 08.01.2012., 14:20   #208
Girl, Interrupted (1999) - film o mladoj djevojci u psihijatrijskoj ustanovi. Winona Rider, Angelina Jolie, Whoopi Goldberg...
film me nije pretjerano oduševio, atmosfera je prilično turobna al nije to loše, takav je film. Likovi su mi jako nerazrađeni, posebno glavni lik, svakog od likova su dotaknuli, nikaj razradili. Ispada da svako ko ode u mentalnu ustanovu nakon kaj tam bude, ozdravi.
Film mi jednostavno baš i ne paše, ne znam točno zakaj. Zapravo je o ničemu. Ja sam osobno samo čekala da se neko ubije.
3/5

Manic (2001) - e ovaj me film oduševio! Slična priča kao i ovaj gore, priča o tinejđerima u mentalnoj ustanovi, od kojih svatko ima svojih problema. Joseph Gordon-Levitt, Zooey Deschanel, Don Cheadle..zbilja odlična gluma. Film je sniman poput dokumentarca, ono kaj se meni ne sviđa je kamera koja se trese, zgleda ko da je snimao amater. Atmosfera prilično turobna, melankolična. Al film meni nije bio depresivan, baš sam bila pod dojmom nekoliko dana. Likovi su dobro konstruirani i sviđa mi se kako se pokazuje i druga str. priče tj. kako ni psihijatrima doktorima nije lako u takvim slučajevima. Sviđa mi se i to kaj film i nema glazbe, barem ne neke pjesme, samo zvukove koji naglašavaju pomalo tu atmosferu. Preporuka!
4.5/5

It's Kind of a Funny Story (2010) - nije baš previše smiješno, po meni. Film prati tinejđera koji je depresivan i koji svojevoljno odlazi u bolnicu. Tam upoznaje svakave likove, i uskoro shvati da zapravo nije depresivan. Zach Galifianakis, Emma Roberts, Lauren Graham.. Previše neuvjerljivo, umanjuju značaj mentalnih bolesti. Film za pogledat i zaboravit, kak je neko reko film za izać iz lošeg raspoloženja, pomalo je ovako blag, poslije ćete se dobro osjećat...
3/5

baš su me zaintrigirali ti filmovi sa psiho temama....
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Old 08.01.2012., 15:28   #209
http://www.imdb.com/title/tt0472399/

The Mechanic(2011) Film je dosadan i malo sam skuzio pogledao samo 40 min jer je dosadan i nisam nis skoro skuzio.

2/5
kuvi is offline  
Old 08.01.2012., 16:36   #210
"The Beguiled" - sjevernjačkog vojnika spase polaznice ženske škole duboko na američkom Jugu. Kako nisu navikle na muškarca u kući, djevojke (ali i ravnateljica i učiteljica) se počnu čudno ponašati... Dosta neobičan film Dona Siegela s Clintom Eastwoodom u glavnoj ulozi. Film počne gotovo kao nekakva ljubavna melodrama, da bi se uskoro pretvorio u gotovo psihološki triler s dosta bolesnim krajem. Ne mogu reći da mi se nije svidio, samo da nisam očekivao takvo nešto.

"Dom za vešanje" - bilo je to davno kad sam pogledao ovaj kultni Kusturičin film, a kako sam tada bio klinjo film me vjerojatno odbio, jer ga nisam kužio, a ni ne sjećam ga se uopće, osim par upečatljivijih scena. Anyway, svakako se radi o kvalitetnom filmu, koji počinje kao poprilično urnebesna komedija, da bi se, kako minute idu, počeo približavati tragediji (uostalom kao i većina filmova s ovih prostora). Jako dobro.

"Roma, città aperta" - film Roberta Rossellinija smješten u Rim za vrijeme devetomjesečne nacističke okupacije Vječnog grada. Dosta dobro ostvarenje, možda tek mrvicu dosadnjikavo na trenutke.

"Mona Lisa" - nakon što izađe iz zatvora, kriminalac George uspije naći posao kao vozač jedne skupe prostitutke. Iako se isprva ne podnose, s vremenom se približe jedno drugom te George, kad ga ona zamoli da pronađe njenu prijateljicu, također prostitutku, pristane... Solidna kriminalistička drama Neila Jordana s izvrsnim Bobom Hoskinsom u glavnoj ulozi. Isto kao i film iznad, možda tek mrvu dosadno na trenutke.

"Halloween II" (2009) - nikako mi se nije svidio pokušaj Roba Zombieja da demistificira Michaela Myersa jer smatram da ubojice iz slashera imaju bolji utisak kad se o njima što manje zna, jer je strah od nepoznatog možda i najmoćniji ljudski strah. U nastavku svog remakea Zombie nastavlja u istom stilu, a još ubacuje i nekakve nebulozne Myersove halucinacije koje nemaju veze s ničim, osim da naživciraju gledatelja. Nema ni sisa ni guzica nešto previše, a ubijanja su svedena na sve moguće klišeje, bez trunke originalnosti u njima. Loše, loše, loše i opet loše.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Old 08.01.2012., 19:15   #211
evo i ja reel steel pogledao, meni se svidio s obzirom koliko sam ocekivao od filma. za ubit dva sata poslije rucka - odlican.
aerossi is offline  
Old 08.01.2012., 19:36   #212
Homeless to Harvard: The Liz Murray Story (TV 2003) - biografski film o curi teškog djetinjstva, naslov sve kaže.
Nije loše.
7/10
__________________
...
azzie_elbub is offline  
Old 08.01.2012., 21:12   #213
The Human Centipede II

Brutalno prebolesno!
Prvi dio mi je puno bolji!

3/10
The Angel of Death is offline  
Old 08.01.2012., 21:25   #214
Pogledao sam i ja tu famoznu prvu epizodu druge sezone "Sherlocka", A scandal in Belgravia

Odlično je. U usporedbi s Ritchiejevim "Sherlockom", potpuno druga pjesma i apsolutno bolji film. Cumberbatch je baš odličan Sherlock i to je po meni Sherlock kakav bi trebao biti. I drugi Sherloci će se gledati!
Sudden Sid is offline  
Old 08.01.2012., 21:42   #215
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Ghost in the Shell 2 je daleko lošiji od prvog dijela...
Nisam gledao prvi dio, ali mene je ovaj dio oduševio.

Kakav li je tek onda prvi dio?
Marian Oden is offline  
Old 08.01.2012., 21:46   #216
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
Nisam gledao prvi dio, ali mene je ovaj dio oduševio.

Kakav li je tek onda prvi dio?
Drugačiji vjerojatno na način koji ti se neće svidjeti...ako ti je drugi bio super...
MytByte is offline  
Old 08.01.2012., 22:21   #217
Bait (2000) - klasičan krim triler..definitivno ulazi u gornju srednju klasu..ipak za cijelo koplje ispod Training Day-a u kojem Denzel šamara Foxx-a po karizmi
Paskaneman is offline  
Old 08.01.2012., 22:39   #218
Le amiche (1955)

Rani Antonioni, a tako jeben. Bolji i od kasnijih naslova. Ovaj sjajan film prati događaje u životima nekoliko prijateljica različitih karaktera uglavnom se fokusirajući na ljubavne, i nešto sitno na prijateljske odnose. Tako tu imamo nekoliko žena u različitim situacijama poput pridošlice u društvo, nesretno zaljubljene djevojke, svojevrsno promiskuitetne žene itd…Teme kojima se bavi obrađene su perfektno i duboko, te nemam šta puno za dodat i filozofirat osim sjedi odličan!

Ocjena: 9,5/10
__________________
"...here's to your fuck, Frank!"
punkrockos is offline  
Old 08.01.2012., 23:37   #219
SPOILER edge of darkness

Quote:
punkrockos kaže: Pogledaj post
Teme kojima se bavi obrađene su perfektno i duboko, te nemam šta puno za dodat i filozofirat osim sjedi odličan!

Ocjena: 9,5/10
hate to say 'i told you so'
najbolji ma.

edge of darkness. mel gibson solidan, nosi film. rezija dobra. montaza par failova (scena s automobilskom nesrecom, npr). slabiji scenarij, u kojem par recenica sam propadne. nasilje neocekivano dobro i zabavno napravljeno. ima dobrih stvari, i prica nije predvidiva i sto put ispricana, al ima i 10ak stvari ili scena ili recenica koje su me smetale, tako da na kraju nije ispo dobar film. pade mi sad na pamet jedna 'pogresno' snimljena scena...polomljeni gibson lezi u bolnickoj sobi, i zamislja si da pored njegovog kreveta sjedi njegova kcer. ta scena je snimljena u sobi...i onda dalje, traje ista scena, al se prekida kadar, i ovaj put je kamera stavljena izvan sobe (dakle gubi se gibsonova perspektiva), al mi i dalje vidimo njegovu kcer kako sjedi pored njega
VI

blithe spirit. ne volim davida leana, pa tako ni ovaj film. ova komedija s duhovima ima i fizickog i verbalnog humora, a ovaj drugi tu i tamo pogodi sto treba i malo digne film iz sivila naivnosti.
VI

horrible bosses. jednako dobar na drugo gledanje. izbaciti scenu zbunjenosti s autima (snimano iz pticje perspektive) i scenu kad spacey ganja ovu trojicu, a 1 od njih kao pod sokom govori jenifer aniston prostote ...nepotrebno naivno. scena ubojstva vrhunska, beckett bi bio ponosan
VII
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 08.01.2012., 23:42   #220
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
hate to say 'i told you so'
najbolji ma.
jesi, zaboravih gore napisat, hvala na preporuci...
__________________
"...here's to your fuck, Frank!"
punkrockos is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:28.