Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2015., 11:55   #1
Kapela "Svih Svetih"- Sedlec- R.Češka

Povezano sa Đavoljom Biblijom

Smještena na periferiji Kutna Hora je Sedlec kosturnica kapela Svih Svetih ima jedinstvenu formaciju više od 40.000 kosti u jezivoj atmosferi, te je bez sumnje jedan od najvažnijih posjeta ovom gradu koji je toliko bogat povijesti, arhitekturom i umjetnosti.

Podrijetlom iz 12. stoljeća

Tijekom 12. stoljeća,sagrađen je prvi cistercitski samostan u Češkoj . U 1278. Bohemianski kralj Přemysl Otakar II je poslao Henryja, opata u Sedlec, u Svetu zemlju, a on se vratio sa zemljom iz Golgote, koju je posipao po groblju samostana. Opat se nadao da će doniješvši tu navlakušu tu zemlju iz Jeruzalema mnogi ljudi htjeti tu biti pokopani, i oni su to učinili. Bogati ljudi diljem Srednje Europe želji da imaju svoje grobove u Sedlecu. Groblje je postalo posljednje počivalište mnogih žrtava kuge. 1348.g. samo 30.000 ljudi koji su podlegli od kuge su bili tamo pokopani .
AngelFire9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 12:10   #2
Kapela Svih Svetih - kosturnica datira iz 14. stoljeća, prije nego što su počeli Huski ratovi . Kapela je izgrađena na katu, dok su u kosturnicu skupljali razbacane kosti, . Kosturnica je nastala jer nije bilo dovoljno mjesta za sve pokojnike da budu pokopani u posebne lijesove. Da bi se napravilo mjesta za crkvu, neke su grobove iskopali, a kosture su smještalii u kosturnice. Tijekom Huskih ratova mnogi vojnici su pokopani na groblju, iako je tijekom 1421. Huskih ratova samostan sravnjen sa zemljom . Ubrzo nakon 1511. godine, pola slijepi redovnik nagomilane kosti iz grobova složio u piramidu. Kosti su preuređene 1661.
AngelFire9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 12:10   #3
Tebi treba jedan ban zadat.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 12:17   #4
Tebi treba kupiti sliku Mao Tze T.,jednu Titinu,Isuseka,i Karamarka i jenu sa ovog zadnjeg skupnog valjanja po podu sa izbora HDZ-a.
U međuvremenu zabavi se sa ovim fotkama
https://www.google.hr/maps/uv?hl=hr&...FcJcLAod-5IGkQ
i filmićem
https://www.youtube.com/watch?v=XW_gZ83fnVU

Zadnje uređivanje AngelFire9 : 09.11.2015. at 13:46.
AngelFire9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 16:10   #5
Pročitaj pravila podforuma.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 18:58   #6
Dragi prijatelji koji volite ZNATI a ne vjerovati drugima.Vjerovati,a ne misliti kako to obićno u životu biva. Obićno je čovjek prisiljen vjerovati tuđim lažima zbog skrivanja osobnih staleških privilegija.Dakle pišem onima koji osjećaju da trebaju vjerovati samo u sebe,ali i pitati kada nešto ne znaju.Pitati a ne skitati.Nema u tome nikakvog srama.I na kraju se višestruko isplati jer onom tko kuca se vrata kada-tad otvaraju dok dogmatićari i proizvođaći straha uvijek čekaju pred vratima.Nekada i generacijama.Što želim reči.Pisati ću uvijek kada mi je volja samo sa jednom namjerom.Prosvećivati čovjeka,pa i pod cijenu banova i pandurskih jecaja.Znanje ne trpi ljuboguz.Malo je problematićno štampat nove topice jer ljudi naviknu na dva-tri pa uvijek postoji problem zasićenja novim informacijama.Nastojati ću ubacivati zanimljive teme na već neke otvorene topice da ne ispadnem dosadan i nametljiv.

Pozdrav

Ps

Temu o čudnovatim otiscima drevnih tragova (starih preko 5.000 godina) "vozila"sa Malte potražite na nekom otvorenom topicu,da ga ne bubam ovdije.
AngelFire9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 21:04   #7
Imaš 'Arheologiju' za takve stvari.

Oni malteški tragovi su već malo obrađivani tamo, ali nije na odmet dat svoje viđenje ili neke novosti oko toga.
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 22:43   #8
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
Imaš 'Arheologiju' za takve stvari.

Oni malteški tragovi su već malo obrađivani tamo, ali nije na odmet dat svoje viđenje ili neke novosti oko toga.

Hvala na inf.Inaće sam 20 -30 godina skupljao podatke o svim redovima,svim tzv.vitezovima a i o ovom Malteškim iza kojih se kriju veoma opasne namjere
Snimio sam i sve hrvatske(znane)Hr.Templarske skrivene i ne_skrivene utvrde,posjede itd.Jasno i njihovih vjećnih pratioca(često sukobima i interesima suprotstavljenim vitezovima Ivanovcima.Malo je poznato da su templari imali dva učenja.Jedno za puk_ije,a drugo za sebe
AngelFire9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 08:06   #9
Ovo ne spada na rub znanosti
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 18:54   #10
Ajde Angelfire otvori temu o tim utvrdama, baci i pokoju slikicu, ima tu zanimljivih stvari...
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 07:52   #11
Da, stvarno, i mene zanimaju templarske utvrde.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 00:26   #12
Bio sam u Kapelici prije 3 godine. Jako interesantno, posebno onima sa morbidnim fascinacijama.

Zapravo, ništa čudno za renesansnu i srednji vijek. Smrtnost je bila velika, pesimizam široko raširen, pa su umjetnici tog doba često prikazivali Memento Mori motiv. Kontemplacija nad smrtnošću i prolaznosti nije samo dio kršćanstva, već postoji u drugim tradicijama. Ponekad je pomalo morbidnog formata, ali uvijek je u prihvaćenim okvirima neke kulture/religije.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 20:13   #13
Quote:
muzički tobogan kaže: Pogledaj post
Ajde Angelfire otvori temu o tim utvrdama, baci i pokoju slikicu, ima tu zanimljivih stvari...
Evo ti probni balon.Prije sam pisao po forumima,sa nekih me istjerali,kao što će i sa ovoga a neki propali kao i moj trud.Pa evo sa JTuba.Templari Gora Banovine.Samo sam na brzinu postavio glavni Proceptorij u Gorama ali bez nacrta i td..Ali se vide(Video na JTubu) vodovodne instalacije...Pazi,francuski graditelji baroknih crkava- Templari su izgradili u špičkovini vodovod u 12 st!!!!


https://www.youtube.com/watch?v=4vCepRhPTI4

Crkva,Sv.Marije prije neg su je srbi za dom.rata pogodili granatom,pa se onda vidjelo što se u njioj krilo.

Takva ista crkva ,zapravo Hram, je u Cerniku.(Požeška kotlina)..prepuna arh.građe na terenu.Što skriveno ,što prebojano i zašušureno...
Zanimljivo je da sam u "blizini" otkrio i "domuse" a i inaće cijelo selo živi na selu "iznad" drugog sela.Nitko nikada nije vodio radove za vrijeme Juge a i ovm današnjima to ne pada na pamet.I selo u blizini drugog posjeda Templara se zove Majur(kao i jedno kod Kostajnice)a Majur je naziv za zemljišni-posjed.(Za napasenje konja i drugih živitinja)Ima i selo Maja,(iza Gline)tam gdje je bila utvrda Mali Gradec(na vrhu brda,sada ga nema ni u tragovima osim kamenja koje je u kućama temelja seljana)ali svima je korijen isti.

Poznat je bio i stari zvonik u staroj kapelici u Letovaniću koji je po legendi dovežen sa brda iz šume gdje je također bila neka vrsta Domusa iako mislim da je onaj glavni bio na mjestu današnje crkve opatica u Maloj Gorici.Dakle i domusi su bili u Farkašiću,Petrovoj Gori i okolnim ogromnim zelenim poljima.Sve do crkve Sv.Martina u Jamnici gdje navodno postoji još uvijek Templarski Oltar.

Farkašić
Dakle Templari su držali sve trgovačke putove od Senja-Nehaja do Nove Vesi,pa prema Mađaronima i Habsburzima.Uglavnom su majstori bili skriveni i čuvaniod nekih velikih imena crkve pa glavešinama u Hr baš i nisu padale glave kao u Francuskoj.Ostali domači koji su pristupali redu su uglavnom po Lelji Dobronić bila djeca domačih fiškala koja se radije k...ila na konjima (posebno u slavoniji)nego išla na frontu.Isto kak i danas za dom.rata.Tatini sinovi uz suknje i po gradu uz ćaću sa puškama u podrumima skupljali čvarke a bijeda i pravi domoljubi na terenu.Ali..ima zato ALI

Zadnje uređivanje AngelFire9 : 12.11.2015. at 20:59.
AngelFire9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 11:18   #14
Tek sad vidio ovo, oprosti.
Video, jesi to ti snimio? Ima zanimljivih stvari. U Dalmaciji, pretpostavljam, nema ništa?
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 08:12   #15
Ima li u Istri?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 23:57   #16
Quote:
muzički tobogan kaže: Pogledaj post
Tek sad vidio ovo, oprosti.
Video, jesi to ti snimio? Ima zanimljivih stvari. U Dalmaciji, pretpostavljam, nema ništa?
Ima itekako.Sam sam snimao po Vrani i na Ljubaču.a ima i imaaaaaaaaaa
__________________
999
AngelFire9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 00:01   #17
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ima li u Istri?
Ima.Znam za par.Pokušati ću ti javiti ako nađem na svojim discovima nešto jer tamo nisam bio a znam.Pokušati ću otvoriti topic o tome pa da ne stavljam više pod ovaj Sedlec.
__________________
999
AngelFire9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:31.