Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2007., 13:49   #1
Kettlebell - tjelesna priprema bez teretane

Većina ljudi se kune u teretanu kod vježbi snage i eksplozivnosti. Manji broj u vježbe sa tijelom. No ja sam se susreo prije godinu dana sa nečim potpuno drugačijim. Kettlebell. Ima li tko još iskustva sa njima. Pozitivnih ili negativnih,
U Hrvatskoj sam našao jako malo kontakata . Tako da sam pozvao instruktora iz Slovenije da dođe 2.12. u Rijeku i održi seminar. Tko je zainteresiran neka se javi na PM
Nas nekolicina smo zadovoljni - eksplozivnost, pokretljivost, snaga i kondicija su nam se povećali puno više nego u teretani.

Zadnje uređivanje Sheeva : 23.07.2010. at 16:12. Reason: objavljivanje mail adrese
kamakura-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 16:21   #2
Quote:
kamakura-san kaže: Pogledaj post
Većina ljudi se kune u teretanu kod vježbi snage i eksplozivnosti. Manji broj u vježbe sa tijelom. No ja sam se susreo prije godinu dana sa nečim potpuno drugačijim. Kettlebell. Ima li tko još iskustva sa njima. Pozitivnih ili negativnih,
U Hrvatskoj sam našao jako malo kontakata . Tako da sam pozvao instruktora iz Slovenije da dođe 2.12. u Rijeku i održi seminar. Tko je zainteresiran neka se javi na PM
Nas nekolicina smo zadovoljni - eksplozivnost, pokretljivost, snaga i kondicija su nam se povećali puno više nego u teretani.
Odlična stvar, koriste ih u svijetu većina sportaša (barem onih u bv).
Jedini minus mi je cijena. Običan komad željeza ne bi trebao biti toliko skup a i treba prostora (ne može se trenirati kod kuće, barem neke vježbe).

Zadnje uređivanje Sheeva : 23.07.2010. at 16:12. Reason: objavljivanje mail adrese
Napoleon Bonaparte is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 16:44   #3
O, kettlebell je fenomenalna stvarcica, masu bolja od bucica i sipke. Inace, u Hrvatskoj se poceo proizvoditi kettlebell, samo ne znam koliko su kvalitetni, komad je oko 450 kn, 16 kg.

Zadnje uređivanje Sheeva : 23.07.2010. at 16:13.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 15:24   #4
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
O, kettlebell je fenomenalna stvarcica, masu bolja od bucica i sipke. Inace, u Hrvatskoj se poceo proizvoditi kettlebell, samo ne znam koliko su kvalitetni, komad je oko 450 kn, 16 kg.
mogu ti reći da ne moraš brinuti o kvaliteti jer sudjelujem u proizvodnji istih, stvar je da se proivode orginalno prema Pavelovom nacrtu 16tica (po meni nabolje i naljepše dizajniran, funkcionalan oblikom kettlebell tj. rusko zvono), lijevaju se ručno iz nodularnog ljeva (sve što se u svijetu proizvodi dolazi iz kine ili iz usa preko kine, gdje se kettlebell lijeva iz sivog ljeva, iako postoje priče da u zadnje vrijeme lijevaju sve što im dođe pod ruku jer je nedostatak sirovine). Sivi ljev naime lako puca (naravno nije pero), struktura mu nije konstantna, a proizvodnja nije sljedna. Da ne idemo u detelje ako pogledaš proizvodnju u hr gdje trebaš od atesta utičnica, certifikata, testa stroja, zaštite radnika i čuda, u kini papir se lako kupi što znači da nemaš neke garancije.

Znači ovo u hr je kvalitetan nodularni ljev - kad ga pogledaš iz bliza identično čeliku, jako tvrd i žilav materijal, s 3 m visine pad na ručku ili postrance i rusko zvono ne puca (testirao osobno), jedino što je zbog tako žilavog ljeva brušenje i obrada po komadu min 2,5-3h posla (sad se zapitaj koliko košta 1h servisa na računalu u finom toplom uredu), zapunjavanje posebnom masom i bojanje tekućim vinilom kako bi se postigla glatka funkcionalna površina.

Sve je to bitno za kvalitetu jer u početku kod ispitivanja proizvoda na tržištu (prije proizvodnje) kineski komadi dolazili su plastificirani, namazani nekim smrdljivim uljem i oštre ručke što mi je bilo nevjerojatno. U biti ručka mora biti vrhunski obrađena jer rusko zvono vrti se u dlanu i oko ručnog zgloba (ovdje je i bitno da ručka bude točno odrđene dimenzije jer inače možeš potrgati zglob, raspitaj se...). Potom platifikacija, totalno nefunkcionalna završna obrada, jer svakome je rusko zvono bar jednom palo, kad se okrhne nema popravka nego se daje pjeskariti što ti je cca 1h 300Kn, plastiku je teško skinuti dolje, na dijelu gdje je okrhnut je kao rana, i tu hrđa, izgleda ružno.

Rusko zvono bojano viinilom možeš uvijek sam doma prebojati običnim auto sprejem i bit će lijepa izgleda.

Potom epoxy, kettlbell s epoksijem je presklizak, nakon 2-3 swinga oznoji ti se dlan i on leti iz ruke kao metak. Dečkima koji su kupili epoxy prerafrbavo sam ga vinilom. Da ne pričam da su fantastični gumirani totalno nefunkcionalni jer ih ne možeš zbog trenja vrtjeti u dlanu.

Sve smo ovo istestirali prije proizvodnje na konkurentkim proizvodima, kad malo skineš boju i vidiš što je ispod totalno znaš s kojom kvalitetom imaš posla.

Svi ti plastificirani, epoxy, gumirani, neopren novi dizački modeli s kojima ne možeš vježbati već samo dizati jednu vježbu sve je to na tržištu jer usa može progutati sve, a tržište je veliko i pola prodanog neće nikad biti u funkciji, a nekako moraju biti konkurentni... zato s ei pojavljuju ovakve nebuloze od proizvod akoej vidim i kod nas u hr.

Je da je naš hrvatski kettlebell - www.ruskozvono.com možda skup (iako vidim da su neki kineski i skuplji ili jednake cijene), no ručno je ljevan u HR, vrhunski obrađen doslovno s ljubavlju i mukom i potom bojan tekućim vinilom koji je kao boja naidealniji za vježbanje, što će mi kineski koji pukne ili ga ne mogu swingati jer je gumiran ili m iodleti u prozor je je baš lijepo obojan epoxijem.

Ovdje na linku imaš link br.1 kettlebella, ruskog zvona ili ti girye u USA, pobrati pažnju da su svi bojani - isto tako vinyl http://www.youtube.com/watch?v=k-97pH9eBfw
Pres is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 17:37   #5
Kettlebell ili girja(e) je stari tip ruskog utega i mnogi šampioni u raznim sportovima bivšeg Sovjetskog saveza su ih koristili u sklopu svojih treninga.
Odlično su pomagalo u razvoju snage i ostalh kvalitativnih komponenti koje razvija jedna sportaš kako bi bio što bolji u svojem osnovnom sportu, a i jednostavni su za izradu, te su i na taj način našli svoju široku primjenu.
Dio su tradicije, te se i to treba pribrojiti razlozima rasprostranjenosti.
Mnogi ruski šampioni su nahvalili girje, a glad zapada za 'tajnama ruskih velemajstora' je dobrano utažena pričama o superiornim trening principima i super trening pomagalima kao što su girje.
U novije vrijeme, najzaslužniji je za promociju girji u svijetu Pavel Tsatsouline (ili kako se već piše...). Čovjek je napravio strašan biznis, a sebi je dao 'dodatnu težinu' izjavom da je trenirao 'Spetznazovce' u Rusiji, a tko ne bi vjerovao čovjeku koji je trenirao jedne od najboljih komandosa na svijetu.

Fama oko girji je samo dokaz strašne moći marketinga.
Radi se o najobičnijoj kugli metala sa ručkom.

Girje imaju svoje prednosti naspram običnih bućica, ali samo kod pojediniih vježbi.
Primjerice, kod biceps pregiba girjom, biceps je kontrahiran kroz cijelu dužinu pokreta, dok je kod pregiba bućicom u gornjoj točci pokreta biceps manje kontrahiran (zbog toga i savjeti da se biceps treba svjesno dodatno kontrahirati u krajnjoj točci pokreta).
No, kako je biceps mišić koji ima ulogu pregibača i rotatora podlaktice, pravilan trening bućicama zahtijeva vrtnju bućica kroz pokret 'biceps-pregiba'.
Da li je to moguće kod girji? Nije.
Mišiće treba trenirati na način da se izvode prirodni pokreti i da se ne narušava simetrija, a izbor između olimpijske šipke, bućica ili girji treba prilagoditi točno određenim mišićnim skupinama.

Blesavo je pričati što je bolje, jer sve ima prednosti i mane.

Još jedan primjer.
Girje su odlične kod jednoručnog ramenog potiska, jer je za razliku od iste vježbe bućicom, manji stres na ručni zglob, te se vježbač može više skoncentrirati na osnovni pokret i na mišić koji se vježba.
S druge strane, kad vidim sliku izvođenja čučnjeva sa grijama i komentare kako je to puno bolje od klasičnih čučnjeva sa šipkom mogu se samo nasmijati.
Ne postoji bolja vježba za noge od čučnja sa šipkom niti će ikad postojati. Tu se samo radi o količini opterećenja kojem će noge biti izložena, a šipka je tu nezamijenjiva.
Najbolje moguće doziranje opterećenja se vrši i pokret nije uopće ograničen, jer noge vrše pokret identičan onom kao i bez opterećenja. Kotrola šipke je puno bolja u odnosu na girje i koncentracija na vježbu je puno bolja kod klasičnih utega.

Ukratko, girje su lijepa stvar i korisni dodatak, ali ništa revolucionarno niti specijalno.

Što se tiće kondicijskog treninga u borilačkim sportovima, to je priča za sebe, a ona tema sa borilačkog podforuma koju si spomenuo (i na kojoj si pisao) je krajnje debilna i tamo se ljudi raspravljaju na nivou vrtičke djece. Nešto sam pisao tamo, ali brzo sam odustao kada sam vidio kud to sve vodi.

Težinski trening je jedna od osnovnih komponenta uspjeha u borilačkom sportu i nema govora o tome, da li treba ili ne treba raditi utezima.
Problem, je kako, kada, koliko i u kojoj mjeri.

Ovo bi mogla postati dobra tema, ako se razvije u smjeru izmjene iskustva sa težinskih treninga i komparacija raznih metoda i principa treninga.
Ako i ovo krene na način, 'bolji mišići' protiv 'lošijihi'; superiorini 'ruski trenizni' protiv 'zaostalih američkih', te neizostavno prenabildavanje... onda bolje ni da se ne razvija.

Zadnje uređivanje Sheeva : 23.07.2010. at 16:13.
Schockrae is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 17:44   #6
Quote:
Schockrae kaže: Pogledaj post
Kettlebell ili girja(e) je stari tip ruskog utega i mnogi šampioni u raznim sportovima bivšeg Sovjetskog saveza su ih koristili u sklopu svojih treninga.
Odlično su pomagalo u razvoju snage i ostalh kvalitativnih komponenti koje razvija jedna sportaš kako bi bio što bolji u svojem osnovnom sportu, a i jednostavni su za izradu, te su i na taj način našli svoju široku primjenu.
Dio su tradicije, te se i to treba pribrojiti razlozima rasprostranjenosti.
Mnogi ruski šampioni su nahvalili girje, a glad zapada za 'tajnama ruskih velemajstora' je dobrano utažena pričama o superiornim trening principima i super trening pomagalima kao što su girje.
U novije vrijeme, najzaslužniji je za promociju girji u svijetu Pavel Tsatsouline (ili kako se već piše...). Čovjek je napravio strašan biznis, a sebi je dao 'dodatnu težinu' izjavom da je trenirao 'Spetznazovce' u Rusiji, a tko ne bi vjerovao čovjeku koji je trenirao jedne od najboljih komandosa na svijetu.

Fama oko girji je samo dokaz strašne moći marketinga.
Radi se o najobičnijoj kugli metala sa ručkom.

Girje imaju svoje prednosti naspram običnih bućica, ali samo kod pojediniih vježbi.
Primjerice, kod biceps pregiba girjom, biceps je kontrahiran kroz cijelu dužinu pokreta, dok je kod pregiba bućicom u gornjoj točci pokreta biceps manje kontrahiran (zbog toga i savjeti da se biceps treba svjesno dodatno kontrahirati u krajnjoj točci pokreta).
No, kako je biceps mišić koji ima ulogu pregibača i rotatora podlaktice, pravilan trening bućicama zahtijeva vrtnju bućica kroz pokret 'biceps-pregiba'.
Da li je to moguće kod girji? Nije.
Mišiće treba trenirati na način da se izvode prirodni pokreti i da se ne narušava simetrija, a izbor između olimpijske šipke, bućica ili girji treba prilagoditi točno određenim mišićnim skupinama.

Blesavo je pričati što je bolje, jer sve ima prednosti i mane.

Još jedan primjer.
Girje su odlične kod jednoručnog ramenog potiska, jer je za razliku od iste vježbe bućicom, manji stres na ručni zglob, te se vježbač može više skoncentrirati na osnovni pokret i na mišić koji se vježba.
S druge strane, kad vidim sliku izvođenja čučnjeva sa grijama i komentare kako je to puno bolje od klasičnih čučnjeva sa šipkom mogu se samo nasmijati.
Ne postoji bolja vježba za noge od čučnja sa šipkom niti će ikad postojati. Tu se samo radi o količini opterećenja kojem će noge biti izložena, a šipka je tu nezamijenjiva.
Najbolje moguće doziranje opterećenja se vrši i pokret nije uopće ograničen, jer noge vrše pokret identičan onom kao i bez opterećenja. Kotrola šipke je puno bolja u odnosu na girje i koncentracija na vježbu je puno bolja kod klasičnih utega.

Ukratko, girje su lijepa stvar i korisni dodatak, ali ništa revolucionarno niti specijalno.

Što se tiće kondicijskog treninga u borilačkim sportovima, to je priča za sebe, a ona tema sa borilačkog podforuma koju si spomenuo (i na kojoj si pisao) je krajnje debilna i tamo se ljudi raspravljaju na nivou vrtičke djece. Nešto sam pisao tamo, ali brzo sam odustao kada sam vidio kud to sve vodi.

Težinski trening je jedna od osnovnih komponenta uspjeha u borilačkom sportu i nema govora o tome, da li treba ili ne treba raditi utezima.
Problem, je kako, kada, koliko i u kojoj mjeri.

Ovo bi mogla postati dobra tema, ako se razvije u smjeru izmjene iskustva sa težinskih treninga i komparacija raznih metoda i principa treninga.
Ako i ovo krene na način, 'bolji mišići' protiv 'lošijihi'; superiorini 'ruski trenizni' protiv 'zaostalih američkih', te neizostavno prenabildavanje... onda bolje ni da se ne razvija.
vidio sam girje. sta nije jednostavnije uzet par cvrstih kanti raznih velicina i napunit ih cementom?
__________________
He who fights with monsters might take care lest he thereby become a monster. And if you gaze for long into an abyss, the abyss gazes also into you. ''
Friedrich Nietzsche
choko_milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 18:21   #7
Gdje se u HR može nabaviti dobar kettlebell? Dosta davno sam se upoznao s njima i pripadajućim vježbama, ali nije mi se baš dalo ići lijevati vlastiti primjerak...
__________________
"The sheepdog is both blessed and cursed with the capacity for violence, and a profound love for the flock. This is what makes it different from the wolf."
Dienekes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 22:52   #8
Quote:
Dienekes kaže: Pogledaj post
Gdje se u HR može nabaviti dobar kettlebell? Dosta davno sam se upoznao s njima i pripadajućim vježbama, ali nije mi se baš dalo ići lijevati vlastiti primjerak...
Vedran Presecki je prodavao. Nadi negdje kontakt.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 01:11   #9
Mi smo isto uzeli od Vedrana i zadovoljni smo. Javite se na pm pa ću vam dati kontakt.
Zašto mi paše kettlebell ? Jer pokreti sa njima su zbog rasporeda težine na cijelom tijelu puno povoljniji za borilačke.
Schockrae, ono uglavnom i je vrtić. Većina piše da bi pisala, ne iz iskustva. no ima i časni iznimaka kojima skidam kapu. Moja ideja foruma je da ljudi dijele iskustvo.
Rad sa utezima mi nije dao takav učinak po jedinici vremena mada i on uz kvalitetan nadzor može puno dati. Ali gdje je problem ? u Vremenu. Kao i u prostoru. Uz treninge u klubu teško je običnim ljudima odvojiti vremena da odu u teretanu. No kbell daje dovoljno snage, više je balistički i dovoljan uz rad sa tijelom da tijelo očvrsne. A teretana tjera čovjek a da neprekidno traži više ( kemijska reakcija u mozgu ) i na kraju izgubi osnovni cilj iz vida.
Za sada zaista sam zadovoljan osobito jer kbell z arad 10 ljudi zauzima 0,3 kvadratna metra a teretana sa istim učinkom puno više. Imamo sprave ali trunu u skladištu.
kamakura-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 17:17   #10
Tko god pričao radi se o kugli s ručkom je u pravu no nije u pravu ako obazvrjeđuje ovaj alat za vježbanje. Iz svojeg iskustva mogu reći da mi je trebalo 2g da ih počnem proizvoditi u HR, basoslovni novci za izradu modela iako sam nacrt kupio u USA tvornici. A kad su bile gotove jedan par od 16kg ljudi jedva nose, svi imaju osjećaj da imaju bar 20-30kg. Radi se o vrlo specifičnom utegu, a vježbanje je sličnije plivanju ili cijepanju drva nego bildanju i fitness-u.

Tko ne vjeruje može probati, ond abar neće pričati bez pokrića .
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	hr_kettlbell copy.gif‎
Views:	1167
Size:	2.8 KB
ID:	4013  
Pres is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 21:13   #11
Quote:
Pres kaže: Pogledaj post
Tko god pričao radi se o kugli s ručkom je u pravu no nije u pravu ako obazvrjeđuje ovaj alat za vježbanje. Iz svojeg iskustva mogu reći da mi je trebalo 2g da ih počnem proizvoditi u HR, basoslovni novci za izradu modela iako sam nacrt kupio u USA tvornici. A kad su bile gotove jedan par od 16kg ljudi jedva nose, svi imaju osjećaj da imaju bar 20-30kg. Radi se o vrlo specifičnom utegu, a vježbanje je sličnije plivanju ili cijepanju drva nego bildanju i fitness-u.

Tko ne vjeruje može probati, ond abar neće pričati bez pokrića .
ispričavam se za 2 posta za redom.
samo htjedoh napisat da bi ju i ja kupio da imam auto, jer stvarno nema smisla vježbat doma, opčenito, a ni s gyriom a da stanem na livadu isprid kuče di me gledaju susjedi...hm... možda ako uz gyriu ide i "domaća" vodka
oldschool_zemljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 01:15   #12
Girje su prije svega odlična stvar za trening eksplozivne snage,čak i bolje od klasičnog trzaja i nabačaja i izbačaja sa šipkom.No uspoređivati ih sa powerliftingom i ostalim vježbama u teretani koje služe sa statičku snagu tipa jakosti je ništa drugo do mješanja kruški i jabuki.
Velite 450kn girja od 16kg
Jel ima vani negdje u okolnim zemljama povoljnije kupiti,zna li tko možda?
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 17:04   #13
Quote:
batler kaže: Pogledaj post
No uspoređivati ih sa powerliftingom i ostalim vježbama u teretani koje služe sa statičku snagu tipa jakosti je ništa drugo do mješanja kruški i jabuki.
e sad kad smo kod kruški i jabuka i njihovog miješanja- meni sad ovdje ništa nije jasno??
powerlifting -statička snaga ???
još jedna nepoznanica mi je ovaj pojam ''statička snaga tipa jakosti'' ?????
Ako može objašnjenje , bio bih zahvalan
yonosoytonto is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 14:28   #14
Quote:
oldschool_zemljanin kaže: Pogledaj post
ispričavam se za 2 posta za redom.
samo htjedoh napisat da bi ju i ja kupio da imam auto, jer stvarno nema smisla vježbat doma, opčenito, a ni s gyriom a da stanem na livadu isprid kuče di me gledaju susjedi...hm... možda ako uz gyriu ide i "domaća" vodka
Kettleblli mogu biti dodatak klasičnom treningu za razvijanje snage, eksplozivnosti i kondicioniranje, d ali ćeš trenirati u pordumu, na livadi ili u sobi tvoj je izbor.

Što se tiče votke, baš i ne ide uz sport, no sport nije 100% dana osim ak ot ene plaćaju 100 000 Eura godišnje, ma 5000 godišnje...
Pres is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 10:16   #15
Kettlebell radionica 27.03.2011.

http://i.imgur.com/Thzjp.jpg

Organizatori: DŠR Girevix i Snaga.hr

mjesto: Fittnes centar XXL, ZV paviljon 25

datum: 27.03.2011. od 09-14h.

Cijena 40kn (cijeli prihod ide u humanitarne svrhe)


Sa kettlebellom se STVARNO možete dovesti u formu za ljeto 2011. Ali, zapamtite, zdravo tijelo je produkt 70% zdrave prehrane i 30% vježbe!
Bilo da je Vaš cilj razviti funkcionalnu snagu, povećati kardio-respiratornu kondiciju, smršaviti i otopiti suvišne masti, učvrtstiti cijelo tijelo, povećati pokretljivost zglobova i fleksibilnost ili samo vježbati nešto što nije dosadno, girje su rješenje za sve navedeno!
Pridružite nam se na radionici i kroz zabavne vježbe saznajte zašto su girje hit u svijetu u posljednje dvije godine.

Ako nemate 40kn svejedno ste dobrodošli!
igor spoljaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 12:01   #16
Quote:
Schockrae kaže: Pogledaj post
No, kako je biceps mišić koji ima ulogu pregibača i rotatora podlaktice, pravilan trening bućicama zahtijeva vrtnju bućica kroz pokret 'biceps-pregiba'.
Da li je to moguće kod girji? Nije.
Mišiće treba trenirati na način da se izvode prirodni pokreti i da se ne narušava simetrija, a izbor između olimpijske šipke, bućica ili girji treba prilagoditi točno određenim mišićnim skupinama.
Upravo je zato bolje raditi biceps s bučicama, jer omogućavaju pregibačko-rotatornu kretnju podlaktice.

S girijom je to nemoguće, odnosno moguće je ali u tom slučaju primat opterećenja ne pada na biceps već na pokušaj održavanja girije stiskom šake u nekakvom kosom medijalnom položaju.

Nezdravo za zapešće, nadasve.
Gabriel Amorth is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 21:37   #17
girje nisu baš dobre za izolacijske vježbe, tako da nisu za klasično bildanje

al za snagu su prava stvar
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 22:52   #18
Quote:
IcedEarth kaže: Pogledaj post
girje nisu baš dobre za izolacijske vježbe, tako da nisu za klasično bildanje

al za snagu su prava stvar
Izolacijsko bildanje nije dobra stvar sama po sebi.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 03:20   #19
morat ću ja sebi nabavit par girji
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 21:10   #20
Quote:
IcedEarth kaže: Pogledaj post
morat ću ja sebi nabavit par girji
za početak mozak

zašto ljudi guraju svoju metodui treniranja uvik kao najbolju?

stvar je u tome, da ni joga, ni teretana, ni kettlebell, ni pilates, ni gimnastika, ni trčanje, ni tako miljun stvari nije najbolje. ništa nije najbolje. treba kombinirat.
isto kao šta sovjetski sportaši nisu dizali samo giryu, tako ni oni koji imaju imalo soli u glavi neće to isto radit.
ali kao metoda treninga je sigurno odlična.
inače u zagrebu tečaj dođe 2000kn (traje 2 dana) šta je stramotno da enko sebe toliko cijeni.
kad phelps dođe u zg, mislim da ciejna neće bit tolika.
a može se i preko interneta nauči gledajuči video snimke onih koji vježbaju (bilo tko ko ima imalo sportskog znanja)
oldschool_zemljanin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:29.