Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2020., 11:08   #1
Filozofski fakultet - Zagreb III

Prethodna nam je tema prešla 10 000 postova, pa je vrijeme za novu.

Ukoliko je neki od postova ostao neodgovoren na prethodnoj temi, slobodno ga ponovite ovdje.

Uživajte
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2020., 14:06   #2
Kako ste zadovoljni održavanjem online nastave na FFZG?
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2020., 20:27   #3
Tek sad primijetih temu, moglo se i na staroj uputiti na novu.

Najbolje lijepo pobrojati:

1. slučaj - na Omegi nam je stavljena prezentacija i dobili smo zadatak sažeti jedan članak (rok za to je preksutra, pomaknut je zbog potresa).
2. slučaj - dobijamo uručke i audiosnimku dugu cca 2 sata koja se može slobodno preuzeti s interneta.
3. slučaj - dobijamo prezentaciju vezanu za predavanje i popratne komentare u audiosnimci (ta se pak snimka ne može preuzeti, a ne može se ni premotavati), uz to dobijemo i raspravno pitanje koje predajemo na Omegu u obliku zadaće; seminarski dio rješavamo tako da čitamo članak i odgovaramo na pet pitanja o njemu, također predajemo na Omegu. I raspravljački i seminarski zadatak nose po bod tjedno.
4. slučaj - trebali smo imati nastavu preko Skypea, ali profesoru je pokvaren mikrofon, pa nismo imali još ništa.
5. slučaj - svaki tjedan čitamo dramu i dobijamo smjernice za čitanje i prema njima pišemo zadaću opsega 2-3 kartice. Dobijamo i tekstualni dokument predavanja na 7-8 stranica, pune su rečenice u pitanju.

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
an0thing is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2020., 20:47   #4
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Kako ste zadovoljni održavanjem online nastave na FFZG?
Dobila sam dojam da se pojedini profesori daleko više trude oko online nastave nego oko običnog oblika nastave. Osobno dobivam puno više zadaća i seminarskih radova nego prije.

Poslano sa mog SM-J600FN koristeći Tapatalk
zagrepcanka 123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2020., 17:45   #5
Pozdrav

Ovdje jedna jako zbunjena maturantica koja treba pomoc oko upisa na FFZG.

Radi se o upisima na dvopredmetni program - anglistika + jos nesto (racunala sam germanistika, ali vise nisam sigurna mogu li se uopce "natjecati" za mjesto). Koliko sam procitala, germanistika zahtjeva "ispit predznanja" kojem je ekvivalent drzavna matura (B) ... Kako nisam bila sigurna sto zelim upisati kad sam vec prijavila predmete na maturi, nisam prijavila njemacki i sad ne znam sto bih. Nije mi bas jasno na koji nacin funkcioniraju te "studijske grupe" jer negdje pise da se mogu "slobodno birati" , a negdje nesto skroz stoto.

Zanima me je li moguce ako "upadnem" na Anglistiku da uzmem germanistiku kao drugu studijsku grupu, bez obzira sto nisam pisala drzavnu maturu iz njemackog...? (Anglistika kao preduvjet trazi izborni predmet kao i germanistika - uzela sam psihologiju. Znaci li to da bih morala pisati hrv,eng,mat,psihologiju + NJEM?)

Svaka informacija je dobrodosla.

Hvala puno i ispricavam se na dugoj poruci.
wawtse is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2020., 19:39   #6
Quote:
wawtse kaže: Pogledaj post
Pozdrav



Ovdje jedna jako zbunjena maturantica koja treba pomoc oko upisa na FFZG.



Radi se o upisima na dvopredmetni program - anglistika + jos nesto (racunala sam germanistika, ali vise nisam sigurna mogu li se uopce "natjecati" za mjesto). Koliko sam procitala, germanistika zahtjeva "ispit predznanja" kojem je ekvivalent drzavna matura (B) ... Kako nisam bila sigurna sto zelim upisati kad sam vec prijavila predmete na maturi, nisam prijavila njemacki i sad ne znam sto bih. Nije mi bas jasno na koji nacin funkcioniraju te "studijske grupe" jer negdje pise da se mogu "slobodno birati" , a negdje nesto skroz stoto.



Zanima me je li moguce ako "upadnem" na Anglistiku da uzmem germanistiku kao drugu studijsku grupu, bez obzira sto nisam pisala drzavnu maturu iz njemackog...? (Anglistika kao preduvjet trazi izborni predmet kao i germanistika - uzela sam psihologiju. Znaci li to da bih morala pisati hrv,eng,mat,psihologiju + NJEM?)



Svaka informacija je dobrodosla.



Hvala puno i ispricavam se na dugoj poruci.
Svaki smjer na FFZG-u ima određene uvjete upisa. Ukoliko ne ispuniš sve uvjete koje su oni postavili, ne možeš upisati taj smjer. Npr. francuski i španjolski zahtijevaju položen ispit predznanja, psihologija zahtijeva A razinu matematike (neka me netko ispravi ako griješim, upisivala sam se prije 5 godina). Germanistika traži ili položenu drž. maturu iz njemačkog ili certifikat škole stranih jezika (barem B1 razina) ili osvojeno 1., 2., ili 3. mjesto na drž. natjecanju iz njemačkog. Ukoliko nemaš nešto od toga, ne možeš upisati germanistiku. Ako se nije nešto promijenilo u zadnjih par godina, anglistika se može kombinirati s bilo čim (tj. na FFZG-u se sve može kombinirati s bilo čim osim psihologije koja je jedina samo jednopredmetna).

Poslano sa mog SM-J600FN koristeći Tapatalk
zagrepcanka 123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2020., 22:34   #7
Hvala na odgovoru.

Ako bi mi netko mogao još malo pojasniti odabir druge studijske grupe (gdje,kada i kako se provodi) bila bih jako zahvalna.
wawtse is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2020., 22:38   #8
Studiranje povijesti

Dobar večer!

Prije par godina sam završila srednju školu. Polagala sam razine mature: Hrv A, Mat B, St. jez. B. Željela bih studirati povijest. Vidim da se povijest može studirati na Filozofskom fakultetu i Hrvatskom katoličkom sveučilištu. Meni bi zbog razina mature odgovaralo da upišem Filozofski fakultet u Rijeci, Zadru, i Splitu.

U Zadru mogu upisati povijest (jednopredmetni), a u Splitu povijest i povijest umjetnosti (dvopredmetni); a u Rijeci povijest i hrvatski jezik(dvopredmetni). Još dolazi obzir i Pula , ali vidim da tamo treba imati i položen jedan izborni predmet državne mature; kao i u Osijeku gdje mogu studirati uz povijest filozofiju ili pedagogiju (tu treba 2 izborna predmeta državne mature).

Da li tko od vas studira povijest?? Je li jako teško???
Čula sam da govore da je u Zadru povijest užasno teška (još teža nego u ZG) i da svi padaju, tj. samo nekoliko njih završi. Da li je istina da je povijest u Zadru tako teška?? Da li u Zadru (jednopredmetna povijest) ima koji kolegij strani jezik?? Nešto sam vidjela na naslovnici faksa da ima latinski jezik, da li je to točno???

Da li u Splitu ima koji strani jezik od kolegija na povijesti ili povijesti umjetnosti?? Vidjela sam da na pov. umjetnosti ima engleski i talijanski jezik?? Da li je to točno??

Vidjela sam da u Puli nema niti jedan strani jezik, osim izbornih: korejski, kineski, ruski, latinski, njemački, engleski jezici?? Da li te baš uvijek od izbornih predmeta mora dočekati jedan od tih jezika budući da je to jako puno jezika za izborni predmet??

Molim vas da mi netko kaže kako je na studiju povijesti i gdje je najlakše, a osobito gdje nema stranih jezika.

Hvala. <3
rozosunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2020., 22:49   #9
prvo se odluči što ti točno hoćeš, pa onda dođi ovdje pitati

+ gdje ti misliš raditi s povijesti? u školi?

na zavodu za zapošljavanje povjesničara ima ko blata
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2020., 23:20   #10
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
prvo se odluči što ti točno hoćeš, pa onda dođi ovdje pitati

+ gdje ti misliš raditi s povijesti? u školi?

na zavodu za zapošljavanje povjesničara ima ko blata
Oprostite ako je pitanje malo nejasno. Da, nastavnički smjer me zanima. Znam što želim: studirati povijest, a ovdje sam se došla posavjetovati o tom studiju. Konkretno me zanima gdje se može studirati povijest a gdje nema za kolegije strane jezike ili bar ne njih puno i gdje je najlaše i kako to sve funcionira.

Hvala na odgovoru. <3

Molim vas da još netko odgovori tko je studirao povijest.
rozosunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2020., 23:41   #11
Quote:
rozosunce kaže: Pogledaj post
Oprostite ako je pitanje malo nejasno. Da, nastavnički smjer me zanima. Znam što želim: studirati povijest, a ovdje sam se došla posavjetovati o tom studiju. Konkretno me zanima gdje se može studirati povijest a gdje nema za kolegije strane jezike ili bar ne njih puno i gdje je najlaše i kako to sve funcionira.

Hvala na odgovoru. <3

Molim vas da još netko odgovori tko je studirao povijest.
pa provjeri si na stranicama fakulteta

imaš povijest/geografija npr.
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2020., 23:53   #12
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
pa provjeri si na stranicama fakulteta

imaš povijest/geografija npr.

E provjeravala sam jučer i danas, ali za Zadar i Osijek mi se ne otvara (na naslovnici fakulteta), a i za druge Filozofske fakultete bi baš htjela čuti što kažu ljudi koji su tamo studirali. Možda se nešto i promjenilo jer koliko znam profesori na fakultetu osmišljavaju kolegij pa su negdje mogući neki izborni predmeti a drugdje ne (npr. kao ovo s jezicima)
Znam za tu kombinaciju, ali ako uzmeš geografiju onda moraš imati sve razine mature AAA.

Manchild, ako smijem pitati; da li si ti možda studirao neki predmet na Filozofskom??

Hvala na odgovoru.

Molim vas da netko nešto napiše, bilo što.
rozosunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2020., 00:38   #13
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
na zavodu za zapošljavanje povjesničara ima ko blata
Stvarno? Koliko ih ima?
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2020., 09:21   #14
Molim vas da još netko odgovori. Netko tko je studirao povijest.
rozosunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2020., 12:53   #15
bježi kud te noge nose, potratit ćeš studiranje na teret države, izgubit ćeš vrijeme i uništit ćeš si život.

ne znam za split, pulu, rijeku, koje si već gradove naveo/la. u zagrebu (ffzg) se mora odslušati neki jezik struke na preddiplomskom, a nakon toga ovisi o smjeru. mislim da sva tri predmoderna smjera imaju ponovno obvezu slušanja još jednog jezika na diplomskoj razini, moderna nema a za nastavnički ne znam. srednji vijek ima i srednjovjekovni latinski među obaveznim predmetima.

atmosfera je iznimno negativna, usudila bih se reći da studij upisuje ljudsko smeće. ne svi, ali velika većina. priprosti, primitivni, sirovine, većinu studij niti ne zanima. profesori se međusobno kolju, odsjek je na ratnoj nozi. izgubit ćeš zdravlje, posla neće biti. nema ga ni za one sa doktoratima, a kamoli za ostale. ponavljam, bježi kud te noge nose dok još imaš izbora.

p.s. pročitaj ovo https://www.vecernji.hr/vijesti/s-ce...e-krame-993636
Sharpey Shuffle is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2020., 14:05   #16
Quote:
Sharpey Shuffle kaže: Pogledaj post
bježi kud te noge nose, potratit ćeš studiranje na teret države, izgubit ćeš vrijeme i uništit ćeš si život.

ne znam za split, pulu, rijeku, koje si već gradove naveo/la. u zagrebu (ffzg) se mora odslušati neki jezik struke na preddiplomskom, a nakon toga ovisi o smjeru. mislim da sva tri predmoderna smjera imaju ponovno obvezu slušanja još jednog jezika na diplomskoj razini, moderna nema a za nastavnički ne znam. srednji vijek ima i srednjovjekovni latinski među obaveznim predmetima.

atmosfera je iznimno negativna, usudila bih se reći da studij upisuje ljudsko smeće. ne svi, ali velika većina. priprosti, primitivni, sirovine, većinu studij niti ne zanima. profesori se međusobno kolju, odsjek je na ratnoj nozi. izgubit ćeš zdravlje, posla neće biti. nema ga ni za one sa doktoratima, a kamoli za ostale. ponavljam, bježi kud te noge nose dok još imaš izbora.

p.s. pročitaj ovo https://www.vecernji.hr/vijesti/s-ce...e-krame-993636
Hvala na odgovoru.
Znam da se sa povijesti jako teško zaposliti, ali ja jako volim povijest i željela bih raditi u školi. Iako se to i nikada ne ostvari ne bi mi bilo žao da to završim.
Da li si ti studirala povijest u uZagrebu??
Navela si da srednji vijek ima jezik srednjovjekovni latinski. Da li se pod tim misliš da postoji predmet/kolegij srednji vijek , tj. da se uz teoriju u srednjom vijeku učiš i latinske izraze ili misliš baš kao latinski jezik??? Ja sam inače vidjela da ima latinski jezik kao jezik. Da li je težak??
Vidjela sam da na nekim fakultetima povijesti imastrani jezik za humanističke znanosti, da li je to neki poseban npr. engleski/njemački ili klasičan ???
Da li su jezici jako teški ili su više na razini srednje škole??? Da li se cijeli kolegij sluša na tom jeziku ili govore po hrvatskom što treba riješiti??
rozosunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2020., 14:21   #17
Quote:
rozosunce kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.
Znam da se sa povijesti jako teško zaposliti, ali ja jako volim povijest i željela bih raditi u školi. Iako se to i nikada ne ostvari ne bi mi bilo žao da to završim.
Da li si ti studirala povijest u uZagrebu??
Navela si da srednji vijek ima jezik srednjovjekovni latinski. Da li se pod tim misliš da postoji predmet/kolegij srednji vijek , tj. da se uz teoriju u srednjom vijeku učiš i latinske izraze ili misliš baš kao latinski jezik??? Ja sam inače vidjela da ima latinski jezik kao jezik. Da li je težak??
Vidjela sam da na nekim fakultetima povijesti imastrani jezik za humanističke znanosti, da li je to neki poseban npr. engleski/njemački ili klasičan ???
Da li su jezici jako teški ili su više na razini srednje škole??? Da li se cijeli kolegij sluša na tom jeziku ili govore po hrvatskom što treba riješiti??
ffzg, da, napisala sam. ne znam zašto te jezici toliko muče, nećeš studirat jezike. jezik struke se mora odslušati pro forma, ne ulaze u prosjek i ničemu ne služe. biraš si sam razinu jezika, možeš početi od nule. običan latinski je namijenjen onima koji ga nisu slušali u srednjoj školi, nitko te ne tjera upisat ga ovako. srednjovjekovni latinski je namijenjen medievistima, jer hello, skoro svi srednjovjekovni dokumenti su na latinskom. rade se specifičnosti srednjovjekovnog latinskog, analiziraju dokumenti. ali ozbiljno, ne upisuješ studij jezika, upisuješ povijest. . .
Sharpey Shuffle is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2020., 14:36   #18
Sharpey Shuffle

Quote:
Sharpey Shuffle kaže: Pogledaj post
ffzg, da, napisala sam. ne znam zašto te jezici toliko muče, nećeš studirat jezike. jezik struke se mora odslušati pro forma, ne ulaze u prosjek i ničemu ne služe. biraš si sam razinu jezika, možeš početi od nule. običan latinski je namijenjen onima koji ga nisu slušali u srednjoj školi, nitko te ne tjera upisat ga ovako. srednjovjekovni latinski je namijenjen medievistima, jer hello, skoro svi srednjovjekovni dokumenti su na latinskom. rade se specifičnosti srednjovjekovnog latinskog, analiziraju dokumenti. ali ozbiljno, ne upisuješ studij jezika, upisuješ povijest. . .
Sharpey Shuffle, hvala ti, puno mi pomažeš.
Kako to misliš da ne ulazi u prosjek??? A da li pišeš kakve testove iz njega?? Da li moraš svaladati barem za 2?? (iako nejde u struku). Učila sam latinski u srednjoj. Ako bi išla nastavnički smjer povijesti da li se i onda latinski sluša?? Da li je engleski za humanističke znanosti jezik struke?? Da li on ide u prosjek??
Nešto sam vidjela da se egnleski i njemački imaju kao OBAVEZNI predmeti (kao i latinski), da li je to točno???
Znam da jezici nisu važni nego povijest ako to studiraš , ali ipak meni jezici (osim lat) ne idu baš dobro pa me strah da nebi svaladala pa bi onda radi toga morala odustati od povijesti koju baš volim.
Oprosti na dužini, ali ovo mi je stvarno jako bitno. Hvala na razumijevanju.
rozosunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2020., 14:45   #19
Quote:
rozosunce kaže: Pogledaj post
Molim vas da mi netko kaže kako je na studiju povijesti i gdje je najlakše, a osobito gdje nema stranih jezika.

Hvala. <3
Spajam s ffzg dok se ne odlučiš gdje bi studirala. Ovdje je najveća šansa da ćeš dobiti odgovor.
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2020., 14:48   #20
Kako to misliš da ne ulazi u prosjek??? A da li pišeš kakve testove iz njega?? Da li moraš svaladati barem za 2??

moraš položit i dobit barem dvojku, ali ne ulazi u prosjek ocjena. dakle, dobiješ li dva neće ti se pokvariti prosjek, dobiješ li pet neće ti se popraviti prosjek

Učila sam latinski u srednjoj. Ako bi išla nastavnički smjer povijesti da li se i onda latinski sluša??

ne, nastavnički smjer je više usmjeren pedagogiji, edukaciji, vjerojatno i govorništvu

Da li je engleski za humanističke znanosti jezik struke?? Da li on ide u prosjek??

naravno da jest; niti jedan jezik struke ne ulazi u prosjek

Nešto sam vidjela da se egnleski i njemački imaju kao OBAVEZNI predmeti (kao i latinski), da li je to točno???

na zagrebačkom filozofskom ne, drugdje ne znam

imaj na umu da se ovo odnosi isključivo na filozofski u zagrebu, ne na h. studije ili katolički. i ne zamaraj se tim nesretnim latinskim jer ga ne znaju ni profesori, a kamoli studenti.
Sharpey Shuffle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:59.