Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2009., 10:16   #41
evo ja "vec" 2 tjedna radim sa girjama i osjecam napredak u snazi...cak sam i smrsavio
trenutno radim sa 16-icom
ivo15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 12:06   #42
Quote:
kamakura-san kaže: Pogledaj post
A splitski rkc je došao na recertifikat, štogod, ipak je bio prvi a to nije poklonjeno, morao je odraditi. I slažem se sa Petrom, mnogi su bili kao sa naslovnica, ali su izgorili. Ili jednostavno nisu bili dovoljno potkovani znanjem. Ni sam nisam vjerovao da će toliko ljudi rušiti.

Ali zato je naš Petar Popara Crni oduševio Pavela onako sitan. bravo Pero.
sve ok,opet kazem da ni najmanje ne zelim umanjiti neciji uspjeh niti zavidim,svaka cast!mislio sam da se radi o dva brata iz voda bv,ti vjerovatno znas na koga mislim,poznajem ih dugo i zajedno smo suradivali neko vrijeme medutim znam da tada nisu bili u nekoj posebnoj formi da bi to mogli izdrzati pa otud sumnjicavost u njihov prolaz,jedan je iz zg a drugi iz st pa me ta koincidencija mozda zbunila,jer sam negdje na netu procitao da su oni prvi i jedini,istina bog taj clanak je star dvije,tri godine pa zato!
ishbitahon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 12:26   #43
Quote:
Petar Popara Crni kaže: Pogledaj post
Mislim da ne mislite na iste ljude, to jest jedan od njih dvojice (onaj iz Zagreba) definitivno nije od svoje 13-e godine imao razdoblje od tjedan dana bez treninga...ako on nije u formi ne znam tko jest. Čovjeka iz Splita ne poznajem (znam ga samo iz viđenja), ali ako je prošao i preživio RKC i dobio certifikat, onda ga je i zaslužio.Ti ljudi ne poklanjaju ništa. Želim reći, bez obzira kakav je bio u mladosti (a to ne znam) za vrijeme RKC-a je bio u formi
vjerovatno koincidencija,meni bi bilo jako drago da su to ljudi ovi koje ja znam jer znam da vole trenirati,medutim u zadnjih 20 godina nisu uspjeli imati kontinuitet nego je sve ostajalo na teoriji i prici pa mi je to bilo iznenadenje!

Quote:
Petar Popara Crni kaže: Pogledaj post
Što se tiče vrhunskih sportaša i vojnika...Pa mnogi su na instruktorskom izgledali kao da ne izlaze iz teretane, ali su patili jednako kao i svi drugi. Neki su mislili da su u dobroj formi zato jer rade bench press s velikom kilažom, ali kbell je nešto drugo. Ubije te bez obzira na sportski background koji imaš.
ovo nije nimalo upitno i mislim da je pogreska sto ljudi u startu ne uzmu u obzir specificnosti treninga pa onda su iznenadeni kada podbace u necemu novome jer veliki misici i treniranje velikim tezinama u teretani nema toliki utjecaj na misicnu izdrzljivost koja je primarna u treningu sa kett-om isto kao sto ni kett nema skoro pa nikakav utjecaj na recimo 1-rep max trening!
ishbitahon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 19:15   #44
Quote:
ishbitahon kaže: Pogledaj post
kett nema skoro pa nikakav utjecaj na recimo 1-rep max trening!
Itekako ima utjecaja... Postoje ljudi koji se neko vrijeme nisu bavili ničim do kbellom i podigli su 1 rep max samo treninzima kbella...značajno su podigli težinu...
__________________
www.strongfirst.com.hr
Petar Popara Crni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 21:00   #45
Quote:
Petar Popara Crni kaže: Pogledaj post
Itekako ima utjecaja... Postoje ljudi koji se neko vrijeme nisu bavili ničim do kbellom i podigli su 1 rep max samo treninzima kbella...značajno su podigli težinu...
tvoj primjer moze biti relativan,uzmes nekog tko par mjeseci trenira u teretani onak zbog beachbody-a pa onda ne trenka nista neko vrijeme,prihvati se kett-a i nakon par mjeseci takvog treninga digne 1rep max!to je istina ali sam uvjeren da je to zbog toga jer ima kontinuitet i ozbiljnost u treningu zbog toga jer mu je kett zanimljiv i nov pa automatski daje vise na treningu negu u klasicnoj teretani,te takoder mozda su ti ljudi lose radili periodizacije treninga i samu sistematiku treninga te su dosli do platoa i nisu znali kako dalje!mislim da ti recimo kett nece pomoci da napravis skok u atg squat-u ako si blizu svog platoa ili na njemu,moze ti pomoci samo jos ploca na toj sipki,naravno pricamo o nekome tko zna sta radi i ima solidno iskustvo u treningu te dize ozbiljne tezine!u vecini slucajeva koje sam vidio iz iskustva bio je neki od tih faktora!ne kazem da je kett los,ja ga imam doma 9 godina i sa vremena na vrijeme ga koristim kao suplimentaciju treningu,iskreno ne cesto ali svejedno sam uvidio neke prednosti,medutim ako znas sta radis sa bucicama i sipkom mozes postici iste rezultate u istoj vremenskoj jedinici!problem je sto ljudi primjenjuju neke treninge za hipertrofiju koje im je rekao frend ili lokalni nabildanko i onda od njih ocekuju neke druge rezultate koji nikako da dodu!
ishbitahon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 22:48   #46
Neki su ljudi podigli nevjerovatne težine u npr. deadliftu, a da nikad prije nisu to probali. Ono što im je bilo potrebno za to su dobili kbell treningom. Time nikako ne želim reći da čovjek koji se natječe ne bi trebao dirati šipku prije samog natjecanja, ali takvi uspješni primjeri stvarno nisu rjetki u kettlebell svijetu.

"problem je sto ljudi primjenjuju neke treninge za hipertrofiju koje im je rekao frend ili lokalni nabildanko i onda od njih ocekuju neke druge rezultate koji nikako da dodu" Slažem se...
__________________
www.strongfirst.com.hr
Petar Popara Crni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 04:55   #47
Quote:
Petar Popara Crni kaže: Pogledaj post
Itekako ima utjecaja... Postoje ljudi koji se neko vrijeme nisu bavili ničim do kbellom i podigli su 1 rep max samo treninzima kbella...značajno su podigli težinu...
koji ljudi?

možda neko neutreniran...

al kako će se tebi poboljšat npr. maksimum iz trzaja ili čučnja korištenjem samo girji?

ovi su dobro rekli par stvari o girjama:

"A: Kettlebells are an alternative to a dumbbell, they have the handle placed away from the centre of the weight and this means they handle differently from a conventional DB(DumbBell - obični uteg). They can place a higher emphasis on grip and wrist strength and require greater coordination than doing the same movement with a DB. They are much more expensive than a normal weight set and a lot of people argue that although there are benefits to their use they are not worth the ridiculous prices charged for them. Nor do they deserve the hype which surrounds them. To sum up, these are a useful tool but are not the super, ultimate, all-singing, all-dancing solution to all your problem that some people claim they are..."

bio je jedan članak koji je detaljno objasnio sve prednosti i nedostatke, al ga ne mogu sad naći
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 09:28   #48
Quote:
Petar Popara Crni kaže: Pogledaj post
Neki su ljudi podigli nevjerovatne težine u npr. deadliftu, a da nikad prije nisu to probali.
za ovo nemozes reci da je utjecaj kett-a jer kao sto i sam kazes,prije to nisu radili tako da nitko ni nezna koliko su mogli podici!misljenja sam da netko utreniran tko recimo deadlifta npr. 220 i to mu je granica nema sanse da povuce 225 ili 230 samo zato jer je mahao kett-om,za normalne vjezbace to mozda radi ali za ljude koji su na granici ne vjerujem!nema kett-a koji je tezak dovoljno da bi sa njime mogao trenirati na toj razini!sada ce netko reci da je kett laksi ali sa njime dobivas eksplozivnost i dodatnu pokretljivost!sada neka mi netko kaze gdje dobivas vecu eksplozivnost i pokretljivost u 2 arm clean and jerk sa kett-ovima od recimo 48 kg ili u clean and jerk sa sipkom i 180 kg ploca!treba pogledati recimo ekipu sa crossfit-a i njihov crossfit games,iako mislim da i oni pretjeruju u nekim segmentima!
http://www.youtube.com/watch?v=4oJmiPlIBgc
http://www.youtube.com/watch?v=6StBvPyw3KA
ishbitahon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 12:14   #49
IcedEarth i Ishbitahon, dat će vam primjere kad ih nađem. Prošlo je već neko vrijeme otkad sam čitao te članke. Mislim da su na Dragondooru pa ću potražiti. Mislim da baš ima primjera utreniranih ljudi koji su poboljšali svoje rezultate, a prije toga su bili u platou...
__________________
www.strongfirst.com.hr
Petar Popara Crni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 18:03   #50
Quote:
ishbitahon kaže: Pogledaj post
za ovo nemozes reci da je utjecaj kett-a jer kao sto i sam kazes,prije to nisu radili tako da nitko ni nezna koliko su mogli podici!misljenja sam da netko utreniran tko recimo deadlifta npr. 220 i to mu je granica nema sanse da povuce 225 ili 230 samo zato jer je mahao kett-om,za normalne vjezbace to mozda radi ali za ljude koji su na granici ne vjerujem!nema kett-a koji je tezak dovoljno da bi sa njime mogao trenirati na toj razini!sada ce netko reci da je kett laksi ali sa njime dobivas eksplozivnost i dodatnu pokretljivost!sada neka mi netko kaze gdje dobivas vecu eksplozivnost i pokretljivost u 2 arm clean and jerk sa kett-ovima od recimo 48 kg ili u clean and jerk sa sipkom i 180 kg ploca!treba pogledati recimo ekipu sa crossfit-a i njihov crossfit games,iako mislim da i oni pretjeruju u nekim segmentima!
http://www.youtube.com/watch?v=4oJmiPlIBgc
http://www.youtube.com/watch?v=6StBvPyw3KA
Stvar je u tome što kettlebell trening pogađa CNS, dakle drugačije je od klasičnog treninga sa šipkom.

Što se tiče težine, s kettlebellom ti i ne treba težina od 180 kg. Većina ljudi koji u čučnju dižu puno više od 80 kilograma ali kad rade front squat sa dva kettlebella od 40 kg se dobro namuče...ako ga uopće uspiju izvesti. Teško je uspoređivati dva različita načina treninga i nije nebitno na koji način dižeš težinu, pa tako opterećenje za tvoje tijelo može biti veće s manjom kilažom i drugačijom tehnikom.

Da se sad malo vratim na prvi predmet naše rasprave - maksimalna snaga. Ne bih išao u sitne detalje, ali RKC sustav se uglavnom usredotočava na razvoj maksimalne snage. Iza tog načina treninga stoje ljudi koji znaju o čemu govore i ja im vjerujem. To, svakako, ne znači da im i ti trebaš vjerovati bez pogovora... Uglavnom, itekako se može raditi na maksimalnoj snazi sa kbellom, samo treba znati kako. Meni je teško teoretski objasniti zašto to radi (a radi) jer nisam dovoljno potkovan, a nema smisla da ti sad idem citirati djelove iz priručnika, ali sam se u istinitost ovoga što pišem uvjerio kako na vlastitoj koži tako i na primjerima ljudi oko mene.

Teško mi je to sve sročiti na ovaj način, najjednostavnije bi bilo da se jednom negdje nađemo i razmjenimo iskustva. Ja sam iz Rijeke, pa ako koji put svratiš u ove krajeve bilo bi super da se nađemo i odradimo koji trening zajedno. Ako si kojim slučajem iz Zagreba postoji mogućnost da se jednom i tamo vidimo. Stvarno bi mi bilo drago ako za takvo što postoji mogućnost...
__________________
www.strongfirst.com.hr
Petar Popara Crni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 18:55   #51
Da, ova rasprava je teška samo na forumu. No pojavljuje se u biti greška u tumačenju pojma max snaga. Da li je to dizanje određene težine, ne pomičući se sa mjesta, izolirana težina samo da se digne što je npr. dvoransko dizanje, bilo kojeg tipa ili je to maksimalna upotrebljiva snaga u nekoj akciji. A RKC baš gađa to, maksimalna snaga koja se može upotrijebiti za nešto ( borba, vojska i sl ).
Definitivno za bilo koje od ovih dviju solucija najbolja je kombinacija šipke i kbella, omjer u postotku od čovjeka do čovjeka. Ali, vrijeme odmor, stručni nadzor -- gura za večinu ljudi kbell kao primarni izbor. I dizanje , na specifičan način, 1xRM, sa stručnim nadzorom daje strahovit učinak,... ali...Dizanje maksimalnih kilaža 1xRM ima strahovito loš utjecaj na zdravlje, koliko god se oko toga sporili stručjaci, naravno ne govorimo o 80 kg već puno više, tako da je nedostatak kbella u nekim segmentima kao što su slabija učinkovitost u porastu max snage nadoknađena je sa manjim negativnim utjecajem na kralježnicu, tetive i zgobove, osobito ručni zglob i sl.
Ako niste među 5-6 najjačih ljudi u Hrvatskoj, ako ste čovjek koji svoju vježbu bazira na kasnijoj upotrebi te snage...definitivno je kbell puno bolje rješenje za porast snage nego teretana. Osobito zbog neophodne stručnosti u radu sa utezima, što je danas u teretanama teško pronaći.
A osim toga kbell je izvandredna kombinacija za zajednički porast snage i kondicije, snagu zglobova i sl. Osobito za rekreativce ili ljude od pokreta koji ne smiju žrtvovati mobilitet dok treniraju.
Dosta je toga, no definitivno za poneke specijalizirane segmente je dizanje na šipkama još uvijek glavni izbor, mada im upotreba kbella može pomoći smanjiti negativne efekte treniranja.
I da, ima dobrih čučnjeva s kbellom, a dosta je teško varati s njima, te kralježnica nema lošeg opterećenja i sl.
Rado svakog znalca primam u klub i pridružujem se pozivu, dođite u Rijeku, u moj klub da sa Petrom, i samnom odradimo razne treninge. Uvijek gladni znanja. , probati, odraditi...Petar nije previše visio oko šipke, no ja sam krenuo u te vode...pa davno.
kamakura-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 19:12   #52
Quote:
Petar Popara Crni kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome što kettlebell trening pogađa CNS, dakle drugačije je od klasičnog treninga sa šipkom.
trening sa slobodnim utezima pogotovo principi 1,3,5, rep max se baziraju na cns-u,najpoznatiji oni west side barbell-a!

Quote:
Petar Popara Crni kaže: Pogledaj post
Što se tiče težine, s kettlebellom ti i ne treba težina od 180 kg. Većina ljudi koji u čučnju dižu puno više od 80 kilograma ali kad rade front squat sa dva kettlebella od 40 kg se dobro namuče...ako ga uopće uspiju izvesti.
ako nisu radili front sa sipkom to je normalno,ako jesu nije toliki problem,probao sam na sebi!cak mi je i lakse raditi sa kett-om nego sa sipkom,kod sipke te zezaju podlaktice i leda ako nisi zagrijan dobro ili fleksibilan!

Quote:
Petar Popara Crni kaže: Pogledaj post
Da se sad malo vratim na prvi predmet naše rasprave - maksimalna snaga. Ne bih išao u sitne detalje, ali RKC sustav se uglavnom usredotočava na razvoj maksimalne snage.
sa ovim se nebi slozio,zna se tocno definicija max,apsolutne snage kada pricamo o treningu i mislim da se generalno kett trening toga ne dotice previse,u najvecem postotku to je misicna izdrzljivost i ono sto su zadnjih godina poceli zvati funkcionalna snaga!

Quote:
Petar Popara Crni kaže: Pogledaj post
Ako si kojim slučajem iz Zagreba postoji mogućnost da se jednom i tamo vidimo. Stvarno bi mi bilo drago ako za takvo što postoji mogućnost...
i meni bi bilo drago,uvijek sam za nove trening partnere i nove koncepte

Zadnje uređivanje ishbitahon : 13.09.2009. at 19:49. Reason: ispravak
ishbitahon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 19:47   #53
Quote:
kamakura-san kaže: Pogledaj post
Da, ova rasprava je teška samo na forumu. No pojavljuje se u biti greška u tumačenju pojma max snaga. Da li je to dizanje određene težine, ne pomičući se sa mjesta, izolirana težina samo da se digne što je npr. dvoransko dizanje, bilo kojeg tipa ili je to maksimalna upotrebljiva snaga u nekoj akciji.
u 99% slucajeva kada se spominje 1 rep max se misli na ovu prvu i za sada je to standard kada pricamo o treningu!
Quote:
kamakura-san kaže: Pogledaj post
Definitivno za bilo koje od ovih dviju solucija najbolja je kombinacija šipke i kbella, omjer u postotku od čovjeka do čovjeka.
slazem se
Quote:
kamakura-san kaže: Pogledaj post
Osobito zbog neophodne stručnosti u radu sa utezima, što je danas u teretanama teško pronaći.
to se isto moze reci i za kettlebell,nisi strucan,procitao si knjigu sa neta i pogledao klip sa youtube-a i radis balisticko dinamicki pokret sa kuglom u ruci mi zvuci kao recept za ozljedu!svi koji rade kett trening pa tako i vi vjerovatno ce reci ne sam nego nadi nekoga tko ce ti pokazati i nadzirati te,zar to i nije ideja certificiranja i izobrazbe nakojima ste bili!?
Quote:
kamakura-san kaže: Pogledaj post
A osim toga kbell je izvandredna kombinacija za zajednički porast snage i kondicije, snagu zglobova i sl. Osobito za rekreativce ili ljude od pokreta koji ne smiju žrtvovati mobilitet dok treniraju.
slazem se iako recimo ima jednako efektivnih programa sa slobodnim utezima koji daju nevjerovatne rezultate!vecina best of the best u usa-u pohodi covjeka koji se zove joe defranco i radi njegov ws4sb i uz pomoc njega zadrzavaju i povecavaju masu,snagu,fleksibilnost,eksplozivnost i jos mnogo toga te su se cak radi njega mijenjala pravila na nfl,nhl,nba i slicnim draftovima!njegovi puleni su poceli ubijati na cone drill-u
http://www.youtube.com/watch?v=sLs6C...eature=related
oni su samo dokaz da ako znas sta radis sa teskim utezima mozes napraviti cuda a ne biti samo nabildani freak!
Quote:
kamakura-san kaže: Pogledaj post
Dosta je toga, no definitivno za poneke specijalizirane segmente je dizanje na šipkama još uvijek glavni izbor, mada im upotreba kbella može pomoći smanjiti negativne efekte treniranja.
I da, ima dobrih čučnjeva s kbellom, a dosta je teško varati s njima, te kralježnica nema lošeg opterećenja i sl.
cijela poanta ovoga i je naci neki omjer i nisam jedan od onih koji iskljucuje nesto,kett mi je drag i koristim ga s vremena na vrijeme da razbijem monotoniju u treningu i sokiram tijelo necim drugim i vjerujem da je odlican alat uz sledge,sled,tire i prowler za zaokruziti cjelinu!
zna biti iritantno ponekad citati clanke ljudi koji kao da su u nekoj sekti,ostavite se utega kett je jedino sto ce vam dati napredak,mislim halo,za sada su ipak najveci i najbolji rezultati napravljeni slobodnim utezima,a ti ociti koji to pisu ne kuze da je i kett jedan od njih
Quote:
kamakura-san kaže: Pogledaj post
Rado svakog znalca primam u klub i pridružujem se pozivu, dođite u Rijeku, u moj klub da sa Petrom, i samnom odradimo razne treninge. Uvijek gladni znanja. , probati, odraditi...Petar nije previše visio oko šipke, no ja sam krenuo u te vode...pa davno.
zasto ne,ovakvi pozivi se uvijek cijene!
ovaj topic mi je u stvari bio zanimljiv jer covjek napise,treniram sa kett-om dva tjedna i vec mi raste snaga,vec mrsavim itd.. u ni jednom trenutku ne spomene dali je ikad ista trenirao prije toga jer ako nije,normalno je brate da ti raste snaga i da mrsavis,da si redovito poceo raditi u teretani recimo ili raditi bodyweight trening isto tako bi ti rasla snaga i mrsavio bi!
za one koji mozda zele vidjeti o cemu sam pricao gore,meet joe defranco,da nebude offtopic u jednom kadru se vidi i kettlebell

http://www.youtube.com/watch?v=ekZYPGxQbno

Zadnje uređivanje ishbitahon : 13.09.2009. at 19:55. Reason: dodavanje linka
ishbitahon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 08:43   #54
Quote:
ishbitahon kaže: Pogledaj post
trening sa slobodnim utezima pogotovo principi 1,3,5, rep max se baziraju na cns-u,najpoznatiji oni west side barbell-a!
ako nisu radili front sa sipkom to je normalno,ako jesu nije toliki problem,probao sam na sebi!cak mi je i lakse raditi sa kett-om nego sa sipkom,kod sipke te zezaju podlaktice i leda ako nisi zagrijan dobro ili fleksibilan!
sa ovim se nebi slozio,zna se tocno definicija max,apsolutne snage kada pricamo o treningu i mislim da se generalno kett trening toga ne dotice previse,u najvecem postotku to je misicna izdrzljivost i ono sto su zadnjih godina poceli zvati funkcionalna snaga!
i meni bi bilo drago,uvijek sam za nove trening partnere i nove koncepte
Ah ljestve obožavam...svakako da se mogu raditi s čim god želiš, a ne samo kbellom...moja greška.

Što se tiče front squata, vrlo je bitno s kojom kilažom kbella si probao i na koji način. Nije isto čučnuti i napraviti ispravan squat. Tehnikom se svako dizanje može učiniti težim i zahtjevnijim pa ti ne trebaju velike kilaže ako to radiš na određeni način, a sigurnost je zagarantirana. Osim veličine kbella koje si probao u squatu, bilo bi zanimljivo da napišeš koju kilažu dižeš sa šipkom.

Oko max snage se izgleda ne možemo složiti, ali nije ni bitno. Svatko ima svoje mišljenje i ja ga poštujem, nema smisla da ti sad uporno tupim svoje.

Zanimljivo je da si spomenuo funkcionalnu snagu. Po meni, to je najveća prednost kbell treninga. Dakako, može se postići i drugim pomagalima ili bez njih - vlastitim tijelom. Takav je trening puno sličniji stvarnim situacijama u kojima se može naći vatrogasac ili vojnik i naporima na koje oni nailaze.
__________________
www.strongfirst.com.hr

Zadnje uređivanje Petar Popara Crni : 14.09.2009. at 08:51.
Petar Popara Crni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 08:55   #55
Quote:
Petar Popara Crni kaže: Pogledaj post
IcedEarth i Ishbitahon, dat će vam primjere kad ih nađem. Prošlo je već neko vrijeme otkad sam čitao te članke. Mislim da su na Dragondooru pa ću potražiti. Mislim da baš ima primjera utreniranih ljudi koji su poboljšali svoje rezultate, a prije toga su bili u platou...
Puno je članaka tamo...ako želite evo link pa čitajte...nećete požaliti ima korisnih stvari. Uživajte

http://www.dragondoor.com/articler/mode2/Kettlebells
__________________
www.strongfirst.com.hr
Petar Popara Crni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 18:07   #56
Jel ima neka teretana u ZG da nema benča, šipki i utega i bodibildera koji stenju i cvile, već samo girje, karike i šipke za zgibove ili neka cross-fit teretana?

Bitno je da nema bodibildera ili da su u manjini.
zgoditak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 18:41   #57
Quote:
zgoditak7 kaže: Pogledaj post
Jel ima neka teretana u ZG da nema benča, šipki i utega i bodibildera koji stenju i cvile, već samo girje, karike i šipke za zgibove ili neka cross-fit teretana?

Bitno je da nema bodibildera ili da su u manjini.
core gym ispod vite
ishbitahon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 19:58   #58
Quote:
Petar Popara Crni kaže: Pogledaj post
Osim veličine kbella koje si probao u squatu, bilo bi zanimljivo da napišeš koju kilažu dižeš sa šipkom.
recimo u petak sam radio atg squat,nakon ljetne pauze kao dio treninga za noge,krenuo sa praznim sipkom i svaku seriju dizao,to je izgledalo ovako;10,30,50,70,90,100,110,120,130,140 x 5 ponavljanja!poslije toga sam odradio bulgarian 3x12 i romanian 3x12,trenkam doma u garazi pa cekam da mi dode power rack,ovako mi je bed raditi bez spotera!kad dode planiram raditi 3 rep max pa cu vidjeti do kuda ide
ishbitahon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 20:50   #59
evo samo bi htio pohvaliti "marketinški" kettlebell

stvarno nakon niti jednog treninga u teretani ili treninga krav mage me nisu tak mišići boljeli
u nogama se prostim oko vidi velika razlika
poboljšanja kod hrvanja na treningu definitivno ima - eksplozivniji sam i snažniji te se ne zapušem toliko kao prije
stisak ruke mi je čvršći, a cure me stalno diraju za guzu

kettlebell je fakat super te zahvača cijelo tijelo i srce te psihu (pogotovo kada si na nekom seminaru pa te onaj mađarski "luđak" tjera na još i još) ali naravno da radim i drugačije vježbe tipa zgibovi, sklekovi i sve kaj ide sa time

p.s. svi vi koji ste zainteresirani za kettlebell ne mojte se obazirati na fore da je ova vrsta kettlebell-a izmišljena samo za glupe amere kaj bacaju pare za instant sranja
ipak niste u americi i svi kaj ovdje rade imaju certifikate
imate i na interentu Fedorov (Fjodorov) dnevni fizički trening gdje trči pitaj boga kolko, lupa gumu radi zgibove te i među još par vježbi radi i sa kettlebelima - tako da ako on radi sigurno nije uzalud
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 14:24   #60
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
O, kettlebell je fenomenalna stvarcica, masu bolja od bucica i sipke. Inace, u Hrvatskoj se poceo proizvoditi kettlebell, samo ne znam koliko su kvalitetni, komad je oko 450 kn, 16 kg.
mogu ti reći da ne moraš brinuti o kvaliteti jer sudjelujem u proizvodnji istih, stvar je da se proivode orginalno prema Pavelovom nacrtu 16tica (po meni nabolje i naljepše dizajniran, funkcionalan oblikom kettlebell tj. rusko zvono), lijevaju se ručno iz nodularnog ljeva (sve što se u svijetu proizvodi dolazi iz kine ili iz usa preko kine, gdje se kettlebell lijeva iz sivog ljeva, iako postoje priče da u zadnje vrijeme lijevaju sve što im dođe pod ruku jer je nedostatak sirovine). Sivi ljev naime lako puca (naravno nije pero), struktura mu nije konstantna, a proizvodnja nije sljedna. Da ne idemo u detelje ako pogledaš proizvodnju u hr gdje trebaš od atesta utičnica, certifikata, testa stroja, zaštite radnika i čuda, u kini papir se lako kupi što znači da nemaš neke garancije.

Znači ovo u hr je kvalitetan nodularni ljev - kad ga pogledaš iz bliza identično čeliku, jako tvrd i žilav materijal, s 3 m visine pad na ručku ili postrance i rusko zvono ne puca (testirao osobno), jedino što je zbog tako žilavog ljeva brušenje i obrada po komadu min 2,5-3h posla (sad se zapitaj koliko košta 1h servisa na računalu u finom toplom uredu), zapunjavanje posebnom masom i bojanje tekućim vinilom kako bi se postigla glatka funkcionalna površina.

Sve je to bitno za kvalitetu jer u početku kod ispitivanja proizvoda na tržištu (prije proizvodnje) kineski komadi dolazili su plastificirani, namazani nekim smrdljivim uljem i oštre ručke što mi je bilo nevjerojatno. U biti ručka mora biti vrhunski obrađena jer rusko zvono vrti se u dlanu i oko ručnog zgloba (ovdje je i bitno da ručka bude točno odrđene dimenzije jer inače možeš potrgati zglob, raspitaj se...). Potom platifikacija, totalno nefunkcionalna završna obrada, jer svakome je rusko zvono bar jednom palo, kad se okrhne nema popravka nego se daje pjeskariti što ti je cca 1h 300Kn, plastiku je teško skinuti dolje, na dijelu gdje je okrhnut je kao rana, i tu hrđa, izgleda ružno.

Rusko zvono bojano viinilom možeš uvijek sam doma prebojati običnim auto sprejem i bit će lijepa izgleda.

Potom epoxy, kettlbell s epoksijem je presklizak, nakon 2-3 swinga oznoji ti se dlan i on leti iz ruke kao metak. Dečkima koji su kupili epoxy prerafrbavo sam ga vinilom. Da ne pričam da su fantastični gumirani totalno nefunkcionalni jer ih ne možeš zbog trenja vrtjeti u dlanu.

Sve smo ovo istestirali prije proizvodnje na konkurentkim proizvodima, kad malo skineš boju i vidiš što je ispod totalno znaš s kojom kvalitetom imaš posla.

Svi ti plastificirani, epoxy, gumirani, neopren novi dizački modeli s kojima ne možeš vježbati već samo dizati jednu vježbu sve je to na tržištu jer usa može progutati sve, a tržište je veliko i pola prodanog neće nikad biti u funkciji, a nekako moraju biti konkurentni... zato s ei pojavljuju ovakve nebuloze od proizvod akoej vidim i kod nas u hr.

Je da je naš hrvatski kettlebell - www.ruskozvono.com možda skup (iako vidim da su neki kineski i skuplji ili jednake cijene), no ručno je ljevan u HR, vrhunski obrađen doslovno s ljubavlju i mukom i potom bojan tekućim vinilom koji je kao boja naidealniji za vježbanje, što će mi kineski koji pukne ili ga ne mogu swingati jer je gumiran ili m iodleti u prozor je je baš lijepo obojan epoxijem.

Ovdje na linku imaš link br.1 kettlebella, ruskog zvona ili ti girye u USA, pobrati pažnju da su svi bojani - isto tako vinyl http://www.youtube.com/watch?v=k-97pH9eBfw
Pres is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:27.