Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2010., 10:35   #61
Evo izvještaja:

Neurološki pregled
Anamneza: I dalje povremeno fascikulacije. Žali se na bolove okcipitalno lijevo sa širenjem orbitalno lijevo. 2009 učinjen kontrolni EMNG ruku i nogu koji je nepromijenjenog nalaza od 2005 god.
Neurološki status: motoričkog deficita se ne nalazi. Strabizam. RAT snižen obostrano. RPT snižen desno. Ne nađe se ispad osjeta. Ne registriraju se fascikulacije tijekom pregleda. RR 115/80
Dijagnoza: Benigne fascikulacije
Sdr cervicale
Terapija: Mg 300 mg
Kontrola: Preporuča se učiniti denzitometrija. Kontrola po dogovoru
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 13:39   #62
Evo Mene Opet
Znate, vrlo je cudno imati tu vrstu bolesti a leka ne postoji a sto je najgore neznas dali ce ikada proci ili ne
Kod mene je cudno to sto ja ni na samom pocetku a ni sada nisam imo nikakve grceve spazmu i tako to.
Znam to da su mi svi Lekari pa i psihijatri rekli da je to umisljena bolest , znaci mi smo ti koji prouzrokujemo to
Znam i Drugo, kad je moja prijatelica uspela da se izvuce posle 5 god zasto i mi ne bi mogli....?
Ona je jednostavno rekla.Dosta mi je vise sta je tu je znaci pomirila se stime i za nepunih 6 meseci mi je rekla da je njoj prestalo to titranje i da vec 3 god nema bas nikakve ama bas nikakve titraje.

Znaci pomiriti se i prestati misliti i paniciti jednostavno ce prekinuti taj zacaran krug , Adrenalina - strah - Adrenalina .... bar je kod nje tako bilo (ona je imalo skoro po celom telu ali su titraji bili najizrazeniji po listovima)

Da bi bolje svatili da je to nasa masta ili sastav naseg emotivnog stanja upitacemo sebe dali se ikome na ovome svetu desilo nesto slicno ko nama a da nije po prirodi emotivna licnost ...,, odgovor je ne znaci moje licno misljenje je da smo emotivci , osecajni pa su nas emocije srozale pre vremena a normalno da je i stres tu prisutan...
I ako mi je mnogo tesko i dalje se borim sa time sada ulazim u 6 a da budem iskren nije mi bilo uopste drago kad sam procito da ima i 17 god

Ne Zelim vise da vas smaram spricom na kraju cu napisati dva Reda.Znaci Kako ja Mislim da sve to pocinje i sta bi preporucio:

1.Jake Emocije i Stres javljaju se prve vidljive Fascikulacije.Ako ih ignorisemo nestace za recimo mesec ili dva dok se nas organizam malo stabilizuje od pretljpljenog stresa itd.Aliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ako pocnemo da panicimo , strah i sve to stvaramo krug u nepovrat.

2.Neznam dali ste procitali knjigu Echart Tolla Moc Sadasnjosti ili Moc Ozdravljenja je u nama od Louise L. Hay Koju bi svakome Preporucio , bar je meni mnogo pomogla.Ovu knjigu moc sadasnjosti od Louise L. Hay ako je nemozete naci mada je lako da se nadje ja sam je skino u PDF formatu ali posto me mrzelo da je citam na kompjuteru editiro sam je u na Wordu i printovo sada je svega nekih 50 stranica A4 Formata sa obe stranice.Pa ako ste zainteresovani mogu da uploadujem taj Fajl pa Sretno.


Bilo bi mi drago da ovde na ovom Topicu Dodje neko sto se skino sa ovih dosadnih fascikulacija pa da nas malo bodri

Sve Najlepse
Formingus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 19:42   #63
Quote:
Nosonja kaže: Pogledaj post
Te fascikulacije su definitivno od stresa, naime ja bolujem od MS-a već 8 godina i na početku tj nakon dijagnoze kada sam bio psihički sjeb.n imao sam ih užasno mnogo i često ,a naročito po listovima nogu, kada sam se smirio iste su nestale ,a evo sada su se opet pojavile pošto sam opet u nekakvom psihičkom opterećenju.
I ti definitvno mislis da je to od stresa i ako uspemo da se klonimo stresa da ce te iste nestati ?
Formingus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 21:44   #64
Znate kako mi mozemo doci do zakljucka?

Ovako: Svi mi sto imamo probleme sa fascikulacijom misica dali smo bili hipohonderi ili panicari ?

Pocinjemo od mene : Ja sada imam neku crtu zabrinjenosti ko i svi ostali vezanu za zdravlje ali ranije sam bio totalni hipohonder.Tako da ako vecina nas ja ili bila u vodama hipohondrije onda je to definitvno umisljena bolest.

Cekam na ostale da odgovore
Formingus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 15:21   #65
Alo ekipa!
Evo mene 2 godine nakon zadnjeg javljanja.

Živim sad s ovim glupim trzajima već skoro 3 ipo godine. U 12 mj. 2009 sam napravio EMNG i sve je ok. Kljukam se magnezijem i vitaminom B kad bude malo jača kriza, al ne vidim da pomaže to baš.

Je li itko od vas dosad dobio neko objašnjenje?

Jesmo li svi hipohondri pa da je to od stresa uzrokovanog tim strahom? Ja jesam.
Imate li svi problema s alergijama? Ja imam, pijem Claritine u proljeće, al unatoč tome čini mi se da su mi baš u proljeće problemi sa BFS-om najjači.

Već cca 6 tjedana mi titra kapak kad god: zijevnem, kihnem, a i ako samo sklopim oči na par sekundi pa ih otvorim.

Strah i nelagoda mi se generalno smanjila, ali kad upadnem u neku krizicu, kad me nešto konstantno izluđuje kao sad ovaj kapak, onda ko debil utipkam nešto na guglu, opet naletim na koji članak o als-u pa se cili naježim, snervam.
marginalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 19:14   #66
Ne brini. Meni se to dešava već više od sedam godina. Nema objašnjenja. Ne obraćaj pažnju. Nastavi magnezijem i B-vitaminima. Magnezij je za grčeve.
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 02:28   #67
Ima leka, a nije psihijatar

Poštovani megatronman,
ne gubite nadu, mislim da objašnjenja ima, samo ne od ovakvog zdravstva.

Supruga i ja smo do rešenja došli posle 3 mukotrpne godine svih mogućih lekara i analiza, na koje smo potrošili brdo novca kao i Vi.

Samo mi recite da li ste tokom pretraga radili testove na Herpes i druge viruse, kao i na Candidu? Kakvi su Vam nivoi gvožđa i cinka?

Pošto je kasno i umoran sam, do mog sledećeg pisanja proguglajte malo Herpes zoster, naročito oticus i ophtalmic forme, kao i sistemsku i diseminovanu kandidijazu:

http://www.poliklinika-analiza.hr/in...221&Itemid=102

http://www.stetoskop.info/Candida-2076-c60-sickness.htm

Candida ne mora biti isključivi imunokompromitujući faktor, ali mi smo se 80% fascikulacija i mioklonusa rešili Aciklovirom, a ostalih 20% Flukonazolom, pa je očigledno kod nas bio taj slučaj.

Evo već tri sedmice smo pod pomenutom terapijom. Nestale su i mnoge druge tegobe koje smo pripisivali stresu ili ih uopšte nismo pokušavali rešiti, te se sa živeli s njima.
newdeal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 09:44   #68
Ja sam u sedmoj godini benignih fascikulacija koje su sada minorne. Ne vjerujem da je nešto od ovog što piše New Deal iako nije potpuno isključeno već je (kod mene) slučaj post festum zaraze Lajmovom boreliozom. Bakterija je "ostavila trag" u organizmu tj u nervno-mišićnom sustavi a danas ju je teško, možda i nemoguće, detektirati mjernim instrumentima. Napominjem da sam dva puta radio ELISA test ali nikada Western blot koji je mnogo precizniji od ELISA. Tada, 2004/2005 u Zagrebu nije bilo moguće napraviti Western blot. Radio sam i PCR kao i mnoge druge pretrage. Dakle danas, u 2011, fascikulacije su ponekad na listovima nogu, neprimjetne, no kada se koncentriram onda ih i osjećam te ponekad u vrlo kratkom trajanju na drugim dijelovima tijela, ruke, prsni koš. Vrlo brzo nestanu. Za benigne krampe (grčeve) u nogama preporučujem uzimanje magnezija, posebno ljeti kada je gubitak elektrolita znojemnjem veći nego u hladnom godišnjem periodu. Još jedanput; čuvajte se uboda krpelja jer je meningoencefalitis relativno lagan za detekciju dok je Lajmovu boreliozu teško detektirati a postane aktivna mjesecima i/ili godinama nakon zaraze (uboda) krpelja.
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 11:10   #69
Prvo, megatronman, svaka čast na postavljanju teme. Prvi put da sam se i ja prijavio na neki forum ali sad mislim da imam potrebu za tim. Simptomi su mi identični kao kod marginalca. Titranje mišića po čitavom tijelu a po listovima kao da mi nešto gmiže. Na listovima se najkasnije pojavilo i to me najviše zabrinulo. Ružan osjećaj. Vjerovatno je i kod mene na psihičkoj bazi budući da već imam i druga oboljenja (gastritis, malo povišen krvni tlak, tahikardije - do 250 otkucaja u minuti i sl) a tek mi je 25 godina. Uvijek sam pod stresom pa se nadam da da ću se naučiti nositi sa ovim pošto izgleda da se neće nikada u potpunosti smiriti. Kod doktora više ne idem. Jedino kada ne bih mogao stati na noge, možda onda. Uglavnom, hvala svima na "dijeljenju" muke. Ako neko otkrije nekakav alternativni lijek, nadam se da će javiti. Lijep pozdrav
JD Turk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 14:03   #70
Pozdrav ekipa, zasto nitko vise ne pise?
Naime i ja imam fascikulacije, to traje mjesec dana, iako sam to osjecao kao i svi ljudi povremeno i prethodnih godina, zadnjih mjesec dana ih osjecam svaki dan. Ne titram non stop, nego povremeno, i traju najcesce sekundu dvije. Najiritantnija i najduze su mi izmedju laktova i dlana, tu znaju trajati i po pola min, min. Cim se malo unervozim, fascikulacije pocinju, istog trena. Adrenalin je okidac u to sam siguran. Lijek bi bio, ako se mene pita, pobjeci negdje gdje nema ljudi, stresa, nikakvih obveza na jedno godinu dana, da se zivcani sustav oporavi, ili bi bilo lakse da kazem u danasnjem nacinu zivota lijeka nema.
Kako sam isfrustriran fascikulacijama, upisao sam u google titranje misica, i kao vecina nas, izbacile su mi se kojekakve bolestine. Tako da sam bio uplasan, nakon sto sam procitao puno stvari o bfs-u uvjeren sam da je to moj problem. Nemam slabosti u misicima, nemam grceva. Jedino sto sada obracam paznju na ruke pa mi se cini da mi se tresu, desna malo vise od lijeve. Da li su mi se i prije tako tresle, ne znam, jer nisam obracao paznju. Ne govorim o drhtanju ruku koje bi me onemogucilo u nekakvim radnjama. Nadam se da ce mo nastaviti pisati o ovom problemu.
Pozdrav svima
dakla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 20:31   #71
Po opisu siguran sam da ulaziš u grupu ljudi sa benignim fascikulacijama. Ograđujem se postavljajući dijagnozu na osnovu ovog opisa jer nisam liječnik tako da apsolutno savjetujem javljanje liječniku opće prakse pa sa uputnicom neurologu ili bez uputnice uz plaćanje pregleda nekoj od privatnih neuroloških klinika. Sve što pišeš uklapa se u sliku prisutnu kod benignih fascikulacija, u smislu benignih da nisu izraz mišićne denervacije no može biti u pitanju neki oblik kanalopatije ili sistribucije elektrolita ali to nije opasno (po mom mišljenju). Malo mi je neobično drhtanje ruku no to može biti izraz stresa i tvoje prevelike opsjednutosti vlastitoj opservaciji. ČIM NEMAŠ MIŠIĆNU SLABOST NIJE MIŠIĆNA DISTROFIJA (ALS ili bolest donjih i gornjih motornih neurona).
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 21:01   #72
Jos se nisam odlucio za posjet lijecniku, no vrlo vjerovatno cu otici na pregled, da meni bude lakse. Kada govorim o drhtanju ruku, tom sam vrlo vjerovatno sam dao nepotrebnu dimenziju, jer ih pratim pod povecalom. ispruzi ruke i drzi ih u zraku mirne, javi mi dali stoje mirno, ili se pomalo tresu. Prati ih s velikom paznjom.
dakla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 21:20   #73
Ma to sa rukama je autosugestija. Beznačajno. Ja sam prije par dana bio na kontrolnom pregledu kod eminentne doktorice, neurologa, privatni pregled. Prošlo je 18 mjeseci od prethodne kontrole. Njeno mišljenje ja da sada imam manje fascikulacija koje na pregledu nije uočila. Imam povremene grčeve u nogama uzrokovane distribucijom magnezija i problemima u kralježnici (radikulopatija). 300 mg magnezija dnevno mi pomaže u obliku Hermes Mg Direkt i mineralne vode.
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 23:30   #74
Da li je magnezij koji piješ kvalitetnije rješenje od običnih šumečih tableta koje se mogu kupiti u trgovačkim lancima?
dakla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 01:02   #75
Profesorica (neurolog) decidirano mi je rekla da magnezij iz šumećih tableta je zadnji po kvaliteti i učinku dok je na prvom mjestu sublingvalni (za ispod jezika) preparat magnezija firme Hermes, Direkt (55 kn/20 vrećica). Mineralna voda (Donat i Mivela) je bolja od šumećih tableta.
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 18:09   #76
Evo i mene, 2 mjeseca nakon hrpe pretraga i sumnje na Parkinsonovu bolest, pa još neku goru vrstu Parkinson plus sindroma, na kraju do sumnje u ALS. U samo nekoliko dana bila sam kod 3 neurologa, obavila 2 ENMG-a i kažu oni to je gotovo u granicama normale, s obzirom na prolaps diska L5-S1... E sad, mene muči ovo "gotovo", jer imam ja i hiperrefleksiju i fascikulacije (koje dok sam mislila da ima Parkinsona uopće nisam primjećivala, samo tremor - kojeg sada kad mislim da imam ALS uopće više nema). Tu sam sve pročita, ali može mi netko još jednom ponoviti, mogu li BFS početi nakon dugog stanja anksioznosti - veeelike, i može li to sve biti tek početak ALS-a pa se ne može još dijagnosticirati? Negdje sam pročitala da fascikulacije kod ALS-a mogu početi nekoliko mjeseci prije motoričkih smetnji. Uglavnom, kažu neurolozi, sve mi je to na psihičkoj bazi, plus traži jedna neurologica pregled kod imunologa - reumatologa zbog degenerativnih promjena na kralježnici i bolova u zglobovima. Imam 35 godina...
Madam se da će netko zaviriti i odgovoriti... Pozzzz...!!!
Kokolu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 22:02   #77
Quote:
Formingus kaže: Pogledaj post
I ti definitvno mislis da je to od stresa i ako uspemo da se klonimo stresa da ce te iste nestati ?
Pa meni se to događa isključivo kad sam pod stresom. Ali ne zabrinjavam se time uopće. Godinama mi se događa.

btw, nisam ni znala da i to ima ime!
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 13:16   #78
Neurolozi su rekli da nemaš; e pa nemaš, EMNG bi NEDVOJBENO pokazao promjene koje bi upućivale na ALS; kod tebe to NIJE pokazao već radikulopatiju L5/S1 ( a što ima svaki treći-četvrti urbani stanovnik poslije 40-te). Dakle, što imaš? Po mom mišljenju hiper-senzibilan nervni sustav koji je a/ bio takav od rođenja, b/postao takav uslijed stresa, c/ postao takav uslijed vanjskog utjecaja (kod mene c, mislim). Parkinson je izuzetno malo vjerovatan, to je bolest STARIH, moja teta je imala a moja sestrična radi pretrage zbog suspekcije (ima 64 godine).
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 20:23   #79
@Kokolu; fascikulacije dolaze nakon motoričkih smetnji jer su kod ALS-a izraz odumiranja mišića. Kod nas koji imamo BFS, fascikulacije nemaju veze sa bolesti motornih neurona (ALS) već su izraz kanalopatije, poremećaja distribucije minerala, posljedica raznolikih virusnih/bakterijskih oboljenja (najčešće Lajmova borelioza), iritacije najčešće L5/S1, PTSP-a, NEPOZNATO (ovo zadnje u zamalo pola slučajeva).
Kokolu: mali test: hodaj na prstima par metara i na petama par metara... Možeš? Možeš! Nemoj da ti prijeđe u naviku. Boljet će te mišići.
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 21:09   #80
Mogu!

Mogu hodati na prstima i petama, a i onaj refleks Babinskog je negativan, pa valjda onda nije ALS. Ali još uvijek nisamsigurna za Parkinsona, zbog problema s vidom bolova u zglobovima. Ali to je za neku drugu temu...
Kokolu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:12.