Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2024., 23:32   #1
Uvijek gledam druge žene

Ovo je tema koja bi lako mogla i u US podforum, al' evo. Nekako mi više vuče na LjES. Neki će odmah reći da je ovo klasični muški seks problem, a neki će reći da je to do psihe - ja iskreno nemam ni sam pojma više

Ukratko, u vezi sam već tri godine s curom. Ne živimo skupa još zbog financija, ali i to bi došlo na red za koju godinu. Sve je super - ne mogu se požaliti ni na što. Uvijek pazimo jedno na drugo, trudimo se, iznenađenja, pokloni, razgovori, komunikacija nam je odlična, imamo uvijek dobru zafrkanciju i možemo biti onakvi kakvi jesmo, opušteni, bez glume. Tu i tamo bude nekih problema kao i u svakoj vezi, ali sve brzo riješimo bez velike drame.

Seks... je dobar. Meni je privlačna, uvijek mi se diže, nemamo problema s libidom, kad god se stignemo puknut uvijek bude dobro. Ali nekako mi nema tu neke seksualne energije na razini na koju sam ja inače navikao. Istina, imao sam i ja katastrofalnih veza i seksova gdje bi obje strane bile božesačuvaj, ali ovdje je scenarij uvijek isti: ja sam glavni, ona leži, tu i tamo nekad pokuša blowjob (ne ide joj baš), i to je to. Komunicirali smo oko toga, i davao sam joj savjete i sve je dobro prihvatila, ali eto nekako i dalje nema napretka. Ne znam što reći uopće još na to? Uglavnom, ja sam tip osobe koja se može seksat četiri puta na dan po 5-10 minuta, ma može i maraton od 2 sata ako treba, samo da bude zabavno. Ona to nekako ritualistički doživljava, ako to uopće ima smisla, a meni je glavno da je zabavno i seksi. Možda smo seksualno nekompatibilni?

I sad, glavni problem - a možemo povući ovo i kao univerzalno pitanje, zašto ne - uvijek gledam druge žene vani. I to ne namjerno, ko sivonja i glupi debil koji se zabulji u žensku pa bleji dok se ova ne pokupi od srama i straha. Ne, uvijek onako slučajno, zasmeta mi to u neku ruku, odvlači mi pozornost sam pogled na iti malo zgodniju ženu. Da ne govorim o poslovnoj i casual komunikaciji. Prije sam uvijek bio zajebant i lagano flertao sa svim ženama svih dobnih skupina (onako, u granicama pristojnosti, razumije se, nikad ljigav nisam bio), ali sad me samo pere paranoja. Ovo je gore od bilo kakvog puberteta, majke mi
I to gledanje je jedno vrijeme preraslo u nezdravu potrebu da se što više približim drugim ženama i to sam u startu srezao. Ne vjerujem ni u kakve kompromise kad je riječ o ikakvom emocionalnom ili fizičkom varanju, stoga sam u pomalo sjebanoj situaciji gdje mi se sve više i više žena sviđa na nekoj neobjašnjivoj razini koju mi trenutna veza ne pruža. Napominjem opet - ne fali mi ništa u vezi, sretan sam, samo ta seksualna dimenzija nekakva, samo to nije "idealno". I tako sam prestao komunicirati s nekim kolegicama na poslu i bivšim kolegicama s fakulteta jer me sve vuče na taj glupi flert i zavođenje i zamišljanje kojekakvih stvari. Ne zanima me varanje ni bilokakvo opravdanje za isto, samo se nalazim u situaciji gdje se nekako debilno osjećam jer se svjesno mičem od žena kako bih ostao normalan.

Najgora situacija je bivša kolegica s faksa za koju znam da joj se sviđam i silom prilika često moramo biti s njom na nekim druženjima. Žena je prelijepa, ne mogu lagati, baš moj tip. Ne mogu ja sad glumiti da sam neki maneken i zavodnik pa da se čuvam pohotnih žena na svakom koraku, ali bilo je i situacija kada mi žene daju jasne signale, započinju čudne razgovore sa mnom ili mi čak otvoreno prilaze i pitaju za kavu. Naravno, to se nikad nije dogodilo dok sam bio slobodan Ta kolegica zna da sam u vezi i ne pokušava ništa, ali ono, pogledi su brutalno električni, bjelodano je jasno svima tko gleda u nas da smo si napeti. Ja se namjerno ponašam kao teški jazavac, sav onaj svoj prirodni šarm izgubim jer pazim što ću govoriti jer me sve vuče na glupi flert. I ne idem više na ta druženja, jednostavno ne mogu, smatram da nije u redu prema mojoj curi. I nikad nisam zadovoljan, i nije to ni do jedne specifične žene - problem je u meni i svaka mi zavrti glavom, zaljubim se sto puta dnevno i odljubim još dvjesto. Nikakve tu trajne želje nema, samo privremena požuda koja nije vrijedna rušenja svega, a opet mi ne da mira. Nije mi seks glavna stvar na svijetu, nakon seksa bih najradije otišao nešto pojesti, pročitati knjigu, otići van, baviti se hobijima, bilo što... a opet, eto...

Lastane, jesam li normalan i kako da izađem iz ovog začaranog kruga?
LimunovSok is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2024., 23:38   #2
Normalan si. Seks ti nije naj i znaš da postoji bolji.

Ja sam žensko, pa se i meni znalo događat slično, ako bi mi nešto falilo u tom departmanu. U nešto manjem obimu nego tebi, ali bi..

Ne pada mi na pamet davati ti opcije ili savjete, to moraš sam.

Samo sam ti rekla da si normalan. I da je seks jako važan svima u vezi. Nekom više, nekom manje, pa se treba moć fino utjunirat s partnerom.
Manny Calavera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2024., 23:43   #3
Evo, ukratko
Quote:
Manny Calavera kaže: Pogledaj post
Normalan si. Seks ti nije naj i znaš da postoji bolji.

Ja sam žensko, pa se i meni znalo događat slično, ako bi mi nešto falilo u tom departmanu. U nešto manjem obimu nego tebi, ali bi..

Ne pada mi na pamet davati ti opcije ili savjete, to moraš sam.

Samo sam ti rekla da si normalan. I da je seks jako važan svima u vezi. Nekom više, nekom manje, pa se treba moć fino utjunirat s partnerom.
Savim je normalno vidjeti druge zgodne cure/dečko, još pogotovo ako seks doma šteka.

A opcije su jasne.
Kako "školica" ne pali, ili treba prekinuti, ili treba prihvatiti tu razinu lošeg seksa.
Može i varati, ali to nikad nije bilo in.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2024., 23:57   #4
Quote:
Manny Calavera kaže: Pogledaj post
Normalan si. Seks ti nije naj i znaš da postoji bolji.

Ja sam žensko, pa se i meni znalo događat slično, ako bi mi nešto falilo u tom departmanu. U nešto manjem obimu nego tebi, ali bi..

Ne pada mi na pamet davati ti opcije ili savjete, to moraš sam.

Samo sam ti rekla da si normalan. I da je seks jako važan svima u vezi. Nekom više, nekom manje, pa se treba moć fino utjunirat s partnerom.
Razumijem. Ni sam ne znam što bih sebi savjetovao

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Evo, ukratko


Savim je normalno vidjeti druge zgodne cure/dečko, još pogotovo ako seks doma šteka.

A opcije su jasne.
Kako "školica" ne pali, ili treba prekinuti, ili treba prihvatiti tu razinu lošeg seksa.
Može i varati, ali to nikad nije bilo in.
Nije razina seksa loša, ali da... ne znam.
Apsurdno mi je prekidati zbog te jedne stvari kad sve ostalo štima. Da je obrnuta situacija, savršen seks s lošom vezom, onda bih plakao o stotinu drugih stvari vjerojatno
Možda sam perfekcionist i u vezama, ne znam. Baš nemam pojma u čemu je problem.
Varanje naravno ne dolazi u obzir.
LimunovSok is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 00:18   #5
Kad te nešto počne žuljat, obično samo to vidiš...kao i ti sad, svugdje oko sebe.

Poradi prvo doma, neke se stvari duže uče.

A svi imamo oči i naš najveći spolni organ se ne gasi kad smo u vezi..to je tak
Manny Calavera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 01:26   #6
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Opcije su jasne.
Kako "školica" ne pali, ili treba prekinuti, ili treba prihvatiti tu razinu lošeg seksa.
Može i varati, ali to nikad nije bilo in.
Ako sam dobro iščitao, pitaš jer si premlad da bi sam znao odgovor. A odgovor se razlikuje od slučaja do slučaja, ne postoji univerzalni odgovor za ovu situaciju.

Svi mi živimo okruženi drugim ljudima, ponekad smo danima okruženi privlačnim i odgovarajućim ženskim svijetom, a ponekad ih vidimo manje.
Za dobru vezu nije dovoljan vrhunski seks. Jer i da ga ima 6 puta dnevno, i da tebi tipično traje zajedno s predigrom dva-tri sata, time popuniš subotu i nedjelju, ali treba preživjeti ostatak studentskog ili radnog tjedna.
U kome ima drugih žena oko tebe. U kome superseks (potencijalna) partnerica ima najmanje jednu naviku (za koju još ne znaš, ali vjeruj, ima ju ili ima ih) koja ti ide na živce.

A s nesuperseks partnericom (curom) ti je zajednički život savršen, samo da uspiješ nekako malo poboljšati seks.
Quote:
Manny Calavera kaže:
seks (je) jako važan svima u vezi. Nekom više, nekom manje, pa se treba moć fino utjunirat s partnerom.
Između 20-e i 30-e svi smo mi još dosta nezreli. Žene su obično zrelije, ali ni one još ne znaju sve. Bar ne sve. Osjećajne cure su predivne, ali su jako često magnet za traume (po definiciji).

Neki tu biraju tjuniranje s partnerom, neki mijenjanje partnera, nekad tjuniranje s partnerom ne uspije pa završiš na promjeni partnera. Svega ima. Žene vole "mijenjati" svoje muškarce, što im je često potrebno.
Čitaj to kao "pomagati im da odrastu".

Ali i žene trebaju partnera s kojim će se osloboditi straha (ili strahova), jer svi smo mi nekoć bili hrabri i neustrašivi, ali većina ženskih bića u životu je predisponirana hormonima (kao i mi uostalom) da tek zajedno činimo cjelinu.

Dakle, ne trebaš ju samo tehnički educirati kako da seks bude bolji, nego joj moraš objasniti da se osjećaš nevjerojatno sretno kad ti ona da do znanja koliko te želi i voli, tako što te grli i zagrli i prije seksa i za vrijeme seksa, rukama, nogama, oboje.
Da, ne radi to svaka. Ali kad te ponekad jako zagrli ili se snažno privine uz tebe a nije trenutak orgazma, to nešto znači.

Ona (tvoja cura) to radi rijetko ili nikad jer u glavi ima oluju. Tvoja je svrha pomoći joj da smiri tu oluju. Nemaš sa svakom zgodnom/lijepom curom animalnu privlačnost. Nego kad ju pere ovulacija, ako nema oluju u glavi i spremna je u svakom smislu i ako su njeni feromoni kompatibilni tvojima, tad ste pravi jedno za drugo.

Recept je sljedeći:
A - možeš pomoći svojoj izliječiti oluju u glavi
B - možeš pomoći onoj s kojom imaš animalnu privlačnost da se sinkronizira s tobom

Nigdje ne piše hoće li A ili B uspjeti. Možda ti je suđeno C, dakle ni prvo ni drugo. Ovisi o tebi. I njoj. I njoj. I njoj.
justificije is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 09:27   #7
Quote:
LimunovSok kaže: Pogledaj post
Seks... je dobar....ali ovdje je scenarij uvijek isti: ja sam glavni, ona leži, tu i tamo nekad pokuša blowjob (ne ide joj baš), i to je to.
Ne razumijem. Pišeš "seks je dobar", a u nastavku pojedeš vlastite riječi.
Isto tako ne razumijem ovo sa blowjobom. Što znači "ne ide joj baš"? Mislim, nije to diferencijalna jednadžba.
Quote:
LimunovSok kaže: Pogledaj post
Komunicirali smo oko toga, i davao sam joj savjete i sve je dobro prihvatila, ali eto nekako i dalje nema napretka. Ne znam što reći uopće još na to?
Loše komunicirate i daješ krive savjete, ja bi to rekao.
Quote:
LimunovSok kaže: Pogledaj post
Možda smo seksualno nekompatibilni?
Sumnjam da bi izdržali 3 godine da je u tome problem.
Quote:
LimunovSok kaže: Pogledaj post
I sad, glavni problem - a možemo povući ovo i kao univerzalno pitanje, zašto ne - uvijek gledam druge žene vani.
Dobrodošao u muški svijet.
Sve je to ok, dok počinje i završava sa gledanjem.
__________________
KRKI JE JEBO!
akbugger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 09:55   #8
Na koji način ti nju zadovoljavaš? Jel ju pošteno poližeš, pobrineš se da joj je cijelo tijelo pobuđeno, ili samo navališ na sise i pičku? Meni zvuči kao da nju seks baš ne veseli. Sad, je li zbog toga kaj ju ne znaš zadovoljit ili je jednostavno takva, nemam pojma. U prvom slučaju se možeš i ti potrudit, pa vidjet hoće li doć do promjene, u drugom, bojim se, nema pomoći.

Samo budi svjestan da je vjerojatno pitanje vremena, kad ćeš završit s nekom drugom, ako ti ovak nije dobro.
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 10:11   #9
Quote:
QuercusRobur kaže: Pogledaj post
Meni zvuči kao da nju seks baš ne veseli. Sad, je li zbog toga kaj ju ne znaš zadovoljit ili je jednostavno takva, nemam pojma.
Što god bilo, ako ona nije zadovolj(e)na to nije njegova odgovornost nego njezina.
U najmanju ruku može čovjeku reć što i kako želi.
__________________
KRKI JE JEBO!
akbugger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 10:28   #10
Quote:
akbugger kaže: Pogledaj post
Što god bilo, ako ona nije zadovolj(e)na to nije njegova odgovornost nego njezina.
U najmanju ruku može čovjeku reć što i kako želi.
Svakako, ali možda je rekla i govorila, pa nije slušao. Itekako sam u mladosti morala ponavljat bezbroj puta nekima neke stvari (sad više ne bih nego bih se okrenula i otišla), pa onda nije nemoguće da i ona njemu govori, a on ne čuje.

Ne kažem uopće da je tako, ali kako god bilo, nek razmisli o tomu.

Ako samo leži i šuti, a nije joj dobro, onda svakako ima problem na kojem treba poradit, jer inače dobrog seksa ne bu vidjela, ali bome ima i on ako tako nešto ne primijeti (ili zapravo primjećuje, ali ne kuži zakaj).


I ne znam za odgovornost, ali je moć da ju zadovolji u njegovim rukama (jeziku i čem god već). Jebeš svu odgovornost, ako toga nema. Biologija, jel.
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 11:19   #11
Quote:
LimunovSok kaže: Pogledaj post
Ovo je tema koja bi lako mogla i u US podforum, al' evo. Nekako mi više vuče na LjES. Neki će odmah reći da je ovo klasični muški seks problem, a neki će reći da je to do psihe - ja iskreno nemam ni sam pojma više

Ukratko, u vezi sam već tri godine s curom. Ne živimo skupa još zbog financija, ali i to bi došlo na red za koju godinu. Sve je super - ne mogu se požaliti ni na što. Uvijek pazimo jedno na drugo, trudimo se, iznenađenja, pokloni, razgovori, komunikacija nam je odlična, imamo uvijek dobru zafrkanciju i možemo biti onakvi kakvi jesmo, opušteni, bez glume. Tu i tamo bude nekih problema kao i u svakoj vezi, ali sve brzo riješimo bez velike drame.

Seks... je dobar. Meni je privlačna, uvijek mi se diže, nemamo problema s libidom, kad god se stignemo puknut uvijek bude dobro. Ali nekako mi nema tu neke seksualne energije na razini na koju sam ja inače navikao. Istina, imao sam i ja katastrofalnih veza i seksova gdje bi obje strane bile božesačuvaj, ali ovdje je scenarij uvijek isti: ja sam glavni, ona leži, tu i tamo nekad pokuša blowjob (ne ide joj baš), i to je to. Komunicirali smo oko toga, i davao sam joj savjete i sve je dobro prihvatila, ali eto nekako i dalje nema napretka. Ne znam što reći uopće još na to? Uglavnom, ja sam tip osobe koja se može seksat četiri puta na dan po 5-10 minuta, ma može i maraton od 2 sata ako treba, samo da bude zabavno. Ona to nekako ritualistički doživljava, ako to uopće ima smisla, a meni je glavno da je zabavno i seksi. Možda smo seksualno nekompatibilni?

I sad, glavni problem - a možemo povući ovo i kao univerzalno pitanje, zašto ne - uvijek gledam druge žene vani. I to ne namjerno, ko sivonja i glupi debil koji se zabulji u žensku pa bleji dok se ova ne pokupi od srama i straha. Ne, uvijek onako slučajno, zasmeta mi to u neku ruku, odvlači mi pozornost sam pogled na iti malo zgodniju ženu. Da ne govorim o poslovnoj i casual komunikaciji. Prije sam uvijek bio zajebant i lagano flertao sa svim ženama svih dobnih skupina (onako, u granicama pristojnosti, razumije se, nikad ljigav nisam bio), ali sad me samo pere paranoja. Ovo je gore od bilo kakvog puberteta, majke mi
I to gledanje je jedno vrijeme preraslo u nezdravu potrebu da se što više približim drugim ženama i to sam u startu srezao. Ne vjerujem ni u kakve kompromise kad je riječ o ikakvom emocionalnom ili fizičkom varanju, stoga sam u pomalo sjebanoj situaciji gdje mi se sve više i više žena sviđa na nekoj neobjašnjivoj razini koju mi trenutna veza ne pruža. Napominjem opet - ne fali mi ništa u vezi, sretan sam, samo ta seksualna dimenzija nekakva, samo to nije "idealno". I tako sam prestao komunicirati s nekim kolegicama na poslu i bivšim kolegicama s fakulteta jer me sve vuče na taj glupi flert i zavođenje i zamišljanje kojekakvih stvari. Ne zanima me varanje ni bilokakvo opravdanje za isto, samo se nalazim u situaciji gdje se nekako debilno osjećam jer se svjesno mičem od žena kako bih ostao normalan.

Najgora situacija je bivša kolegica s faksa za koju znam da joj se sviđam i silom prilika često moramo biti s njom na nekim druženjima. Žena je prelijepa, ne mogu lagati, baš moj tip. Ne mogu ja sad glumiti da sam neki maneken i zavodnik pa da se čuvam pohotnih žena na svakom koraku, ali bilo je i situacija kada mi žene daju jasne signale, započinju čudne razgovore sa mnom ili mi čak otvoreno prilaze i pitaju za kavu. Naravno, to se nikad nije dogodilo dok sam bio slobodan Ta kolegica zna da sam u vezi i ne pokušava ništa, ali ono, pogledi su brutalno električni, bjelodano je jasno svima tko gleda u nas da smo si napeti. Ja se namjerno ponašam kao teški jazavac, sav onaj svoj prirodni šarm izgubim jer pazim što ću govoriti jer me sve vuče na glupi flert. I ne idem više na ta druženja, jednostavno ne mogu, smatram da nije u redu prema mojoj curi. I nikad nisam zadovoljan, i nije to ni do jedne specifične žene - problem je u meni i svaka mi zavrti glavom, zaljubim se sto puta dnevno i odljubim još dvjesto. Nikakve tu trajne želje nema, samo privremena požuda koja nije vrijedna rušenja svega, a opet mi ne da mira. Nije mi seks glavna stvar na svijetu, nakon seksa bih najradije otišao nešto pojesti, pročitati knjigu, otići van, baviti se hobijima, bilo što... a opet, eto...

Lastane, jesam li normalan i kako da izađem iz ovog začaranog kruga?


Meni se čini da ti nisi neki jebač.
Suviše si okrenut sebi i svom zadovoljstvu. Tu je kvaka 22.
Everest666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 11:21   #12
Ma trudim se ja u seksu itekako, samo ona možda malo manje. Slušam uvijek njeno tijelo (i savjete, jel), uvijek joj je dobro, ona je uvijek napaljena i uživa. Tu nema problema nikakvih. Ližem, jebem, dubim na glavi, štagod treba
Ne želim ispasti kao neki hvalisavac, ali stvarno mislim da ja sve dobro radim. I pitao sam, i uvijek pitam, imamo dobru komunikaciju - opet kažem - slušam, pitam, bilježim sebi mentalno što dobro ide, što ne, uživamo, ona svrši 99% vremena, vrišti, uživa - itd itd., sve je to korektno. U svakoj vezi ja pristupam tome studiozno i strastveno

Stvar je u tome što sam ja tu u ulozi "jebača", a ona u ulozi "jebene", isprike na izrazu
Ko što rekoh, uglavnom sve ja radim. Kad je potičem da ona malo nešto aktivnije radi, kao što je pušenje, cowgirl i slične stvari, to obično uvijek završi na jednaki način: minuta te aktivnosti, i onda se umori ili ne može više. Ne znam. Sebično? Ne bih rekao, mislim da stvarno ne može. Pokušavam je naučiti neke stvari, ali ne ide, ne znam gdje zapinje. Znam što joj smeta i što joj ne smeta, jednostavno taj dio ide nekako neprirodno i nezgrapno. Kod pušenja joj ne stane u usta, ukočena vilica u minuti, kod jahanja se umori odmah (više vježbanja je jedino rješenje valjda), a i kod običnijih poza tu je ona pasivna, kao da je oduzeta
Znam kako ovo sve zvuči, ali i dalje je predivno i oboje uživamo. Samo mi smeta malo što sam uvijek ja taj koji bira što će biti dalje, nula spontanosti od druge strane, ja više sam sebe zabavljam pa to nju iznenadi i onda uživa. A i ja bih da mene netko iznenadi
Znam da se seks ne može svesti na razinu "ko jebe - ko je jeban", fali tu ono nešto da se vidi i da ona nešto čini, ne samo da je "uzimam"... ne znam kako se izraziti, oprostite mi.

Kad vidim neku drugu ženu koja mi je iole zgodna, nekako uvijek imam osjećaj da ona "kuži" to što mi fali, nekako spontano, iako je to naravno glupost i nema smisla.

Quote:
justificije kaže: Pogledaj post
post
Lijepo napisano, pokazao si neke stvari jednostavnije nego što bih ja razmišljao o tome. Hvala ti
LimunovSok is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 11:26   #13
Talking Dopuna prethodnog Lastanovog savjeta

Quote:
LimunovSok kaže: Pogledaj post
Lastane, jesam li normalan i kako da izađem iz ovog začaranog kruga?
Normalan si. Nemaju svi muškarci jednako jak libido, oni koji imaju jači od prosjeka imaju problemčić. Pogotovo u 20-im i 30-im, koji se najbolje liječi zajedničkim životom. Redovan seks, svaki dan ujutro i navečer nevjerojatno dobro smiruje živce.
Quote:
LimunovSok kaže: Pogledaj post
uvijek gledam druge žene vani.
Jedno je ako ih gledaš dok si sam i ne poduzimaš ništa u svijetu u kojem se čeka da muškarac poduzme nešto.

Ali ako ih gledaš dok nisi sam pa ispadne da ne percipiraš svoju partnericu jer zvjeraš okolo, to je problem. Primjer:

Veza nije samo u 4 zida, veza je i vani. U 4 zida ne moraš stalno gledati partnericu, možete razgovarati zagrljeni da ju ne gledaš i da ju uopće ne vidiš. Ali osjećaš svaki njen pokret, trzaj, nemir. Ili se zabuljiš u zid sekundu ili minutu iz nekog razloga, jer razmišljaš što bi rekao, jer kopaš po sebi ili po sjećanju. Ali nakon toga opet ju gledaš. Ako nisi slijep, vidiš kako diše. Kao što ona vidi tebe, percipira tebe.

Vani ne možeš biti zagrljen s partnericom, znati kako diše ako ju ne gledaš. Možeš ju držati za ruku. Ali to nema potrebe ni smisla cijelo vrijeme. Na početku veze može biti teško NE držati ju cijelo vrijeme za ruku. Kad si vani. Kad ste vani, percipiraš ju gledanjem. Ne onako svakih 5 minuta jedan pogled, nego ako sjedite za stolom okrenuti licem u lice jedno prema drugome, ako ju onda pogledaš jednom u 5 minuta a u vezi ste, to je prilično siguran znak da vam je veza gotova. Smiješ li gledati druge kad si kraj svoje partnerice? Smiješ. Ali to ne smije ići na štetu kvalitetne percepcije tvoje partnerice.

Možete se zezati na taj račun. Ako sjedite jedno kraj drugoga i imate isti pogled, možete komentirati ono što vidite (ako to radite dovoljno tiho, da drugi ne čuju kako ste bedasti ). Nikakvo gledanje nije problem ako voliš svoju partnericu i to joj daješ na znanje tako da je ona sigurna u to. Na kraju krajeva, svi na poslu moramo razgovarati s kolegama. Neki od tih kolega su ženskoga spola. Vrlo privlačnoga ženskoga spola. Neke zauzete, ali neke slobodne. Može se čak dogoditi da s kolegicom s posla moraš puno razgovarati, postanete prijatelji. Ako si pošten i korektan i ako je ona isto takva, ne će ti raditi nikakve probleme. Nije seks jedini odgovor na sva životna pitanja.

Ako se pitaš zašto, odgovor je jednostavan. Ako je korektna, čeka da izađeš iz veze i da onda navališ na nju.
Jer ako te ona potakne na nevjeru, ruši svoj sustav vrijednosti, a moguće i tvoj. Odnos izrastao iz toga može biti jako kratkoga vijeka.
Također, žene znaju jako jako dugo čekati. Mogu voljeti izdaleka. Ali nijedna ne će čekati vječno.

Quote:
Manny Calavera kaže:
(mozak je) naš najveći spolni organ
Tebi je problem tvoj vlastiti mozak. Nisi ništa napisao (ni ne moraš) koliko si imao partnerica prije sadašnje cure, jer to što si flertao s njih beskonačno ne mora značiti da ti sadašnja cura nije prva.

Nekim muškarcima i ženama je prvi partner u životu zadnji. Nekima nije. Nije dobar pristup čekati da imaš 30 ili 40, čekati da ti cura zatrudni i onda ići tražiti odgovor na pitanje "Kakve su druge žene"?

To se radi s 20. Najbolje kad nisi u vezi. Ali se može i pročitati. I shvatiti poanta.
Recimo ovako: prvi seks s nekim koga želiš je uvijek jako uzbudljiv, ali je često jako loš, za jednog ili oba partnera.
Zašto? Zato jer uzbuđenje skraćuje odnos. Još ako ste ograničeni vremenski, to je katastrofa. Da bi veza imala smisla, morate se upoznati. Za pošteno upoznati nekoga, da ste sami na pustom otoku treba najmanje 5-6 dana, ako ste oboje pričljivo-lajavi. Recimo da se upoznavanje pošteno obavi, na svim razinama. Što ćeš shvatiti? Da su svi ljudi isti, i da se opet jako jako razlikuju.

Svi trebamo jesti, svi trebamo spavati, svi trebamo ljubav.
Ali su nam navike, potrebe, iskustva, nagoni jako jako različiti.
Ne mogu se svake dvije slučajno odabrane osobe približno istih godina jednako dobro istjunirati da budu zajedno. Neke kombinacije su jednostavno nemoguće.
Nekad to znaš ti, nekad to zna ona, nekad to znate oboje.

Dva su zaključka:

- Nema partnera s kojim ne treba cijeli život komunicirati i cijeli se život na sitno tjunirati. Nema. To je dio života.
- Cilj traženja partnera kad si mlad je naći partnericu s kojim se ne trebaš živ strgati da bi dobro funkcionirali zajedno. Neki tu super uspiju. Nađu partnera koji im obostrano leži, na svim razinama, i to tako super funkcionira cijeli život. Zašto? Zato jer nakon nekog vremena shvatiš da si našao blago.
Neki se ne pogode savršeno. Žive zajedno iako nisu baš jedno za drugo. To je njihov izbor. Kad postoje zajednička djeca, to je često životni izbor.

Tvoj mozak treba shvatiti da nema savršenstva. Nego postoji put prema savršenstvu. Samo što neki od nas ne vjerujemo drugima. Pitamo ih, ali im zaista ne povjerujemo dok se sami ne uvjerimo na svom iskustvu.

Mozak je naš (i tvoj) najveći spolni organ, pa će tvoj mozak morati sam za sebe odlučiti može li vjerovati drugima da nema savršenstva i procijeniti je li trenutačna cura dovoljno blizu željenom savršenstvu da bi to sve imalo smisla.
Prva ne mora biti zadnja. Na ovom forumu (podforumu) bio je primjer, on je u vezi pred vjenčanjem, kresne kolegicu s posla i onda se povuče (od kolegice, ne žene).
Zašto? Zato jer mu je mozak bio radoznao. Nezrelo je čekati vjenčanje da se ispituju takve stvari. Ali sad imaš informaciju da ljudi rade i takve nezrele stvari. Budi pametniji.
Ako moraš, zadovolji radoznalost puno prije.
Nije idealno ako to radiš u vezi.
Ima odnosa (sigurno ne samo jedan) gdje muškarci ili žene nisu bili sigurni, probali su nešto drugo prije braka, vidjeli su da to nije to, i onda dalje žive mirni i vjerni, jer znaju na svom iskustvo da je to - to.

P.S. Ovo nisi pitao. Ali mi nekako miriši u zraku da gledanje drugih cura ima neki uzrok. Osim onog očitog, da si mlad i pun hormona.
Jednako je loše gledati previše a biti u vezi, nije bolje ne gledati uopće jer se panično bojiš toga. Čovjek mora biti miran, zadovoljan i saživljen sa svojim životnim odabirima da bi bio sretan.
Gledaš druge cure, ali kao insekte u knjizi. Uočavaš njihove boje, ljepotu njihovih krila, savršeno si sposoban mirno ih analizirati zajedno sa svojom curom kao da su insekti, a u tebi se ama baš ništa ne pomiče kad ih gledaš.
Malo je teško postići ovakav zen kad si mlad i pun hormona.
Quote:
Stoje tri bika na brdašcu, a ispod njih u dolini pase stado krava.
Najmlađi kaže: "Dečki da se sjurimo dole i sredimo te krave?"
Stariji i iskusniji na to veli: "Strpi se malo i doći će one same gore."
Nakon par minuta najstariji bik uplašeno poviče: "Bježmo dečki, evo krava gore."
Što misliš, zašto se često priča ovaj vic?
justificije is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 11:35   #14
Quote:
LimunovSok kaže: Pogledaj post
Ma trudim se ja u seksu itekako, samo ona možda malo manje. Slušam uvijek njeno tijelo (i savjete, jel), uvijek joj je dobro, ona je uvijek napaljena i uživa. Tu nema problema nikakvih. Ližem, jebem, dubim na glavi, štagod treba
Ne želim ispasti kao neki hvalisavac, ali stvarno mislim da ja sve dobro radim. I pitao sam, i uvijek pitam, imamo dobru komunikaciju - opet kažem - slušam, pitam, bilježim sebi mentalno što dobro ide, što ne, uživamo, ona svrši 99% vremena, vrišti, uživa - itd itd., sve je to korektno. U svakoj vezi ja pristupam tome studiozno i strastveno

Stvar je u tome što sam ja tu u ulozi "jebača", a ona u ulozi "jebene", isprike na izrazu
Ko što rekoh, uglavnom sve ja radim. Kad je potičem da ona malo nešto aktivnije radi, kao što je pušenje, cowgirl i slične stvari, to obično uvijek završi na jednaki način: minuta te aktivnosti, i onda se umori ili ne može više. Ne znam. Sebično? Ne bih rekao, mislim da stvarno ne može. Pokušavam je naučiti neke stvari, ali ne ide, ne znam gdje zapinje. Znam što joj smeta i što joj ne smeta, jednostavno taj dio ide nekako neprirodno i nezgrapno. Kod pušenja joj ne stane u usta, ukočena vilica u minuti, kod jahanja se umori odmah (više vježbanja je jedino rješenje valjda), a i kod običnijih poza tu je ona pasivna, kao da je oduzeta
Znam kako ovo sve zvuči, ali i dalje je predivno i oboje uživamo. Samo mi smeta malo što sam uvijek ja taj koji bira što će biti dalje, nula spontanosti od druge strane, ja više sam sebe zabavljam pa to nju iznenadi i onda uživa. A i ja bih da mene netko iznenadi
Znam da se seks ne može svesti na razinu "ko jebe - ko je jeban", fali tu ono nešto da se vidi i da ona nešto čini, ne samo da je "uzimam"... ne znam kako se izraziti, oprostite mi.

Kad vidim neku drugu ženu koja mi je iole zgodna, nekako uvijek imam osjećaj da ona "kuži" to što mi fali, nekako spontano, iako je to naravno glupost i nema smisla.


Ok. Lijepo što se toliko trudiš i vjerujem da će vremenom taj trud dati rezultete.
Nego, smeta li joj to što ti toliko gledaš (čak i napadno, da ne kažem buljiš) u druge žene? To najčešće nije baš poticajno za žensku stranu.
Everest666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 11:57   #15
Gledam u pod.
__________________
konzistentnost je igralište budala
PepsiMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 15:35   #16
Quote:
LimunovSok kaže: Pogledaj post
Ma trudim se ja u seksu itekako, samo ona možda malo manje. Slušam uvijek njeno tijelo (i savjete, jel), uvijek joj je dobro, ona je uvijek napaljena i uživa. Tu nema problema nikakvih. Ližem, jebem, dubim na glavi, štagod treba
Ne želim ispasti kao neki hvalisavac, ali stvarno mislim da ja sve dobro radim. I pitao sam, i uvijek pitam, imamo dobru komunikaciju - opet kažem - slušam, pitam, bilježim sebi mentalno što dobro ide, što ne, uživamo, ona svrši 99% vremena, vrišti, uživa - itd itd., sve je to korektno. U svakoj vezi ja pristupam tome studiozno i strastveno

Stvar je u tome što sam ja tu u ulozi "jebača", a ona u ulozi "jebene", isprike na izrazu
Ko što rekoh, uglavnom sve ja radim. Kad je potičem da ona malo nešto aktivnije radi, kao što je pušenje, cowgirl i slične stvari, to obično uvijek završi na jednaki način: minuta te aktivnosti, i onda se umori ili ne može više. Ne znam. Sebično? Ne bih rekao, mislim da stvarno ne može. Pokušavam je naučiti neke stvari, ali ne ide, ne znam gdje zapinje. Znam što joj smeta i što joj ne smeta, jednostavno taj dio ide nekako neprirodno i nezgrapno. Kod pušenja joj ne stane u usta, ukočena vilica u minuti, kod jahanja se umori odmah (više vježbanja je jedino rješenje valjda), a i kod običnijih poza tu je ona pasivna, kao da je oduzeta
Znam kako ovo sve zvuči, ali i dalje je predivno i oboje uživamo. Samo mi smeta malo što sam uvijek ja taj koji bira što će biti dalje, nula spontanosti od druge strane, ja više sam sebe zabavljam pa to nju iznenadi i onda uživa. A i ja bih da mene netko iznenadi
Znam da se seks ne može svesti na razinu "ko jebe - ko je jeban", fali tu ono nešto da se vidi i da ona nešto čini, ne samo da je "uzimam"... ne znam kako se izraziti, oprostite mi.

Kad vidim neku drugu ženu koja mi je iole zgodna, nekako uvijek imam osjećaj da ona "kuži" to što mi fali, nekako spontano, iako je to naravno glupost i nema smisla.



Lijepo napisano, pokazao si neke stvari jednostavnije nego što bih ja razmišljao o tome. Hvala ti
U pravu si da je ovo vise tema za US jer se vise manje radi o oglasu.

Dakle, uvidjavan, komunikativan, predan jebac trazi jednaku nakon sto se trogodisnja veza potrosila.
Sve su ti lijepe, sve su primamljive i sve imaju sansu kod tebe dok god se one same ponude kako ti ne bi ispao kriv za trenutnu vezu.

Nudis sve sto cure zele, a najvise vjernost i posvecenost njezinom zadovoljstvu. Naravno, kad nadjes pravu, prestat ces s gledanjem u druge djevojke, posvetiti se jednoj.

Nisi prvi, neces biti zadnji.
Inace, tema do je "Je li odlican seks imperativ u vezi" s vrlo slicnom tematikom, pitam se da li ti je posluzila kao primjer
__________________
I know what you'd pay to feel.
Swithin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 16:08   #17
Quote:
LimunovSok kaže: Pogledaj post
Razumijem. Ni sam ne znam što bih sebi savjetovao

Nije razina seksa loša, ali da... ne znam.
Apsurdno mi je prekidati zbog te jedne stvari kad sve ostalo štima. Da je obrnuta situacija, savršen seks s lošom vezom, onda bih plakao o stotinu drugih stvari vjerojatno
Možda sam perfekcionist i u vezama, ne znam. Baš nemam pojma u čemu je problem.
Varanje naravno ne dolazi u obzir.
Dobar seks je 20% veze.
Loš...
Nekad i preko 80


@Justificije, ako žele ostati skupa, trebali bi to iskomunicirati, ili bi on trebao to prihvatiti takvo kakvo je....

@Autor, ak je ženska "drvena Marija", to malo ubije sve, da...
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 16:51   #18
Druge zene uvijek gledaju mene! Sta da radim?
dct4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 20:24   #19
Quote:
Everest666 kaže: Pogledaj post
Ok. Lijepo što se toliko trudiš i vjerujem da će vremenom taj trud dati rezultete.
Nego, smeta li joj to što ti toliko gledaš (čak i napadno, da ne kažem buljiš) u druge žene? To najčešće nije baš poticajno za žensku stranu.
Ne, ne radim to. Pogledam, vidim i okrenem glavu, kao što rekoh, nikad ne blejim. A to kad smo skupa nekad prokomentiramo nekog ako je posebno zgodan/zgodna ili šašavo obučen, zezancija je uvijek tu, ništa posebno.

Quote:
Swithin kaže: Pogledaj post
U pravu si da je ovo vise tema za US jer se vise manje radi o oglasu.

Dakle, uvidjavan, komunikativan, predan jebac trazi jednaku nakon sto se trogodisnja veza potrosila.
Dašta. Forumašice, navalite

Quote:
justificije kaže: Pogledaj post

Tebi je problem tvoj vlastiti mozak. Nisi ništa napisao (ni ne moraš) koliko si imao partnerica prije sadašnje cure, jer to što si flertao s njih beskonačno ne mora značiti da ti sadašnja cura nije prva.

Nekim muškarcima i ženama je prvi partner u životu zadnji. Nekima nije. Nije dobar pristup čekati da imaš 30 ili 40, čekati da ti cura zatrudni i onda ići tražiti odgovor na pitanje "Kakve su druge žene"?
Bio sam s 10 žena prije sadašnje cure, doduše, nisu to bili bogzna kako ozbiljni odnosi, ovo mi je tek treća takva. Nisam potpuno neiskusan, ali ne mogu reći da kužim žene i veze ništa više nego prosječan čovjek. Idem uvijek nekako po svom i ok je išlo zasad, bilo je sranja, bilo je i lijepoga. Tako da s te strane mislim da mi ne fali perspektive, ne znam...

Quote:
justificije kaže: Pogledaj post

P.S. Ovo nisi pitao. Ali mi nekako miriši u zraku da gledanje drugih cura ima neki uzrok. Osim onog očitog, da si mlad i pun hormona.
Jednako je loše gledati previše a biti u vezi, nije bolje ne gledati uopće jer se panično bojiš toga. Čovjek mora biti miran, zadovoljan i saživljen sa svojim životnim odabirima da bi bio sretan.
Gledaš druge cure, ali kao insekte u knjizi. Uočavaš njihove boje, ljepotu njihovih krila, savršeno si sposoban mirno ih analizirati zajedno sa svojom curom kao da su insekti, a u tebi se ama baš ništa ne pomiče kad ih gledaš.
Malo je teško postići ovakav zen kad si mlad i pun hormona.
Da, to i mene najviše muči. Jesu li to hormoni ili neka nezadovoljnost, ne znam, ali taj zen mi je trenutno jako teško postići.
Priznajem, nisam zadovoljan trenutačnim poslom i gdje sam općenito u životu, možda se to prenosi i na ovo. A upravo to volim, kad se bavim stvarima u životu neopterećen i tu seks i veza dođu kao šlag na tortu. Ovako, ja samo buljim u taj šlag

Odgovorio bih ti i na ostatak posta u detalje, ali ne stignem sve proći - svejedno, vrlo inteligentni zaključci, hvala ti još jednom, pomoć velika
LimunovSok is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 21:52   #20
Ti bi silno volio da nisi takav, a trenutno si takav... i pitaš se, kako je moguće da si takav dok zapravo uopće ne želiš biti takav, a kada bi prešao tu granicu koju imaš, nebi mogao živjeti sa sobom.
  Kako je moguće biti tako posvađan sam sa sobom?

Jedan dio sebe u potpunosti odbijaš i taj dio postaje sve glasniji i doveo te do toga da imaš potrebu potražiti pomoć.

Odbijaš dio sebe koji je ne zadovoljan i želiš ga svim silama uvjeriti da je zadovoljan jer kognitivno shvaćaš da bi trebao biti zadovoljan, međutim čini se da se dio tebe ne slaže sa "pametnim" djelom tebe koji ga želi uvjeriti u nešto.

Ako bi dozvolio sebi da te ponese dio tebe koji žudi za koketiranjem i slobodom, vjeruješ da bi izgubio važnu vezu i da zapravo nebi dobio ništa.

Koji su razlozi za ostanak u vezi?
(Koja uvjerenja i odakle dolaze)

Što taj dio tebe zapravo traži i za čime zapravo žudi?

Pažnja? Kakvu pažnju trebaš?

Možeš li tu pažnju koju trebaš zadovoljiti na neki drugi naćin?

Nije pametno ignorirati taj dio sebe već vidjeti što taj dio tebe traži jer on neće nestati samo zato jer ga ne želiš vidjeti, jer bi ti pokvario sliku o sebi... On će preuzeti neke druge oblike kako bi zadovoljio svoju potrebu i postajati sve toksičniji a zapravo je riječ o potrebi koja postoji u tebi koja se sada izražava na ovaj naćin.

Trebaš dobro porazgovarati sam sa sobom i saslušati oba posvađana dijela sebe i vidjeti koji kamo vodi i zašto.

Kada se to krene dešavati može biti više razloga.
Možda tvoja podavjest shvaća da trebaš slobodu za nešto što želiš doživjeti od života a što nećeš doživjeti ostaneš li u vezi.

Možda tvoja podsvjest u dubini ne vjeruje tvojoj odabranici i ovo je zapravo odraz nepovjerenja gdje dio tebe vjeruje da ako bi svoj fokus u potpunosti predao jednoj ženi izgubio bi... jednako kao što gubi ostajanjem u vezi.


Možda trebaš pažnju i priznanje svoje privlačnosti više nego sam sex i zapravo si privučen koketiranjem sa bilo kime jer je to naćin na koji je povrijeđeni dio tebe našao put da se iscjeli.
Kroz osjećaj da zaluđuješ žene hraniš dio sebe koji je zapravo toga gladan i koji je još u fazi dokazivanja samome sebi nešto...

Svaki razlog je legitiman i nije znak da si loša osoba već da moraš poduzeti nešto kako bi na zrele i inteligentne naćine zadovoljio svoje potrebe jer nisi ti kriv što ih imaš, to je izvan tvoje kontrole i vrlo je okrutno da dio sebe tako guras nogom od sebe i misliš za taj gladan dio sebe da je crni vrag i loš... on će se vratiti u još deset puta gorem obliku.

Vidi zašto je to tako...
Pamet u glavu...
Zadovolji se.
Samo zadovoljan možeš dobar i sebi i drugima.

Možda otkriješ da moraš raditi na sebi ili na nekom nesigurnom djelu sebe da bi dosegao željeni mir i zadovoljstvo...

Možda otkriješ da zapravo nisi spreman za vezu a da si u njoj iz nekih krivih i ne svojih autentičnih uvjerenja i da je ovo naćin na koji tvoja podsvjest želi spasiti tebe od krive odluke i ostajanja u vezi.

Možda otkriješ da voliš biti okružen ženskom pažnjom i da te podsvjest gura u nekom ekscentričnom smjeru gdje ćeš si moći osigurati život Elvisa Presleya 🤣🤣🤣🤣

Možda otkriješ da zapravo tvoja cura uopće ne pokazuje žar, vatru i strast za tobom te da se bojiš da ćeš zauvjek ostati u vezi i nikad ne osjetiti da te netko ludo voli i da gori za tobom... možda morate samo iskreno razgovarati (nakon boce vina) 🤣🤣🤣🤣

Sve je bolje nego pristati na to da ostatak života ziviš u borbi sa djelom sebe koji je izrazito močan i neće samo tako odustati.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:49.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger