Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2009., 11:48   #1
Question Koji digitalni fotoaparat kupiti?

Trebala bih kupiti novi fotoaparat jer idem na jedno putovanje i trebala bih ga kupiti u roku od tjedan dana , a nisam stručnjak za tehnologiju pa molim vas ako mi možete preporučiti određeni ili mi pomoći da znam što točno treba tražiti




Unaprijed hvala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
green_eyed_doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 10:36   #2
da radi?
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 11:47   #3
da lol
green_eyed_doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 17:09   #4
i mene zanima isto !
ajte sa preporukama !
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 18:04   #5
Exclamation

Vi koji tražite pomoć i savjet: prvo nadopunite svoje pitanje i onda očekujte odgovor! Dakle, pitanje Koji fotoaparat kupiti je preopćenito! Želite kompakt, možda SLR?? Do koje cijene možete ići? Koje značajke su vam bitne (zoom, video...)?

Dajte malo detaljnije ili brišem temu!
STony is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 23:53   #6
evo recimo meni treba nesto vako:

slikam sa Canon EOS 500N, i super mi ide, najvise slikam dijecu, volim slikat detaljno, recimo rukicu ili nogicu...zato koristim onda 80-200 objektiv. Ali to nije digitalno, pa bi htijela imati jedan digitalni, da ponekad nesto mogu poslat mailom i imati na kompjuteru. Za 1000kn, znam da nemogu kupit bog zna sto, ali eto sad znate sto mi je najbitnije, video mi je manje bitan, pa ako moze neka preporuka, u ostalom slikam puno crno-bijelo, pa bih to htijela i sa digitalnim.
vecina i tezina takoder nisu bitne.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 09:05   #7
Najvažnije je koliko novca ste spremni potrošiti na aparat. Ovjde bi mogli biti savjeti što ne kupiti ili na što paziti kod kupnje.
Recimo kod onih digića koji se dobiju na raznim akcijama a stane u dlan i jeftin je ne bih preporučio. Jedan takav Olympus, ima bljeskalicu ali s njom nemože ništa jer bude sve crno, dakle u sumrak ili mrak nemože ništa slikavati. Imam trenutno kodak aparat. Ima dobra zum (10x) ali troši baterije. Primjer, neke baterije napunim (12 sati punjenje) i stavim u njega ali ne radi. Stavim u drugi aparat i uredno slikajem. Moja preporuka je da kupiš neki aparat u cjenovnom rangu oko 1000-1200 kn ako želiš što bolje proći.
znatizeljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 09:57   #8
pa ne bih bas dala vise od 1.300kn jer sam u "dgitaliji" pocetnik.

ali toliko ih ima, da neznam odkud krenit i na sto pazit.

gledala sam na internetu malo i procitala da u toj klasi nije los canon powershot A480 ili A510, ali 510 je bio, mislim, dosta skuplji.

nemam pojma
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 10:51   #9
Pa s Canonom se ne može bog zna kako fulati ...Ixus 110 IS je jako dobar, samo je 1700kn...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 11:14   #10
evo malo njuskala ixus, pa nasla da mu je akku jako los...............ma ipak mi je malo poskup, nebi zasad bas jos toliko dala, nisam bas ni ljubitelj tih malih kompaktnih fotkica, navikla sam se nesto posteno drzat u ruci

vidila na njuskalu se prodaje Canon s5 is rabljena za 1.600kn, pa bi isla prije na tako nesto za te novce.......samo neznam dali se to isplati kupovat rabljeno, i dali je to too much za digitalnog pocetnika, vjetojatno je
ili bi se mozda dobro snjom snalazila posto sam navikla na analognu EOS 500n ?! Imam i EOS 7E, s njom se isto dobro snalazim, moze li se to uopce usporedit s digtalnom ?!

a od ovih kompaktnih mi je nekako POWERSHOT A480 zapela u oko....(neznam zasto).....ima li ih uopce kupit u Hr ?
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 12:43   #11
Pa evo uspila sam se odlučiti na olympusov FE -4000 po prihvatljivoj cijeni od 1200 + memoriska kartica od 2 Gb

evo link :

http://www.olympus.hr/consumer/29_di...4000_21924.htm
green_eyed_doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 12:58   #12
barem ti si se odlucila, ja jos nista neznam...

zasto si se odlucila na ovaj model ?
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 09:36   #13
Pohvalno je što se preko adaptera može korisiti microSD kartica (samo se još Sony i Olympus ko pijani plota drže svojih formata kartica)...OlYmpus je imao problema s nekim XD karticama koje su same od sebe brisale podatke, mislim upravo model od 2Gb...nadam se da je to ispravljeno...ukoliko nisi uzela microSD karticu što bih općenito preporučio jer su jeftinije i standardnije od XD-a, možeš kasnije uzet veću a staru korisit u mobitelu i sl...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 10:35   #14
ja sam se ,mislim, isto odlucila.........samo da mi netko potvrdi da mi je dobra odluka

mislim da cu uzet canon A480, zato sto ima:

-b/w
-sepia
-obicne AA-batterie
i
makro snimanje s udaljenosti od 1cm !

cijena je oko 800/900 kn.

Bila sam spremna dati i koju stotinu vise................pa ako netko zna za neki jos bolji model, ali da ima sve ovo sto sam gore navela, bila bi mu jako zahvalna !!!!
please !!!!

inace sto mislite vi profis o ovome modelu ???
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 18:52   #15
nema nis bolje ???
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 22:41   #16
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
barem ti si se odlucila, ja jos nista neznam...

zasto si se odlucila na ovaj model ?
Pa , nisam neki stručnjak za tehnologiju općenito ,pa sam otišla u obližnje trgovine samo sa određenom cijenom jer mi je fotoaparat trebao hitno .... a ovaj olympusov model su mi svi prodavači preporučili , tako d a sam ga uzela i zadovoljna sam ,ima sve a i više za cijenu od 1200

Drago mi je da si se i ti odlučila.
green_eyed_doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 17:42   #17
Možda će vam ovaj link pomoć:

http://www.digitalversus.com/article-360.html

Cijene su u eurima za svaki model, tu u popisu kao i u samom testu.

No, ne znam zašto obične AA baterije smatrate prednošću, kad ćete ih mjenjati na dnevnoj bazi? Tu su punjive baterije nužnost, s tim da je ponekad potrebno "pogodit" koje odgovaraju baš tom modelu fotoaparata.
STony is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 00:47   #18
Quote:
tonyST kaže: Pogledaj post
Možda će vam ovaj link pomoć:

http://www.digitalversus.com/article-360.html

Cijene su u eurima za svaki model, tu u popisu kao i u samom testu.

No, ne znam zašto obične AA baterije smatrate prednošću, kad ćete ih mjenjati na dnevnoj bazi? Tu su punjive baterije nužnost, s tim da je ponekad potrebno "pogodit" koje odgovaraju baš tom modelu fotoaparata.

neznam, mislila sam da je to prednost, ima ih svugdje.

sta, moraju se cesto mijenjat ???
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 19:16   #19
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post

neznam, mislila sam da je to prednost, ima ih svugdje.

sta, moraju se cesto mijenjat ???
Prečesto

Našla nešto na onom linku?
STony is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 00:29   #20
ne bas, vise sam umorna od usporedivanja.........imam bebicu pa se i ne mogu bas samo tome posvetit kako bi trebala da dobijem ono sto zelim.

power shot A 480, sam dobila "na probu"...........i moram reci, svida mi se.
pogotovo ovo macro i super-macro snimanje mi je super i zaista dobro funkcionira ! mislim da cu se i odlucit za nju, upravo zbog toga, nisam naisla jos na kameru koja ima.........
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:40.