Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2012., 22:35   #2721
Quote:
gnothi seauton kaže: Pogledaj post
Zanima me još jedna stvar. Pošto optima ne nudi uslugu prikaza broja pozivatelja, je li moguće nazvati t-com i reći im da i dalje želimo tu uslugu pa da to onda ide preko njih? Naime, lik iz optime nam je to predložio, ali ne znam baš koliko je to izvedivo.
Odkud tebi to da Optima nema prikaz broja,ja imam Optimu i imam prikaz,reci tom liku da ne trabunja i btw kod Optime je prikaz broja free a znam da se u T-Comu to naplačivalo
__________________
Bez srca bili bismo samo strojevi...
Pollux30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 22:44   #2722
Na O2+/O3+ nema besplatno, ali mi je blesavo da ne nude kao dodatnu uslugu (t-com i to nudi na veleprodajnoj usluzi).
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 22:55   #2723
Totalno bleasavo! Ako već nude tu uslugu, zašto je O2+ izuzetak? Nema mi to baš nekog smisla...
gnothi seauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 23:01   #2724
Quote:
gnothi seauton kaže: Pogledaj post
Zanima me još jedna stvar. Pošto optima ne nudi uslugu prikaza broja pozivatelja, je li moguće nazvati t-com i reći im da i dalje želimo tu uslugu pa da to onda ide preko njih? Naime, lik iz optime nam je to predložio, ali ne znam baš koliko je to izvedivo.
a tko kaže da optima ne nudi prikaz broja pozivatelja? u optimi imaš besplatan prikaz broja automatski
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 23:04   #2725
Nope, samo na ULL usluzi. Na WLR/CPS nema uključenog, ali bi se trebalo moći uzeti kao dodatna usluga uz nadoplatu (budući da t-com ima tu uslugu u veleprodajnoj ponudi).
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 23:05   #2726
Ma nemam pojma, meni je tako rečeno od strane njihova djelatnika. I evo kaže Mephisto da na O2+ nema. Možda sam trebala napomenuti da se radi o O2+ paketu.
gnothi seauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 23:11   #2727
Probaj još pitati, moralo bi biti. Tu uslugu nude ako uzmeš samo telefon preko WLR-a, zašto ne bi i za telefon+internet koji košta više. Cijena je 24,60 kn jednokratno + 14,76 kn mjesečno.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 07:01   #2728
Quote:
Pollux30 kaže: Pogledaj post
Odkud tebi to da Optima nema prikaz broja,ja imam Optimu i imam prikaz,reci tom liku da ne trabunja i btw kod Optime je prikaz broja free a znam da se u T-Comu to naplačivalo

Optima ima prikaz i ne naplaćuje ga osim u varijanti kad nema vlastitu liniju već
korsiti liniju t-com. U toj varijanti treba u t-com pitati za uslugu prikaz broja koju
oni uredno naplaćuju svim korisnicima oko 15 kuna (kao da smo u 19 stoljeću) a u toj varijanti (najma njihove linije)njima ide i 73 kune pretplate!
soparnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 12:28   #2729
Quote:
teso kaže: Pogledaj post
Ja prikaz broja imam a telefon mi je na optimi,daj ti nazovi službu njihovu pa provjeri...pusti ti tog lika iz optime..


Sent from my GT-I9001 using Tapatalk
niste u pravu optima ima prikaz broja pozivatelja navedeno je u cijeniku a usluga je besplatna!
harmonikas221 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 12:36   #2730
Istina je, ima i to nitko ne osporava. Ovdje se radi o slučaju gdje optima nema svoju infrastrukturu već koristi t-comovu, pa se prema tome plaća pretplata t-comu i navedenu uslugu optima ne pruža. Navodno postoji varijanta da se zatraži t-com za uslugu prikaza broja.
gnothi seauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 16:14   #2731
U O2 paketu ako je t com vlasnik linije onda se t comu plaća 15kn za prikaz broja i pretplata, a u o3 paketu sve ide optimi pa tako i prikaz broja koji je onda besplatan jer je sve od optime i t comu nejde ništa
__________________
da.....Westy je zakon
cobico is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 18:21   #2732
pozdrav može samo pitanjce, ima puno postova pa nisam htio čitati sve to ali zanima me vezano za brzinu neta. naime imam ovaj paket 03tv surf i do sada je sve radilo super. ovih dana mi je tv i internet stao, došao je serviser promijenio novi tp link modem i sad to radi, ali mene zanima ovo za brzinu neta. po ovom paketu imam 5mb brzinu. jel to znači da imam 5mb ukupno koji se dijeli na tv i net. ako je tako onda od ovih 5 tv uzima bar 2 i za net mi ostaje 3. pitam zato jer jutros kad mi je serviser promijenio ruter spojio sam ga na speedtest i tamo mi je davao brzinu downloada 5mb. a sad mi daje 3.6 jel to tako mora biti?? s time da jutros koliko se sjećam nije bila upaljena opti tv. sad je upaljena pa možda je to zato. pitam jer sam prije ovog problema imao sagem ruter i kad bih skidao filmove pored upaljene tv brzina bi bila oko 4 4ipo..ako sam nešto pomješao slobodno ispravite...hvala
IvanTg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 09:38   #2733
Quote:
IvanTg kaže: Pogledaj post
pozdrav može samo pitanjce, ima puno postova pa nisam htio čitati sve to ali zanima me vezano za brzinu neta. naime imam ovaj paket 03tv surf i do sada je sve radilo super. ovih dana mi je tv i internet stao, došao je serviser promijenio novi tp link modem i sad to radi, ali mene zanima ovo za brzinu neta. po ovom paketu imam 5mb brzinu. jel to znači da imam 5mb ukupno koji se dijeli na tv i net. ako je tako onda od ovih 5 tv uzima bar 2 i za net mi ostaje 3. pitam zato jer jutros kad mi je serviser promijenio ruter spojio sam ga na speedtest i tamo mi je davao brzinu downloada 5mb. a sad mi daje 3.6 jel to tako mora biti?? s time da jutros koliko se sjećam nije bila upaljena opti tv. sad je upaljena pa možda je to zato. pitam jer sam prije ovog problema imao sagem ruter i kad bih skidao filmove pored upaljene tv brzina bi bila oko 4 4ipo..ako sam nešto pomješao slobodno ispravite...hvala
Vjerovatno ti je i profil promjenjen u međuvremenu jer se stavlja radi testiranja nekakav testni da smanji prigušenje. Nazovi službu i reci im da provjere profil jel sve u redu .
UltraDelux is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 19:49   #2734
gdje se može vidjeti ispis spajanja na internet na optimi?
markvite is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 10:30   #2735
Quote:
markvite kaže: Pogledaj post
gdje se može vidjeti ispis spajanja na internet na optimi?
Adresa glasi: http://korisnik.optinet.hr
Ali morat češ biti administrator računa i koristiti korisničko ime za spajanje ne za mail pristup. Administratorske ovlasti možeš aktivirati na slijedećoj adresi :
https://korisnik.optinet.hr/users/register/
(desni obrazac onaj manji)
"Identifikacijski broj *" ovaj broj možeš nači na telefonskom računu.
UltraDelux is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 20:12   #2736
Neznam dali netko ima sličan problem,napravio sam samoinstalaciju interneta i tv-a,internet sam uspostavio,ali tv kad otvori početni zaslon i kad se počima spajati,izbaci plavi zaslon na ekranu,zvao sam službu,isprebacivao kablove,ugasio 10 puta,resetiro na reciveru i ništa,plavi zaslon stoji na ekranu,u čemu je problem???
teso is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 23:17   #2737
potaj decke na av forumu, uglavnom nije do optime ili interneta vec do konekcije tv-a i recievera

ps: i napisi koji je tv a koji reciever i kojim kablovljem si spajao, scart, hdmi
__________________
....diplomirani seljak....
backtothesleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 00:40   #2738
Može mi netko objasniti razliku između svih ovih Optiminih paketa?Treba mi flat net + telefon, ili samo net ako je moguće, al nikako da odlučim što je najbolje, zbunjena sam.
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 16:09   #2739
Quote:
teso kaže: Pogledaj post
Neznam dali netko ima sličan problem,napravio sam samoinstalaciju interneta i tv-a,internet sam uspostavio,ali tv kad otvori početni zaslon i kad se počima spajati,izbaci plavi zaslon na ekranu,zvao sam službu,isprebacivao kablove,ugasio 10 puta,resetiro na reciveru i ništa,plavi zaslon stoji na ekranu,u čemu je problem???
Imaš O3 ili O3+ paket?
pretpostavljam nije propušten pvc za iptv , sve jedno nazovi i pitaj baš to :"je li propušten pvc za iptv?"

Quote:
Dotty kaže: Pogledaj post
Može mi netko objasniti razliku između svih ovih Optiminih paketa?Treba mi flat net + telefon, ili samo net ako je moguće, al nikako da odlučim što je najbolje, zbunjena sam.
Tebi pogoduje O2surf paket , više informacija na linku:
http://www.optima.hr/o2-o3/
lp.
UltraDelux is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 16:36   #2740
Telefon,internet i tv,mislim da je to o3,kad sam zvao da prijavim tu smetnju,agent mi nije ništa rekao o tome pvc,valjda vide oni tamo

Zadnje uređivanje teso : 23.02.2012. at 17:00.
teso is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:14.