Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2003., 01:01   #1
Pravni fakultet - Zagreb

Evo i topic o The Pravu u Zagrebu..
pa dakle ljudi, govorite, komentirajte, udijelite savjet kako ga završiti, tračajte profesore itd. itd.

ajmo pravaši
lakisaki is offline  
Old 17.10.2003., 11:12   #2
dakle, za izvanredne

1)
nemojte se zavaravat da zato kaj ne morate upisivat 2 seminara ste u prednosti.

na prve dve godine svejedno je u principu koje ulovite. u biti, mislim da je nekak najbolji izbor sociologija i jos nekaj ovak.

2)
nemojte se zavaravat da imate vremena. nema vremena.
polozite engleski odmah, a onda se bacite na politicku ekonomiju ili opcu teoriju - te predmete je najbolje polagat van redovnih rokova - u zimi, inace su guzve, i mogucnost pada raste proporcionalno s brojem prijavljenih.

3) predavanja - da ili ne
odite da vidite malo profesore. daleko od toga da morate sva poslusat. bar na prvoj godini. ne gubite vrijeme na kurtoviceva predavanja. sluze jedino zastrasivanju papana.

4) danas je 17.10. ako niste poceli ucit, krenite punom parom, i to je stvarno najbolji savjet koji vam se moze dati za prvu godinu. ozbiljno.

5) na drugoj godini obavezno ulovite seminar iz kaznenog prava i iz ekonomske politike, i to kod Novoselca (kazneno) ili Derencinovica (kazneno), a ekonomsku samo kod Nikica!! Ne dao bog dopast kod Cvitanovica na kazneno ili kod Dujsina na ekonomsku.


Druga opcija je seminar iz obiteljskog + ekonomska.

6) Najbolji su rokovi odmah nakon nove godine - svi prijave, rijetko tko stvarno uci preko praznika, malo ih izade, profesori su bolje volje, itd,itd.

7) jesam li spomenuo da morate puno uciti?

8) samo hrabro
nemam vremena vise sad, ovako napamet, pitanja, poruke, pozdravi kasnije

p.s. jel dobro, djetesce? :C)
flint is offline  
Old 17.10.2003., 15:15   #3
za prikaz

imaš li koji savjet možda zašto Dujši ne valja? meni izgleda zakon, valja fore i onak je legendaran cijeli

kakvo je KPP?
lakisaki is offline  
Old 17.10.2003., 16:12   #4
Dujsin ne valja jer je generalno nepredvidiv i sumanut. Obojica su strogi inace na ispitima, al Nikic voli svoje seminariste ko majka djecicu . Tako da ti je kad prodes pismeni zagarantiran prolaz na usmenom. A i pismeni je mucho jednostavniji - obicno bude bas ono kaj ste radili na seminaru taman za prolaz.

Svega toga je nazalost osim vecine studenata svjestan i Dujsin koji je predstojnik katedre, pa se tak seminar kod Nikica express popuni, a Dujsin pokupi ostale.

al ako si jako uporan nagovorit ces Nikica da te primi preko broja.al ne smijes nijednom izostat sa seminara onda. :C)

Kpp je u zadnje vrijeme predodredeno da radi sranja, jer ga se nastoji ucinit sto tezim ispitom. Zaboravi primjerovnik, kupi knjigu i nauci ju, nabavi si stare testove - najbitnije. Jer pismeni se uglavnom sastoji od onih perverzija iz fusnota. Odi kod Zlate na usmeni, nauci one "kljucne" dijelove iz zakona. Raspitaj se za pitanja najcesca kod nje na usmenom...
flint is offline  
Old 17.10.2003., 17:21   #5
Quote:
flint kaže:
Dujsin ne valja jer je generalno nepredvidiv i sumanut.


najbolja definicija dujsina...
Pink Lemon is offline  
Old 17.10.2003., 17:34   #6
aha

ma uzeo sam josipovića i novoseleca za seminar jer kao ono-najteže je, pa ak te zapamte lakše ćeš proć.
i šta je toliki bauk ta ekonomska?! meni izgleda banana-malo politike, malo gospodarstva i to je to..ili ne?! znam da se većinom žene žale al one ionako pol i gosp kuže ko ja balet

kakve su ženske s obiteljskog? hrabarica izgleda..oopakooo
jel se mogu ekonomska i obiteljsko naučit za 3 tjedna? i kako sve to ukomponirat kad mi je sociologija s prve ostala a knjige su koma!! + dakako savjet za sociologiju bih cijenio posebice
lakisaki is offline  
Old 17.10.2003., 17:45   #7
pa ja sam tu ekonomsku polozila iz prvog puta i to kod dujsina. zato jer sam pametna zenska i zato jer je taj dan bio malo manje sumanut.

I kakva su to sranja da zene ne kuze politiku i gospodarstvo? joj, jedva cekam da se odusevis stabilizacijskim programima Sariniceve i Valenticeve vlade, pa ce ti bit banana!

Obiteljsko neces naucit za 3 tjedna.
Pink Lemon is offline  
Old 17.10.2003., 17:54   #8
ne, ne, ispričavam se al većina žena koje znam se bediraju oko tih stvari (sad jel problem u njihovoj inteligenciji ili..)
Ti si očito "pametna cura" ))termin koji ja riijetko upotrebljavam he he

šta za obiteljsko treba više?! ja sam računao dat u 11. soc,
u drugom mjesecu engl. i statistiku u 3. ekonomsku, u 4. KPP i KZ na predroku, u 5.,6. obiteljsko, ustavno i voila!!

jel realno..kolegice?
lakisaki is offline  
Old 17.10.2003., 18:07   #9
pa realno je negdje do 4. KPP,KP
ili ne namjeravas uopce imat drustveni zivot, bolje receno, socijalne kontakte bilo koje vrste.

svjestan si da kazneno ima 1000 strana?

Pa ne moras valjda do 6. mjeseca ocistit godinu???
ili moras, po novim pravilima?

Kladim se da ces bar jedan ispit morat prenijet na trecu.
Pink Lemon is offline  
Old 17.10.2003., 18:11   #10
Quote:
Pink Lemon kaze :
Obiteljsko neces naucit za 3 tjedna.
Slažem se. Jedino ak učiš od 7 ujutro do ponoći bez pauze za bilo što
Quote:
lakisaki kaže
znam da se vecinom žene žale al one ionako pol i gosp kuže ko ja balet
A ja sam baš više muških upoznala koji su čak i na komisiji završili iz ekonomske.
Meni je to bio super ispit jer sam bila seminarist kod Nikića i dobila 4
Sociologija-ne znam jel to još tak, ali kad sam ja išla, za proći pismeni bilo je najbitnije dobro izvježbat stare ispite,a za usmeni... Bilo bi dobro izbjeći Kregara, iako ni on nije loš ako ima dobar dan (posebice je naklonjen ženskom rodu )
Meni je Petković bio super. Sam se ne daj van dok ti ne lupi žig. Na čelo.
Čočo san is offline  
Old 17.10.2003., 18:35   #11
Ekonomska nije tezak ispit al ga zato ljudi polazu po 6 mjeseci. I ja sam ga prosao od prve, seminarist sam bio takoder.
A seminar iz kpp-a i kp-a...hm, recimo da si blago optimistican bio pri izboru. I jedno i drugo je dobar izbor, al zajedno... Znaju se predrokovi poklapat. Nemoj bit prenadobudan pa past oboje!

A obiteljsko...meni je skoro nemoguce bilo proc pismeni. Jer ga ocjenjuju vrlo subjektivno. Pogotovo Hrabarica. Pitanja znaju bit dvosmislena...ono, pita jednu stvar, pa ti da samo pola bodova jer je ustvari mislila nekaj drugo, i tak dalje. Kazu da nitko nikad nije maksimum bodova osvojio na tom pismenom. I to je znakovito. Savjet: na pismenom potcrtavati kljucne rijeci u recenici, pogotovo ak si usvojio njihovu umobolnu terminologiju.

Ja sam prosao taj ispit tak da sam nakon rezultata isao trazit ispit - da mi objasni kako je moguce da sam pao iako sam odgovorio na sva postavljena pitanja. Priznala mi jos bodova i pitala me.

Opet, ovo je jedan od ispita koje se nastoji uciniti sto tezim, u sustini gradivo nije tesko i (relativno) je zanimljivo.
flint is offline  
Old 17.10.2003., 18:39   #12
He....koje razlike sa niti 400 km daleko.
Kod nas su obe povijesti pizdarija..
Politicka ekonomija je nesto zajebanija.
A Teoriju niko ne prolazi..
Ok,mozda malo pretjerujem,ali kad sam se ja upisa,bilo nas je cirka 500.Nakon prve godine,nekih 15-20 je dalo Teoriju...nakon druge,jos 100-tinjak.
Sociologija nije toliki problem.
Na drugoj je GP zajebano do boli...a kazneno i ustavno ne zaostaju puno.
Engleski je pizdarija..ali bas pizdarija.
Obiteljsko...cudna zena...zna bit skroz zajebana.
Kako izgleda...nisu nam fakulteti ni slicni
Spinnaker is offline  
Old 17.10.2003., 18:42   #13
laki

svaka cast na prognozi.

jel znas da su rokovi, onak malo prorijedeni po novom?
da je razmak izmedu dva roka 2 mjeseca?
tak da napavis plan b) c) i d) (...za svaki slucaj. )


sretno
flint is offline  
Old 17.10.2003., 18:44   #14
Quote:
Spinnaker
Na drugoj je GP
Gp na drugoj? Ozbiljno?

Stvarno...ni slicno

(Apropo teorije: prolaz nakon 10 dana ucenja, i odgovorenog jednog pitanja: "kolega, nabrojte mi naslove u mojoj knjizi" )
flint is offline  
Old 17.10.2003., 18:47   #15
Znam...ima sam jednu curu u Zg na pravu...
Totalno drugacije...
Znam da je njoj bila jebana u Kurtovica proc...
A Teoriju je dala iz prve...bez nekih vecih problema..
Ma gluposti...uprave tih fakulteta se samo prave pametne.
Svi se kace sa svima..samo se podjebavaju..svako toplu vodu izmislja.
Spinnaker is offline  
Old 17.10.2003., 18:49   #16
Ovo za Teoriju...ne mogu virovat...
Ja sam ima pismeni od 15 pitanja...i nakon toga usmeno ispitivanje od cirka 2 sata.
Ispalija sam.Viskovic me ubija u pojam totalno.

Apropo Povijesti....pismeni od nekih 6 pitanja,sa otvorenim knjigama na stolu,i Radić(profesor)koji se dere da kad vec prepisujemo da to malo diskretnije radimo.
Spinnaker is offline  
Old 17.10.2003., 18:53   #17
Ma to je sadizam cisti...imao sam i ja pismeni iz teorije, a povijest...i meni je ostala u dobroj uspomeni - nacionalna jer mi je doslo pitanje iz kojeg sam pisao traktate u srednjoj kao maturalnu radnju, a kurtovic je faca za sebe...samo ga treba prokuzit.

No zato sam se napatio na sociologiji, politickoj i rimskom.psmtr.
flint is offline  
Old 17.10.2003., 19:06   #18
E...rimsko,to je i kod nas masu zajebano.
Ali meni je to bija najlaksi predmet na prvoj.
Dolazim na ispit,a profesorica je inace seceras,i bila je iznervirana totalno.
Gleda mene sa kacigom u ruci,i pocela me ispitivat gluposti o motorima.
I tako to 20 minuti,sve mi je nesto cudno...
Motor mi se bas vidija sa njenog prozora,i nesto poceli pricat o tome..Ja nju na kraju pozovem na kavu,ka lipo je vrime,i vidit cete kako ide zvjerka.Ona umrla od smija,i kaze mi da cemo otic na kavu koji drugi put,ali da ce ona sa autom.
Uglavnom,gotovi smo sa pricom,ona mene pita sad sta sam ja naucija(a prije mene je palo bar 20 ljudi u 2 sata).
Meni smjesak od uha do uha...nesto seruckam o tuzbama,nesto o pravnim poslovima..
Ona me prekine nakon 2 minute,i kaze,jel ti 2 dosta,ili ces dalje odgovarat?
2...hvala...duzan sam vam pice sad,ne kavu.
Ona se nasmije,i kaze mi,bar neko danas da mi malo digne raspolozenje.
Ucija sam mozda 2 tjedna...
Spinnaker is offline  
Old 17.10.2003., 19:14   #19
Re: laki

Quote:
Pink Lemon kaže:
pa realno je negdje do 4. KPP,KP
ili ne namjeravas uopce imat drustveni zivot, bolje receno, socijalne kontakte bilo koje vrste.

svjestan si da kazneno ima 1000 strana?

Pa ne moras valjda do 6. mjeseca ocistit godinu???
ili moras, po novim pravilima?

Kladim se da ces bar jedan ispit morat prenijet na trecu.
ne moraš očistit to 6.og al sam se ove godine sprcnuo s kurtovićem i krv pljuvao cijelo ljeto da ga prođem..i uspio he he
zato sad hoću do 7 odvalit većinu a ne da mi ostaju ispiti za 9.ti.
ma da se riješim KPa, KPPa, Engleskog, statisitke i još, recimo, ekonomske uff mila majka!!

Quote:
Čočo san kaže:
Bilo bi dobro izbjeći Kregara, iako ni on nije loš ako ima dobar dan (posebice je naklonjen ženskom rodu )
Meni je Petković bio super. Sam se ne daj van dok ti ne lupi žig. Na čelo.
imaš još koju caku za soc? evo je još čitam pa budem pokušao sad u 11.om, al me bediraju one petkovićeve kvazikonstrukcije i perverzije od riječi
jel skripta pomaže? bilo koji savjet molim

Quote:
flint kaže:

A obiteljsko..
Opet, ovo je jedan od ispita koje se nastoji uciniti sto tezim, u sustini gradivo nije tesko i (relativno) je zanimljivo.
Quote:
flint kaže:
svaka cast na prognozi.

jel znas da su rokovi, onak malo prorijedeni po novom?
da je razmak izmedu dva roka 2 mjeseca?
tak da napavis plan b) c) i d) (...za svaki slucaj. )


sretno


ma znam, imam varijante i varijante

nego da vas sve pitam, SEMINARI JOŠ NISU POČELI pa da li mi se isplati, uz KP i KPP, uzeti još i obiteljsko kod korać i ekonomsku kod nikića za seminar i da se onda mrčim kroz godinu i onda od 4. do 6. podajem sve to ili je to ipak previše?! pa da ostanem na Kpu i KPPu a ovo piknem tokom godine?
lakisaki is offline  
Old 17.10.2003., 19:24   #20
davno je bila sociologija. ko kaj veli kolegica, (nekad) je najbitnije bilo rijesit pismeni po starim ispitima, i bilo je ovak: na prvoj strani testa je deset da-ne pitanja. ak to nisi imao sve, dalje nisu ni gledali. badava ti sve ostalo bilo tocno ako si fulao jednu od tih bedastoca.

super je ako uspijes kod polseka dospjet. to ti je vec 50% prolaza na usmenom. uci ono kaj ti je bilo krivo na pismenom...raspitaj se na faksu malo, stvari su se u meduvremenu mijenjale, mislim
flint is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.