Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2012., 16:18   #1361
E da, da se još nadovežem: koji tablet mi savjetujete bez sim card?
Ne mislim na to razgovarati pa, ako kupujem Samsung morat ću uzeti još jedan broj.

Zapravo, može savjet - sve što sam gore navela - Nešto dobro, dobar android, 3.0, Wi-Fi, 3G, po mogućnosti micro sd, ali bez sim card!

Savjet ljudi! Hvala
__________________
It's never too late to be what you might have been...
ALsf is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 16:25   #1362
Oke, dvoumljenje: samsung galaxy tab 8.9 / 10.1 / 10.1v

i što je sa sim card ovdje?
__________________
It's never too late to be what you might have been...
ALsf is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 18:25   #1363
alsf, prvo, ne gomilaj ovako postove!

drugo, ne kužim što želiš od nas? izabrala si jedan od skupljih uređaja koji su na tržištu (cca 3500-5000kn, ovisno koja verzija i gdje i kako ga kupuješ), dobit ćeš 3g/4g (kojeg nećeš moći koristiti van većih gradova) i po SVEMU ostalome ništa posebno i ništa specijalno po hardveru. govorimo o modelu 8.9, ako se ne varam oznaka je p7300/7320 (ovisno da li je 3g ili 4g).
ostali modeli 10", 5100, 5110,7500, sve je to tu negdje, razlike su u grafičkom čipu i zbilja nemam vremena tražiti za tebe detalje. to se sama potrudi.

ne znam, no, čini mi se da si se dokopala love i da želiš pošto-poto kupiti tablet, ali ni sama ne znaš za što ti treba.

tamo napišeš "...treba mi dobar android...". što je po tebi loš a što dobar android? za to što si navela:

"Koristit ću ga samo za čitanje word doc. i za surfanje netom (nikakvo gledanje filmova i sl.) i eventualno slušanje glazbe."

ti je dovoljan BILO koji tablet do 2000kn (a i manje). no, tvoji su novci i troši ih kako želiš.

sorry, ali to je moje mišljenje. dakle - samsung da, ali kao treći, četrvti izbor. prvi - nikako.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 12:40   #1364
Molim pomoć za ovog kineza, meni je ovo "španjolsko selo", ne razumijem se puno u ove stvari, ali ovo bi uzeo prvenstveno za djecu, da se putem wifi spajaju na net, te za eventulano multimediju, filmove, te naravno igrice sa android marketa....gledao sam ovdje tablete od POV-a, za cca. 900-100 kuna, ovo mi je oko 380 kuna...da se razumijemo, jasno mi je što nosi ovakva kupovina, od garancije, do mogućnosti loma u transportu.....

http://www.ebay.com/itm/4GB-7-Androi...item27c7b33383

da li mi je ovako nešto dovoljno za ono što mi treba ??
__________________
Budi ponosan !!
DUJE3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 13:42   #1365
Da li mogu tablet s androidom OS 3.1 upgrade-ati na 4.0?
__________________
It's never too late to be what you might have been...
ALsf is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 16:51   #1366
Quote:
ALsf kaže: Pogledaj post
Da li mogu tablet s androidom OS 3.1 upgrade-ati na 4.0?
ako je proizvođač izdao nadogradnju možeš. to ćeš provjeriti ili sa samim programom na tabletu (OTA update) ili na službenim stranicama.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 19:21   #1367
Moze mala pomoc? U prilici sam zamjeniti robu u vrijednosti 800kn za tablet Samsung Galaxy S WiFi 5.0. Jel to ok tablet i dal vrijedi 800kn? I jedno glupo pitanje dal ja mogu s njim na net samo ako je besplatan? Ako ne, na koji nacin se placa izmjena podataka? Tnx!
relativnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 21:05   #1368
vrijedi 800kn, možeš na net gdje imaš pristup wifiju.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 00:05   #1369
up date

Quote:
ALsf kaže: Pogledaj post
Da li mogu tablet s androidom OS 3.1 upgrade-ati na 4.0?
Ne razumijem što te muči taj up date ,pokazalo se da su tableti na 2,3
stabilniji nego na 4,0 .Filozofiranje s nadogradnjama i neznam čime sve
ne vodi nikuda. Proizvođaći su testirali svoje proizvode i kao takve su poslali na tržište pa stoga i daju jamstvo na dvije godine .Neki pate od pomodarstva i nemaju pojma što žele.Hajde sad redom:
Svaki tablet služi svrsi ako je odabran za određenu namjenu.
Za čitanje knjiga i listanje stranica na netu dobri su i oni jeftiniji .
E sad i tu je caka wifi 3G utor za sim ,bez etc.
Cirkus je s prestigio tabletima lijepog izgleda and.4 i solidnom cijenom
ALI nema tog sticka koji je kompatibilan s tim uređajima pa si 3G možete
objesit na klin /uređaj nema utor za sim ,a uređaj bez toga vam ne treba
jer doma imate komp a vani su sve mreže zaključane .

Da ne navodim druge primjere sl. tableta raznih firmi s istim manjkavostima.

Tko ne želi bacati novac na ipad koji ničim ne opravdava visoke
nebulozne cijene čak i polovni na oglasnicima /bolesno 1 god jamstva kad prođe eto ih na bubnju/Može nabaviti solidan Coby Kyros 1125 3g
normalan uređaj za normalnu cijenu uz dvije godine jamstva utor za sim karticu / svi operatori podržani/i sve ostalo što vam treba .Igrati se na tabl. je smješno .

DA i nemojte misliti da je an 4 najbolja stvar

I na kraju prvo se zapitajte treba li vam tako nešto
__________________
ZGB
plisani is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 13:53   #1370
Quote:
plisani kaže: Pogledaj post
DA i nemojte misliti da je an 4 najbolja stvar

I na kraju prvo se zapitajte treba li vam tako nešto
Upravo to. Ako je namjena tableta malo surfanja, malo citanja maila i knjiga, OS koji dolazi predinstaliran je i vise nego dovoljan.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 20:24   #1371
Moram pohvaliti forumaša Vikinga. Pratim već jedno mjesec dana ovu temu, ali i dalje sam imala veliku nesigurnost što se tiče izbora tableta. S druge strane, bilo mi je neugodno tu se javiti na Forum pa sam se čovjeku javila privatno. Uglavnom, toliko je strpljivo i detaljno odgovarao na sva moja pitanja i nedoumice da me iskreno dirnuo. Viking, puno ti hvala! Svela sam izbor tableta na dva - jedan malo skuplji i jedan malo jeftiniji, sam Viking mi je savjetovao da s obzirom na moje potrebe mogu komotno dobro proći i s ovom jeftinijom varijantom. Sljedeći tjedan vjerojatno kupujem.

Pratim vas i dalje, puno se ovdje da naučiti! Hvala posebno vama koji nama, laicima, strpljivo odgovarate na pitanja i razrješujete naše dileme. Besplatno nam dajete svoje znanje i iskustvo, to treba poštovati!
Isla Misla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 20:39   #1372
isla misla, hvala!

btw, mi se još čitamo "s druge strane"!
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 22:40   #1373
Naravno! tablet-drama jos ceka svoju kulminaciju!
Isla Misla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 11:01   #1374
Tablet Coby Kyros 1126 10" 4:3 (A)

Bok ekipa !

Planiram si uzet tablet za surfanje internetom i tak malo igrice i to , nemora biti nekaj prejako što se tiće procesora , glavno da se može normalno surfat i preko wifi gledat youtube i tak , gledat divx filmovi .

Gledao sam u čipoteci imaju sad akciju na tablete 20% popusta .

Šta mislite o ovom modelu

Tablet Coby Kyros 1126 10" 4:3 (A)

Hvala !
TomPet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 12:21   #1375
omjer ekrana 4:3 je bolji za čitanje i za web. za igre i multimediju ne toliko. no, ako nisi pretjerano zahtjevan, nećeš previše pogriješiti ako ga kupiš. samo bih ti savjetovao, ako ga kupiš, ostaneš neko vrijeme na 2.3 androidu s kojim dolazi tablet. nadogradnja na ICS za tablet postoji, sam proces je vrlo jednostavan, no, za ICS je ipak tih 512mb rama usko grlo. no, proces povratka sa ics na gb je nešto kompliciraniji. tak da pripaziš na to.
inače, za te novce, 1300kn je sasvim OK.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 12:38   #1376
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
omjer ekrana 4:3 je bolji za čitanje i za web. za igre i multimediju ne toliko. no, ako nisi pretjerano zahtjevan, nećeš previše pogriješiti ako ga kupiš. samo bih ti savjetovao, ako ga kupiš, ostaneš neko vrijeme na 2.3 androidu s kojim dolazi tablet. nadogradnja na ICS za tablet postoji, sam proces je vrlo jednostavan, no, za ICS je ipak tih 512mb rama usko grlo. no, proces povratka sa ics na gb je nešto kompliciraniji. tak da pripaziš na to.
inače, za te novce, 1300kn je sasvim OK.
Hvala na savjetu i odgovoru !!
TomPet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 12:44   #1377
NP!
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 16:21   #1378
Trebala bih tablet kupiti muzu za rodendan.
Zanima me slijedece, svjesna sam da nemam love za neku zvijer, pa ce i mali kosooki kinez biti dobar
Zanima me dal ima tableta s usb-om, tj. da kupim usb stick za internet, pa tamo gdje nema wi-fia, surfam preko sticka...????
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 17:11   #1379
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Trebala bih tablet kupiti muzu za rodendan.
Zanima me slijedece, svjesna sam da nemam love za neku zvijer, pa ce i mali kosooki kinez biti dobar
Zanima me dal ima tableta s usb-om, tj. da kupim usb stick za internet, pa tamo gdje nema wi-fia, surfam preko sticka...????
Coby kyros 1125 3G jedini ima ugrađen modem i utor za sim tako da uz 20% popusta u čipoteci imate sve .
Ima ješ neki ali za njih je problem nabaviti USB stic jer je večina nekompatibilna tako da ni ne pomišljate na to.

Osim ipad ako se želite šminkati po špici i baciti nepotrebno novac
nice day
__________________
ZGB
plisani is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 11:48   #1380
tablet

razmišljam si nabaviti neki tab. najbitnije mi je da funkcionira office, internet, mail, i koliko toliko kamera. po mogućnosti da može sim/wifi, bluetooth(ali nije nužno) i naravno da nije previše love. treba mi za vođenje dokumentacija na gradilištu i vezano za to.

dal i u to spadaju i ove neke igračke kaj se nude okolo:

http://www.chipoteka.hr/www_new/modu...fra=6129990588

point-of-view-tablet-protab-2

http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=010145001

ili neki drugi

unaprijed hvala

Zadnje uređivanje enigma71 : 19.08.2012. at 11:56.
enigma71 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:34.