Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2012., 10:51   #1381
Kupujem tablet za poklon ovaj tjedan, a ne razumijem se u to kao ni u racunala generalno... u mom gradu ponuda nije neka, pa se dvoumim izmedju dva modela

Arnova 10b G3 po 1500 kn, i Prestigio 5080 po 1300.

Molim Vas da ako itko ima iskustva sa ova dva modela malo pripomogne u odabiru.
Hvala
portoskt is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 11:34   #1382
ako su samo ta dva u izboru, onda prestigio.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 13:30   #1383
hvala... arnova je 10' a prestigio 8'... znaci tolika je razlika u kvaliteti da se moze zanemariti velicina ekrana?
__________________
http://www.prag-putopis.com
portoskt is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 15:41   #1384
prvo, nisi napisao za što će tablet sluižiti, koliko stara osoba (piše da je za poklon). navedeš dva modela, pitaš koji je bolji izbor i dobiješ odgovor. razlika je tu, ali, ne misli da su oba ta modela nekakav vrhunac tehnologije. arnova ima loš ekranski prikaz i nema google play (android market). da je 20", ne bi valjao za te novce.

ako je neki tablet sa većim ekranom to nikada nije i nikada neće značiti da je bolji. i nadam se da si mislio na 5080 model "C"?! pazi da ti ne uvale stari model "B" po istoj cijeni.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 22:19   #1385
Pozdrav!
Zanima me kupovina tableta u cjenovnom rangu do 800 kn.
Namjena mu je čitanje pdf dokumenata,surfanje internetom i gledanje videa.
Nikakve igrice me ne zanimaju.
Jedino bitno je da spada u cijenu do 800 kn i da služi svrsi.
Čak kupovina nije ni hitna ( do Božića najkasnije ) pa me zanima hoće li cijene pasti ili biti neke akcije ?
Hvala !
rfbios is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 08:14   #1386
Quote:
rfbios kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Zanima me kupovina tableta u cjenovnom rangu do 800 kn.
Namjena mu je čitanje pdf dokumenata,surfanje internetom i gledanje videa.
Nikakve igrice me ne zanimaju.
Jedino bitno je da spada u cijenu do 800 kn i da služi svrsi.
Čak kupovina nije ni hitna ( do Božića najkasnije ) pa me zanima hoće li cijene pasti ili biti neke akcije ?
Hvala !
To i mene zanima, trenutno chipoteka ima akciju, al ja nemam sad love...pa dal se ocekuje pad cijena?
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 08:52   #1387
Arnova 7 G3

Jučer sam kupio Arnova 7 G3 u Intersparu za 890kn.
Moram priznati da sam ugodno iznenađen kako radi. Ekran vrlo solidan, probao sam ga i vani po suncu i vidljivost je ok. Uređaj je solidno napravljen, 1 GB RAMa, Proceror ARM Cortex na 1GHz, Capacitativni ekran, Android ICS, hdmi port, podržava 3G spajanje preko usb sticka itd.

Napravit ću za par dana malo veći review ako nekog interesira. Ima li netko ovaj uređaj da podijeli iskustva u korištenju?
Zajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 16:06   #1388
pomozite, planiram kupiti tablet i jako se dvoumim koji. moram napomenuti da se ne kuzim u puno toga al od ovih predlozenih hocu "bolji"
naime, treba mi za surfanje netom, pisanje mailova, igrice (moja curka-najvise), gledanje crtića (opet moja curka ), koristenje vecinom na putu pa mi pase i usb, wifi, 3g (nije neophodan)
e sad, ovi su u pitanju..
http://www.toshiba-multimedia.com/hr...blet/folio100/
ipad 1
(planiram kupiti polovni pa su mi oba po cijeni tu negdje)
..ili ako slucajno imate prijedlog nekog drugog rado slusam
..e da, i da je bez sim card, ne treba mi za razgovore

Zadnje uređivanje nely06 : 22.08.2012. at 16:13.
nely06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 17:25   #1389
Quote:
zaja kaže: Pogledaj post
Jučer sam kupio Arnova 7 G3 u Intersparu za 890kn.
Moram priznati da sam ugodno iznenađen kako radi. Ekran vrlo solidan, probao sam ga i vani po suncu i vidljivost je ok. Uređaj je solidno napravljen, 1 GB RAMa, Proceror ARM Cortex na 1GHz, Capacitativni ekran, Android ICS, hdmi port, podržava 3G spajanje preko usb sticka itd.

Napravit ću za par dana malo veći review ako nekog interesira. Ima li netko ovaj uređaj da podijeli iskustva u korištenju?

Ovo mi stvarno izgleda odlično
Znaš li možda do kada se prodaje u Intersparu?
rfbios is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 17:26   #1390
..i ovaj ulazi u izbor..
http://www.youtube.com/watch?v=PYZDl4RNEVE
(blackberry playbook)
nely06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 20:17   #1391
Quote:
zaja kaže: Pogledaj post
Jučer sam kupio Arnova 7 G3 u Intersparu za 890kn.
Moram priznati da sam ugodno iznenađen kako radi. Ekran vrlo solidan, probao sam ga i vani po suncu i vidljivost je ok. Uređaj je solidno napravljen, 1 GB RAMa, Proceror ARM Cortex na 1GHz, Capacitativni ekran, Android ICS, hdmi port, podržava 3G spajanje preko usb sticka itd.

Napravit ću za par dana malo veći review ako nekog interesira. Ima li netko ovaj uređaj da podijeli iskustva u korištenju?
Mozes li.mi.molim te reci cemu mu sluzi 3g?
Dal moze preko sticka imat internet?
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 08:09   #1392
imam prestigio 5080CPRO, kad skinem knige s vip knjižare ne pokazuje mi pravilno slova sa dijakritičkim znakovima molim pomoć
zbratkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 08:54   #1393
Smile

Bok

može pomoć. Razmišljam se kupiti suprugu neki tablet do 3500kn. Inače mm je informatičar tako da me zanima dali mu takvo što treba za posao (programer, održava pc u par firmi....)
Što bi mi preporučili da uzmem?
hvala unaprijed
Daenerys29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 09:01   #1394
Quote:
rfbios kaže: Pogledaj post
Ovo mi stvarno izgleda odlično
Znaš li možda do kada se prodaje u Intersparu?
Nemam pojma, čovjek ih je taman vadio iz kutije kad sam došao, rekao je da su ih tek dobili. Kupljen je u Intersparu u Novoj Branimirovoj (Dubrava/ZG).

Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Mozes li.mi.molim te reci cemu mu sluzi 3g?
Dal moze preko sticka imat internet?
Da, kupiš ovaka stick i spajaš se na 3G mrežu.
Zajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 09:58   #1395
Quote:
Daenerys29 kaže: Pogledaj post
Bok

može pomoć. Razmišljam se kupiti suprugu neki tablet do 3500kn. Inače mm je informatičar tako da me zanima dali mu takvo što treba za posao (programer, održava pc u par firmi....)
Što bi mi preporučili da uzmem?
hvala unaprijed
ako je profesionalni informatičar, teško da će mu tablet na androidu nešto posebno pomoći/olakšati posao. čisto zato što se na poslu prije susreće sa windowsima, linuxom, ako još i programira, onda android još manje pomaže.

znači ili kupiti tablet na windowsima (ali oni su skuplji) ili mu za gušt kupiti neku zvjerčicu od tableta na tegri 3 (asus tf300 ili acer a510). trentuno dva najjača android tableta, ili pak, ako je apple fun, onda gledati ipad 2 ili 3.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 10:13   #1396
hvala na brzom odgovoru, ovaj acer mi izgleda ok. Iako ni sama nisam sigurna da li mu je to potreba, samo trenutno sam bez ideje a rođendan je okrugli pa treba nešto posebno...
A cca koliko dođu ti na windowsima?
Daenerys29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 14:22   #1397
Quote:
zaja kaže: Pogledaj post
Nemam pojma, čovjek ih je taman vadio iz kutije kad sam došao, rekao je da su ih tek dobili. Kupljen je u Intersparu u Novoj Branimirovoj (Dubrava/ZG).



Da, kupiš ovaka stick i spajaš se na 3G mrežu.
Zahvaljujem na odgovoru, makar nisam bas skuzila kakav je to stick...
Mislila sam dal se moze od T-mobila ili Bonbona ili Vipa, ubaciti stick sa sim karticom, i onda surfati troseci kune sa sim-a?
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 14:28   #1398
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na odgovoru, makar nisam bas skuzila kakav je to stick...
Mislila sam dal se moze od T-mobila ili Bonbona ili Vipa, ubaciti stick sa sim karticom, i onda surfati troseci kune sa sim-a?
Da, to je usb 3G kartica, u koju staviš svoju sim karticu i surfaš troseci mobilni data promet, ovisno o provideru i paketu usluga.
Zajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 14:41   #1399
Moze li se neki android mobitel koristiti kao 3G stick? Recimo Motorola Defy?

Sent from my MB526 using Tapatalk 2
Maltretator is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 14:48   #1400
Quote:
zaja kaže: Pogledaj post
Da, to je usb 3G kartica, u koju staviš svoju sim karticu i surfaš troseci mobilni data promet, ovisno o provideru i paketu usluga.
E vidis odlicno, to trazim
Skoro sam kupila u chipoteki tablet, al taj ne podrzava to...
Ti si na svome isprobao, surfas s stickom?
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:18.