Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2012., 16:46   #641
Quote:
Luchita kaže: Pogledaj post
čupkalice, divno da si se javila!! vec sam mislila da nikad vise nećeš doć na forum drzimo se nekako i uspijevamo bez čupanja, Sydney nam je zvijezda vodilja otkad tebe nema ja potpuno prestala čupat, samo me jos muče tragovi na glavi gdje kose jos uvijek nema. valjda će se sve obnovit s vremenom
Gle, nemoj da te obeshrabrim, al ni meni kosa nije jednako gusta na svim djelovima...Tamo gdje sam najviše čupala a to je na vrhu glave pa prema lijevoj strani bitno mi je rjeđa...Toliko da razdjeljak ne mogu imati po sredini tjemena jer bi se vidjelo, već na desnoj strani pa onda većinu kose bacam na tu lijevu.

A šta ćeš, mora ostati neki ožiljak i uspomena na stare dane..
I ja sam se nadala da će s vremenom izrasti i na tom dijelu, ali nije, umro je korijen. Sama sam si kriva
__________________
Ne sudi da ti ne sude!
čupkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 17:29   #642
kad bi rekla da je sve divno i krasno lagala bi. onda ova tema ne bi imala smisla.čupkam.i čupam.i zato samo otišla kod psihijatra po posljednju slamku spasa: stabilizator raspoloženja. odavno mi ih predlaže,pokazali se uspješnim kod tretiranja poremećaja kontrole impulsa. odavno sam odustala od trich dijete. nisam sigurna jel to zbog toga što nije pokazala očekivani učinak kroz duži period il sam se zaželjela dobre stare napolitanke i tješenje šećerom u ogromnim količinama.kako god.. u ogromnom sam stresu,čekam da eksplodiram, još minuta,dvije i ko zna. ubijaju me tenzijske glavobolje,čeka me toliko toga,a o umoru da ne pričam. vraćam se trich dijeti,ako ništa jer me manje glava boli kad izbacim šećer,a za novi lijek i njegove rezultate naravno javim.pusa svima,javite se
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 17:35   #643
Quote:
sydney kaže: Pogledaj post
kad bi rekla da je sve divno i krasno lagala bi. onda ova tema ne bi imala smisla.čupkam.i čupam.i zato samo otišla kod psihijatra po posljednju slamku spasa: stabilizator raspoloženja. odavno mi ih predlaže,pokazali se uspješnim kod tretiranja poremećaja kontrole impulsa. odavno sam odustala od trich dijete. nisam sigurna jel to zbog toga što nije pokazala očekivani učinak kroz duži period il sam se zaželjela dobre stare napolitanke i tješenje šećerom u ogromnim količinama.kako god.. u ogromnom sam stresu,čekam da eksplodiram, još minuta,dvije i ko zna. ubijaju me tenzijske glavobolje,čeka me toliko toga,a o umoru da ne pričam. vraćam se trich dijeti,ako ništa jer me manje glava boli kad izbacim šećer,a za novi lijek i njegove rezultate naravno javim.pusa svima,javite se
Koji stabilizator ti je prepisan? I svakako nam javljaj učinke.
Nadam se da će pomoći.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 22:04   #644
Nije mi meni bajno... imala sam puno stvari na pameti, previše stvari, hranila sam se loše, sve je nekako krenulo na gore..

trepavice s lijeve strane, pa nestalo ih je 60%, obrve su se užasno prorijedile..
pomažu šiške.. kao da je sav trud od posljednjih mjeseci propao..
bila sam tako snažna, a sad sam opet na dnu..
samopoštovanje, skoro da ga i nema.. bijesna sam jer sam popustila, bijesna sam jer ću vjerojatno i nakon ovog posta počupati koju..
najgore je za vrijeme učenja, usredotočena sam samo na učenje, a ruka samo na obrve ili trepavice..
ima li kraja ovome...
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 12:25   #645
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Koji stabilizator ti je prepisan? I svakako nam javljaj učinke.
Nadam se da će pomoći.
propisan mi je DANOPTIN (lamotrigin).

inače juče su me negativno zatekla dva upita o mojim očima. prvi je bio od mog svekra koji je rekao da sam jedno oko našminkala,a jedno nisam.drugi od frendice koja je pitala zašto mi je oko nateklo inače imam nekako debele kapke (buljave oči) a kad nemaju trepavica to je još istaknutije,pa mi je jedno oko očito veće od drugog..užas..užas..i sad nosim naočale bez dioptrije da je manje vidljivo i šiške preko počupanih obrva.užas

uveče kad skinem šminku,i vidim se bez obrva i trepavica svaki put se moram upitati:zašto pobogu to činim?!i znate šta me najviše živcira?što se jedino na netu i kod doktora da iščitati kako je trihotilomanija neizlječiva i kako su male šanse da se prestane čupati!to me tako ljuti!!! ako je to baš tako kako mi to mjesecima možemo bez čupanja?i mora biti neki razlog onom češkanju koje je jedan od razloga zašto čupamo?i čim osjetim stres, istog trena ruka kreće k očima!!! ja smatram ovo procesom,žao mi je što sam čupala,i što mi to naruašava očito izgled al neću odustati.i dalje se učim nositi sa stresom,opet sprovodim trich dijetu (previše šećera uzrokuje glavobolje),i opet idem naprijed.javite se kako ste.čupkalice gdje si???
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 16:46   #646
Da, užasava me pomisao da možda nikada nećemo prestati čupati..
kad sam tek počela smatrala sam da je stvar djetinjstva, puberteta..mislila sam: proće dok se udaš..
ali sve više shvaćam da neće


danas idem kod dečka, 1. put nakon jučerašnjeg maničnog čupanja ( u kojemu su stradale većina trepavica i obrva.. šiške su ispeglane, natrpala sam puno laka na njih, puno šminke oko očiju.. možda ne skonta od smokey looka ,
nekada bih da me vidi nenašminkanu, da mu mogu reći s čime se patim cijeli život .. htjela bih nekoga da mogu pričati, vjerujem da primjeti kada dođem sva počupana..možda bi me se sramio.. ne znam. sramota me..

jučer navečer kad sam shvatila što sam napravila, sjedila sam dugo, buljila u prazno, plakala.. govorila sam sebi barem 500 puta za redom, ne želim čupati i NEĆU čupati. odlučila (odlučila već nešto po 100 put) sam da više neću čupkati obrve niti s pincetom, pokušavam ruke držati što dalje, i zabavljati ih s nečim drugim, više sam u društvu ljudi.
i tako.. skoro 24 sata ne čupanja...molim se za snagu, da ne popustim svojoj slabosti.. molim se i za vas
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 17:23   #647
Imala sam to ali jednostavno sam prestala, ne znam ni sama kako.
Charlote mislim da bi trebala biti iskrena prema dečku , znam da je teško ali ako te stvarno voli onda te ne bi trebao smatrat čudakinjom ili nešto tomu slično.
Ako te voli trebao bi ti biti potpora a ne te osuđivat.

Žao mi je što imaš tih problema jesi li možda u zadnje vrijeme bila pod nekim jakim stresom?
__________________
svaki je ljudski život važan bez obzira koliko nevidljiv bio.
Everything that's realistic has some sort of ugliness in it. Even a flower is ugly when it wilts, a bird when it seeks its prey, the ocean when it becomes violent.

Zadnje uređivanje ashes animae : 27.11.2012. at 17:29.
ashes animae is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 22:56   #648
Da, uvijek krene manično čupanje čim se pojavi neki veći stres u životu.. pokušavam biti flegma, baš zbog toga.. ali jednostavno, nekada te uhvati.
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 08:50   #649
da,char i ja nekad pomislim samo iztrčat iz kupatila per muža onako bez obrva i trepavica.al sama sebi izgledam spooky i čudno,mislim da bi ga prepala pa nekako pokušavam tako buljit u sebe i donijet neki zaključak:zašto želim biti takva?ima li to veze s izgledom kakav dobijemo nakon čupanja? ja sam jedna od rijetkih koja shvaća anoreksičarke.nije (vjerovatno) stvar u izgledu. al one ne vide pravu sliku.mi ju vidimo i opet čupamo.teško je. muž shvaća da su mi obrve čudne,čas počupane,čas nacrtane.al misli da sam smotana pa ih ne znam pravilno počupati pa zato tako izgledam. čekam da mi trepavice bar malo narastu da ih uveče mažem srebrnom vodom,koja uništava sve bakterije i gljivice,pa da bar češkanje prestane. čak sam si razmišljala dozvolit čupanje obrva,jer ionako se ne vide ispod šiški,a ne dirat trepavice (valjda bi bilo lakše tako..).nisam pametna.a možda ovaj stabilizator raspoloženja učini čudo.javim se opet.
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 23:58   #650
Spooky je prava riječ, da..
ja sam svom najdražem uvalila foru : maskara je kriva .. a obrve isto kao ti.. šeprtlja koja ih uvijek prečupa..
rekla bih mu, vjerujem da bi shvatio.. ali znam kako se brine, previše se brine, koliko mu je užasno bilo dok sam bila na operaciji, i svaki put kad sam bolesna.. ne želim mu priuštiti to saznanje koliko se patim s ovim..
evo 2. cijeli dan bez čupanja, poriva za sada nema, na trenutke sam osjetila svrbež, ali sam se samo posvrbila ..
obrve, polako se naziru crne točkice..
a trepavice, nekako se uvijek najviše plašim nakon velikog čupanja da više neće izrasti , tako mi fale moje duge trepavice..

stvarno srebrna voda tako pomaže? ovako u ljekarni kupuješ ili?
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 08:08   #651
Quote:
Charlote080 kaže: Pogledaj post
stvarno srebrna voda tako pomaže? ovako u ljekarni kupuješ ili?
čitala sam da stvarno srebrna voda ubija sve gljivice i bakterije,pa ćemo vidjeti.kupila sam u ljekarni. ni ja ne želim muža zabrinuti,ne želim da nesvjesno gleda jel čupam.dosta mu brige oko moje anksioznosti i depresije,još da mu ovo uvalim. ono nekako zamišljam da je shvatljivije kad bi rekla:kad sam nervozna čupkam obrve, nego trepavice! al ništa neću govorit iz istog razloga kao i ti.

imam novu-staru foru:kad počnem čupkat zbog stresa,fino ustanem,uzmem olovku napišem šta me muči.i korake kojim ću rješavat probleme.napetost odmah popusti. našla sam kogn.-b.terapiju kod socijalne fobije koju sami sprovodimo,vjerujem općenito da će bit od velike pomoći.ako te zanima ima link na temi socijalna fobija.toplo preporučam! ja sam sinoć malo petljala oko obrva al sam brzo prestala.dobro je za sad.dan za danom..
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 12:23   #652
Probat ću to onda kad malo narastu..
Može pogledam, hvala na savjetu, ja uglavnom držim ruke podalje.. navečer oči i obrve namažem najobičnijom niveom (ona mi pruža osjećaj hlađenja), i kad osjetim poriv govorim: ne želim i neću čupati..

primjetila sam u prijašnjim iskustvima da nakon malo većeg čupanja prođe puno veći period nečupanja nego put prije

ovih dana si izgledam presmješno.. uvijek sam onaj donji dio obrva sređivala s pincetom, a sada sam ih sve pustila( jer ne puuštam ruke blizu njih ) i sad izgledam skroooz očerupano, jer obrve su mi prirodno ogromne i užasno široke, baš me zanima (ako uspijem u naumu) kako će izgledati takve velike
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 12:24   #653
Prekjučer sam se zatekla u dm-u, (u nabavci nekog pripravka za čiščenje lica), i za oko mi je zapeo rosal (plava tuba) antibakterijski..
2 noći za redom operem šminku s njim (može se i preko očiju), svrbeža (koji uglavnom navečer pokrene čupkanje) nije bilo! , placebo u mojoj glavi, što god.. dobro je

trudim se i preko dana (kad nisam vani, i u nekom prenepoznatom društvu) biti bez šminke, primjetila sam kako mi maskara (pogotovo na ove sitne nove trepavice) užasno smeta i uglavnom se uhvatim kako skidam komade maskare i usput počupam i koju trepavicu. Od sad se klonim te ružne navike takvog skidanja maskare.
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 15:46   #654
Ricinusovo ulje pomaže rastu dlačica, odnosno kose, obrva i trepavica pa probajte mazati s tim.
Može se kupiti u ljekarni.
__________________
svaki je ljudski život važan bez obzira koliko nevidljiv bio.
Everything that's realistic has some sort of ugliness in it. Even a flower is ugly when it wilts, a bird when it seeks its prey, the ocean when it becomes violent.
ashes animae is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 23:13   #655
Upravo sam se uspjela suzdržati u zadnjem trenutku, uhvatila sam jednu dlačicu s obrve, već je povukla, i u zadnjoj milisekundi prije nego je ispala zaustavila sam ruku. Morala sam to podijeliti s vama.

ponosni 6. dan nečupanja.


kako se vi držite, nadam se još bolje nego ja
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 23:22   #656
Quote:
Charlote080 kaže: Pogledaj post
Upravo sam se uspjela suzdržati u zadnjem trenutku, uhvatila sam jednu dlačicu s obrve, već je povukla, i u zadnjoj milisekundi prije nego je ispala zaustavila sam ruku. Morala sam to podijeliti s vama.
Napravi to i sljedeći put. I onaj iza. I nakon toga
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 09:20   #657
Quote:
Charlote080 kaže: Pogledaj post

trudim se i preko dana (kad nisam vani, i u nekom prenepoznatom društvu) biti bez šminke, primjetila sam kako mi maskara (pogotovo na ove sitne nove trepavice) užasno smeta i uglavnom se uhvatim kako skidam komade maskare i usput počupam i koju trepavicu. Od sad se klonim te ružne navike takvog skidanja maskare.
joj to i ja radim! uf! jel i tebi smeta maskara u smislu da se lijepi jedna za drugu kad trepćeš i radi toga ti se čupa?to mrzim!

ja ok.sinoć sam malo počela "čeprkati" po trepavicama al sam prestala. nekako kao da sam ovih dana "zaboravila"na čupanje,iako sam pod stresom isto kao prošle dane. mrzim još jedan svoj način na koji ih maltretiram: noktom od palca zahvatim trepavice i tako grubo prelazim po njima. to me baš baci u trans. moj stric je slično prelazio preko kose,i on je očito imao trich,uostalom genetski je.

i ja sam rekla da ću trepavice počet mazat i to srebrenom vodom,a kasnije ricinusovim.
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 12:10   #658
Da, i oni sitni komadići, kad se maskara zgrudva, pa ih osjetim na trepavicama, to tooliko izluđuje. I umjesto da ih polako maknem, posvrbim, ja otkinem par trepavica..

Eto kad nam narastu duge, lijepe trepavice, od ricinusa, nećemo niti morati stavljat maskaru, pa nam neće ništa niti smetat

Almost Rosey. Nadam se da će tako i biti, trudim se svim silama, najviše svojom voljom i unutarnjom snagom.
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 12:39   #659
Slobodno piši ovdje, javljaj kako ti je i koliko nisi čupala
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 08:15   #660
Char imam jednu odličnu ideju!
znači od danas ja i ti sklapamo pakt u kom obećavamo naravno NE-čupanje jedna drugoj a i same sebi,i ne samo to nego u roku od tri tjedna kačimo prve slikice naših naraslih obrva i trepavica nakon toga (ili prije) stavljamo ih (ponosno! ) po volji kako budemo napredovale. ja tenutno nemam skoro nijedne obrve,trepvice imam trečinu na jednom oku,na drugom stanje nešto bolje.za sad ih mažem srebrenom vodom kasnije ricinusovim. se slažeš? jedino što nije dopušteno je -odustavanje!

znamo obje da je najvažniji početak.nakon nekog vremena je puno lakše i poriva nestaje.znam po sebi,naravno. ovako će nam sigurno ići puno bolje i lakše!! evo šta sam pisala nakon dužeg vremena nečupanja:

Quote:
sydney kaže: Pogledaj post
..... i potreba za čupanjem će biti manja.al s vremenom zaista nestane,ja ju više nemam.samo moram biti ,šta?na oprezu,onako podsvjesno,ne opsesivno.i opet ponavljam ne predati se kad mogu ja možete i vi!

Zadnje uređivanje sydney : 04.12.2012. at 08:25.
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.