Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2008., 18:33   #1
Kako naučiti psa gdje da obavlja nuždu

Evo, ja napokon dogovorila kupnju male ženkice belgijanera.
Ako Bog da, da bude sve u redu, trebala bi stići k meni kroz par dana.
Zanima me, kad moja pasica dođe, kak da ju naučim kam da piša i kenjka
Namjeravam ju držati kod sebe u sobi, ali me nema 2 dana u tjednu na par sati zbog posla, pa me također zanima gdje bi bilo najbolje da ju za to vrijeme kad bu sama ostavim; u sobi, u hodniku ili na balkonu?
Molim sve koji imaju iskustva sa štenetom u stanu za svaki koristan i dobronamjeran savjet.
Hvala i pozdrav svima,
Ivana

P.S. Nadam se da ću se i ja uskoro moći hvaliti slikicama moje male psice
Mislim da će se zvati Mona, ali nisam još ziher. Ak ima netko neko dobro
ime za kujicu nek javi.
ivasim is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 18:54   #2
Ne znam bas koliko ti je pametno drzati psa samo u sobi. Na balkonu ju nikako nemoj ostavljat. Sto se tice obavljanja nužde, nemoj ocekivati da ce to pas odmah nauciti, moras imati strpljenja s tim. Moras joj dati do znanja kada to napravi u stanu da to nije dobro, znaci moras ju upozoriti, a kada to obavi vani, obavezno pohvala.

Sto se imena tice, imam u susjedstvu, Monu, Donu, i Lonu

U svakom slucaju puno srece sa pasicom
__________________
"You talking to me? ... That ain' t talking."
Jackp0t is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 20:02   #3
što se tiče piškanja,imaš u dm-u velike upijajuće "pelene"-ko krpa-cca0,5m2 za jednokratnu upotrebu-to ti je jaaako praktično!postavi ju na mjesto koje će ona naučiti da je samo za nuždu i ne mijenjaj to mjesto!kada se pokaka/popiški gurni joj njuškicu u to(ne doslovce) i reci ošto-ne, zatim ju odnesi na mjesto predviđeno za to!kada skuži i počne obavljati nuždu na pravom mjestu nagradi ju i riječima i keksićem!
što se tiče ostavljanja preko dana samu, gdje god ti odlučiš, uvijek mora imati dostupnu svježu vodu!ali mislim da je balkon najstresnije mjesto!
sve će ti doći prirodno, vjeruj mi, samo uživaj ali od malih nogu ju nauči na red!
ne zaboravi na zaštitu od krpelja kojih je ove godine katastrofa puno-advantix ampula i kiltix ogrlica!
sreeetno s Monom!
MilaVila is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 20:35   #4
Hvala puno na savjetima. Balkon otpada definitivno( ne odpada doslovno )
Ne bum ju onda tam ostavljala.
Zanima me na koje mjesto da joj postavim gdje treba obavljat nuždu, mislila sam da joj stavim tu krpu ili kaj već, u kupaonu ispod lavaboa, jel to u redu?
ivasim is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 20:54   #5
Quote:
ivasim kaže: Pogledaj post
Hvala puno na savjetima. Balkon otpada definitivno( ne odpada doslovno )
Ne bum ju onda tam ostavljala.
Zanima me na koje mjesto da joj postavim gdje treba obavljat nuždu, mislila sam da joj stavim tu krpu ili kaj već, u kupaonu ispod lavaboa, jel to u redu?
, odvalio me skroz ovaj dio o balkonu... Pa cuj, mjesto odaberi prema tome u kojoj prostoriji ce pas boraviti najveci dio dana, pa mi kupaona ne zvuci bas idealno.
Inace, ne mogu da ne kazem , trebalo se malo procitati PRIJE nabavljanja psa, a ne u zadnji tren... ali dobro, bolje ikad nego nikad .
Budi spremna i na to da pas mozda nece odmah reagirati na odabrano mjesto i tu krpu, zato strpljenja, NE gurati psu njusku prema fekalijama, vec cim primijetis da ce obavljati nuzdu (psi se vecinom uzvrpolje malo prije, naucit ces primjecivati tu promjenu nakon malo promatranja), brzo je uzmi i odnesi na tu krpu. Kad to obavi na krpi, puno pohvala, moze i koja nagradica i ne bi trebalo biti problema. Isto joj mozes dati neku slasticu svaki put kad to obavi vani .

Isto tako, ne pretjerivati s kemikalijama protiv nametnika, ipak je to jos stene... mislim da je ampula ili sprej sasvim dovoljno, ionako sva ta zastita na kraju ne garantira 100 %-nu sigurnost, a s pustim kemikalijama se nije igrati.

Sto jos?... Hmmmm, pa na lajnu je trebas isto polako privikavati, ako ne znas kako, objasnim drugi put... valjda znas da ako nije cijepljena svim cjepivima, ne smije jos vani (nisi napisala koliko je stara, pa ne znam)... ako je, socijalizirati je od malena, ne panicariti na svakog veceg psa koji se pojavi u blizini, pusti psu da bude pas i iznjuska se, itd...
Uh, ma ima gomila toga, najbolje ti je dobro procitati sve do cega dodes, sto po netu i forumima (provjerenim, dakle pusti sve one rekla-kazala i "meni je mamina prijateljica -ciji pas, usput, izgleda totalno nesocijalizirano- rekla..."), sto po knjigama... samo, naravno, pazi na puste dezinformacije i ne ponavljaj greske mnogih vlasnika .
U svemu je najvaznije pokazati tom malom bicu da moze "racunati" na tebe... dakle, strpljivo, bez dernjave, dosljedno (ako je nesto NE, onda mora uvijek biti NE, a ne danas je slatko, a sutra ne valja) i s puno ljubavi .
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 17:00   #6
Mala dolazi sad u nedjelju, jedva čekam.
Ne bu, naravno, bila samo u sobi, mislila sam na to da bu spavala sa mnom u sobi
Bumo se nas dvije već nekak snašle, samo da bu sve u redu.
Malo se bojim tih boleština i krpelja, a čula sam da ih ove godine ima jako puno.
Stara je oko 2 i sitno mjeseci, i veli mi tip da je glavna među pesima, hehe
ivasim is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 17:05   #7
Misery´s tnx na savjetima
ivasim is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 17:09   #8
Hvala i moderatoru na promjeni naslova teme
ivasim is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 22:34   #9
Talking

o moj boze....meni to nije toliko smetalo ..al moji roditelji su poludili...dobro ce ti doci da maknes sve tepihe iz kuce dok on/ona ne nauci obavljat vani...ne brini se znat ces da su obavili nesto...kad bi napravio moj terry tako nesto ili bi po smradu znao da je pocinio "zlocin" ili bi me doso gledat kao da mi govori nemoj me vikat..xd
iksde is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 00:34   #10
uf, pripremi se na dobrih 6 mjeseci piškenja i kakanja po kući....
na početku to bude stvarno jaaaako često, malena ti neće nimalo moći trpiti, piškit će kad se razveseli.....taj dio mi je najbolji.....sretna je i piški..

kako vrijeme bude prolazilo, sve će ići nabolje, ti ćeš se naučiti na nju, skužit ćeš po njoj kad joj je hića.....

meni je čak godinu dana bilo koma, doduše nakon prvih 6 mj je bilo lakše, ali često joj se znalo omaknuti, do negdje prvog rođendana.....

pripremi ukućane, naoružaj ih strpljenjem, jer ti to jedino sada može pomoći

jedna od najsmješnijih situacija kod mene je bila kad je moja malena, tada je bila kod nas možda 3 tjedna, došla u dnevni boravak, stala ispred tv (kojeg je tata gledao iz fotelje) i pokenjala se na parket, njemu pred očima......od cijele sobe, u kojoj ima mjesta za zavlačenje da ju nitko ne vidi, ona baš pred tv.... ,ja sam umirala od smijeha kad sam vidjela tu blesavu facu kako se napreže i kaki, a tata pošizio, mislim da ju se htio odreći u tom trenutku...ali ako nakon te scene nije spavala u dvorištu ili na terasi, mislim da nikad ni neće

ali ništa nije teško, pa ni brisanje kakice u pola noći, sve se to zaboravi kad vidiš ona male okice....

jedino što ti od srca savjetujem, da ju ostavljaš par sati svaki dan samu kući, jer ja sam tu jako pogriješila sa svojom, prvih par mjeseci sam bila non-stop s njom, ...toliko je sada razmažena da ju svuda sa sobom moram furati, kad god sam u mogućnosti, strpam ju u auto i ide samnom u grad......i to joj je super, može me čekati koliko treba u autu, bitno da nije sam akući, jer kad ostane sama, to su drame žive, uvijek nešto pokida, tuga do neba.....
dobro mi je za sada, dok još studiram, ali ne znam što će biti kad se zaposlim jednog dana, mama i tata cijelo prijepodne na poslu, pasica će poludjeti....

želim ti sreću s novom članicom obitelji, čekaju te prekrasne promjene u životu......
ja svoju ne bi mijenjala za ništa!!!
calypso is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 18:39   #11
Heheheheheh, ovo s kenjicom ispred Tv-a je dobro
Nadam se da ova moja ne bu tak, al ak i bu, Bože moj, znam da treba vremena da nauči.
Sutra dolazi, imam tremu
Samo se nadam da bu s pesom sve u redu i da se dobro adaptira na mene i novu okolinu.
Veli čovjek da je glavna u leglu, šefica
ivasim is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 21:31   #12
Talking

Quote:
ivasim kaže: Pogledaj post
Heheheheheh, ovo s kenjicom ispred Tv-a je dobro
Nadam se da ova moja ne bu tak, al ak i bu, Bože moj, znam da treba vremena da nauči.
Sutra dolazi, imam tremu
Samo se nadam da bu s pesom sve u redu i da se dobro adaptira na mene i novu okolinu.
Veli čovjek da je glavna u leglu, šefica
da i moj terry je bio glavni u leglu..al tako da nikome nije dao jest vec je sve sam prozdro...imao je malih problema s debljinom bucko mali...

sto se tice svakakvih iskustava moram te upozorit da ce ti mozda uzimat tuda govna u usta i valjat se u njima...moj terry tako zgrabi necije govno i onda trci od mene a ja mu govorim fuj to nebi da me slusa...xd...a meni je najgora situacija bila kad je moj ultra pametni terry obavio nuzdu dok sam ja spavao...a kasnije je ujutro zgrabio u usta i donio meni na krevet

to se samo meni moze dogodit...XD

moj terry je naucio u jedno mjesec ipo dana...
iksde is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 00:36   #13
iksde, mali je imao fetiš na kakicu, ha?

a ovo što kažeš da se pokakio u pola noći....slična sičjuejšn se i meni dogodila....samo moja cura spava samnom u sobi, tako da tu noć kad ju je stislo nisam mogla ne primjetiti što se dogodilo.....samo me odjednom probudio strašaaaan smrad , kad sam upalila svjetlo imala sam što vidjeti, samo je jadna spustila uši i pokunjeno sjela...a meni je slijedilo čišćenje kakice u krmeljavom stanju...ali šta ćeš.....ništa nije teško kad je ona u pitanju

ivasim, sretno s novim članom obitelji, javi kako je prošlo!!!
calypso is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 12:08   #14
Mala je stigla, ali je jako prestrašena, nikak da se opusti.
Kad ju oču primit skriva se jadna.
Ima tek mjesec i pol dana, pa mi veli tip da treba malo vremena da se adaptira jer je tek odvojena iz legla.
Ne znam da li je to normalno?! Tješim se da je, i da će biti sve u redu.
Dosta smrdi, a ovaj veli da je to zbog toga što je bila u leglu, hmmm?!
Znam da ju ne smijem okupat, al bih htjela nekaj poduzeti u vezi s tim. Pomagajte pliz!
ivasim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 12:13   #15
Sad se zavukla ispod ormara. Jel to normalno, budući da je tak mala i prešla je 150 km?!
ivasim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 12:19   #16
Arrow

nisi valjda uzela psa u karlovcu?
iksde is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 12:21   #17
Sad bi se najrađe rasplakala, šmrc.
Kaj da napravim da me zavoli i da joj olakšam šok???
Koji bed.
ivasim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 12:22   #18
Ne, iz Otočca ju je tip dopeljal, Lika.
ivasim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 12:24   #19
Bilo ih je 4.
Al me čudi da neće piti vode.
Dala sam joj onaj pseći keksić, malo je pojela, al kad me vidi zgiba i zavuče se.
ivasim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 12:25   #20
Možda treba malo odspavat pa bu došla k sebi.
Sad čori ispod ormarića.
Kak mi ju je žal.
ivasim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:06.