Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2008., 21:41   #21
Quote:
davorcek kaže: Pogledaj post
u potpunosti se slazem s ljudima koji stavljaju postove protiv ankice i to:
-kolegica je iz strane drzave,
-mi placamo ionako nametnutu pretplatu nacionalnoj, a ne nacionalistickoj televiziji,
-kakve veze ima sto ankici negdje pise da je hrvatica ako je rodjena i odrasla u BiH i to joj je domovina...???


ako to nije dovoljno, onda placajmo razne "novinare" iz svih dijelova svijeta, a nas domace ostavljajmo na burzi rada...
nebi tebi smetalo da je iz malo istočnije države. problem je jer je bosanska hrvatica.
a da si imalo upućen u novinarstvo vidio bi da privatne i državne televizije imaju izvjestitelje iz cijeloga svijeta i raznih nacionalnosti na terenu. što je prednost jer malo bolje poznaju situaciju na terenu.
jer teško bi bilo zamisliti nekog dudeka da izvještava iz npr. sarajeva koji bi izgledao kao da je s neba pao(od neupućenosti u situaciju u BIH).

npr. CNN-u najrealniju sliku o hrvatskoj može dati neki novinar hrvat odnosno koji tu živi, a ne neki amerikanac koji bi došao i nepozna ni mentalitet ni ništa( kao ni onaj dudek gore o kojem sam pisao)
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 22:11   #22
Quote:
davorcek kaže: Pogledaj post
u potpunosti se slazem s ljudima koji stavljaju postove protiv ankice i to:
-kolegica je iz strane drzave,
-mi placamo ionako nametnutu pretplatu nacionalnoj, a ne nacionalistickoj televiziji,
-kakve veze ima sto ankici negdje pise da je hrvatica ako je rodjena i odrasla u BiH i to joj je domovina...???


ako to nije dovoljno, onda placajmo razne "novinare" iz svih dijelova svijeta, a nas domace ostavljajmo na burzi rada...


o hebemti demokraciju na ovakav način (vidi upis 'domaćega').

1. Državljanka je RH, a Ustav lipo kaže što to znači odnosno koja su prava i obveze..
2. počni skupljat potpise za peticiju za referendum o ukidanju Zakona o plaćanju rtv pretplate..
3. hebaji ga većina nas ovdje je odrasla u Jugoslaviji ali ja je ipak ne zovem domovinom

__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 22:41   #23
Quote:
Sweet/Bitter kaže: Pogledaj post



1. Državljanka je RH,
znam da je ovo trebao biti krunski argument, posebno u svjetlu činjenice da je to potpuno nebitno, ni njezino podrijetlo, mjesto rođenja, spolna usmjerenost, pa ni državljanstvo (koje bar nisam dovodila niti u primislima - pod upit)..

ali, ako baš hoćeš, hrvatsko državljanstvo moguće ima i miroslav lazanski
(uz legiju, mogiljeviča i slične, koji još nisu postali ni komentatori, a nekmoli dopisnici, potom voditelji HTV)

poanta je u tome da ta žena, od dopisnice iz sarajeva - odjednom osvane u zagrebu, na sred HTV, u informativnm programu, a govori kao da je opet juga, i kao da juga nije ni nestala... akcenat je to..a brane ju najžešći rvacki domoljubi

mislim, čemu školovat curke i dječke na FPZ, ima tog ko gljiva okolo..ha?


k tome, nije se baš ni proslavila kao novinarka ilitiga dop'sn'ca
bilo je tu i gafova, navijačkog nounarstva, ali sve je to ušlo u - politički pedigre

pa sad, to što govori "malo čudno" i ukočeno, neka nje nama...

možemo li, slijedom toga, očekivati da će Smiljko Šagolj u jesenskoj shemi HTV - voditi Dnevnik?

__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 22:46   #24
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
možemo li, slijedom toga, očekivati da će Smiljko Šagolj u jesenskoj shemi HTV - voditi Dnevnik?

dao Bog. Smiljko je legenda
narayan001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 22:48   #25
Simba je li to ti brišeš?
__________________
I Love U
Vuco is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 23:24   #26
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post

poanta je u tome da ta žena, od dopisnice iz sarajeva - odjednom osvane u zagrebu, na sred HTV, u informativnm programu, a govori kao da je opet juga, i kao da juga nije ni nestala... akcenat je to..a brane ju najžešći rvacki domoljubi

je li to znači da je dopisnicima htv - a iz drugih država i gradova a koji su k tome državljani RH zabranjeno povremeno doć u matičnu kuću u Zagreb i odraditi nešto?

bitno je da žena izgovara hrvatski jezik, s kojim naglaskom sasvim svejedno. ja je razumijem. zašto je ti ne razumiješ i zašto ti para uši ne znam.. možda da pokuša ekavicom bi je razumila?
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 23:51   #27
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
poanta je u tome da ta žena, od dopisnice iz sarajeva - odjednom osvane u zagrebu, na sred HTV, u informativnm programu, a govori kao da je opet juga, i kao da juga nije ni nestala... akcenat je to..a brane ju najžešći rvacki domoljubi
Nije stvar u domoljublju....stvar je u tome da ima i puno gorih akcenata na HTVu,zg uličnog govora koji je puno dalje od standarda nego govor Ankice Posavljak.

Lijepo je vidjeti da ima ljudi koje brine pravilna akcentuacija na nacionalnoj televiziji,al kladio bi se da ove teme nebi bilo da Ankica ima dalmatinski/slavonski/istarski/lički naglasak....Već eto,bosanka je pa zasvrbilo.

Jedino o čem se isplati diskutirati je da li kao novinarka dobro radi svoj posao.
Marakeš is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 01:21   #28
Što se tiče pravilnog naglaska, najpravilniji i najbliži standardnom je onaj naglasak kakvim govore oni koje Zagrepčani doživljavaju kao "seljake". To je novoštokavski naglasni sustav proširen Dalmacijom, Slavonijom, Likom i BiH-područjem. U to što kome lijepo ili ružno zvuči ne ulazim jer je to skroz subjektivna stvar, svakomu je njegovo najljepše, ali da se novoštokavska akcentualizacija proglašava nepravilnom, a 90% televizijskog programa koji se izgovara nekakvom kvazi-kajkavštinom koja je "poštricana" po nekim ko-fol pravilnim normama doživljava kao OK - katastrofa!!!
Gospodo, naučimo da nije papir, nego papiir, nije dozvoljava nego dozvoljaavaa i sl. pa onda možemo dalje. U tom, televizijom raspršenom govoru, ne raspoznaju se zanaglasne duljine, svi su naglasci silazni, a neirjetko padaju na zadnji slog - i to kao valja, a bosanski je nepravilan?!
chroboatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 10:50   #29
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
znam da je ovo trebao biti krunski argument, posebno u svjetlu činjenice da je to potpuno nebitno, ni njezino podrijetlo, mjesto rođenja, spolna usmjerenost, pa ni državljanstvo (koje bar nisam dovodila niti u primislima - pod upit)..

ali, ako baš hoćeš, hrvatsko državljanstvo moguće ima i miroslav lazanski
(uz legiju, mogiljeviča i slične, koji još nisu postali ni komentatori, a nekmoli dopisnici, potom voditelji HTV)

poanta je u tome da ta žena, od dopisnice iz sarajeva - odjednom osvane u zagrebu, na sred HTV, u informativnm programu, a govori kao da je opet juga, i kao da juga nije ni nestala... akcenat je to..a brane ju najžešći rvacki domoljubi

mislim, čemu školovat curke i dječke na FPZ, ima tog ko gljiva okolo..ha?


k tome, nije se baš ni proslavila kao novinarka ilitiga dop'sn'ca
bilo je tu i gafova, navijačkog nounarstva, ali sve je to ušlo u - politički pedigre

pa sad, to što govori "malo čudno" i ukočeno, neka nje nama...

možemo li, slijedom toga, očekivati da će Smiljko Šagolj u jesenskoj shemi HTV - voditi Dnevnik?

ankica posavljak priča čisto hrvatskim jezikom, a to što ti neznaš razliku između hrvatskog i srpskog to je tvoja sramota.

usput bosanski naglasak nije srpski. neznam otkud ti ta nebuloza.
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 10:52   #30
Quote:
chroboatos kaže: Pogledaj post
Što se tiče pravilnog naglaska, najpravilniji i najbliži standardnom je onaj naglasak kakvim govore oni koje Zagrepčani doživljavaju kao "seljake". To je novoštokavski naglasni sustav proširen Dalmacijom, Slavonijom, Likom i BiH-područjem. U to što kome lijepo ili ružno zvuči ne ulazim jer je to skroz subjektivna stvar, svakomu je njegovo najljepše, ali da se novoštokavska akcentualizacija proglašava nepravilnom, a 90% televizijskog programa koji se izgovara nekakvom kvazi-kajkavštinom koja je "poštricana" po nekim ko-fol pravilnim normama doživljava kao OK - katastrofa!!!
Gospodo, naučimo da nije papir, nego papiir, nije dozvoljava nego dozvoljaavaa i sl. pa onda možemo dalje. U tom, televizijom raspršenom govoru, ne raspoznaju se zanaglasne duljine, svi su naglasci silazni, a neirjetko padaju na zadnji slog - i to kao valja, a bosanski je nepravilan?!
najčistiji hrvatski(njabliži književnoj verziji) se priča u općini stolac u istočnoj hercegovini.
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 13:08   #31
Quote:
chroboatos kaže: Pogledaj post
Što se tiče pravilnog naglaska, najpravilniji i najbliži standardnom je onaj naglasak kakvim govore oni koje Zagrepčani doživljavaju kao "seljake". To je novoštokavski naglasni sustav proširen Dalmacijom, Slavonijom, Likom i BiH-područjem. U to što kome lijepo ili ružno zvuči ne ulazim jer je to skroz subjektivna stvar, svakomu je njegovo najljepše, ali da se novoštokavska akcentualizacija proglašava nepravilnom, a 90% televizijskog programa koji se izgovara nekakvom kvazi-kajkavštinom koja je "poštricana" po nekim ko-fol pravilnim normama doživljava kao OK - katastrofa!!!
Gospodo, naučimo da nije papir, nego papiir, nije dozvoljava nego dozvoljaavaa i sl. pa onda možemo dalje. U tom, televizijom raspršenom govoru, ne raspoznaju se zanaglasne duljine, svi su naglasci silazni, a neirjetko padaju na zadnji slog - i to kao valja, a bosanski je nepravilan?!
bravo, odličan post!

Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
najčistiji hrvatski(njabliži književnoj verziji) se priča u općini stolac u istočnoj hercegovini.
da si rekao da se govori, a ne priča, još bih ti i povjerovao...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 13:15   #32
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post

da si rekao da se govori, a ne priča, još bih ti i povjerovao...
ma bitno da si ti shvatio što je autor želio reći
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 17:28   #33
Quote:
chroboatos kaže: Pogledaj post
Što se tiče pravilnog naglaska, najpravilniji i najbliži standardnom je onaj naglasak kakvim govore oni koje Zagrepčani doživljavaju kao "seljake". To je novoštokavski naglasni sustav proširen Dalmacijom, Slavonijom, Likom i BiH-područjem. U to što kome lijepo ili ružno zvuči ne ulazim jer je to skroz subjektivna stvar, svakomu je njegovo najljepše, ali da se novoštokavska akcentualizacija proglašava nepravilnom, a 90% televizijskog programa koji se izgovara nekakvom kvazi-kajkavštinom koja je "poštricana" po nekim ko-fol pravilnim normama doživljava kao OK - katastrofa!!!
Gospodo, naučimo da nije papir, nego papiir, nije dozvoljava nego dozvoljaavaa i sl. pa onda možemo dalje. U tom, televizijom raspršenom govoru, ne raspoznaju se zanaglasne duljine, svi su naglasci silazni, a neirjetko padaju na zadnji slog - i to kao valja, a bosanski je nepravilan?!
nije dozvoljava ni s kojim naglaskom

ostalo:
1.činjenica je da su dobri govornici istjerani s tv-a preko noći, vrdoljakovom metlom.
2. na radio-zagrebu i tv -zagrebu...itekako se na sve pazilo.

vrdoljak je doveo onog iz vojvodine, ne mogu se sjetiti imena. čovjek je bio dobar novinar, ali nije imao veze s televizijom.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 22:14   #34
Talking

Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
najčistiji hrvatski(njabliži književnoj verziji) se priča u općini stolac u istočnoj hercegovini.



Ma ova Politika je puna "jezikoslovaca"!
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 22:19   #35
Exclamation

Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
ankica posavljak priča čisto hrvatskim jezikom, a


Malo sutra!

Inače, jezik se govori.
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 22:21   #36
Smile

Da se vratim na temu - ne plaćam pretplatu, pa se ne žifciram zbog svakakvih nebuloznih pojava na dalekovidnici.
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 09:14   #37
Pa i Aco Stankovic je iz Subotice, no levicarskoj postenoj inteligenciji odjednom ne smeta sto je doticni uposlenik nacionalne tv kuce rodjen van Hrvatske.

Zasto, pitam se
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 10:24   #38
yebote,koja smo "mi" Hrvati govna i spletkarosi.

smeta nam HRVATICAAAAAAAAAAAAAA iz Posavine,
koja PROFESIONALNO odradjuje svoj posa i zato kao i svi
ostali dobija svoj sold.cak je najvirovatnije samo zamjena
za kolege koji su na godisnjem.

no,nesmetaju nam sto se iz Hrvatskog proracuna grade vile
cetnicima koji su palili i ubijali po Hrvatskoj 90-tih.

Poglavnice,VRATI SE!!!!!
ivanivanic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 11:39   #39
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
najčistiji hrvatski(njabliži književnoj verziji) se priča u općini stolac u istočnoj hercegovini.
Super je takav jezični standard jedne zemlje koji najčišćim naglaskom proglašava onaj koji se koristi u drugoj državi, a izriječje glavnoga grada odbacuje kao strano.

To mislim dosta govori i o drugim odnosima u državi i o njezinim temeljima.
tajni agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 12:43   #40
"offtopic"

Ne bi se htio mješati u to kako Simba-OS, rezon@tor, the edge, Albatros uredjuju ovaj dio foruma, ali sam mišljenja kako bi ovaj topic trebalo:
- preseliti u rubriku Televizija (s obzirom na to kako je riječ o televiziji..)
- preseliti u rubriku Društvene znanosti (s obzirom na to kako je riječ o naglascima)
- zaključati jer osoba koja je pokrenula temu iznosi stavove koje su u najmanju ruku fašistički.
__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:32.