Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2006., 12:36   #1
Rijeka

Može li tko preporučiti neki jeftin hotel u rijeci?
Najjeftiniji, ako netko zna za takav?
THE SMRT is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 20:49   #2
U Rijeci ima svega tri hotela, a mislim da je ovaj najjeftiniji:
http://www.jadran-hoteli.hr/continental/index.php
crna_ovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 20:52   #3
Kontinental je jeftiniji, ali ne znam u kojem je stanju...
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 17:29   #4
Omladinski hostel je jeftin i dobar interior.
richi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 22:36   #5
ovdje bi trebalo biti sve...

http://www.tz-rijeka.hr/gdjeodsjesti.asp
__________________
Alles ist relativische!
Josh is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 22:54   #6
Abazzia-Nord Adriatic-Mediteran

U Opatiji imaš izbor od 33 hotela,a to ti je ustvari zapadno predgrađe Rijeke,sa otmjenim starinskim vilama utopljenim u zelenilo,palme,lovor,i česmine.

http://www.adriatic-pearl.com/fotovremeplov.asp
La Havre is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 23:12   #7
Quote:
richi kaže:
Omladinski hostel je jeftin i dobar interior.
Ne bih preporučio, bio s društvom i nismo baš toliko oduševljeni.
__________________
Never underestimate the stupidity of the general public
JoeOpacki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 00:41   #8
ne isplati ti se ici u hotele, odi privatno. nocenje ti je 80 kuna, dakle nekoliko puta jeftinije nego u najjeftinijem hotelu.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 10:51   #9
Rijeka

U Vodovodnu ulicu treba otići kada je kišno vrijeme i vlažna magla,ovih prosinačkih dana ne oskudijevamo u takvim podvalama prirode,nikako poslom ili u žurbi ,treba poći Vodovodnom ulicom kao na neizvjesnu svečanost podsvijesti i zbiljnosti.,podvrgnuti bezbolnim mukama u žudnjama i porivu da nastavimo kretanje ili odmah napustimo nestanemo iz ulice tihog gradskog zaborava..Kada pribivamo u Vodovodnoj ulici utjelovljujemo alternativu ''urbane noćne more i sanjivih tumaranja'',shvaćajući da ta ulica ne pripada gradu ,ne pripada stanovnicima ,ne pripada nikome osim vlastitoj organizacijskoj opstojnosti,posve nezainteresiranioj za trajanje i budućnost.Kuda ide Vodovodna ? Odakle stižemo u Vodovodnu ulicu? Možemo izabrati silazak s Kozale neuglednim i nepouzdanim stubama.

Po sretnom silasku ugledamo ovalnu stranu zgrade,relativno usku i u zelenkastim kvadratima tvrdog stakla.Izgledaju manjkavo tvrdog,jer su mnogi prozorčići razbijeni(tek razbijanjem nastaju mala okna-uklanjanjem neprozirnih stakla),netko igra igru potapanja brodova,možda,tek dojam razbijenosti i zapuštenosti pozdravi skitača,nizom trošnih,vrlo otvorenih propusnica.I na okolnim zgradama malih tvorničkih prostora nedostaju stakla .
Kroz prozor gleda oprezna i lakoma crna mačka(crne mačke pripadnice vještičje kamarile predstavljaju obično neprivlačne glasnike siromaštva) nepomična.
Susjedna zgrada u prizemlju im golema stara metalna vrata s kovanim ukrasima,ili je to zid ,oksidirao iz doba d' Anunnzia.Ne vidimo nikakav ulaz u impozantnu metaloramu.
''Bilo ih je tu oko dvanaest,a svi su umjesto žlice držali podlakticu od ljudskog kostura i srkali juhu od piva.Kamin se rujno žario od žeravice ,stijenj u svijećama tinjalo je dimeći se,a iz tanjura plinuo zadah kojima vonjaju rake u proljeće.
Muha je zujala, sve dok iz njezinog golemog dlakavog trbuha nije izmilio pauk i uzavreo se uz rub gatarske knjižurine.
Ali čarobnici i vještice već bijahu odletljeli kroz dimnjak jašući,netko na metli a maribus na tavinu dašku''.
Ovo je ''Odlazak na vrzino kolo'' iz knjige Gašpar noćnik ,Aloysiusa Betranda,Gašpar Noćnik je duh Vodovodne ulice.
Središnje zdanje u Vodovodnoj ulici je dvorac iz svjetložute opeke (ima nešto crvene)izgleda stražarski moćno kao stožer mesnog kraljevstva slavnih klaonica.
Na zidovima zapažamo željezni dekor,konotacije feudalnog razdoblja već ispisuju knjige dojmova.Zidno željezo ,korzet i halteri za Čeličnu Lady,ili postav gdje za blagdane zabadaju kapitalne rogove životinja.Tu stoluje bik Alonzo ,s grimiznim šalom za vratom i havanskom cigarom u gubici,izdaje zapovijedi šegrtima i djetićima sa španjolskim naglaskom,nemilosrdno ričući.
Poslje dvorca zid od crvenih opeka smeta pogledu i budi radoznalost.Ali zid je starinski privlačan ,bez glomaznosti ,ne izgleda kao puka zidana prepreka.,malko je estetiziran ,neoštećen i umjerene dužine.
U blizini Alonzova dvorca ,na kući mami oči isklesano stablo široke krošnje.Na stablu je omotana zmija ili je to čovjek skriven.Vidimo natpis G.T 1849.G.T dakako znači Gaspar Tanenbricus.Gaspar Mračni.noćni.Gdje si Gašparu Noćniče.
''No luna je svedilj na nebu blistala i polako tonula prema obzorju ,dok je Scarbo u mojem podrumu ,udarajući teškim kalupom ,opet potajno kovao dukate i cekine.''.
Vodovodna ulica je uvučena u stijene i grebene,zemlju i kamenje tako reći na dnu i podložna nadmetnim i razmetnim brdima.Ali poludivlja okolina ima jakog izazivača i protivnika.
Na kraju Vodovodne ulice zadiremo u blizini Tvornice papira.
Veliki tvornički dimnjak ,ekstremno uzdignut,gospodari prostorom,stražari nad civilizacijom,priječi dominaciju stijenju i šipražju.Iz dimnjaka obično izlazi providno modri cigaretasti dim.Ponekad iz dimnjaka izlazi Noć.Jednom je Noć izniknula iz dimnjaka pomolila glavu kao čudovište na obzoru i sipinim crnilom preplavila nebo.Naoblačena Noć u pododu zemaljskom kuglom.Hodamo Vodovodnom ulicom ,polako podižemo glavu,božanska glazba zagrmi,trsatska Gradina,osvijetljena scenska kurva,prijeti strmoglavim padom u Riječinu.A Riječina gusta i tamno purpurna s vonjem krvi i santama (ali ne leda),poput kreme,žlicom ubacivane u rijeku,sante podrhtavaju na površini,a tragovi mračno,krvavi poslova Alonzovih nestaju u moru.Vodovodna ulica je pusta.Ta ulica kao da je izbačena iz prošlosti,namijenjena je ljudima iz prošlosti,njih nema jer su zaostali u vremenskoj petlji,ulica ih isčekuje ne odajući nikakve tajne povremenim namjernicima.Atmosfera Vodovodne odražava tu napetost za uspostavom ravnoteže vremena ljudi i prostora.U Vodovodnoj ne znamo što nam odista nedostaje i to nas u trenutku izbezumi.
Fluid rabljenog života zrači i kruži Vodovodnom ulicom.
Nedoumica u nastajanju i nestajanju (života i grada),pedalj iznad ljudskih glava podiže nevidljivi šator.Vodovodna ulica.
''Zaigraše kolo dvanaest vračeva ispod golemog zvonika crkve Svetog Ivana.Jedan za drugim oni zazivahu oluju,a ja sam,prestravljen izbrojao dvanaest krikova,što redom odjeknuše mrklinom noći.
Napokon sretoh Gašpara Noćnika.Bio je sumrak ,sitna kiša je rominjala,pramenovi magle pokrivali su vlažan zrak.Gašpar,Sotona u boemskom izdanju,uhvati me za ruku,dahom lječnicima neprivržena asmatičara i zadahom na jeftinu rakiju promuklo procijedi:Gradove treba smanjivati kao neka divlja plemena lubanje i to bi onda bilo pravo pobratimstvo u svemiru.Gašpar kriknu i neljudski zabludi u mraku.Gašpar Noćnik.Duh Vodovodne ulice.Iskonski Riječanin.Paquola
La Havre is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 17:42   #10
Prekrasno
Već ovaj vikend ću prošetati
i to pogledati na tvoj način..
mada me se i prije dojmila ulica
gledajući s trsatskih stuba
labellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 18:25   #11
ne znam jeste li gledali, ali Violetu iz big brothera su ovi na Bele udovice non stop zajebavali kako živi na elitnoj lokaciji: vodovodnoj.
Inače je cura iz Mlake i nije zaslužila da je tako zajebavaju... ali oni tako i tako zajebavaju sve od reda...
kubamanijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 19:15   #12
predivan post..
moram priznat promijenilo mi se misljenje o vodovodnoj
rijecanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 11:47   #13
Rijeka

Yo ljudi.

trebam pomoc, idem u Rijeku za vikend sa frendovima, pa bi se otisli nekamo kupati, neke bazene ili terme, nest slicno.


Kako otici?

Rijeka ili okolica...


Hvala unaprijed.
ManceToSociety is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 14:22   #14
Ili nedjelja na gradski bazen Kantrida ili Opatija - hoeli. Gotovo svaki hotel ima bazen. npr. Četiri opatijska cvijeta


Cijene ne znam.
__________________
Lady_Q
...srce skitnice čitav vijek traga za čudima...
Lady_Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 15:20   #15
odite na more...
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 14:30   #16
Hoteli u u Rijeci

alo bando,

kako bih isao na Hartera festival u Rijeci za koji dan, bilo bi mi super da mi netko preporuci smjestaj - citaj, fini hotel za pristojne novce, ne mora biti Bonavia )

nemam auto, pa bi bilo genijalno i da je negdje...u centru ili na lako dostupnoj lokaciji . na netu sam nasao hotel Jadran koji je nedavno preuredjen i fotke izgledaju oke, ali nemam neke konkretne informacije o tome.

ajde, pliz rijecani upomoc.
__________________
vidi me golog
zelig is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 14:32   #17
Ja sam bio u Jadranu i hotel je prva liga
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 17:25   #18
omaldinski hostel je jeftin, cist i super - kao mali hotel (imas internet terminal, TV) Bus 2 od centra ili pjeske za 15 min. - one djevojke, sto radu na recepciji, su prekrasne
richi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 18:11   #19
Ja bih ti isto preporučila hostel, odličan je, a i najjeftinija je opcija. Možeš pogledat na www.hfhs.hr. Hotel Jadran je dosta skup. U centru su i hotel Neboder (nije baš nešto i trenutno se obnavlja) i hotel Continental. Cijene hotela imaš na www.jadran-hoteli.hr.
grglj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 13:22   #20
Privatni smještaj u Rijeci

pozdrav,

...možda netko zna za neki privatni smještaj u Rijeci?

za ovaj vikend, nešto povoljnije...soba ili manji apartman...

ponude na pp!
Shirley N. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:09.