Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2018., 23:54   #501
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Imam glede fofovstva za mačke.
Naime, odnedavno imam jednu
wow! E sad sam valjda sve vidjela, i mislim da će nas Nibiru spljeskati ubrzo
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 03:20   #502
Quote:
Naime, odnedavno imam jednu i sad testiram načine kako najviše uštedjeti na njenoj hrani i održavanju.
Onu dlakavu na 4 noge?
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 03:28   #503
Quote:
Zanimljivo je to s novim iPhoneima.
Koliko sam primijetio među prijateljima i poznanicima, novi iPhone je nasušno potreban upravo onima koji nemaju novca za njega i moraju ga plaćati na rate, a onima koji imaju dovoljno na računu da isprazne cijeli Apple Store -- iPhone uopće ne treba i koriste dosta stare i jeftine mobitele.

Iz toga je očito da vlada vrlo velika nejednakost u svijetu.

ja bi sedmicu jer ima cis okej fotac ili SE jer je malecni, sta sam ja sta sam ja?

Quote:
Naime, odnedavno imam jednu i sad testiram načine kako najviše uštedjeti na njenoj hrani i održavanju.
a bogica. daj slije i kak se zove?

krevetic joj ne treba jer macka ionako spava di oce, bilo koja stara deka je njoj carstvo. iako je forica kad joj kupis duktig krevet za lutke iz ikeje, to je sto kuna i vole ih i slatke su i mos joj otvorit instagram akaunt koji ce svi lajkat jer macka u kreveticu
grebalica stup najosnovnija je dovoljna. igrat ce se sa svim sto moze gurat lovit i povlacit znaci par jeftinih plismisa, udica s perjem, ping pong loptice iz offertisime

al na hrani nemoj sad bas jako skrtarit, uzmi kvalitetnu suhu tipa royal canin indoor. i povremeno daj koju konzervu. al nemoj ju sirotu drzat na nekoj srot suhoj hrani stalno . al ne treba ni non stop neke fensi mokre ili sheba pastete, il nedobog viskas. to em smrdi em ne valja nis.
Old 13.01.2018., 17:59   #504
Quote:
Colospa Retard kaže: Pogledaj post
a bogica. daj slije i kak se zove?
Ne mogu to zbog privatnosti.
Quote:
krevetic joj ne treba jer macka ionako spava di oce, bilo koja stara deka je njoj carstvo.
Znam da joj ne treba skoro ništa, najviše voli spavati na vešmašini i ormariću, a omiljene igračke su joj komad špage i perje sa zvoncem.
Vrlo je jeftina, zapravo.

Baš kao i dijete, samo što roditelji obično počnu kupovati masu sranja koja nisu potrebna da bi se osjećali boljim roditeljima, da ne bi imali najjeftinija kolica u parku i da bi se mogli žaliti koliko dijete košta.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 19:08   #505
Pa kako uspiješ i nešto lijepo pretvorit u kenjažu po nekoj zaostaloj hrvatskoj navadi
Old 13.01.2018., 19:27   #506
Jer JPK zna da je dijete jeftino. Ti bi mogao s Murgickom u neko ministarstvo.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 20:17   #507
Trošim nenormalne novce na nova iskustva. Putovanja, neku hranu, pića. Stiskam do daske i vraćam se doma koliko mi treba da familija funkcionira. Opere se veš, škola, posao, pa opet neki novi projekt. Od malih do velikih.
Old 13.01.2018., 20:58   #508
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Jer JPK zna da je dijete jeftino. Ti bi mogao s Murgickom u neko ministarstvo.
Dijete definitivno nije što i mačka, vidim to kad idem na babine i rođendane. Garderoba košta koliko i za odrasle , igračke također nisu nimalo jeftine. Da ne računam pelene i ostale potrepštine, ali roditelji prečesto pretjeruju pri kupovini djeci. Moja komšinica, koja baš i ne živi na visokoj nozi djetetu od nepune dvije godine kupuje isključivo markiranu garderobu i obuću, koju će ono par puta obući jer djeca u tom uzrastu brzo rastu. Iako je dobila dosta garderobe od sestara koje imaju nešto stariju djecu, šta god se njoj svidi, ona to djetetu kupi. Ko da se dijete razumije što mu je obukla. Doslovno ga zatrpava igračkama koje ono dva tri puta okrene i nikad ih više ne pogleda.
I to nije rijetka pojava. Nauče djecu od malih nogu da izvoljevaju, da dobiju odmah sve u što upere prstom, pa kasnije htjeli - ne htjeli, imali - nemali moraju im 'roditi'.
nistanovo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 21:04   #509
Markiranu odjecu za malu djecu sam prvi put vidla pred jedno 5 godina.
Kak nemam djece i nit ne zastanem na djecjim odjelima robnih kuca, nisam ni znala da to postoji.
Pa sam onako uzbudjeno i zgrozeno poslikala najzanimljivije primjerke, tipa Gucci sako za djecaka 0-3 mjeseca za 500 eura.
Koliko puta ce djecacic to obuci? Sto ce bebi crni sako? Nisam snimila cijenu pripadajucih hlacica, a u pitanju je bilo citavo odijelo. 500 je bio samo sakoic.

Zadnje uređivanje Hannah 3 : 13.01.2018. at 21:31.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 21:26   #510
Jpk brine zbog privatnosti mace

If you're not drowning, you're a lifeguard.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 21:54   #511
Dobro ova ne kupuje baš gucci od 500 eura ali je svejedno skupo, pogotovo za malo dijete.
nistanovo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 21:57   #512
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Jpk brine zbog privatnosti mace
Pa zamisli da ga neko skuži u RL jer je tu napisao da je mačku ime Šredinger i najrađe je u kutiji ili negdje pored
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 22:09   #513
Quote:
aniston kaže: Pogledaj post
Tema je jasna, jeste li si priustile nesto skupo sto onak, vam je okolina znala predbaciti, ali to je bilo bas to sto ste htjele ?

Kako ste se osjecale nakon toga ?
Jeste li imale grizodusje ?
Da li ste pozalile ?
Jedna mudra poslovica kaže "Nisam toliko bogat da kupujem jeftine stvari."

Ja uglavnom kupujem jeftino ako mogu ili ne kupujem ako mi nije nužno ... prilično sam štedljiva. Krpam odjeću i nosim obuću dok se skroz ne raspadne, a onda još vadim špigete prije no što bacim cipele, ako su cijele

Ali sam prije više od 10 godina npr. na putu u inozemstvu vidjela krasni dizajnerski kožnjak i odlučila ispeglati karticu. Potrošila sam ušteđevinu koju sam sama zaradila, i nitko drugi nije zbog toga patio. Svejedno me grizla savjest.
Požalila dugoročno nisam, ne samo da je lijep nego je kvalitetan, udoban i praktičan. Nosila sam ga npr. jučer, izgleda i dalje skoro kao nov. U biti, ako izračunam amortizaciju te investicije na sve ove godine i sva nošenja, uopće nije ispao skup. Skuplje bi bilo da sam kupovala sve ove godine nešto lošije kvalitete.

Moj savjet je da trebaš to kupiti ako:
1. Imaš za to svoje vlastite novce, ne moraš plaćati kamate, i nećeš nikog drugog ugroziti.
2. Sigurna si da će ti to dobro koristiti, i da ćeš stvar koristiti dulje vremena.
3. Stvar je provjerene kvalitete.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 22:16   #514
Koja je ovo tema? Otfuralo me čitajući
Ženski kutak bi trebao biti jedna tema

Kaj si je netko kupio ponija?

Ne znam jesam li si baš kupovala skupe nelogične stvari ali jesam hrpu malih, impulzivnih (role - nikad rolala, gro odjeće koju nisam nosila, šminke koju sam na kraju pobacala itd.). Tad mi je to bilo šoping terapija, poslije mi je bilo žao
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 22:22   #515
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Pa zamisli da ga neko skuži u RL jer je tu napisao da je mačku ime Šredinger i najrađe je u kutiji ili negdje pored

I mene uvijek brine da će me netko iz rl prepoznat po mački zato ju tamo u rl zovem samo "mačka".
Old 13.01.2018., 22:22   #516
Quote:
pipi21 kaže: Pogledaj post
Ne znam jesam li si baš kupovala skupe nelogične stvari ali jesam hrpu malih, impulzivnih (role - nikad rolala, gro odjeće koju nisam nosila, šminke koju sam na kraju pobacala itd.). Tad mi je to bilo šoping terapija, poslije mi je bilo žao
Nikad nije kasno da počneš rolati, ako već imaš role. Meni su role bile jedna od najboljih investicija svojevremeno.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 03:14   #517
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Ma ne, nego ne želim da joj se rugaju kad krene u mačju školu jer na internetu ima hrpa njenih slika dok je bila toddler i prevrtala zdjelice za vodu.
Osim toga, dosta je lijepa, a sigurno puno zoofila prati ovu temu.

Ali evo, stavit ću privremeno jednu sliku:

JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 03:28   #518
Jel to fakat tvoja macka? Trebao si joj metnut papiric s natpisom Forum hr, da bude vjerodostojno.
Prekrasna je!
Old 14.01.2018., 03:29   #519
Quote:

Jao boze lijepa li je! Prelijepa je JPK. Prelijepa.
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 04:36   #520
ajd bar neka korist od toga sto ne spavam u 3 ujutro.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:44.