Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2018., 23:34   #3241
Quote:
Podvelezac kaže: Pogledaj post
Ma de ti nama ZHK informacije sa tvog izvora
0.4 Milijarde za ZHK, nije moj, vaš je. slobodna-bosna.ba
munjaalex is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 23:45   #3242
Quote:
munjaalex kaže: Pogledaj post
Čudna matematika. Ili je što mozak tumači što mu je drago a ne što oči vide.
Za 11 mjeseci RS izvezla 1.626.562 hilj KM u 2017.
Zdk u 2016. Izvoz 1.582.286 kolona iznad broja strane 48
Al nećemo sitničariti, tu je to negdje. Toliko o studioznom i ostalom...
:-)http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...dcbce582fa.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/201...9f9600b002.jpg

Pa to je tu negdje i ne treba cjepidlačiti, ali to je poražavajuči podatak da 360 hiljada stanovnika ZE-DO kantona izveze kao cijeli najmanji entitet koji ima nešto preko milion stanovnika.

PA ja bih se zaista zapitao kako je to moguće i ko je odgovoran za takvo poražavajuće stanje ekonomije. i kakva je na kraju krajeva perspektiva tog stanovništva. Katastrofalno stanje u entitetu.

Milorad razvlači pamet svojim hipnotisanim podanicima.
Old 13.01.2018., 23:52   #3243
Zadnji put su bosnu prodali austriji za nešto sitno dukata a sad me zanima pošto ih je erdogan prodo?
Old 14.01.2018., 00:04   #3244
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Pa to je tu negdje i ne treba cjepidlačiti, ali to je poražavajuči podatak da 360 hiljada stanovnika ZE-DO kantona izveze kao cijeli najmanji entitet koji ima nešto preko milion stanovnika.

PA ja bih se zaista zapitao kako je to moguće i ko je odgovoran za takvo poražavajuće stanje ekonomije. i kakva je na kraju krajeva perspektiva tog stanovništva. Katastrofalno stanje u entitetu.

Milorad razvlači pamet svojim hipnotisanim podanicima.
Kako ono bi, studiozno proučiti, sagledati...

Pa ne poredi se sa RS neki tamo kantončić već FBiH. Ili ćemo uzeti 2-3-4 najbolje opštine iz RS pa onda. Kao što neko reče, uzeti u obzir mnogo činilaca kao broj i strukturu stanovnika, zatim i privredne kapacitete kome su kakvi zapali, jer su Srbi ipak izgubili rat i dobili samo 48-9% teritorije
munjaalex is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 00:09   #3245
Ustavni sud BiH razmatrat će ukidanje Petritschevih amandmana na Ustav FBiH po apelaciji predsjedateljice Zastupničkog doma Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine Borjane Krišto.
zrimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 00:11   #3246
Na molitvenom oltaru i križu u Stocu osvanulo "UZP" i "Krivi ste".

Onda kad jednom tamošnjim Hrvatima pukne film na provociranje islamista pa krene šaranje i razbijanje boca od lokalne džamije onda će revanje o genocidu.

http://dnevnik.ba/sites/default/file...?itok=iRFosDw8
zrimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 00:22   #3247
Quote:
Heero kaže: Pogledaj post
NEWSLASH!!!!
Kolinda kupila drugu polovicu federacije!GS traži pripremu bolešnjaka na rat XD
http://www.dnevnik.ba/vijesti/gradan...ca-nas-vise-ne
Znaci istina je da je alija svoje ostavio erdoganu u amanet!
Samo još treba instalirati nekog poput Podvelezaca na rukovodeće mjesto BiH muslimana i evo RH do Drine
Quote:
Bravo genije odgovor na pitanje kako spojiti krajinu sa bosnom u slucaju rata sa hrvatima ti uzimas kao plan za rat u slucaju rs pokusaja nezavisnosti
Sjedi 1. Selektivnu glupost si maturirao.
?
Ti si prvi spomenuo Brčko i Goražde.
Oni će vam biti ključne točke za sukobe s Hrvatima?
Ok, neće vam ostati nikaj drugo, to ima smisla

A za spoj Bihaća s Bugojnom
To je ona bajka iza sedam mora i sedam gora?
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 00:24   #3248
Quote:
Kako ono bi, studiozno proučiti, sagledati...

Pa ne poredi se sa RS neki tamo kantončić već FBiH. Ili ćemo uzeti 2-3-4 najbolje opštine iz RS pa onda. Kao što neko reče, uzeti u obzir mnogo činilaca kao broj i strukturu stanovnika, zatim i privredne kapacitete kome su kakvi zapali, jer su Srbi ipak izgubili rat i dobili samo 48-9% teritorije
Pa ti si htio da ti ja objasnim neke stvari, ako se dobro sjećam. Evo ja ti pokučavam objasniti, a ti se praviš englez.

Gledaj, kod analize podataka treba neke stvari uzeti u obzir, a jedna od ti stvari je i značajnost ili značaj nekih podataka za donošenje zaključka.

Kad je u pitanju poređenje podataka o izvozu ZE-DO kantona i entiteta, onda sam odnos broja stanovnika u drugi plan stavlja preciznost jer su veličine koje se upoređuju približno iste, ali generator tih veličina (stanovništvo) je u ZE-DO kantonu 3 puta manje.

Kad se dakle u obzir uzme ta činjenica, onda jedan mjesec tako mršavog izvoza entiteta uopće nije značajan za dnonošenje zaključka.
Ako se u obzir uzme i "pohvala" da je taj mržavi izvoz povećan za "čak" 2,5% u odnosi na prošlu godinu onda je situacija još i komična sa tragičnim perspektivama.

BiH je inače lider u regiji po brzini rasta izvoza i prošlogodičnji rast izvoza je bio cca 17%. Najmanji entitet je rastao za samo 2,5% - katastrofalno.

Sad ako će ti biti lakče ti se možeš hvatati za taj decembar 2017. ali ti to ne znači puno jer najmanji entitet u januaru praktično ni ne radi. Kod Milorada prioritet imaju razni praznici, slave, svetkovine i parade. Jebeš januar.

Ono što ti ja, kao poslovan čovjek, mogu reći za ovaj januar.... nikad bolji januar. Čak je pretekao i decembar koji je poslovično jedan od najjačih mjeseci. Ja bukvalno jedva stižem ispuniti sve zahtjeve kupaca i potražnju, a tek je prva trećina januara. Ako ovako nastavi januar će oboriti sve rekorde.
Old 14.01.2018., 00:52   #3249
Ja u klin on u ploču. Dobro, evo poredićemo poslovni čovječe taj isti kanton sa recimo Varaždinskom županijom koja za isti period ima izvoza skoro milijardu eura. Stanovništva ima 176 000… više nego 2 puta manje. Ja ne znam što se ovi u ZDK ne bave tim temama, nego dopuste da im Bakiri i ovi sa umri mažu oči....

A drago mi je da ti ide, evo i meni nikad bogatije nije bilo u životu, stan, auto, porodica....
munjaalex is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 00:59   #3250
Bošnjacima je drama, nitko ne iseljava iz BiH

Senad Ćatić iz Zavidovića
Quote:
“Ja sam se trudio da pokrenem nešto svoje, nisam razmišljao prije o odlasku, ali jednostavno ne možeš opstati. Čak sam imao posao, radio sam za nekoga drugog, ali dao sam otkaz i otišao na tri mjeseca u Slovačku, prije svega zbog novog iskustva, neke šanse da besplatno otputujem negdje, da uđem u veliku tvornicu. Zaista sam vidio priliku da idem u EU”
“U mojoj grupi je bilo otprilike 18 ljudi iz svih dijelova BiH, došli smo tamo i ne znaš ni što te čeka, ne znaš ni točno što ćeš raditi.
Nije toliko težak posao. U BiH moraš raditi 24 sata puno teži posao za puno manje pare, nažalost”
http://dnevnik.ba/vijesti/radnici-iz...iti-u-slovacku

Kod Senada ne pali sabur politika, vidio Senad šta je EU, neće mu bošnjački političari više moći mazati oči
zrimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 01:05   #3251
Quote:
Ja u klin on u ploču. Dobro, evo poredićemo poslovni čovječe taj isti kanton sa recimo Varaždinskom županijom koja za isti period ima izvoza skoro milijardu eura. Stanovništva ima 176 000… više nego 2 puta manje. Ja ne znam što se ovi u ZDK ne bave tim temama, nego dopuste da im Bakiri i ovi sa umri mažu oči....

A drago mi je da ti ide, evo i meni nikad bogatije nije bilo u životu, stan, auto, porodica....
Pa odgovor je jednostavan. Varaždinska županija je razvijenija od ZE-Do kantona isto kao što je ZE-DO kanton razvijeniji od entiteta i naravno ekonomski jači sa odličnim perspektivama.

Ali kako je moguće to sve? Zašto entitet nije tako brzo napredovao kao ZE-DO kanton?
Ekonomija je tamo praktično stala, svi gradovi su bili pod direktnom opsadom.
Treba li nabrajati? Visoko, Zavidovići, Maglaj, Doboj jug i Doboj istok, Žepče, Tešanj,... itd. Gdje god okreneš sve je bilo stalo, razvaljeno i razruženo, popaljeno.
Jedna Banja Luka, koja je veća od same Zenice, Prijedor, Bijeljina, Trebinje itd.... nisu vidjeli ratnih razaranja kakva su bila na tom području oko Zenice. Dakle svi kapaciteti su bili u daleko većoj mjeri sačuvani u entitetu.

Ali kako to da sada taj kanton bukvalno razvaljuje kompletan entitet u izvozu?

Šta je tome doprinijelo? Postoji sigurno neki faktor. To je daleko brži rast.

Ali kako to kad je Milorad rekao da je najmanji entitet bolji dio BiH?

Ko tu koga hebe u zdrav mozak?
Old 14.01.2018., 01:12   #3252
Quote:
zrimo kaže: Pogledaj post

Kod Senada ne pali sabur politika, vidio Senad šta je EU, neće mu bošnjački političari više moći mazati oči
Ma ja.... istovremeno u Tomislavgradu samo u ovoj godini odjavljeno 400 brojila el. energije u privatnim domaćinstvima.

http://sirokibrijeg.info/video-uzb-u...g-iseljavanja/

Quote:
Posebno je istaknut problem kontinuiranog iseljavanja, gdje, kako je naveo Ereš, odlaze i članovi udruge u dobi od 55 i više godina, a iseljavaju se cijele obitelji. Naveo je podatak kako je u Tomislavgradu do 1. kolovoza ove godine odjavljeno 400 brojila struje, što je pokazatelj koji prijeti biološkom opstanku našeg naroda. UZB će nastojati isto zaustaviti svim sredstvima, u sklopu čega je i upućeno javno pismo odgovornim osobama u hrvatskim ajvnim poduzećima, na koje su se oni oglušili, ali će se pritisak na iste nastaviti

Eto, tu je HDZ neprikosnoveni vladar ima skoro 30 godina..... pa šta bi? Gdje je taj poduzetnički duh?
Old 14.01.2018., 01:35   #3253
Quote:
zrimo kaže: Pogledaj post

Čekao čoek zlatne kašike 28 godine,te ovde su te onde su,te eno ih u Dodika,eno ih u Čovića...nakon 28 godina odlučio da ih potraži negdje van jedne i jedine
Pućko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 01:35   #3254
Konačno jedna pozitivna vijest iz "entiteta".....

https://faktor.ba/bundles/websitenew...ik_drustvo.jpg

Milorad je primio članove novovaspostavljene akademije kriminalnih nauka i umjetnosti....
Od silne sreće što se našao u njihovom eminatnom društvu razvukao je osmijeh od hau do hau.

Divno je znati da se jedan predsjednik kreće u ovako eminetnom društvu.

https://faktor.ba/vijest/ko-se-sve-d...om-foto-236457
Old 14.01.2018., 05:19   #3255
Quote:
Nisi mi jasan upce zrimo. Ako sve ide po planu zasto se toliko zivciras i cupas kosu? Zasto prijetis ljudima?

Spominjes blokade. Cega? Hoces biti ljubazan pa objasniti na koji to nacin pogadja samo Bosnjake? Hoces nam objasniti kako ubjediti Hrvate koji skoro svi imaju Hr putovnicu da je ne iskoriste da odu kad je sve blokirano i ekonomija katastrofa. Ne znam otkud iluzija toga.
Blokade su vec tu, jako dugo vremena. Ne znam sta bi vise mogli blokirati, Parlament nedolaskom na sjednice, mozda. Time se ama bas nista ne bi promijenilo, osim sto bi to Covicu bio konacno kraj politicke karijere.
Poslije presude za UZP je izjavio da ce to usporiti pristup BiH NATO-u, da bi tri dana poslije polizao ono sto je, da prostis po.rao.
Sapnulo mu da bi dokazi koji su izgubljeni protiv njega mogli biti odjednom pronadjeni plus tuzba za odvodjenje zarobljenika na prisilan rad.

Za bilo kakve fizicke blokade nema cime, bilo kakva barikadica bi bila pometena NATO snagama u BiH.
A da bi blokade pogodile i Hrvate dobro, to je vise nego sigurno. Dovoljno je zatvoriti kladionice, a da ne govorimo da bi stao sav uvoz preko predstavnistava u Hercegovini.
Kao sto ti pomenu dvojno drzavljanstvo, to je za Hrvate BiH proklestvo. vecina bi se ispalila van, osim par skripara.

Za bilo kakvu ozbiljnu blokadu Covic nema petlje, a i s kim bi je ostvario, sa onim rudarskim tehnicarem, ridikulom Karamaticem?

Zadnje uređivanje harns : 14.01.2018. at 05:30.
harns is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 05:25   #3256
Kakav crni NATO... Podsjetit ću te Bošnjaci sami ne mogu odlučivati o ničemu i da BiH može u NATO jedino ako se RS odcijepi. Rusija čvrsto drži RS i ne pušta, SAD sve manje briga za ovaj kraj, a i slabi im utjecaj u svijetu. Zaboravite na to.
f.gibbs is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 05:35   #3257
Quote:
f.gibbs kaže: Pogledaj post
Kakav crni NATO... Podsjetit ću te Bošnjaci sami ne mogu odlučivati o ničemu i da BiH može u NATO jedino ako se RS odcijepi. Rusija čvrsto drži RS i ne pušta, SAD sve manje briga za ovaj kraj, a i slabi im utjecaj u svijetu. Zaboravite na to.
A Srbi i Hrvati se nesto pitaju? Je l'?
NATO snage su u BiH i da ih nema sumska bi se probala daaaavno otcijepiti, kakvi Rusi kakvi bakraci.
Ako Rusi drze genocidnu, sto se ne otcijepi? A?
harns is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 05:49   #3258
Quote:
harns kaže: Pogledaj post
A Srbi i Hrvati se nesto pitaju? Je l'?
NATO snage su u BiH i da ih nema sumska bi se probala daaaavno otcijepiti, kakvi Rusi kakvi bakraci.
Ako Rusi drze genocidnu, sto se ne otcijepi? A?
Heh, a zašto bi se odrekli ostatka BiH i dozvolili da se onaj drugi dio priključi NATO-u? Ovako preko Srba mogu kontrolirat cijelu zemlju. Njima ovaj status quo odgovara.
f.gibbs is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 05:56   #3259
Quote:
Heh, a zašto bi se odrekli ostatka BiH i dozvolili da se onaj drugi dio priključi NATO-u? Ovako preko Srba mogu kontrolirat cijelu zemlju. Njima ovaj status quo odgovara.
Cek, cek, znaci sumska NE ZELI da se otcijepi? Nece Dodik?
harns is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 06:35   #3260
Quote:
Rusija čvrsto drži Donbas, Krim, Abhaziju i Južnu Osetiju a da prigrli RS mora izbrisati NATO iz Rumunije i Bugarske. Da se BiH graniči sa Rusijom bilo bi zaista straha među Bošnjacima ali ovako nas mogu jedino čvrsto za neku stvar pridržati.
SnakeHandler is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:38.