Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2015., 18:59   #681
Tek je cijepljena jednom.rodena je 3.7 prvo cijepivo je primila 16.7......na drugo mi je reko uzgajivac reko da idem 3.10 al mi se cini malo kasno.Sta vi mislite?
bignike is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 22:23   #682
Alo ekipa evo da kazem kako mi se ne svida kako mi stene jede bas hranu koju mi je dao uzgajivac.A radi se od nutrivetu i ostane mu dosta....nije bas impresioniran kad mu stavim u zdjelu.Pa bi volio ako mi mozete preporucit neku hranu za koju mislite da je jako kvalitetna za stene boxera.....razmisljo sma o taste of the wild,belacano puppy gravy....ne znam volio bih kad bi mi preporucil dobru hranu
bignike is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 09:13   #683
Quote:
bignike kaže: Pogledaj post
Alo ekipa evo da kazem kako mi se ne svida kako mi stene jede bas hranu koju mi je dao uzgajivac.A radi se od nutrivetu i ostane mu dosta....nije bas impresioniran kad mu stavim u zdjelu.Pa bi volio ako mi mozete preporucit neku hranu za koju mislite da je jako kvalitetna za stene boxera.....razmisljo sma o taste of the wild,belacano puppy gravy....ne znam volio bih kad bi mi preporucil dobru hranu
Nema "dobrog" dehidrata, bez obzira koliko razvikan i skup bio. Ne postoji.
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 10:37   #684
Quote:
bignike kaže: Pogledaj post
Alo ekipa evo da kazem kako mi se ne svida kako mi stene jede bas hranu koju mi je dao uzgajivac.A radi se od nutrivetu i ostane mu dosta....nije bas impresioniran kad mu stavim u zdjelu.Pa bi volio ako mi mozete preporucit neku hranu za koju mislite da je jako kvalitetna za stene boxera.....razmisljo sma o taste of the wild,belacano puppy gravy....ne znam volio bih kad bi mi preporucil dobru hranu
Pogledaj temu o hrani za pse. Tamo je sve napisano. Nije štene boksera posebnije od drugih. Svaki pas je individua pa što odgovara jednom psu, bio on bokser ili ne, ne znači da će isto odgovorati drugom psu ili bokseru. Neke hrane imaju testere pa nabavi ako možeš ili kupi manja pakiranja da probaš hoće li mu se svidjeti.
Neki psi ne podnesu dobro naglu promjenu hrane. Zato se savjetuje miješati hranu postepen smanjivati udio stare hrane i povećavati udio nove hrane.

Quote:
pljuc123 kaže: Pogledaj post
Nema "dobrog" dehidrata, bez obzira koliko razvikan i skup bio. Ne postoji.
Isto je davao psu vreću hrane od 10 kg za 50 kuna iz Konzuma i recimo Brit?
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 11:17   #685
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Isto je davao psu vreću hrane od 10 kg za 50 kuna iz Konzuma i recimo Brit?
Ne. Od jedne će se razboliti prije, a od druge kasnije.
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 07:29   #686
Dok se ja polako pripremam za ispit na faksu, ovaj moj me ubija svojim ispušnim plinovima





zEh tomY is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 07:41   #687
pljuc jel bi htjela molim te napisati koliko mjesečno otprilike potrošiš na hranu za svog psa i što mu to točno daješ pošto vidim da se nikako ne slažeš sa davanjem dehidrata psima?

Jel bi mogla i samo ukratko objasniti zašto se psa ne bi trebalo voditi u šetnju neposredno poslije obroka?
zEh tomY is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 11:27   #688
Quote:
zEh tomY kaže: Pogledaj post
Jel bi mogla i samo ukratko objasniti zašto se psa ne bi trebalo voditi u šetnju neposredno poslije obroka?
Guglaj torziju želuca.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 11:43   #689
Napisala sam par postova niže -
Što se tiče namirnica možeš joj davati sve vrste povrća osim grahorica tipa grašak, grah, mahune... Mrkve, peršin (korjen i list), celer, tikvice, brokula, špinat, blitva... sve je super.
Od žitarica ja uglavnom dajem heljdu i proso jer su puno bogatije namirnice od riže koja je zapravo prazna i nije nešto osobito hranjiva, pogotovo bijela riža. Žgance ne dajem uopće jer psi teško probavljaju kukuruz pa ti žganci doslovce samo prolete kroz probavu i ništa korisno iz toga organizam ne izvuče.
Heljda i proso su super jer osim što su izuzetno hranjivi, kad se kuhaju jako nabubre pa su i količinski izdašni. Dobri su i ječam i zob samo što se oni malo dulje kuhaju i prije kuhanja ih treba namočiti i dobro isprati pa je s njima malo više zezanja kod pripreme. Zobene pahuljice su isto super, njih niti ne treba kuhati, dovoljno je umiješati ih u obrok kad je sve ostalo već smiješano ili skuhano i pustiti par minuta da nabubre. Može ih se ubacivati i u mliječne obroke. Ja sam svojoj kuji kad je bila mala radila kašice od voća i jogurta, pa bi unutra stavila i zobene pahuljice. Obožavala je to.

Voće je super, svakako je dobro od malih nogu učiti pse na voće jer ima pasa koji ga neće u odrasloj dobi ako kao mali nisu na njega naučeni. Za početak nemoj pretjerivati pa davati više vrsta svaki dan jer je štene još malo i treba vremena da mu se i probava navikava na razne vrste namirnica. Jabuke, banane, lubenica, jagode, marelice, breskve... Grožđe navodno baš nije dobro davati, voće tipa trešnje naravno treba očistiti od koštica. Naranče su isto ok samo da nisu previše kisele.

Moja bokserica zbilja jede sve, obožava i sirovo povrće pa joj ga dajem i umjesto nekakvih psećih keksića jer izbjegavam davati sve te gotove "pseće" stvari. Radije joj dam cijelu mrkvu ili jabuku pa se s time zabavlja i gricka i jede.

Meso - govedina, junetina, konjetina, perad (ako kuhaš perad obavezno maknuti kuhane kosti), sirove kosti svih vrsta ali ne previše jer ih hoće zaštopati. One velike goveđe kosti su super je dugo traju, mogu ih glodati i sliniti danima. Ja svoju hranim konjetinom i to mi se pokazalo savršenim izborom. Ovčetina je isto fenomenalna ali ju je teško nabaviti.

Svježi kravlji sir, običan jogurt, kefir, kiselo mlijeko, acidofil... su isto super stvari samo ne pretjerivati jer ponekad mogu imati mekšu stolicu od mliječnih prerađevina. Isto kao i sve ostalo uvoditi polako i davati umjereno.

Što raznovrsnije pas jede tim bolje i u toj varijanti nemaš potrebu davati bilo kakve dodatne vitamine i slično jer pas sve dobije što mu treba.

Maslinovo ulje je isto super, dok je štene jedna žličica dnevno na hranu, kasnije jušna žlica.

Mjesečno me njezina prehrana izađe cca 600-700 kn.
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 15:41   #690
Šta je sa svinjskim jetrima? Da, ne, ponekad, zašto?
zEh tomY is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 13:58   #691
Quote:
zEh tomY kaže: Pogledaj post
Šta je sa svinjskim jetrima? Da, ne, ponekad, zašto?
Ja svinjetinu uopće ne dajem psu. Netko daje, netko ne. Guglaj lažnu bjesnoću. Navodno nije velik rizik, ali ga ja ne preuzimam ..

Ne jedemo ni doma nešto baš svinjetinu, pa mi nije sad baš pod must da je on jede.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 08:25   #692
Pozdrav, imate li preporuku za uzgajivacnicu?
Ispravite me ako sam u krivu, yrebala big uzgajivaca traziti potvrdu o kukovima koji bi trebali biti A ili B, ima jos nesto na sto bi trebala obratit paznju?
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 12:26   #693
Imas roda box i de roxy Box.Sve od njih dobijes zdravstveni karton te uvid da vidis kakve ima kukove te kukovi roditelja....bar je tako bilo u mojem slucaju kad sam kupovo.
bignike is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 12:59   #694
Quote:
teta mina kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imate li preporuku za uzgajivacnicu?
Ispravite me ako sam u krivu, yrebala big uzgajivaca traziti potvrdu o kukovima koji bi trebali biti A ili B, ima jos nesto na sto bi trebala obratit paznju?
"Ocjena" kukova roditelja ti piše u rodovniku

što se tiče uzgajivačnice topla preporuka je Ljubbox

Zadnje uređivanje KorovaMilkBar : 22.10.2015. at 13:14.
KorovaMilkBar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 06:46   #695
Pozz ekipa vlasnim sam prekrasne boxerice
Oc pocetka od kad je s nama od 9 tj.imala je jedno uho odlicno prema naprijed dok joj je drugo uvijek malo bjezalo iza.Sad ima 4 mjeseca....protekla 1 ipo mjesec sam joj stalno ljepio to uho ne bi li se "okrenulo" prema naprijed kao i ovo drugo.Malog napredka ima kada recimo stoji na mjestu i kada polako hoda obja uha atoje prema naprijed al cim krene neka trka ili tkso nesto odma se to uho zabaci prema nazad i ostane tako.......zanima me dal da odustanem od tog ljepljenja posto se nikad nece "izravnat" tj bit indenticno kao ovo lijevo ili da jednostavno odustanem od toga jer mu nema pomoci?
bignike is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 08:48   #696
Quote:
bignike kaže: Pogledaj post
Pozz ekipa vlasnim sam prekrasne boxerice
Oc pocetka od kad je s nama od 9 tj.imala je jedno uho odlicno prema naprijed dok joj je drugo uvijek malo bjezalo iza.Sad ima 4 mjeseca....protekla 1 ipo mjesec sam joj stalno ljepio to uho ne bi li se "okrenulo" prema naprijed kao i ovo drugo.Malog napredka ima kada recimo stoji na mjestu i kada polako hoda obja uha atoje prema naprijed al cim krene neka trka ili tkso nesto odma se to uho zabaci prema nazad i ostane tako.......zanima me dal da odustanem od tog ljepljenja posto se nikad nece "izravnat" tj bit indenticno kao ovo lijevo ili da jednostavno odustanem od toga jer mu nema pomoci?
Teško je reći ovako napamet. Da li će se uho ispraviti ovisi ne samo o ljepljenju, već i o tome koliko uho bježi, koliko su jake hrskavice i koliko je samo uho teško i mesnato. Ako je uho lagano, a hrskavice čvrste, teško da će se ispraviti. Osim toga, kad pas počne mijenjati zube, uši obično opet "podivljaju" pa krenu na sve strane.
Ako ti to nije od životne važnosti, pusti uho i ne gnjavi psa.
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 21:32   #697
Ekipabprimjetio sam kod svoje boxerice da joj zadnja 4-5 dana malo vise suze oci.Do cega dolazi do suznih ociju te dal bi se trebo javit veterinaru?
bignike is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 01:06   #698
Quote:
bignike kaže: Pogledaj post
Ekipabprimjetio sam kod svoje boxerice da joj zadnja 4-5 dana malo vise suze oci.Do cega dolazi do suznih ociju te dal bi se trebo javit veterinaru?
Moguce od ovog vjetra koj vani puse zadnjih par dana. Ako samo malo suze nemas kaj, ako se krenu palit onda odi vetu po kapi
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 15:58   #699
Pozdrav ekipa ne znam da imam problem.Naime moj boxericy sad navrata 7.mj te ima 19.5 kg
Moj problem je sto je ona na ovoj visini i težini već proteklih 1 ipo mjesec,hranim je i više nego je preporučeno jer je aktivan pas.Ne razumijem u čemu je problem s razvojem.Nekako mi se čini da bi trebala imat više kg i bit malo šira
Čišćenja je nedavno protiv parazita.Kaki a joj varira između tvrde i malo mekse.Zanima me dal je možda ostao koji malo jači parazit te joj sprijecava rast ili razvoj
Ne razumijem kako se ne deblja tj kako je već skoro 2 mj na istoj tezini/visini
a-trix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 09:06   #700
Quote:
a-trix kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa ne znam da imam problem.Naime moj boxericy sad navrata 7.mj te ima 19.5 kg
Moj problem je sto je ona na ovoj visini i težini već proteklih 1 ipo mjesec,hranim je i više nego je preporučeno jer je aktivan pas.Ne razumijem u čemu je problem s razvojem.Nekako mi se čini da bi trebala imat više kg i bit malo šira
Čišćenja je nedavno protiv parazita.Kaki a joj varira između tvrde i malo mekse.Zanima me dal je možda ostao koji malo jači parazit te joj sprijecava rast ili razvoj
Ne razumijem kako se ne deblja tj kako je već skoro 2 mj na istoj tezini/visini
Težina mi se čini ok za kujicu od 7 mjeseci ako uzmeš u obzir da odrasla kuja boksera ima oko 25 kg. Što se širine tiče, za to ćeš se morati još poprilično strpiti. Bokser onu pravu masu masu dobiva tek nakon navršene 2. godine, do tada su uglavnom štrkljasti, uskih prsa, glistasti i smiješni. Tek kada potpuno odrastu počnu dobivati one lijepe mišiće, široka prsa i sve ostalo. Neki psi čak i kasnije, ima ih koji tek iza treće godine počnu na nešto izgledati i slagati se.

Ipak, ako sumnjaš da nešto ne štima i da ima nekakve parazite, najjednostavniji način je da odneseš uzorak stolice na veterinarski fakultet na parazitologiju i zatražiš kompletnu analizu. Bilo bi dobro da skupljaš stolicu tri dana za redom, pa onda nosiš jer ukoliko je pas zaražen giardiom (koja je jako česta i raširena) mora se kontrolirati uzorak stolice kojeg se skuplja više dana za redom.
Također, uvijek možeš otići veterinaru i zatražiti da joj izvade krv i naprave kontrolu da nisu u pitanju kakvi poremećaji u redu hormona i slično.

Ipak, vjerujem da nije ništa, malena vjerojatno ima takve faze rasta. U nekom trenutku će se vjerojatno desiti skok pa ćeš imati osjećaj da ti na očigled raste i buja. Sretno i uživajte!
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...

Zadnje uređivanje pljuc123 : 08.02.2016. at 09:52.
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:51.