Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2015., 16:31   #1061
Hvala na savjetima....
Malo sam guglao i pogledao webove neke i cini mi se da cu se zaletit u "best of island" i "doberman of konlight"
Ovako prek weba mi to izgleda ok
Vidjet cemo kako je uzivo.
Jesse James is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 17:41   #1062
čehinja, plavi doberman je mana, takvi ne idu u uzgoj. manje bitno je to što su lijepi, problem je u tome što takva boja nosi zdravstvene probleme.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 17:48   #1063
prvo uzmi popis svih uzgajivačnica u hr i baci u gugl, da eventualno naletiš na postove ljudi kojih imaju njihove odrasle pse za ljubimce pa provjeri što oni pišu o karakteru i zdravlju svojih pasa. tebi je manje bitno koliko su titula osvojili roditelji budućeg psa, već dobiti zdravog i stabilnog ljubimca.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 17:55   #1064
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
čehinja, plavi doberman je mana, takvi ne idu u uzgoj. manje bitno je to što su lijepi, problem je u tome što takva boja nosi zdravstvene probleme.
Zanimljivo je da Američki kinološki savez dozvoljava uzgoj plavih.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 17:57   #1065
svašta se u kinološkom svijetu dozvoljava samo zato što se kupcima sviđa. na štetu pasa. no to je moje mišljenje, nekima je estetika na prvom mjestu.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 17:59   #1066
Tako je... to sam i napravio al nisam dobio rezultat koji mi je pomogao. Vidio sam samo prepucavanja bez argumenta ljudi koji vjerovatno nit nemaju tu pasminu
Zato sam se iskreno nadao da ce se ovdje nac netko iskren da preporuci nekog bez da gleda ne znam ni ja sto....
Jesse James is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 19:00   #1067
Quote:
Jesse James kaže: Pogledaj post
Tako je... to sam i napravio al nisam dobio rezultat koji mi je pomogao. Vidio sam samo prepucavanja bez argumenta ljudi koji vjerovatno nit nemaju tu pasminu
Zato sam se iskreno nadao da ce se ovdje nac netko iskren da preporuci nekog bez da gleda ne znam ni ja sto....
Neznam dali je još aktivna uzgajivačnica Royal Bell. Svakako pogledaj.

Koliko imaš slobodnog vremena dnevno i koliko bi vremena pas bio sam.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 19:33   #1068
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Neznam dali je još aktivna uzgajivačnica Royal Bell. Svakako pogledaj.

Koliko imaš slobodnog vremena dnevno i koliko bi vremena pas bio sam.
Hvala,pogledat cu.
Pas bi bio jako malo sam ili bolje receno gotovo nikad.
Imao sam cane corso tako da mogu otprilike predpostavit koliko mu treba istrcavanja i rada.
Ja sam isto dosta aktivna osoba tako da mu nece bit dosadno
Jesse James is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 23:36   #1069
Quote:
Jesse James kaže: Pogledaj post
Hvala,pogledat cu.
Pas bi bio jako malo sam ili bolje receno gotovo nikad.
Imao sam cane corso tako da mogu otprilike predpostavit koliko mu treba istrcavanja i rada.
Ja sam isto dosta aktivna osoba tako da mu nece bit dosadno
koliko ja znam Royal Bell više ne postoji, ali ima njihovih pasa čije se potomke da nabaviti po ostalim uzgajivačnicama. Bračni par Belko je dobio nagradu za životno djelo za uzgoj dobermana (https://www.youtube.com/watch?v=chNSfQCGCJ8)...pitala sam nedavno g. Klancira (koji je osnovao animabarf, sada Hermann Barf sirovu hranu za pse), a koji je uzgajao dobermane s Hermannom Palmerom (da ne duljim, ima o tome po netu) da mi preporuči neku dobru uzgajivačnicu i on je rekao da se g. Belka iz Royal Bella može slobodno nazvati i pitati za savjet...eto, ja na kraju nisam zvala, ali možda bi tebi dobro došlo. Moja je namjera to napraviti kada dođem do faze nabave psa, to sam ga pitala čisto informativno

https://www.youtube.com/watch?v=chNSfQCGCJ8 evo i linka na Belkove

Zadnje uređivanje fermina-daza : 01.12.2015. at 01:46. Reason: spajanje postova - koristiti edit
chloetoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 00:20   #1070
Quote:
chloetoy kaže: Pogledaj post
jel postoji kakva adresa/kontakt?
Guglao sam al ili nisam vidiio ili nema :/
Jako lijep video
Izgledaju mi kao osobe od kojih bi rado uzeo psa
Jesse James is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 09:41   #1071
Quote:
Jesse James kaže: Pogledaj post
jel postoji kakva adresa/kontakt?
Guglao sam al ili nisam vidiio ili nema :/
Jako lijep video
Izgledaju mi kao osobe od kojih bi rado uzeo psa
Našla sam na stranicama uzgajivačnice dobermana "von Altamira": Stjepan Belko / Zwinger Royal Bell Zagreb / Kroatien Tel. 00385 1 2989854, ali nisam probala zvati a ima i na imenik.tportal pod Stjepan Belko nekoliko brojeva (ovo je jedan od njih) pa ako ne upali, zovi redom
chloetoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 21:53   #1072
Pozdrav svima!
Molila bi iskusnog vlasnika dobermana da mi se javi u privatne poruke radi savjetovanja,ako nije problem!
-Garfield is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 09:34   #1073
Bok svima!

Pitanje za vlasnike dobermana... Da li netko koristi kavez za psa u kući? Hoce li veličina 109/70/76 cm biti dovoljna? Ili je bolje uzeti 120/76/82 cm? Iako smo već imali dobermana, ne mogu procijeniti potrebnu veličinu Uskoro nam dolazi muško štene dobermana i htjeli bi ga od malena učiti na kavez kao njegovo mjesto za odmor
Maya2016 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 09:55   #1074
nemam dobermana ali imam dogo argentino i box 107. njima je to dovoljno. bitno da se može okrenuti i smjestiti, leći na bok i tako.
120 ti je za njemačke doge ok pa sad ti vidi kako ti odgovara..
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 11:31   #1075
Timbalandica hvala!

Ako je dovoljno velik za dogo argentino, onda će sigurno biti ok za dobermana:-) Pozz
Maya2016 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 01:04   #1076
pozdrav,koja bi bila normalna težina za žensko štene 2 mjeseca?
-Garfield is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 00:57   #1077
Quote:
-Garfield kaže: Pogledaj post
pozdrav,koja bi bila normalna težina za žensko štene 2 mjeseca?
Moja je imala 8-9kg.
Jesse James is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 19:37   #1078
Btw jel ima netko da seta psa po NZG?
Jesse James is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 23:29   #1079
Upravo citam sluzbeni glasnik Grada Zagreba...
C/P:
Na ulici, javnoj površini, u parkovima te u prostorijama koje služe zgradi kao cjelini (stubište, ulaz, dizalo, dvorište i slično) pas se mora voditi na uzici tako da ne ugrožava sigurnost i zdravlje ljudi, drugih životinja i njihovo kretanje.
Psi koji su zbog svojih urođenih svojstava i agresivnog instinkta ili izvježbanosti opasni za sigurnost ljudi, a posebno dobermani, američki strafordski terijeri, bulterijeri, pitbul terijeri, rotwaileri, doge, njemački i belgijski ovčari, japanski borilački psi, veliki japanski špicevi, mastifi, šarplaninci i njihovi križanci, moraju se, na površinama iz stavka 1. ovog članka, voditi na uzici, obvezno s brnjicom.
Iznimno od stavka 2. ovog članka bordoške doge i napuljski mastifi vode se, na površinama iz stavka 1. ovog članka, na uzici, ali bez brnjice.

Posebno Dobermani, Bullterijeri itd?
Mislim ni u njemackoj koja ima dosta stroge zakone Dobermann nije na listi "opasnih" pasa, a da je bullterijer agresivan nisam dozivio.
Jel vasi Dobermani nose brnjicu u Zagrebu?
Mislim da bi se ovo trebalo promijeniti....
Jesse James is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 10:49   #1080
Quote:
Jesse James kaže: Pogledaj post
Upravo citam sluzbeni glasnik Grada Zagreba...
C/P:
Na ulici, javnoj površini, u parkovima te u prostorijama koje služe zgradi kao cjelini (stubište, ulaz, dizalo, dvorište i slično) pas se mora voditi na uzici tako da ne ugrožava sigurnost i zdravlje ljudi, drugih životinja i njihovo kretanje.
Psi koji su zbog svojih urođenih svojstava i agresivnog instinkta ili izvježbanosti opasni za sigurnost ljudi, a posebno dobermani, američki strafordski terijeri, bulterijeri, pitbul terijeri, rotwaileri, doge, njemački i belgijski ovčari, japanski borilački psi, veliki japanski špicevi, mastifi, šarplaninci i njihovi križanci, moraju se, na površinama iz stavka 1. ovog članka, voditi na uzici, obvezno s brnjicom.
Iznimno od stavka 2. ovog članka bordoške doge i napuljski mastifi vode se, na površinama iz stavka 1. ovog članka, na uzici, ali bez brnjice.

Posebno Dobermani, Bullterijeri itd?
Mislim ni u njemackoj koja ima dosta stroge zakone Dobermann nije na listi "opasnih" pasa, a da je bullterijer agresivan nisam dozivio.
Jel vasi Dobermani nose brnjicu u Zagrebu?
Mislim da bi se ovo trebalo promijeniti....
A da ne citiraš šesnaest godina stari pravilnik?
Uz malo truda moguće je naći trenutno važeći gdje ništa od ovoga nije navedeno. Ova linkana pročišćena verzija imala je kasnije samo jednu izmjenu kojom je dodano još jedno mjesto gdje se psi smiju puštati bez lajne.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:30.