Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2015., 11:23   #21
Mi smo narucili s ebaya, dvodijelni s jastukom koji se moze maknut. 70kn, ali uzmite u obzir da je to za psa od 5 kila. Doduse, uzeli smo mu veci da se moze ispruziti ko sef, odusevljen je i ne izlazi iz njega.
__________________
That's when you know you've found somebody really special. When you can just shut the fuck up for a minute and comfortably share the silence.
Pravnicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 12:01   #22
I inače na izložbama pasa zna biti prodaja svega i svačega za pse, ali naravno da je, iz mog nevelikog iskustva, najveća ponuda na zagrebačkom CACIB-u. Viđao sam krevete, obleku, hranu, poslastice...
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 16:10   #23
Quote:
_21_ne-tipicna kaže: Pogledaj post
No pas bude mokar satima, nakon ove kise, bez obzira koliko ga obrises
I uvijek ispod njega po ovakvom vremenu bude mokro ako je riječ o pamučnim navlakama.
Da, ne može se prati na 90, može na 40 ili miniwashom.
zašto bi pas trebao biti mokar? I mi idemo van kada pljušti i na povratku ih sušim i feniram. Imala sam priliku vidjeti westyja s gljivicama (crvena dlaka), jer se vlasnicima nije dalo sušiti psa...,a uvijek polazim od sebe, da li bi ja voljela biti u mokrim čarapama cijeli dan?
Pseće krevete nisam platila ni lipe. Imaju na raspolaganju tople, čiste poplune presvučene dekicom koje redovno perem iako malci uglavnom spavaju samnom u krevetu (na kauču ispred TV-a).
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 17:34   #24
Westyju se da osusiti dlaka fenom ali polarcu malo teze, treba par sati cak i nakon tretmana u salonu, o kucnim uradcima da i ne govorim.

Powered by LG G4
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 18:32   #25
ne znam, nemam ni westija ni polarca, ali svoje pse sušim prvo ručnicima, a onda fenom i to traje oko 30 min... za svakog psa, i do sada nikada nisu dobili te gljivice niti imali problema s dlakom. Nadam se da polarci nisu toliko skloni gljivičnim oboljenjima.
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 19:16   #26
Previse je slojeva poddlake kod polaraca da bi se to samo tako osusilo, i mi koristimo rucnike nakon svake setnje. Ne znam kako opisati, kao da susis vunu.
Mi nemamo problema s gljivicama, zasad.

Powered by LG G4
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 07:47   #27
Quote:
zelazny kaže: Pogledaj post
zašto bi pas trebao biti mokar? I mi idemo van kada pljušti i na povratku ih sušim i feniram. Imala sam priliku vidjeti westyja s gljivicama (crvena dlaka), jer se vlasnicima nije dalo sušiti psa...,a uvijek polazim od sebe, da li bi ja voljela biti u mokrim čarapama cijeli dan?
Pseće krevete nisam platila ni lipe. Imaju na raspolaganju tople, čiste poplune presvučene dekicom koje redovno perem iako malci uglavnom spavaju samnom u krevetu (na kauču ispred TV-a).
Ja kad susim haskija, susim ga 2-3 sata blowerom (koji je puno jaci od fena) i dalje nije suh ostane vlazan i tako 3-4 dana i onda ga u međuvremenu tih dana opet susim po cca sat vremena.
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 15:05   #28
Pošto sam kraća sa parama, a jača sa kreativnim ispadima dala sam si oduška i reciklirala nešto što bi inače završilo na smetlištu i sad moje tri pesice imaju krevete za poželjeti
Iskoristila sam dva stara neupotrebljiva jorgana, tri stare jastučnice, tri ručnika, par dugmetića i malo igranja sa iglom i koncem.
Jedan jorgan sam samo presložila dva tri puta (ovisno o dimenziji jastučnice) i ugurala ga u jastučnicu te na strani na kojoj bi pas spavao našila ručnik na dugmeta da se lako može skidati i oprati. Isto sam ponovila i sa ostala dva krevetića, samo sam iskoristila jedan jorgan koji sam prerezala na pola i ponovila postupak. Plus što sam nedavno nabavila i rezervne jastučnice tako da kad im perem ove imaju čiste koje ih čekaju

Prije sam imala loša iskustva sa "kupovnim" krevetima jer su ponekad zbilja teška za održavanje, što od dlaka što od prljavštine i činjenice da to psi smatraju svojim brlogom pa sakriju i koju kost tamo. Iz istog razloga sam odlučila i napraviti ovo. Ekonomično, recikliraš, a i psima je draže jer osjete baš tvoj miris dok si prevrtao i izvrtao dok si im pravio mekano mjesto.
I može u transportere naravno.

EDIT: Radi se o dvije njemačke ovčarke i jednoj mješanki križanaca i avlijanera... i sve su jastučnice svijetlije boje pa se lako može staviti u mašinu na pranje na visokim temperaturama pa se odmah smanjuje mogućnost buhica i ostalih điđabaji tako da je i po tome odličan
__________________
Lutko ja sam rešio peticu idemo da plešemo! - BPE <3

Zadnje uređivanje QMSBiaaač : 25.11.2015. at 15:27.
QMSBiaaač is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 12:19   #29
Quote:
QMSBiaaač kaže: Pogledaj post
Pošto sam kraća sa parama, a jača sa kreativnim ispadima dala sam si oduška i reciklirala nešto što bi inače završilo na smetlištu i sad moje tri pesice imaju krevete za poželjeti
Iskoristila sam dva stara neupotrebljiva jorgana, tri stare jastučnice, tri ručnika, par dugmetića i malo igranja sa iglom i koncem.
Jedan jorgan sam samo presložila dva tri puta (ovisno o dimenziji jastučnice) i ugurala ga u jastučnicu te na strani na kojoj bi pas spavao našila ručnik na dugmeta da se lako može skidati i oprati. Isto sam ponovila i sa ostala dva krevetića, samo sam iskoristila jedan jorgan koji sam prerezala na pola i ponovila postupak. Plus što sam nedavno nabavila i rezervne jastučnice tako da kad im perem ove imaju čiste koje ih čekaju

Prije sam imala loša iskustva sa "kupovnim" krevetima jer su ponekad zbilja teška za održavanje, što od dlaka što od prljavštine i činjenice da to psi smatraju svojim brlogom pa sakriju i koju kost tamo. Iz istog razloga sam odlučila i napraviti ovo. Ekonomično, recikliraš, a i psima je draže jer osjete baš tvoj miris dok si prevrtao i izvrtao dok si im pravio mekano mjesto.
I može u transportere naravno.

EDIT: Radi se o dvije njemačke ovčarke i jednoj mješanki križanaca i avlijanera... i sve su jastučnice svijetlije boje pa se lako može staviti u mašinu na pranje na visokim temperaturama pa se odmah smanjuje mogućnost buhica i ostalih điđabaji tako da je i po tome odličan
u potpunosti se slažem. Većina nas se uvjerila koliko su nabrijane cijene u dućanima za kućne ljubimce. Ne osuđujem ljude koji sve kupuju u pet centrima, ali ja ću ipak te novce potrošiti na kvalitetnu hranu, možda nekakvu igračku, a dobro je ostaviti nešto sa strane za neočekivan troškove, poput veterinara, a kada pogledam ove svoje mrcine doma, vidim kako više vremena provedu spavajući na hladnim pločicama nego u toplom i mekanom krevetu...svojim psima sam čak počela sama peći pseće keksiće...
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 13:27   #30
Bravo Zelazny!
Mislim ljudi od volje vam hoćete li za krevetić dati 600kn ili ga dobiti na poklon od prijatelja koji je prije imao psa pa mu više ne treba.
Ali mi je zbilja glupo dati tolike novce na krevetić na kojem ne spava jer futa
po onom odvratnom mirisu trgovine, na koji i kad legne ne uživa, kojeg u igri pokidaju (kad imaš čopor sa četiri blese, a od njih dva šteneta onda je to tako), a da ne pričam koliko je težak za održavanje.
Često se te navlake ne mogu ni skinuti pa oprati, usisavanje (većinom pliša) je nemoguće često, četkanje također, ukratko nisam baš zadovoljna sa tim. Imam osjećaj da više perem krevetić nego što pas spava u njemu.

Jednom sam svojoj Heri kupila krevetić i sva sretna došla doma i pokažem joj ona ga ponjuši i ode leć na moju jaknu na kojoj je spavala. (ukrala ju je predhodno i odabrala da spava na njoj )
Nekada mi nije jasno ni zašto ljudi toliko pate od te neke "visine" kad im pas spava na nekom skupom kašmirastom jastuku, kad ustvari njemu to i nije bitno... bitniji im je miris vlasnika

Naravno, ne osuđujem ih, njihov novac njihova stvar. Ali moje pesonje baš guštaju na ovim krevetima i predivno mi je gledati ih, a još kad se sjetim da su me u čudu gledale kako ja to njima radim, pa njuškaju, pa ukradu klupko konca... ko neki naš projektni dan da smo imale
Dala sam nula kuna, jorgani i jastučnice koji bi se bacili su iskorišteni i služe svrsi. Možda i većoj nego kada suknem 500kn na krevet na koji prethodno moram učiti psa da tamo spava. Je, estetski možda izgleda ljepše od mojih, ali opet - psima je svejedno

A da ne pričam o tome da mi je puno bitnije novce ostavljati sa strane za "nedajbožebolesti", priušiti im koju zdravu poslasticu, bolju hranu,
kupiti im brdo loptica da se svi skupa igraju... nešto što nakon dvije godine moraš baciti jer bude rastureno ne odgovara cijeni koja je plaćena. A zbilja je previsoka i nerealna.

Inače mekana mjestašca su u izradbi izgledala otprilike ovako
__________________
Lutko ja sam rešio peticu idemo da plešemo! - BPE <3
QMSBiaaač is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 10:07   #31
Ja mislim da je krevetić našeg malca najbolja investicija za njega od svih stvari koje smo lupovali. Prezadovoljni krevetom (udoban, velik, lagano ga održavati) i pas ga obožava. Ne spava na njemu samo za vrijeme najvećih vrućina po ljetu kada traži hladniji dio pločica. Prvih godinu dana smo imali improvizirane krevetiće. No ako znate da bi pas spavao na krevetiću, a mi smo znali da bi po njegovim odabirima gdje uvijek ide leći, onda se isplati uložiti u kvalitetan. Nije mi žao niti lipe, a tako je kvalitetan da mislim da će mu potrajati cijeli život.
thomary is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 12:15   #32
Ja sam dobila spužvu, cca 150*50cm, prerezala je na dva dijela, kupila u Jysku još dva jastuka, 30kn svaki, i nekakvu posteljinu za 40kn i od toga napravila krevet. Mama mi je dala stare posteljine, tako da sada imam nekoliko i samo presvlačim i perem. Najbolji krevet do sad. Prije smo koristili stare jorgane, pernate jastuke i sl. ali uvijek je uspio proderati pa je perje ispadalo van.
Krevete iz pet centara neću ni spominjati, minimalno 300kn za krevet, koji mogu baciti svakih par mjeseci.
Bubb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:11.