Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2003., 13:01   #1
Wink Zamorci

Ima li tko praščića zamorca? Moj već ima dvije godine i nešto sitno, kažu da je to otprilike pola životnog vijeka Gdje ih držite, kakva nastamba, hrana i sl?

Go, guinea, go!
Fruttie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2003., 05:53   #2
Guinea pigs zive oko 7 godina.
Cool su mi.
Ja imam hrcka, al mislim da cu nabavit i gvinejsku svinju.
Kazu da je puno bolje imat dvije svinje nego jednu jer mogu postat depressed jer su oni ipak coporativne zivotinje.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2003., 10:05   #3
Zamorci su fantasticni
Prva mi je dozivila 6 godina, a drugi mi je uginuo nakon 5
Drzala sam ih u, za njih napravljenom, drvenom "kavezu" 0,8x1 m. Ali su se cesto setali po stanu

Kazu da bi trebali imati vodu na raspolaganju, ali moji je nikada nisu pili. Jeli su travu (posebno radic), jabuke, krastavce, mrkvu, suhi kruh, kekse ( ), salatu, mladi kukuruz.... Zapravo sve samo ne hranu za zamorce iz trgovine
story is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2003., 13:31   #4
Zamorci žive sedam godina!! (zbog dezinformacije da mi je vijek 4 god. ja već zadnjih par mjeseci stalno provjeravam jel mom sve OK dok spava, što ga prilično iritira ).

Inace, moj zamorac provodi noći lutajući prostranstvimaizmeđu kauča i radijatora, a u zoru se zavali u kavez na sijeno. Obožava peršin, mrkvu, krastavce, salatu, blitvu i lubenicu, a dosad je svaka moja investicija u fancy zamorac slatkiše iz pet shopa bila bačenih 20 kn. Neko vrijeme sam se bavila mišlju da mu nabavim kompića, al je pokušaj upoznavanja s drugim zamorcem neslavno propao (zapravo ne znam jel su se potukli il je to bila nekakva weird igra, but it wasn't pretty), tako da sam od toga odustala i zaključila da je moj guinea pig loner.
Fruttie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2003., 16:41   #5
Tvoja guinea pig nije loner, ali ih vjerojatno nisi dobro upoznao.
Ako imas guinea pig koja je vec established u svom prostoru tj tvom stanju, postoji tocno odredjeni nacin za upoznavanje dvije guinea pigs.
U svakom slucaju je bolje za njih in the long run da imaju partnera. Cak i sa zecevima (manje vrste) se dobro slazu. U svakom slucaju sve je vise preffered nego da su same.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2003., 11:30   #6
Haug, ljubitelji zamorcica / morskih prascica.

Zna li neko mozda odgovor na naredna dva pitanja:

a) Zasto se nazivaju "morski"?

b) Kako podnose kupanje? (ocigledno, postoji neka nada da je odgovor na ovo "dobro", opet u vezi s pitanjem pod a ). Imamo jednu debeljuskastu ljepoticu, staru oko 4 godine, zuto bijele boje i nesto mi se cini da, nakon hranjenja sarenim i raznovrsnim povrcem, bijeli dijelovi nisu tako bijeli...)

Unaprijed hvala.
 
Odgovori s citatom
Old 04.08.2003., 09:02   #7
Kupanje - ne znam bas. Na vise mjesta sam procitala da se zamorci ne kupaju (cak i da im to steti). al opet, neki ljudi koje znam svoje okupaju, pa su zivi i zdravi. Mislim da moras pripazit da ju jako dobro posusis (mozda cak i s fenom) jer se zamorci navodno jako lako razbole kod propuha ili vlage. Ja svog ne kupam, samo ga malo s vlaznim ručnikom smocim (dugodlaki je pa dosta toga ostane od sjena itd).
Fruttie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 12:15   #8
kupovina zamorca

moj dragi bi mi htio pokloniti zamorca
svojedobno sam, kao klinka, imala hrčka i jako sam ga voljela.
no, međutim, tada sam imala i više vremena i smisla za baviti se time što danas ne bih baš rekla - po cijele dane sam na poslu pa se bojim da bi se zamorac osjećao zapostavljenim...a možda i ne bi...
pitanje za vas: koliko oni zahtjevaju vremena za čišćenje? koliki je trošak uzdržavanja tog člana?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 12:52   #9
čišćenje jedanput tjedno, uzdržavanje minimalno - ostatci salate, mrkve... i kutija sa sjemenkama

preko dana uglavnom spava tako da neće biti zapostavljen
ushirlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 13:06   #10
jel mu treba rezati nokte?
znam da mora imati neko drvo ili grickalicu da si istroši zubeke koji mu rastu.
jel dela štetu po stanu ?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 13:32   #11
ako previše narastu treba ih rezat
ne treba mu drvo, daj mu bademe, lješnjake i orahe
ako ga ostaviš samog i pustiš da trči po kući može ti se ugnjezdit u kauč i grickat kabele od struje
ushirlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 14:45   #12
a niš, zaletit ćemo se danas do pet centra pa vidit ima li kakva mala glodava dušica za nas...
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 15:00   #13
ja imam zamorca i super je. to je moje malo debelo klupko. moj je dugodlaki pa ga moram često češljati i šišati jer mu se dlaka inače zapetlja. noktiće mu režem svaka dva tjedna sa grickalicom za nožne papke jer mu brzo rastu, pa me zna ogrebati kad se pentra po meni. obožava sjediti na mom ramenu , ali pošto mu je guzica malo poveća ima problema s tim u zadnje vrijeme. čistim ga jednom tjedno , a hranim kad urla. a urla skoro stalno i žica hranu. ne voli sve povrće i voće . a to sve zavisi od zamorca do zamorca. budem još napisala ali sada žurim.
hator is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 21:31   #14
eto! bogatiji smo za još jednog člana - za malu Ilijanu!
odlučili smo se za kinesku hrčkicu, bijelo sive je boje sa tamnom crtom na hrptu i crnim okicama. baš nam je slatka.
dobila je svoj novi dom, novi kotač, novu hranilicu i novu pojilicu ali ju očito ništa toliko ne zanima kao taj kotač.
prvo je uznemireno letala po gajbi cijelo vrijeme, nije ništa jela, sjemenkice ju ne zanimaju...sad se šćućurila i miruje.
pretpostavljam da je umorna...
vidit ćemo sutra kakve će biti volje.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 07:24   #15
superiška.
hator is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 08:57   #16
nisam cijelu noć mogla spavati! vrti taj kotač ko luda, ruje po piljevini, gricka....
mislila sam da će se ujutro smiriti ali ko da je na spidu. nema mira ni 5 minuta...
iznenadjuje me što uopće ne grize i što je prilično pitoma, ono, da se dragati, ne pretjerano, ali ne bježi od ruke ko vrag od tamjana.
enivej, baš smo sretni
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 10:50   #17
lijek za vrtenje koluta je skidanje istoga prije spavanja.pošto su oni noću hiperaktivni.
hator is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2005., 22:30   #18
Wink Dugodlaki zamorci...

Namjeravam si nabavit jednog tog gore navedenog Imala sam jednog kad sam bila mala i obecala si da cu ga imat opet. Znaci,molim bilo kakve savjete,iskustva,kako da najbolje pripremim stam za njegov (ili njezin ) dolazak? koja je najbolja stelja? Sijeno,slama,piljevina??? Kaj vole papati?
Callysto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2005., 02:54   #19
Imaš poruku.
weiter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2005., 21:48   #20
e,hvala ti puno si mi pomogla,nisam imala pojima da ima toliko toga na kaj moram pazit. javim ti kad ga nabavim i ako cu trebat jos kakav savjet.
Callysto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:05.