Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2011., 18:24   #101
uh
meni su se migrene u trudnoci smanjile ali sam zato imala nekoliko za ubit se kad se mala rodila
sama doma s bebom i migrenom, htjela sam se upucat u glavu!
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 18:26   #102
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
uh
meni su se migrene u trudnoci smanjile ali sam zato imala nekoliko za ubit se kad se mala rodila
sama doma s bebom i migrenom, htjela sam se upucat u glavu!
toga se najviše bojim
__________________
Naša srećica Nika 05.11.2011
niika89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 18:28   #103
Quote:
niika89 kaže: Pogledaj post
toga se najviše bojim
svakako iskoristi ako imas koga da ti pomogne u takvim situacijama
ja nisam imala nikog, ali sam izdurala, jbga, nemas izbora
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 18:35   #104
Quote:
ellyon kaže: Pogledaj post
uff to ti ja imam vec jedno 15tak god...u trudnoci se i meni bilo malo ucestalilo i to jer asm imala jako nizak tlak... pila paracetamole koji naravno nish ne pomazu.... kad ulovi nish legni u zamracenu sobu zabi glavu u jastuk i pokushaj odspavat (pomaze najcese)...bar prodje ono "titranje" uispred ociju i vrati se mogucnost govora ..ali bol ostaje cak i dva tri dana nakon napada (

e i da meni je malo magnezij pomagao ...pokusaj...jedna tableta dnevno...

ovo mojoj prijateljici pomaže.......

ali čudno mi da imaš migrenu s aurom da nisi pila neke jače i bolje lijekove prije trudnoće.......
kod prave migrene krkanje s analgeticima tipa paracetamol, acetilsalicilana, razni ibuprofeni,kafetini.....to je bezveze....kratkotrajna pomoć..........

treba otić kod neurologa i napraviti kompletnu obradu (naravno nakon kaj rodiš), pa onda dobiješ nešto tipa maxalt,zomig....
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 18:41   #105
I ja sam imala stravičnih problema s migrenama u trudnoći. Završila čak i na hitnoj jednom. Paracetamoli su mi .
Bila sam kod prof. Francetića (klinički farmakolog).
Prva dva trimestra sam pila Ibuprofen 600 mg + 2 mg Apaurina (jer Ibuprofen inače pijem za glavu i najbolji mi je) Bitno je popiti čim bol krene, ne čekati.
Zadnji trimestar 1500 mg paracetamola+ 2 mg Apaurina. Isto čim glavobolja krene.
Izbjegavati namirnice za koje se smatra da potenciraju migrene: čokolada, sirevi, banane.
Piti puno vode, kavu, ako ju i inače piješ. Viježbe za vratnu kralježnicu.

Obzirom da problem (kako navodi) u vratnoj kralježnici, bilo bi bolje kod fizijatra, neka propiše vježbe. Naravno treba ih koristiti dulje da bi se vidjeli pomaci.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 20:27   #106
Quote:
freya7 kaže: Pogledaj post

treba otić kod neurologa i napraviti kompletnu obradu (naravno nakon kaj rodiš), pa onda dobiješ nešto tipa maxalt,zomig....
To je to, meni je preporučio jedne ili druge i fkt migrena prođe, a sve ove druge koje prođu od raznoraznih analgetika i apaurina nisu migrene nego neke druge vrste glavobolja, a ima ih mali milijun.

Stvarno sam sretna da ih u trudnoći nemam, ali to povezujem sa širenjem krvnih žila i povećanim protokom krvi u trudnoći
__________________
Sometimes, the greatest way to say something is to say nothing at all!
charm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 00:56   #107
ajme čitam vaše komentare i strah me....Nisam trudna-trudimo se da to postanem.
Naime i meni se znaju javiti takve glavobolje....Zadnji put sam je imala 18.10. kad sam imala prometnu od šoka nisam osjetila bol nego mi je samo svjetlucalo u ljevom oku.Inaće mi se ta glavobolja javljala jednom u 5 godina možda.Krenulo je još u osnovnoj školi.Prvi put sam se jako uplašila jer nisam znala šta je to.Počelo je sa svjetlucanjem u oku pa lagano zamagljenje i onda strašna glavobolja i to samo ljeva strana.A kad bol počne prolaziti (točno znam i kad će,kako se to svjetlucanje povlaći) odma mi se počne povračati.Isto se zatvorim u mračnu sobi i stavim jastuk preko glave.Bila sam na raznim pretragama i rekli su mi da nemam migrenu,a ja kome god sam objašnjavala to moje stanje svi su rekli da je migrena.
E pa sad me strah da mi se nebi u trudnoći vratila,kako neke od vas opisuju.
__________________
Prodajem tomato sa original stranice
marusha0410 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 21:01   #108
Glavobolje u trudnoći i nakon poroda

cure imate li kakav prirodni nacin za rjesavanje glavobolje? prije trudnoce dosta sam imala problema sa glavoboljama i odmah bi mi prestala ako bih popila kafetin a ako ne sve bi se razvilo u migrenu... znam svu pricu oko kafetina ali eto sad moram mislit na cudo u meni ...doduse eto vec mjesec i pol uspjesno nekako otkantam glavobolju ali povremeno me na jako bolit ...pa molim za savjet... hvala
__________________
...mene i da zovu ne bi isla... yeah right...
sanjina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 22:16   #109
ja imam jedan stari bakin recept: skuhaj jaku crnu kavu bez šećera. u malo kave (skroz malo) nacijedi limunovog soka, promiješaj, začepi nos i popij.
nije odvratno koliko zvuči, još je odvratnije! ali meni je funkcioniralo kad ništa drugo nije. nisam pokušavala već dugo, često me glavobolja prođe od same pomisli na tu splačinu , ali, ako imaš jak želudac, isplati se probati.
MadnessInMethod is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 22:29   #110
koliko se sjećam do trećeg tromjesečja se ima na izbor cijela paleta analgetika, a i onda paracetamol i koji ono još
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 23:20   #111
Ja inače imam očajne migrene koje popuštaju tek na cca 1g Ibuprofena, ili Indometacin čepići od 100 mg( a to je sve zabranjeno u trudnoći).

No u trudnoći migrene nakon 3 mj nestale, divota, ne znam zašto al sam jako sretna zbog toga i nadam se da će tako i ostati.

Isto želim i tebi!
__________________
;)
adri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 11:13   #112
ibuprofen se može koristiti u trudnoći kao i voltaren ali do zadnjeg tromjesečja a paracetamol(lupocet,pandaon) cijelu trudnoću

na pitanje ginekolga što ću u zadnjem tromjesečju ako će me boliti glava jer paracetamol nesmijem radi alergije rekao je da mogu uzeti voltaren bez obzira što tako piše da se nesmije

to što oni napišu pišu da sebe ograde i da bi djelovao štetno ne samo voltaren nego bilo koji drugi lijek koji se nesmije u trudnoći potrebne su veće količine i duže vrijeme

tako da sam uzimala voltaren i u zadnjem tromjesečju jer glava me boli cca jednom mjesečno znači ta tri voltarena u tri mjeseca nikako nemogu naškoditi


svi znamo da su i pušenje i alkohol štetni u trudnoći ali i ovako ali da usporedim s ovim lijekovima

ništa se nemože dogoditi kad bi netko zapalio cigaretu,dvije jednom mjesečno ili popio pivu jednom mjesečno e tako je i kod lijekova

za sve štetne učinke bilo čega ne samo u trudnoći nego i općenito počevši od sunca,pušenja,alkohola,lijekova,droge,... je ipak potrebno neko kontinuirano vrijeme konzumiranja toga svega i u nekim većim količinama
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 16:29   #113
hvala cure na odgovorima...
__________________
...mene i da zovu ne bi isla... yeah right...
sanjina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 16:32   #114
inače sam migreničar i pijem ubojite lijekove. kada su se u T pojavile glavobolje pitala sam ginekologa šta me može spasiti, a on meni na to : " i ja sam migreničar i nema šta nisam pio, ali najučinkovitiji je bio lupocet dječji sirup, popiješ trečinu i super". nije me baš uvje rio, međutim , nisam imala izbora, u apoteci su me čudno gledali, ali mi je odmah teta rekla popite si barem 3-4 žličice koje odgovaraju odraslima ( cca 500 mg paracetamola). Sirup je odvratan, da se razumijemo, ali popila sam ga u nekoliko navrata i spasio me. Nemate šta izgubiti
good luck, znam kako vam je
ivasri is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 08:53   #115
mene ja glava bolila zadnja tri dana ali odlučila sam da više neću piti tablete većću si pomoći tako d a ću piti puno vode,odmoriti malo više. tuširanje mi pomogne jer se opustim i inhaliranje u kadulji (nadam se da se to smije). Ugl inhaliranje mi uvijek pomogne sa tim mojim sinusima....i mamina masaža ofkors
__________________
10.2. mali alvić <3<3<3
alveolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 13:05   #116
Cluster glavobolja/migrena u trudnoći

Drage (buduće) mame!
Bolujem od cluster glavobolje koja je jako neugodna. To vjerojatno znaju samo oni koji je imaju. Vrlo slična migreni, a opet toliko različita. Jednom sam uzela tabletu koju inače pijem kada imam napadaje (maxalt) i bila sam negdje u 7.-8. tjednu trudnoće i ginekolog mi je rekao da ni slučajno više ne uzimam takve tablete. Lupoceti su kao bombon kad su u pitanju ovi bolovi.
Za razliku od migrena za koje kažu da obično nestanu u trudnoći, to s clusterom (barem kod mene) nije slučaj.

Kako ste se borile s groznim bolovima i što vam je najviše pomagalo. Je li tko probao otići na terapiju kisikom i je li uspješna?
Hvala
Milla_9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:39.