Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2007., 22:46   #21
Da li ste imali iskustva s nekom agencijom koja posreduje pri uslugama čišćenja itd.?

Kolika je provizija agencije?
lion10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 23:06   #22
Quote:
lion10 kaže: Pogledaj post
Da li ste imali iskustva s nekom agencijom koja posreduje pri uslugama čišćenja itd.?

Kolika je provizija agencije?
ne vidim zasto inzistirati na agenciji za ciscenje? ionako se sve svodi na to da ti agencija kao i pri kupoprodaji stana uzme samo vecu proviziju.
kod mene na poslu vec druga firma za ciscenje se izmjenila ali sto vrijedi kad malo plate zene koje ciste.

treba naci zenu na preporuku i za 5h ti sredi kompletno stan...
__________________
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi!
GRUNF
andy_0702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 09:39   #23
može se uzeti netko na preporuku - najbolje... cijena za čišćenje i peglanje je cca 25-35 kn/sat.
Ako se uzima preko oglasa tada obavezno kopirati osobnu i otići kod dotične u stan da se vidi gdje i kako živi. Također dobro je dva/tri puta biti s njom u stanu da vidiš kako radi.

PS kemijske čistione peglaju košulje za 8-10kn. Imaju i dostavu.
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 13:51   #24
ČISTAĆICE U KUĆANSTVU

Trenutno sam u potrazi za kvalitetnom čistaćicom.

Namjeravam se obratit agenciji, pa me zanima da li je netko od vas imao nekakvih iskustava s nekom od agencija u vezi traženja čistaćica i što mislite koja bi bila normalna provizija agenciji za uslugu traženja čistaćice?
lion10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 16:43   #25
http://www.adria-servis.hr/ciscenje_odrzavanje.htm
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 17:26   #26
Quote:
lion10 kaže: Pogledaj post
Meni je već nekoiko ljudi reklo da je ta agencija USPINJAČA jako neprofesionalna i da su bili jako nezadovoljni osobama koje im je ta agencija poslala.

Ja osobno nisam imao s njima iskustva, ali to sam čuo od više ljudi.
Ja sam u uspinjači, tj. ja sam u njihovoj bazi podataka i dobila sam posao dadilje.
Što se tiče njihove (ne)profesionalnosti to nije do njih nego od osobe do osobe. U agenciju se dolazi sa potvrdom da si zdrav i potvrdom MUP-a o nekažnjavanju, a kakav si ti točno to oni ne mogu znati. Nadalje, ljudi koji put ne znaju što žele. Vi ste napisali da trebate dadilju, da li je to čuvanje djeteta ili čistačica? Ili oboje? Ili netko tko će i kuhati? Ja, osobno, samo čuvam dijete.
Ovo nemojte shvatiti kao napad, ali ne znate što ljudi očekuju od vas i što bi oni htijeli kada se s njima vidite prvih par puta. Ima divnih poslodavaca,a ima i onih drugih. U svakom slučaju, vi znate što vam treba. Razmislite da li trebate nekog mladog, punog energije da se igra s dijetetom, starijeg s kim će se pisati zadaća i učiti ili nekoga tko bi trebalo biti plaćena "baka".
Uspinjača je trenutno jedina agencija u HR koja se bavi tim poslom i koja šalje babysitterice na razmjenu u inozemstvo. Profesionalni jesu, možete im se uvijek obratiti i pitati što god vam treba.
Nije da ih ja branim, ali nikada ne znate što se krije iza nečijih riječi.
P.S. bez kopije osobne sa točnom adresom uopće ne puštajte preko kućnog praga.
__________________
stižeeeeem.....
soraya is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 23:14   #27
Quote:
lion10 kaže: Pogledaj post
...koja bi bila normalna provizija agenciji za uslugu traženja čistaćice?...
Meni svi tvoji postovi na ovoj temi izgledaju kao "ispitivanje tržišta" za pokretanje biznisa... I malo pljuckanja po potencijalnoj konkurenciji (Uspinjača) ne škodi...
Inače, mislim da su takve agencije itekako potrebne, i da njihovo vrijeme tek dolazi - dakle, samo naprijed s biznisom! Nemam nikakvih iskustava s Uspinjačom, ali uopće me ne čudi ako nisu idealni (ili čak niti dobri) - jedini su, nemaju konkurencije, vjerujem da im posao i ovako dobro ide - nemaju, dakle, neke velike potrebe za poboljšavanjem svojih usluga! Jedini recept za poboljšanje pružanja usluga (bez obzira na sve teškoće provjeravanja ljudi koje se zapošljava u agenciji) jest konkurencija! Čim se ponuda usluga bar približi potražnji, sve će biti moguće "provjeriti i garantirati".
Čudim se da baš nikome od silnih ljudi na biroima za nezaposlene ne pada na pamet ovakav biznis, pa makar da ga započne dvoje - troje ljudi, vrlo brzo bi se proširili, sigurna sam!
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 03:25   #28
Quote:
soraya kaže: Pogledaj post
Ja sam u uspinjači, tj. ja sam u njihovoj bazi podataka i dobila sam posao dadilje.
Što se tiče njihove (ne)profesionalnosti to nije do njih nego od osobe do osobe. U agenciju se dolazi sa potvrdom da si zdrav i potvrdom MUP-a o nekažnjavanju, a kakav si ti točno to oni ne mogu znati. Nadalje, ljudi koji put ne znaju što žele. Vi ste napisali da trebate dadilju, da li je to čuvanje djeteta ili čistačica? Ili oboje? Ili netko tko će i kuhati? Ja, osobno, samo čuvam dijete.
Ovo nemojte shvatiti kao napad, ali ne znate što ljudi očekuju od vas i što bi oni htijeli kada se s njima vidite prvih par puta. Ima divnih poslodavaca,a ima i onih drugih. U svakom slučaju, vi znate što vam treba. Razmislite da li trebate nekog mladog, punog energije da se igra s dijetetom, starijeg s kim će se pisati zadaća i učiti ili nekoga tko bi trebalo biti plaćena "baka".
Uspinjača je trenutno jedina agencija u HR koja se bavi tim poslom i koja šalje babysitterice na razmjenu u inozemstvo. Profesionalni jesu, možete im se uvijek obratiti i pitati što god vam treba.
Nije da ih ja branim, ali nikada ne znate što se krije iza nečijih riječi.
P.S. bez kopije osobne sa točnom adresom uopće ne puštajte preko kućnog praga.
a kako to tamo zapravo funkcionira? npr. ja trebam tebe da mi čuvaš bebu i kome ja plaćam, agenciji ili tebi? i kako je to regulirano, kakvim ugovorom? i na koji način si ti prijavljena, da li ti plaćaju doprinose i sl.?
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 22:16   #29
Da, i mene to zanima s agencijom
lion10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 12:30   #30
Ima li još netko nekih iskustava u vezi pribavljanja usluge dadilje i čistaćice preko agencije?
lion10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 18:38   #31
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
a kako to tamo zapravo funkcionira? npr. ja trebam tebe da mi čuvaš bebu i kome ja plaćam, agenciji ili tebi? i kako je to regulirano, kakvim ugovorom? i na koji način si ti prijavljena, da li ti plaćaju doprinose i sl.?
meni plaću koju se dogovorimo,ali da bi ti došla do mene trebaš Uspinjaču, njima platiš članarinu (koja mislim traje 6 mjeseci) i aktivan si u njihovoj bazi podataka. I prva tri mjeseca se plaća agenciji 10 % od dogovorene plaće koju daješ babysitterici.
To nije posao koji se prijavljuje, nema tu socijalnog i zdravstvenog.
Ako tako nekoga tražiš, bez fotokopije osobne nema razgovora.
Uspinjača traži od svojih posloprimaca potvrdu od doktora da si zdrav i potvrdu MUP-a o nekažnjavanju. A od poslodavaca ne znam da li traže kakve dokumente. Nazovi pa pitaj.
__________________
stižeeeeem.....
soraya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 14:37   #32
Evo ako ima nekog u Osijeku tko je zainteresiran za usluge čišćenja kuća, stanova, raznih firmi i ureda, neka mi se slobodno javi, ja se time bavim, u slučaju da nije zadovoljan mojom uslugom nije duzan platiti ali to mi se jos nije dogodilo, prema tome, ko treba neka se javi. evo broj mobitela 091 751 4556, pozdrav svima
shila0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 22:09   #33
Zanima me da li je netko angažirao čistaćice preko neke agencije i kakva je procedura
lion10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 10:34   #34
Quote:
lion10 kaže: Pogledaj post
Zanima me da li je netko angažirao čistaćice preko neke agencije i kakva je procedura
lione, pitao si već preko nekoliko puta isto pitanje na ovoj temi ako nisi dobio odgovor, onda ljudi vjerojatno ne znaju pa te molim da prestaneš ponavljati postove jer počinju ličiti na spam
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 10:47   #35
Ne nije mi to bila namjera. Naime, zaista mi je važno neći čistaćicu preko preporuke jer sam dosada imao s njima samo probleme
lion10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 09:22   #36
Quote:
lion10 kaže: Pogledaj post
Ne nije mi to bila namjera. Naime, zaista mi je važno neći čistaćicu preko preporuke jer sam dosada imao s njima samo probleme
a na poslu i karijeri se predstavljaš kao potencijalna dadilja, s prijateljicom koja bi čistila?
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 12:47   #37
Evo moj mali dodatak ovoj temi.

Moja mama se bavi čišćenjem.Znam da je cijena po satu 35 kn.Ali i znam da ona bira za koga će raditi jel je u takvoj poziciji.Radi samo preko preporuke i već ima 5 g. 5 stalnih mušterija i više joj ne treba jel mjesečno zaradi više od svoje penzije koja nije tako mala (2.600,00 kn.) Njeni poslodavci je nikad ne plate 35 kn po satu baš nikad uvijek je to više - puno više (primjer kod jedne doktorice čisti 2 dana po 8 h i dobije 1.200,00 kn) , ti ljudi imaju novca i ne plaćaju samo uslugu nego i povjerenje .Ona ima ključeve od svih tih stanova uvijek kod sebe.Ono što znam da savki dobro obavljen posao treba nagraditi i za uzvrat ćeš dobiti ono što tražiš.Još nešto osobno poznajem te obitelji i uopće nemam dojam da je gledaju ko čistačicu Već je nekako gladaju kao prijatelja zovu je na rođendane i sl. okupljanja(ona do vešto izbjegava i odbija kad god može).Neznam jel ona posebna? ali kod nje je tako.Volila bi si i ja naći nekog takvog jel nekako mi je čudo da mi mama posprema ali dugo ne uspjevam.

Samo sam htjela naglasiti da nije samo bitno kakva je čistačica vrlo je bitno kakvi ste Vi kao poslodavci.

Bokić
linaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 02:45   #38
Quote:
linaxx kaže: Pogledaj post
...kod jedne doktorice čisti 2 dana po 8 h i dobije 1.200,00 kn)...
...Samo sam htjela naglasiti da nije samo bitno kakva je čistačica vrlo je bitno kakvi ste Vi kao poslodavci.
Jako dobri neki poslodavci!...Ne mogu vjerovat da ima takvih koji uslugu koja nominalno košta 560 kn (16 sati X 35 kn) plate 1.200,00 kn! Ajd da je specijalno za Božić, ili uskrsno čišćenje npr., ajd da se cifra "zaokruži", pa ajd da se plati dodatno i povjerenje, ali pod normalno plaćati više nego dvostruko!?!!!! Jesi ti sigurna da si to dobro izračunala?
A za opasku kako nije bitno samo kakva je čistačica, nego i kakvi smo mi kao poslodavci, mogu samo reći da mislim kako većina ipak nije spremna biti takvi poslodavci kao ova doktorica (i pri tom mislim na plaćanje, a ne na pozivanja na rođendane i druženje...)
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 02:57   #39
Lion 10, ti se odluči jesi li muško koje (zajedno sa suprugom, jelte) nema vremena i navodno traži čistačicu, ili si žensko (dadilja) koje zajedno s frendicom (koja bi čistila) traži posao preko agencije (tako se barem predstavljaš na podforumu Posao i karijera)! U laži su kratke noge! Ja sam te skužila i prije (vidi par postova gore), al mi nije jasno zakaj ti je sramota reći (pitati) otvoreno na koji način posluju agencije i koje su njihove provizije (zarada) u tome? Pa u kapitalizmu smo i to je sasvim legitimno - i zarada (ako se plaća porez) i pitanje (ako bi se time želio baviti)!
Ili si porezni inspektor koji nastoji "prokužit" na koji način (i da li) "Uspinjača" eventualno posluje mimo zakona (ne prijavljuje sve poslove i ljude, ili "mulja" sa plaćanjima, provizijama i zaradom, pa prema tome i davanjima u državni proračun ) Al vidiš, kak su lukavi - nitko da se "navuče" i odgovori ti...
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 11:07   #40
Bravo Španja! Kako si pogodila. Da, ja sam inspektor i to viši inspektor. Stvarno me oduševljavaju tvoje policijske metode. Svaka čast. Zanima me samo da li si plaćena za ovakvu istragu. U svakom slučaju bi trebala osnovat, naravno ako već nisi, detektivsku agenciju.

Zadnje uređivanje lion10 : 15.02.2007. at 11:43.
lion10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:10.