Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2015., 13:36   #5721
Na njihovoj stranici piše. Meso i derivati 31%, kukuruz 19% i riža 2%.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 13:38   #5722
Ne mogu vjerovati da mi nije palo na pamet provjeriti službenu stranicu.

Hvala!
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 13:16   #5723
Jel netko od vas hranio mačke sa Canidae klopom za mačke? Gledam sada malo okolo po netu sastav, ne čini mi se loša klopa. Evo link: http://bestcatfoodforcats.com/canida...-dry-cat-food/
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 19:01   #5724
da, nekad se zvala felidae, ako se ne varam, ja sam ju kupovala neko vrijeme dok ju je bilo za nabavit..sad je već dugo nema
__________________
There is something about the outside of a horse that is good for the inside of a man.
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 23:57   #5725
Felidae, to su drzali u ljekarnama grada Zagreba, bila je ok klopa (suha) za ok lovu. Vec dugo ju nisam vidjela, doduse
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 09:35   #5726
Ahaaa, znači ipak je to Felidae? Skontala sam da je isti proizvođač, ovako im se prije zvala klopa za pse pa mislila sam da su pustili još jednu liniju za mačke pored Felidae. Hranila sam ja svoje delikvente sa Felidae, fino su je jeli i nisu imali nikakvih problema s tom klopom.

Ima na Zoofastu, sad je na akciji 170 kn, al inače 3,6 kg dođe 190 kn. Razmišljam da im naručim, kad i nije na akciji ok mi je cijena (55 kn po kg) za taj sastav klope. Toliko inače dođu skoro sve klope po kg koje imaju tonu kukuruze u sebi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 11:00   #5727
Sad sam se sjetila problema koji je meni bio s felidae, bio je dosta "suh" i veliki komadi su bili tako da je poslije jela valjda 15-20% kolicine ostalo u mrvicama u zdjelici. Doduse, tad nisam imala usisavace
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 18:23   #5728
Da podjelim svoje iskustvo, jedan od mački je jako izbirljiv što se tiče suhe hrane i kod zadnje narudžbe hrane iz pet centra sam mu uzela ovu bez žitarica za izbirljive mačke. Čini mi se ok po sastavu, a i vidim da ju voli jesti tako da ću ju nastaviti uzimati. Nije niti preskupa.
stand by me is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 09:21   #5729
Quote:
stand by me kaže: Pogledaj post
Da podjelim svoje iskustvo, jedan od mački je jako izbirljiv što se tiče suhe hrane i kod zadnje narudžbe hrane iz pet centra sam mu uzela ovu bez žitarica za izbirljive mačke. Čini mi se ok po sastavu, a i vidim da ju voli jesti tako da ću ju nastaviti uzimati. Nije niti preskupa.
Moji su ludi za tom hranom
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 14:34   #5730
http://www.zoofast.hr/boschsanabelle...g-p-20921.html

Jel vrijedi ova hrana? Trenutno smo na royalu za sterilizirane, da li je bar malo bolja ova bosch? Brine me ovo meso na prvom mjestu, nije brasno vec svjeze...
__________________
Nema slobode bez odgovornosti.
V e n t u s is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 08:28   #5731
trebala bi mi preporuka za neku hranu za FIV+ macu. jučer smo radili test i veterinar mi savjetuje da joj malo pojačam hranu. sad se hrani royal canine fit32 suhom hranom ili mokrom hranom iz dm, gourmet ili sheba.

maca ima 5 godina, sterilizirana je s 8 mjeseci, cijepljena. jako je aktivna i vitka maca, pa bih je probala malo kvalitetno udebljati.
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 10:09   #5732
A do koje cifre te zanima klopa?

Ventus meni se ta baš i ne čini neka iako je grain free. Računaj da ti dehidracijom ode veći postotak vode iz te hrane (mislim da sam pročitala negdje da 70-80 posto) i onda više nije meso na prvom mjestu već ko zna na kojem je. Pogledaj onu gore koju sam linkala, ta je grain free (bivša felidae) i mojima je bila ok kad su je jeli davnih dana.


Jel netko od vas kod proljeva davao ove purinine ili eukanubine vet. klope za probavne tegobe? Ja sam ih kupovala, ali u verziji mokre hrane i super su za zaustaviti proljev, ali mala mačka mi ima proljev a nije baš neka od mokre hrane pa gledam da joj uzmem suhu, al nisam ih nikad koristila.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 10:23   #5733
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A do koje cifre te zanima klopa?
što košta da košta, moja beba je u pitanju

nije mi toliko bitna cijena koliko mi je bitno da je dobra, kvalitetna i visokokalorična hrana. sad kad je moram paziti kao oči u glavi...
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 10:41   #5734
Za Orijen kažu da je najkvalitetnija ali je i naskuplja. Ima jako visoki udio mesa (mislim oko 80 posto), nema žitarica i ostalih sranja. Acana nije loša, to je mislim od istog proizvođača sa malkoc lošijim sastavom od Orijena, ali i dalje šije po kvaliteti većinu kod nas dostupnih klopa. Moji su bili na Acani i to je recimo jedina klopa od koje mi moja stara mačka ne kenja klikere i ne napreže se na wc-u (nije mi više na njoj jer mi je rekla veterinarka da ne valja da mi je na klopi sa visokim udjelom proteina, daje stara i da će joj bubrezi otići pa sada kombiniram malo lošije klope sa ovim malo jačim klopama, kako pojede koju vreću tak joj zamijenim sa drugom klopom, sada mi je na carnilove). Imaš Applaws, Carnilove, evo čak i ova gore koju sam linkala nije loša, moji su je jeli davnih dana i bila im je ok.

Kod klopa gledaj da je u sastavu na prvom mjestu dehidrirano meso ili brašno od mesa i to u što većem postotku, gledaj da nema kukuruza, pšenice, soje i sličnih sranja, znači da su grain free (iako ako je grain free ne znači nužno da je dobra klopa, znaju natrpati dosta graška ili krumpira što opet ne valja, treba biti meso u velikom postotku).

Možda ti ne bi bilo loše kupiti nekakvu pastu pa joj davati povremeno uz klopu, recimo ovako nešto: http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...macke120g.aspx
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 13:39   #5735
Leloo posto imam svoje 3 i jednu kojoj sam "kuma", dakle 4 za nahranit, trebaju mi veca pakiranja, tipa 10 kg, a da je cijena oko nekih 300kn... Imas preporuku za jos koju gran free u vecem pakiranju? Bitno mi je da nema visok postotak minerala...

Joj inra, bas mi je zao mace, al kvalitetnom brigom ne bude ona ni osjetila tu glupu dijagnozu. Ja i moje sapice saljemo joj puno pusa!
__________________
Nema slobode bez odgovornosti.
V e n t u s is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 13:57   #5736
Nisam proučavala tako velika pakiranja. Jesi gledala jel Britt care ima od 10 kg? Ima ona gourmet vrsta koja je sa krumpirom, ostale imaju rižu, ne znam jel ti to problem. Čini mi se po sastavu puno bolji od ove što si linkala bez obzira što ova linkana nema žitarice.

Edit: sad gledam, imaju od 7 kg i dođe 240 kn i još si računaj 10 posto popusta preko koda, izađe te nekih 220 kn. Jel ti to ok cijena?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 14:48   #5737
Tnx pogledat cu, davala sam im brit za sterilizirane, nekako se nisu davile u tome... Nisam jos proucila zooplus, mozda oni imaju koju...
__________________
Nema slobode bez odgovornosti.
V e n t u s is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 15:09   #5738
Imaš sada puno više vrsta nego što je prije bilo i čini mi se da su promijenom ambalaže promijenili i sastav starih klopa, ne sjećam se da je bio ovako dobar za tu lovu.

Moje su nedavno bile na Brittu za dlaku i obje su je jele bez problema i nisam primjetila ni na jednoj da im klopa nije pasala.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 17:25   #5739
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Za Orijen kažu da je najkvalitetnija ali je i naskuplja...
naručit ću neko najmanje pakiranje i orijena i acane i applaws i carnilove i svega ozbiljno, jako je izbirljiva. prije nekog vremena sam im (imam ukupno 5 mačaka u kući ) kupila neku grain free i mrzile su me sve, a ona najviše probat ću pa vidjeti. imaš li neku preporuku za mokru hranu jer su navikli imati jedan (ili dva) mokri obrok dnevno?

Quote:
V e n t u s kaže: Pogledaj post

Joj inra, bas mi je zao mace, al kvalitetnom brigom ne bude ona ni osjetila tu glupu dijagnozu. Ja i moje sapice saljemo joj puno pusa!
hvala i tebi i šapicama jučer sam bila u šoku cijeli dan. pixi (i brata đuru) je njena mama okotila na mom balkonu. svo troje su ostali kod mene. sterilizirana je s nekih 7-8 mjeseci, cijepljena, redovno čišćena od parazita, mažena i pažena. ne skita okolo, ode do plaže (kuća mi je na plaži), susjedovog vrta i to je to. s drugim macama se ne upušta u borbu nego pobjegne hrabrica moja. i onda ovo ma, izguraćemo mi to. samo da se malo oporavimo od šoka
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 23:40   #5740
Ma izgurat cete, uz kvalitetnu klopu i brigu koju ima, kao da i nema dijagnoze. samo malo vise pazi na standardne bolestine, na prvi znak prehlade/curenja nosa i slicnih stvarcica ides odma kod veta i to je to, sve terapije traju malo dulje i vadite krv redovno svakih 6-9 mjeseci za kontrolu.

Kaj se klope tice, leeloo ti je sve napisala od mokre ti je odlicna a povoljna Carny, s tim da je na zooplusu dosta jeftinija nego kod nas.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:54.