Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2015., 17:42   #2201
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
Frontline nema repelentno djelovanje, tako da tek uz njega ćeš ih nalaziti


gdje idete na more? ako ideš na jug drži se Advantixa jer on odbija i papatače koji prenose lišmaniozu

Scalibor isto djeluje na njih, ali kaj ćeš ako mu ne odgovara...



koliko ti je pas težak? koju veličinu ampule i koliko često stavljaš?
Idemo na srednji jadran.
Imaju li ampule uopce smisla ako ce se kupat u moru?

Pas ima 12 kila,kupujem onaj advantix od 10-20kg i obnavljam svakih mjesec dana,tocno i dan (imamo podsjetnik na kompu)

sent using cute robot
TweetyBirdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 18:58   #2202
Probaj mu davati advantix na 3 tjedna, mislim da ampule generalno krace traju. Isto tako, foresto mijenjam na 6 mjeseci.
Ampula na moru bi ti trebala trajati ako ces je dati oko 7 dana prije ali mogla bi popustiti djelovanje, tj skratiti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 19:36   #2203
Evo kupila sam foresto.
Nekako mi se cini kao najsigurnija opcija za ljeto u kupanje. Pa cemo nakon ljetovanja opet na ampule

Hvala vam na pomoci

sent using cute robot
TweetyBirdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 21:51   #2204
sad sam gledala Foresto pa vidim da je novost da i on djeluje na papatače

do sad sam za more (Crikvenica) stavljala Stronghold , kao nešto jače zbog buha i zbog srčanog crva (nije baš područje, al predostrožnosti radi), a krpelja dolje ionako nema (a i nema piro)

ove godine ima Foresto pa nisam ni sama pametna što ću točno....
kupa se svaki dan u moru
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 17:20   #2205
Dal ogrlice i ampule odbijaju i komarce vulgaris?
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 09:46   #2206
Ići ćemo do Šibenika, sutra pa do četvrtka, a sjećam se da su se za južnije krajeve spominjali papatači i lišmanioza.
Je li okolica Šibenika u toj zoni gdje bismo trebali imati i zaštitu protiv papatača?

Frontline to nije, zar ne? A što je, Advantix? Ili još nešto?
Fronline joj stavljam svakih mjesec dana i ponovo bih trebao staviti 29. 6. Ima li smisla i smijem li joj danas staviti Advantix ili nešto drugo? Kada smije u vodu nakon toga?
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 23:16   #2207
Zanima me da li ogrlice imaju slabiji ucinak na dugodlakim psima?
Pogotovo jer sad preko zima ima poddlaku pa ogrlica ne dodje direktno do koze
Tomo28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 08:22   #2208
Quote:
holly-trooper kaže: Pogledaj post
Dal ogrlice i ampule odbijaju i komarce vulgaris?
Da, odbijaju.


Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Ići ćemo do Šibenika, sutra pa do četvrtka, a sjećam se da su se za južnije krajeve spominjali papatači i lišmanioza.
Je li okolica Šibenika u toj zoni gdje bismo trebali imati i zaštitu protiv papatača?

Frontline to nije, zar ne? A što je, Advantix? Ili još nešto?
Fronline joj stavljam svakih mjesec dana i ponovo bih trebao staviti 29. 6. Ima li smisla i smijem li joj danas staviti Advantix ili nešto drugo? Kada smije u vodu nakon toga?
Da, na moru se može dogoditi da komarac zarazi psa i da dobije lišmaniozu.
Frontline sigurno ne jer nije repelent, advantix je, a pošto je odmah se smanjuje vjerojatnost da će do toga doći.
Scalibor, killtix, foresto isto sluze protiv toga.
Da smijete staviti advantix.
Sto se tiče vode - 2-3 dana prije i poslije aplikacije sredstva treba paziti te treba paziti da ne kiši, inače se postupak ponavlja.

Quote:
Tomo28 kaže: Pogledaj post
Zanima me da li ogrlice imaju slabiji ucinak na dugodlakim psima?
Pogotovo jer sad preko zima ima poddlaku pa ogrlica ne dodje direktno do koze
Teoretski ne, prakticno da. Nemam dugodlakog psa, no imam psa sa gustom dlakom i podlakom - haskija. Imao je foresto, našla sam krpelja ispod nje, ne mogu reći da nisam dovoljno zategnula jer mi je žao koliko mu zategnem da dođe do kože.
Na frontlineu smo dobili prvu piro, tad smo iza imali scalibor - super ogrlica, sa lošim kopćama, treba je učvrstiti vezicama. potom 2 forestice, na 2 je dobio piro drugi put, potom smo na savjet veterinara bili na advantix-u + foresto - nakon toga sam mu našla krpelja na čelu, gdje jedino nisam implicirala advantix
Sad smo na tabletama - bravecto - drži 3 mjeseca i zaista nemamo problema sa krpeljiam jer smo iskreno priljepak za njih. Da ih ne privlači toliko na tabletama ne bi bio.
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 12:08   #2209
Quote:
_21_ne-tipicna kaže: Pogledaj post
Da, na moru se može dogoditi da komarac zarazi psa i da dobije lišmaniozu.
Frontline sigurno ne jer nije repelent, advantix je, a pošto je odmah se smanjuje vjerojatnost da će do toga doći.
Scalibor, killtix, foresto isto sluze protiv toga.
Da smijete staviti advantix.
Sto se tiče vode - 2-3 dana prije i poslije aplikacije sredstva treba paziti te treba paziti da ne kiši, inače se postupak ponavlja.
Hvala, ne-tipična. Odavno smo se vratili s mora
Ali neka se nađe informacija drugima
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 14:19   #2210
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Hvala, ne-tipična. Odavno smo se vratili s mora
Ali neka se nađe informacija drugima
tek sad vidim datum hahahaha
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 19:59   #2211
Mi nismo nikako za opcije ogrlica... Jer ne želim ni zamisliti kako je psima s njihovim osjetljivim njuhom u kombinaciji s tim ogrlicama, ako je meni nesnosno osjetiti taj miris prvih tjedan dana. Tako da sam uvijek za ampule/spot on. Favorit mi je Frontline. A sad je i novi, rozi Frontline na tržištu, Tri-Act, Kažu veterinar da ima mnoge prednosti u usporedbi sa ostalim spot-on preparatima, posebno za pse koji su pojačano izloženi krpeljima, a odbija i komarce i papatače, plus ubija buhe... Meni zvuči super!
azraiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 22:37   #2212
Foresto i Scalibor nemaju miris...

što se tog novog Frontline tiče , dodan je permetrin, dakle kao da stavljaš Advantix i Frontline istovremeno, do sad je bila preporuka ne dva preparata od jednom... tak da malo sam skeptična pogotovo ako pas nije jako izložen krpeljima
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 08:24   #2213
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
Foresto i Scalibor nemaju miris...

što se tog novog Frontline tiče , dodan je permetrin, dakle kao da stavljaš Advantix i Frontline istovremeno, do sad je bila preporuka ne dva preparata od jednom... tak da malo sam skeptična pogotovo ako pas nije jako izložen krpeljima
Ja sam dobila preporuku od veterinara, s tim da moj stvarno nema na cemu niej privukao krpelje, da stavim kombinaciju u ljetnim mjesecima foresto advantix - nasla krpelja na celu gdje jedino nisam stavila
Tako da ako stavljate dva, onda defintiivno posavjetujte se sa vetom.

A meni osobno Frontline nije nikako favorit, bili smo na combu i dobio je piro prvi put jer naravno frontline nije repelent. Bar nije tad bio

Zadnje uređivanje _21_ne-tipicna : 01.12.2015. at 09:40.
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 17:16   #2214
moj pasanac je imao sve ogrlice, i sve ampule, i unatoč svim mjerama opreza, već tri puta je prebolio piroplazmu... kažu da živimo da "zaraženom" području, a i pas je dugodlak, tako da mu 1) ogrlica očito ne može puno pomoći, 2) ampula također - jer su se krpelji već i na njih navikli, jedino što dolazi u obzir je tableta nexgard koja djeluje navodno iznutra, ali to mu još nismo dali jer je trenutno zaražen piroplazmom treći put. ako nešto mrzim na ovom svijetu, onda su to krpelji, nažalost jedina životinjska vrsta koju ne priznajem i ne poštujem, jer me isprepadala i izludila... i očito ne prestaje

ultramundane is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 17:29   #2215
Nexgard djeluje iznutra, ali u pravilu kad je krpelj već na psu. Nakon ugriza krepana. U prijevodu, neće spriječiti piro i ostalo što mogu prenijeti. Nažalost.
BerryBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 19:46   #2216
Quote:
BerryBlack kaže: Pogledaj post
Nexgard djeluje iznutra, ali u pravilu kad je krpelj već na psu. Nakon ugriza krepana. U prijevodu, neće spriječiti piro i ostalo što mogu prenijeti. Nažalost.
užas
onda bolje da mu ni ne dajem...

-- jel netko zna možda kakav narodni/alternativni/prirodni recept-lijek... koji bar išta pomaže??
ultramundane is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 19:51   #2217
Quote:
ultramundane kaže: Pogledaj post
-- jel netko zna možda kakav narodni/alternativni/prirodni recept-lijek... koji bar išta pomaže??
Ja svom cupavcu stavljam foresto+advantix, uz to dajem ulje crnog kima i kokosovo ulje. Od kad je na toj kombinaciji, ni jedan ga krpelj nece, smao neka tako i ostane.


Powered by LG G4
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.

Zadnje uređivanje Angelsss : 04.01.2016. at 20:19.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 20:01   #2218
Quote:
ultramundane kaže: Pogledaj post
-- jel netko zna možda kakav narodni/alternativni/prirodni recept-lijek... koji bar išta pomaže??
Nema stopostotne zaštite, nažalost. Ja sam već čula svakakvih savjeta - od toga da psu u krzno utrljam sodu bikarbonu do prskanja domaćim pripravcima od citrusa, ali mi se sve čini da svaki pas ima nekakvu svoju "formulu". Moje labradorice žive s Advantixom i do sada nismo imali problema. Drugi vlasnici opet proklinju Advantix jer im je s njim pas pokupio krpelja, neki su krpelja našli ravno ispod ogrlice za zaštitu, treći preferiraju Frontline, četvrti CatanDog... Pokušavaj, mijenjaj, pregledavaj psa neprestano, možda nađeš svoje rješenje. Držim fige.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 20:10   #2219
Mi isprobali sve i svašta. Jedino djelotvorno za nas je stopostotno izbjegavanje mjesta gdje ima krpelja. Ništa, nikakva zaštita, pripravci, ulja, ništa ne može pomoći. Nažalost.
BerryBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 20:17   #2220
I gdje onda izvodite psa? Mislim, znas li da krpelj moze na balkonu da ti zaluta, da ga vjetar odnese? Jedino kako ces ga 100% zastiti je da ga ne izvodis iz kuce, a to, nadam se, nije slucaj.

Powered by LG G4
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:13.