Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2008., 19:42   #1
Škotski ovčar

Ovako je mi može netko išta reći o škotskim ovčarima(lessie),kakva je to pasmina,jeli miran,se linja,je li problematičan kao štene sve što znate kažite ako vam nije teško?
frontline92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 20:11   #2
Imala sam škotskog ovčara. Bio je izuzetno lijep, miran, druželjubiv i poslušan pas. Njegov jedini problem je duga dlaka koja se može zagropati oko ušiju i koje ima po cijeloj kući ako ga redovito ne četkaš (redovito=svaki ili svaki drugi dan).
homer-jrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 21:14   #3
koliko dugo živi,je se voli voziti u autu i može li dugo hodati i trčati jer ja volim pse koji se puno igraju i trče.
frontline92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 21:15   #4
i kakav je kao štene?
frontline92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 21:16   #5
i je sklon bolestima
frontline92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 21:22   #6
Koliko zive? ja sam ovog imala 13 godina i onda je dobio nekakav tumor, pa je morao biti uspavan jer je veterinar rekao da je prestar za operaciju.
Voli se igrati i setao je prosjecno tri puta na dan, od toga je jedna setnja obicno bila duuuuuga.
U usporedbi s jack russell terrijerom (stennetom) kojeg trenutno imam bio je prilicno miran, jer je ovaj malisan hiperaktivac.
homer-jrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 21:27   #7
Škotski ovčari su dugovječna pasmina s obzirom na veličinu. Znam ih par koji su doživjeli 17 godina što nije malo.
Linja se jako i moraš ga četkati često da dlaka bude uredna. Na to moraš računati i nemoj ga uzeti ako nemaš vremena za održavanje jer neodržavani stvarno ružno izgledaju.

Po meni, to je iznimno inteligentna pasmina i pravi obiteljski psi. Pretpostavljam da si mislila na običnog škotskog ovčara, a graničarski škotski ovčari su na glasu kao još inteligentniji.
Imaju veliku volju izvršavati zadatke, općenito raditi nešto i pogodni su za školu.
Kao štenci su zahtjevni ko i svi drugi štenci, ništa specijalno.
Inače su dosta zdrava pasmina, lake su konstitucije pa samim time nisu ni podložni problemima sa zglobovima kao recimo njemački ovčari.

Znam da sam ih nahvalila, ali ja sam obožavatelj. Ne znam dal su mi draži obični ili graničarski - nikak da se odlučim.
Jelena-82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 23:06   #8
http://www.pasoddy.com/dog/Shetland%20Sheepdog.htm
tu imaš sve o njemu,pa čitaj....
matea_122 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 08:39   #9
imam i ja skotskog ovcara neru i trazim joj decka! molim vas odgovorite
malena0908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 11:27   #10
i samo da kažem ja sam muško.
frontline92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 11:30   #11
Pa ne znam kako češ joj nači dečka,jednostavno mora ugledati drugog škotskog ovčara.puno puta sam vidio kako se psi zaljubljuju,kod ljudi je to lakše a sad ne znam kako je to u psećem svijetu i kako oni na to gledaju.
frontline92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 13:13   #12
Quote:
matea_122 kaže: Pogledaj post
http://www.pasoddy.com/dog/Shetland%20Sheepdog.htm
tu imaš sve o njemu,pa čitaj....
ovo nije skotski ovcar o kojem je postavljen topic
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 14:14   #13
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
ovo nije skotski ovcar o kojem je postavljen topic
aha...a ja sam trezila skotskog ovcara na toj stranici imas tamo puno pasmina lai ga nije bilo, pa sam to stisla al slicno izgledaju pa sam ja misla da je to drugo ime za njega....
matea_122 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 14:32   #14
Quote:
matea_122 kaže: Pogledaj post
aha...a ja sam trezila skotskog ovcara na toj stranici imas tamo puno pasmina lai ga nije bilo, pa sam to stisla al slicno izgledaju pa sam ja misla da je to drugo ime za njega....
pa jako su slicni, skoro da se moze rec da je shetland mini verzija

divni su i mali i veliki
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 17:03   #15
Ne znam mnogo toga o škotskim ovčarima (google uvijek može pomoći ) jer nisam nikad išao istraživati.
No ipak ti mogu odgovoriti na neka pitanja.
Da li će se voljet voziti u autu, ovisi između ostalog i o tome da ga navikneš na auto i vožnju od malena. Neka prvo pošnjova i vidi kako je iznutra, stavi mu na stražnje sjedalo njegovu plahtu ili neki prekrivač da se dlake ne rašire posvuda po autu. I kreni, neke manje destinacije, izletići. Ne bi trebalo biti problema jer ipak nabavljaš štene, i moram prizanti da nisam susreo do sada ijednog čovjeka koji je imao problema sa psom u vožnji. Ja zbog svojeg sad vozim puno bolje i smooth, jer svako i malo naglije kočenje, eto njega glavonje cukne, pa mi ga žeo da se ne mrda previše. jer voli sjedit blesonja, umjesto da legne i bok.

Dalje, uglavnom svako štene kad tek dođe u novi dom je isprva malo zbunjeno i replašeno (odvajanje od majke, braće, nova sredina i td. ) no čim se malo opusti (dan dva) eto veseljaka koji juri po stanu. I sigurno će piškiti okolo dok ga ne naučiš da traži van (brzina učenja obavljanja nužde vani ovisi o samom psu, ali i tvom trudu), možda će gristi šlape, namještaj, a možda samo svoje igračke. Važno je naučiti ga od malena što smije što ne.

Pretpostavljam da su škotski ovčari, kao i svi ostali ovčari radni psi, koji obožavaju učiti nove stvari i služiti svom čovjeku. Vežu se za člnaove svog "čopora" i vjerni su do smrti.

Ako nabaviš škot.ov. imat ćeš pravog , odanog i zaigranog prijatelja

Dlaka, preporučio bih ti svakodnevno češljanje!!!
A o prehrani psa prošvrljaj po forumu, ima baš tema o tome, pa ćeš i tamo dosta naučiti.
Eto
__________________
You have to know the answer to this question! If you died right now, how would you feel about your life?
disleksicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 17:35   #16
Quote:
disleksicar kaže: Pogledaj post
Ne znam mnogo toga o škotskim ovčarima (google uvijek može pomoći ) jer nisam nikad išao istraživati.
No ipak ti mogu odgovoriti na neka pitanja.
Da li će se voljet voziti u autu, ovisi između ostalog i o tome da ga navikneš na auto i vožnju od malena. Neka prvo pošnjova i vidi kako je iznutra, stavi mu na stražnje sjedalo njegovu plahtu ili neki prekrivač da se dlake ne rašire posvuda po autu. I kreni, neke manje destinacije, izletići. Ne bi trebalo biti problema jer ipak nabavljaš štene, i moram prizanti da nisam susreo do sada ijednog čovjeka koji je imao problema sa psom u vožnji. Ja zbog svojeg sad vozim puno bolje i smooth, jer svako i malo naglije kočenje, eto njega glavonje cukne, pa mi ga žeo da se ne mrda previše. jer voli sjedit blesonja, umjesto da legne i bok.

Dalje, uglavnom svako štene kad tek dođe u novi dom je isprva malo zbunjeno i replašeno (odvajanje od majke, braće, nova sredina i td. ) no čim se malo opusti (dan dva) eto veseljaka koji juri po stanu. I sigurno će piškiti okolo dok ga ne naučiš da traži van (brzina učenja obavljanja nužde vani ovisi o samom psu, ali i tvom trudu), možda će gristi šlape, namještaj, a možda samo svoje igračke. Važno je naučiti ga od malena što smije što ne.

Pretpostavljam da su škotski ovčari, kao i svi ostali ovčari radni psi, koji obožavaju učiti nove stvari i služiti svom čovjeku. Vežu se za člnaove svog "čopora" i vjerni su do smrti.

Ako nabaviš škot.ov. imat ćeš pravog , odanog i zaigranog prijatelja

Dlaka, preporučio bih ti svakodnevno češljanje!!!
A o prehrani psa prošvrljaj po forumu, ima baš tema o tome, pa ćeš i tamo dosta naučiti.
Eto
e hvala ti za informacije,meni se sviđaju svi psi poput zlatnog retrivera,škotskog ovčara ali meni su svi psi jednostavno preljepi,samo ne volim one krvoločne.
frontline92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 17:37   #17
a jeli ga lako naučiti da ne piški po kući?
frontline92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 17:51   #18
Apsolutno svaki pas može postati agresivan ukoliko ga ne znaš odgojiti, bo on retriver, ovčar ili pinč.
Da piški po kući ga je relativno lako naučiti, kao i sve ostalo. Svatko je imao svoj sistem u učenju psa da ne piški, no uglavnom se sve bazira na jasnoj i strogoj naredbi zabrane. Ako vidiš da se pas popiški u stanu, odmah ga izgrdi, i pokaaži mu da se ljutiš. Kada se popiški vani, odmah ga nagradi kolačićem i podragaj. Neka se sve što ga učiš bazira na nagradi i pohvali za dobro odrađen posao. Pošto je ovčar radni pas ja bih ti svakako preporučio i da upišete neku školu. Ne oduzima mnogo vremena, a daje ti dovoljno znanja i zadovoljnog pesonju!
Sretno
__________________
You have to know the answer to this question! If you died right now, how would you feel about your life?
disleksicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 20:29   #19
hvala i zadnje pitanje-koliko se puta treba šetati na dan i može li proći oko kilometar ili dva u jednoj šetnji?
frontline92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 22:26   #20
Quote:
frontline92 kaže: Pogledaj post
hvala i zadnje pitanje-koliko se puta treba šetati na dan i može li proći oko kilometar ili dva u jednoj šetnji?
Naravno da može, kako ne. Mi smo sa mojim išli često pješice do vinograda, a to je 5 km tamo i 5 km natrag.
Jelena-82 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:07.