Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2015., 13:58   #741
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Nemoj im davati ideje i rasplamsavati maštu. Samo neka oni rade od ponedjeljka do petka, dosta je.
Ako budu planirali i vikendom početi, za početak neka kažnjavaju ove što ne kupe drek, tu će više zaraditi nego loveći ljude po Medvednici.
A ima i dezurni vikendom, ali kad vidim kako preko tjedna rade, onda mogu misliti kakav je vikend
Inace komunalni redari izlaze na prijavu građana

Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Rangeri nemaju ovlasti ?
Ovlast kaznjavanja imaju samo komunalni redari, kako radim u komunalnom, znam od kud su prijave i kojeg se kvarta klonim no salu na stranu, nisam dobila još prijava za područje sljemena tako da uživaj te sa pesima

Baš mislim ići za vikend sa icom i jos dva psa koja svojatam i pustiti ih tamo
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 14:01   #742
Quote:
_21_ne-tipicna kaže: Pogledaj post
Baš mislim ići za vikend sa icom i jos dva psa koja svojatam i pustiti ih tamo
Pazi da se ne sretnemo, da se ne počupaju kokoši.
I kloni se fazana.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 14:05   #743
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Pazi da se ne sretnemo, da se ne počupaju kokoši.
I kloni se fazana.
Ici cu sa icom, dogosom i labradorom - u trotandemu su ludi
Rokica ce biti na lajni (dogos), ova dva mogu biti samostalni setaci


Ok za ostale, ali ice i fazani Ma nabacit cemo neki gulas ili pecenje
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 15:48   #744
Quote:
_21_ne-tipicna kaže: Pogledaj post
Ok za ostale, ali ice i fazani Ma nabacit cemo neki gulas ili pecenje
Jucko moli da joj sve perje skupiš na hrpu jer mi pravimo umjetnu patku s kojom ćemo vježbati za proljeće. Jesenas nismo stigli na uzgojnu jer ova Didi stalno ima nekakvog posla.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 18:41   #745
Pitanjce. Je li netko navečer išao odnosno ide u šetnju po nasipu kod Petrovaradinske, ali lijevo. Znam da nema rasvjete, a rano se mrači, ali me zanima ima li noćnih ribiča. Po danu ih nismo tamo susretale, više su se orijentirali na stranu desno od Petrovaradinske.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 19:15   #746
Mi ih nismo primjećivali, ali moji ih i ne traže, pa ne znam hoće li Sita iskopati kojeg ako baš obilazi obalu.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 19:24   #747
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Mi ih nismo primjećivali, ali moji ih i ne traže, pa ne znam hoće li Sita iskopati kojeg ako baš obilazi obalu.
A kamo bi labrador drugo nego na obalu? Vjerujem da biste ih primijetili kad bi ih bilo jer vjerojatno dolaze sa svjetlima. Tnx! Možda se jednu večer i zaletimo.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 09:25   #748
Neka mi netko objasni što se to događa u maksimiru. proganjaju vlasnike pasa kao zadnje kriminalce i to ne na "prednjim" livadama, već i po stazama u šumi? U grupi su komunalci s policijom. Naravno derane koji projure po tim stazama na biciklima u punim brzinama ne diraju, kao niti one koji se dolaze zabavljati s petardama, i koliko više smeća nabacati po stablima. Znam što piše u i novom pravilniku o psima, ali što je previše je previše. Treba uvesti neki red, ali ovo je pretjerano. Postoji li način da se izbori za mali djelić maksimira po kojem bi se moglo šetati, legalno sa psom bez uzice (ne mislim na onu bivšu konjsku, izrovanu i blatnjavu livadu, koliko puta sam uganula gležanj na njoj), ili nekako vratiti na snagu stari pravilnik o vođenju psa bez lajne u maksimiru?
matko4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 09:31   #749
Quote:
matko4 kaže: Pogledaj post
Neka mi netko objasni što se to događa u maksimiru. proganjaju vlasnike pasa kao zadnje kriminalce i to ne na "prednjim" livadama, već i po stazama u šumi? U grupi su komunalci s policijom. Naravno derane koji projure po tim stazama na biciklima u punim brzinama ne diraju, kao niti one koji se dolaze zabavljati s petardama, i koliko više smeća nabacati po stablima. Znam što piše u i novom pravilniku o psima, ali što je previše je previše. Treba uvesti neki red, ali ovo je pretjerano. Postoji li način da se izbori za mali djelić maksimira po kojem bi se moglo šetati, legalno sa psom bez uzice (ne mislim na onu bivšu konjsku, izrovanu i blatnjavu livadu, koliko puta sam uganula gležanj na njoj), ili nekako vratiti na snagu stari pravilnik o vođenju psa bez lajne u maksimiru?
Ako postoji komad gdje možeš pustiti psa, teško da će dopustiti da ih ima xy u maksimiru
Mogu se skupljati peticije, predati vijecu gradske cetvrti pa vidjeti hoceli se nesto napraviti povodom toga. Zatim mozes gnjaviti ured za prostorno pa vidjeti jel postoji na maksimiru prostor namjenjen za pse, pisati prigovore da je taj neadekvatan tralala.. Uglavnom vrlo dug proces, sa neizvjesnim krajem

A vec ti par mjeseci, traje akcija hvatanja ljudi koji vode pse bez lajne, ili komunalni izađu na poziv osobe koja je prijavila takvo ponašanje (tu su obvezni izaci na teren). Ovu prvu informaciju znam iz prve ruke jer radim u komunalnom
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 10:18   #750
Besmisleno je tražiti "mali djelić maksimira po kojem bi se moglo šetati, legalno sa psom bez uzice". Tko će psu objasniti gdje crta preko koje ne smije prijeći? Trebalo bi, dakle, taj mali dio ograditi, a to onda više nije šuma, nego pseći park. Što tek nitko neće napraviti.

Osobno ne vidim puno smisla u tome da s psima sjedam u auto i vodim ih u šetnju na lajni po Maksimiru. Na lajni mogu šetati i po kvartu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 14:50   #751
Konkretno mislila sam glavne staze kuda se može ići legalno bez uzice, staze su ionako odjeljene šumom, dobro negdje se i križaju ; a psi obično prate vlasnika, tako da ne trebaju ograde.
Ma imala sam prije stari pravilnik u kome je bilo napisano nekako opisno kao; staza iza mogile, pa staza oko petog jezera, tako nešto...(malo mi sagorjevaju vijugice pamćenja).
Ovo u maksimiru je progon, kamufliraju se.... jedan te prati drugi olfa čita novine na klupici i hop! (lisice na ruke i u remetinac? ne tamo je elita....negdje već)zajedno sa organom.
matko4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 08:45   #752
Kakva je situacija na nasipu? Mi bili prekjučer i normalno se moglo hodati, ali razinu vode nisam vidjela jer ne bila večer i mrak. Jučer smo bile na Dotki pa sam u autu čula da je Sava poplavila, ali da, citiram po sjećanju, "nema opasnosti za Zagreb jer nas štiti nasip."

E, sad, ako nas "nasip štiti", meni to znači da se Sava izlila u inundacijski pojas pa ne znam ima li smisla ići.

Bio možda netko jučer?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 09:07   #753
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Kakva je situacija na nasipu? Mi bili prekjučer i normalno se moglo hodati, ali razinu vode nisam vidjela jer ne bila večer i mrak. Jučer smo bile na Dotki pa sam u autu čula da je Sava poplavila, ali da, citiram po sjećanju, "nema opasnosti za Zagreb jer nas štiti nasip."

E, sad, ako nas "nasip štiti", meni to znači da se Sava izlila u inundacijski pojas pa ne znam ima li smisla ići.

Bio možda netko jučer?
Da, jučer navečer je bila skroz izlivena, došla je do nasipa...
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 09:22   #754
Quote:
Ni Na Na kaže: Pogledaj post
Da, jučer navečer je bila skroz izlivena, došla je do nasipa...
Hvala. Onda ja svoje više neću vidjeti: to se neće htjeti vratiti na suho.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 09:32   #755
Kod mene se je samo malo izlila, ali ima bar 6 puta veći pojas na kojem se može funkcinirati normalno

BTW. neki dan sam vidjela da se radi parkić ove godine u folnegovićevom naselju
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 09:47   #756
Jeste li vidjeli da na fejsu dijele obavijest da su na nasipu, kod Vodoprivrede, našli klopku za životinje?
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 10:08   #757
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Jeste li vidjeli da na fejsu dijele obavijest da su na nasipu, kod Vodoprivrede, našli klopku za životinje?
No, bravo. Sad će nam i nasip oduzeti. Najprije su Maksimir pretvorili u šetalište na lajni, ali džogeri ne bi, recimo, išli trčati u Maksimir ili se roditelji ondje sanjkati sa svojom nevinom dječicom, nego ih baš sve veseli doći na Dotku i derati se kako psi moraju biti na lajni. Mislim da ćemo se mi odseliti.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 10:21   #758
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Jeste li vidjeli da na fejsu dijele obavijest da su na nasipu, kod Vodoprivrede, našli klopku za životinje?
Prekrasno Još jedna lokacija koju možemo prekrižiti. Ostali su nam za puštanje pasa samo kvazi pseći parkovi, oni koji izgledaju kao predsoblja pravih.
Uopće nismo građani drugog reda.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 10:55   #759
Vidim da je promakao plan za ovu godinu, ima i psecih gradevina:
http://www.jutarnji.hr/uredit-ce-se-...ulici/1490111/

Konacno ce zamijeniti ogradu u Gajnicama.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 11:10   #760
I čini se da će Prečko dobiti park za pse. Nadam se veći od ovog na Ravnicama.
Mi u kvartu imamo nekog diskretnog gospona na vlasti, sve nešto neće ništa da objavi, ko fol čeka sjednicu.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:13.