Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2014., 15:19   #201
Quote:
marinho25 kaže: Pogledaj post
neznam mislim da ti nije pametno pit antibiotik dok ne vidis da li postoji kakva infekcija ..prvenstveno zbog nalaza..mislim nece ti nista biti ali ja bi pricekao 2 tjedna koliko se obicno ceka na westernblot ili pak elisu nekih tjedan dana.polako i strpljivo i rjesenje je na vidiku. drzi se.
sto se tice naseg zdravstvenog sustava sve mi je jasno.
problem je sto su svi bakteriloski testovi relativno nepouzdani .
Borellia,Shigella flexneri, Salmonela enteritidis, Salmonela typhimurium, Yersinia enterocolitica , Campylobacter jejuni,Chlamyda trachomatis ,streptoccocus,mycoplasma ,ureaplasma, babesia svi oni mogu izazvat RA.vecinom je crp pokazatelj ali ne mora biti..ja bi na tvom mjestu sumnje okrenuo prvenstveno na borelliu,Staphylococcus aureus,streptoccocus i ove spolno prenosive bakterije(ali pcr pretrage ne ove standardne). eventalno jos neke viruse . dobar infektolog ce to znati.
ako ces uzimat antibiotike kupi nekakav probiotik.
Marinho25, hvala puno na svemu!
...novosti: Dao krv u Fran Mihaljevicu ali mi rekli da ce raditi neki test na boreliozu a western blot samo ako procijene da treba naknadno?!

Dr. opce prakse (poradi cistog nalaza CRP-a, krvi i urina te HZZO straha i svog neznanja) mi ne da uputnicu za infektologa!!!

Poludio...i poceo piti doksiciklin 2x 100mg dnevno na svoju ruku
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 16:06   #202
@brazilac 5: pripazi s antibioticima, mogu pomoći a mogu i odmoći, mene još kao malu penicilin je skoro ubio.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 23:54   #203
Quote:
brazilac 5 kaže: Pogledaj post
Marinho25, hvala puno na svemu!
...novosti: Dao krv u Fran Mihaljevicu ali mi rekli da ce raditi neki test na boreliozu a western blot samo ako procijene da treba naknadno?!

Dr. opce prakse (poradi cistog nalaza CRP-a, krvi i urina te HZZO straha i svog neznanja) mi ne da uputnicu za infektologa!!!

Poludio...i poceo piti doksiciklin 2x 100mg dnevno na svoju ruku
da to sam i mislio..napravit ce ti samo elisu a western blot ako je elisa pozitivna ili granicna-tako ti funkcionira nas usrani zdravstveni sustav.. rade nepouzdani test i samo ako je pozitivan rade pouzdani..nes ti logike..
nije mi jasno kako ne mozes dobiti uputnicu za infektologa..a da odes privatno?
zapamti da upotrebom antibiotika mozes prikrit infekciju na sljedecim pretragama..a ako je slucajno dugotrajna borelioza doksiciklin nije dosta- daju se intravenozno Cefalosporini 3 generacije. pazi na crijevnu floru (pod obavezno probiotici)kad si se vec sam odlucio na antibiotike ali mislim da ti to nije pametno . pokusaj nekako doci do infektologa. imas pm

Zadnje uređivanje marinho25 : 25.07.2014. at 00:10.
marinho25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 15:11   #204
Quote:
marinho25 kaže: Pogledaj post
da to sam i mislio..napravit ce ti samo elisu a western blot ako je elisa pozitivna ili granicna-tako ti funkcionira nas usrani zdravstveni sustav.. rade nepouzdani test i samo ako je pozitivan rade pouzdani..nes ti logike..
nije mi jasno kako ne mozes dobiti uputnicu za infektologa..a da odes privatno?
zapamti da upotrebom antibiotika mozes prikrit infekciju na sljedecim pretragama..a ako je slucajno dugotrajna borelioza doksiciklin nije dosta- daju se intravenozno Cefalosporini 3 generacije. pazi na crijevnu floru (pod obavezno probiotici)kad si se vec sam odlucio na antibiotike ali mislim da ti to nije pametno . pokusaj nekako doci do infektologa. imas pm
Čekam još rezultate testa za boreliozu...u međuvremenu došli mi (vrlo brzo, ali naravno preko veze ) rezultati za HLA tipizaciju
HLA-A 2 3
HLA-C NT NT
HLA-B 27 ND
Bw4/Bw6 NT NT
HLA-DR 11 13
DR51/DR52/DR53 52 ND
HLA-DQ 3 1
CDC & specificitet :
B+T Ly, CDC, DTT – B Ly T Ly, CDC, DTT + B T Ly T Ly:
Napomena : M14
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 22:09   #205
Quote:
brazilac 5 kaže: Pogledaj post
Čekam još rezultate testa za boreliozu...u međuvremenu došli mi (vrlo brzo, ali naravno preko veze ) rezultati za HLA tipizaciju

brazilac ovo je zanimljivo i onome tko te poslao na tipizaciju svaka čast..
antigeni sami po sebi nisu toliko znacajni i ne koriste se kao dijagnosticki kriterij ali jedan itekako je a ti ga imas -HLA-B 27 i javlja se kod 90 -100posto oboljelih od ankilozantnog spondilitisa ( bakterijski, genetski i imuni čimbenici) ali ucestal je i kod reiterovog sindroma - koji nastaje nakon akutne urogenitalne ili digestivne infekcije- (prolazi spontano ali se kod 50 posto oboljelih ponavljaju epizode)
jesu ti to vec rekli na tipizaciji ili su ti samo dali nalaz? posto se b27 javlja i kod ank spondilitis s negativnom radioloskom obradom-
odi sad opet kod dr.opce prakse nek sad prdi da ti nije nista ili reumatologa i infektologa jer infekcija moze potaknuti genetski cimbenik .kazes da ti je od antibiotika malo bolje ili nije? eto mislim da smo rijesili stvar..ako ne sve smo bliže!! ja sumnjam na reitera infekcijskog- moze biti i ank.spon. ali mi nekako vise vuce na reitera..pricekaj nalalaze na b.b. a mozes i napravit pcr pretrage preko urina ili ejakulata.jel imas kakve simptome na mokracnom sustavom,probleme s prostatom ili si imao u zadnjih par mjeseci? ..

Zadnje uređivanje marinho25 : 27.07.2014. at 23:32.
marinho25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 00:46   #206
Quote:
marinho25 kaže: Pogledaj post
brazilac ovo je zanimljivo i onome tko te poslao na tipizaciju svaka čast....
HLA tipizaciju sam ja sam zahtijevao xx puta...na kraju mi je dr. opće prakse popustila i dala uputnicu
Razlog zašto sam tražio tipizaciju je taj što mi je otac također HLA-B27 i imao je 3-4 mjeseca duge bolove u koljenima i zglobovima prije nekih 30g koje se ne sjeća kako je riješio Kod mene je to žešće i duže a možda i ne skroz isto.

Samo sam nalaz dobio poštom i to je to.
I ja sumnjam cijelo vrijeme na infektivnog Reitera ali su mi svi osnovni nalazi čisti (krv, crp, esr, urin, ejakulat) a ne znam da li imam onda i dalje tu infekciju/bakteriju ali mi instinkt to govori cijelo vrijeme pa sam zato i krenuo sa doksiciklinom.

Točno. Ali ti ti kod dr. opće prakse i mog bivšeg reumatologa ne vrijedi niš - sve sam ovo sam dosad uspio - vidiš i sam kako. Uputnicu za infektologa i dalje ne mogu dobiti - ali budem opet davio dr. opće prakse pa valjda bude popustila

Pijem antibiotok 4 dana 2 kapsule x 100mg dnevno i bolje mi je definitivno tj. ne osjećam više toliko gadnu natečenost koljena i bolove u većini zglobova već je pomalo splasnulo sve ali nije prošlo nikako i ne mogu prosuditi hoću li uspjeti ili je to samo kratkotrajni efekt. Namjeravam doksiciklin popiti svih 25 kapsula (terapija od 12.5 dana po 2 dnevno) jer koliko sam proguglao doksiciklin ubija za 7-10 dana većinu bakterija koje sam mogao imati osim možda borelioze i streptokoka.

Samo mi je malo ona stvar ponekad onako rumena mjestimice ali supruzi prošli tjedan na bakteriološkoj obradi vaginalnog brisa nije nađeno ništa (još čekamo rezultate testa na klamidiju cca. 1 mjesec) pa ne znam jel ima uopće smisla da radim bris uretre jer vidiš da trenutno pijem doksiciklin
Inače, u periodu 2008-2010g supruga mi je imala učestale bakterije u urinarnom I vaginalnom traktu (Ureaplasma urealyticum, Proteus, Mycoplasma hominis, Escherichia coli, Streptococcus) te HPV. Pomogla je jedino dugotrajna terapija penicillinom kod oboje. I nakon toga dobili smo našu prvu bebicu napokon

Općenito : 40% sam davao na infekcije urogenitalnog sistema i posljedičnog Reitera, 50% na bakterijski sinusinitis (vidi dolje povijest opet) i posljedičnog Reitera a 10% na boreliozu.
Kad pogledaš gornje tzv. instinktivne postotke i povijest bolesti dolje...to su sve bili razlozi odluke da krenem sa doksiciklinom - nadam se da sam pogodio i da će upaliti i da neću imati posljedica.
Međutim, i dalje ne znam ako je Reiter infekcijski u pitanju a doksiciklin ne pomogne skroz - kako ozdraviti onda? Koje testove onda tražiti?

Također, nadam se da će ova priča pomoći nekome sa sličnim/istim tegobama

Opet malo o povijesti mojih tegoba : 10-12.11.2013g. otrovanje hranom (majoneza, meso?) na poslovnom putu u Švedsku s povraćanjima i izraženim želučanim tegobama. Soda-bikarbona pomogla, tegobe prestale nakon 3-4 dana.
1-20.12.2013g. na poslovnom putu u Njemačkoj u hotelu 3 tjedna dug i žestok respiratorni efekt s izrazito obilnim sekretom iz nosa i ustiju - nakon 2 tjedna tegoba sam počeo uzimati Augmentin i nekako je krenulo nabolje ali s vrlo sporim tempom. Par dana primjetno čudno crvenilo (nalik žešćem ubodu komarca) – nestalo nakon par dana.
Krajem 2013g I početkom 2014g me jako počeo boljeti lakat lijeve ruke a idućih par tjedana se bol intenzivnije javljala s bolovima i u nadlaktici i u podlaktici i u šaci tako da s tom lijevom rukom tjednima nisam mogao skoro pa ništa raditi. Dr. opće prakse mi je dala Ibuprofen (1 tabletu 600mg dnevno) I Deep Relief kremu za mazanje ali nakon samo par dana sam počeo osjećati bolove malo i desnoj ruci te vratu i vratnoj kralježnici.
Također, u očima sam tijekom siječnja I veljače 2014g imao čudan osjećaj natečenosti i crvenila koji je lagano iščezavao kroz par tjedana. Cijelo tijelo mi je bilo jako čudno, kao da mi je organizam napala neka groznica/bakterija I slabila mi cijeli organizam tih tjedana. Također, na spolovilu se s vremenom pojavljivalo crvenilo ali nije bilo peckanja
Dr. opće prakse mi je zatim povećala dozu Ibuprofena sredinom siječnja 2014g na 3 x 600mg dnevno ali me želudac bolio pa sam uzimao 2 x 600mg samo sa mazanjem Deep Reliefom - nije previše pomoglo.
U 02/2014 su mi prsti počeli trnuti na toj lijevoj ruci ponajviše a počeo sam osjećati trnke I u nogama te neki čudan osjećaj u nogama također - bolovi su se definitivno počeli migrirati I širiti po tijelu
Otac mi je imao prije xx godina slične tegobe – trajalo je par mjeseci, inače on je HLA B27 pozitivan a pomogao mu je Indometacin… nazvao sam stoga doktoricu opće prakse u ZG-u I ona mi je napisala Indometacin 50 mg / 3 x. Malo je bilo pomoglo nekih 2-3 tjedna ali nakon male pauze od par dana - nisam mogao popiti doslovno više nijedan Indometacin jer mi se gadno vrtilo 3-4 sata nakon njega. Imao sam određene kožne promjene na rukama/šakama par dana – tijekom Indometacin terapije.
Od veljače/ožujka 2014g koristim gavez kremu 2 x dnevno za mazanje koljena, laktova, gležnjeva i ruku...
Počeo sam piti od veljače/ožujka 2014g samo Lupocet navečer prije spavanja a bol se iz laktova ruku preselila jako na koljena i gležnjeve. Imam osjećaj ta 2 mjeseca kao da sam trčao maraton a nisam a koljena osjećam kao da su gadno natečena a izgleda nisu. Koristim i dalje gavez kremu 2 x dnevno za mazanje koljena, laktova, gležnjeva i ruku.
U ožujku 2014g pretrage krvi, urina, CRPa, sedimentacije uredne...a tijekom dana me bole prsti ruku, nogu, koljena, laktovi, ramena i misici nadlaktice te zglobovi nogu...
U travnju 2014g imam kratke probadajuće bolove po rukama (nadlaktica) te izražen osjećaj slabosti u rukama (ne mogu zategnuti ništa s njima, osjećaj slabosti) te trnjenje ruku. Imam osjećaj da su mi koljena maltene konstatno natečena a kad hodam kao da sam prethodno trčao marathon. Tijekom travnja 2014g kod kćerke prisutna neka vrsta bakterije (sumnjali su na neku tipa Streptococcus) koja je utjecala na ponavljajuće upale I visoke temperature preko 40 stupnjeva
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 08:58   #207
brazilac
ako je reiter infekcija je sto posto u pitanju i jako lako moguce da je klamidija ali moze bit i sve ono gore nabrojano ..neznam koliko godina imas ali reiter ilitiga reaktivni artritis se najcesce javlja u tridesetima i prosjecno od 15 oboljelih 14 ide na nas musku popuulaciju. govoris crvenilo ociju a konjuktivitis je jedan od prvih simptoma..
ali da nebi bilo problema i da se infekcija zalijeci kako treba ne svidja mi se sta si isao uzimat antibiotike na svoju ruku jer ako ne zatuces to do kraja i začahuriš tu bakteriju sanse da se vrati to govno su velike. znam da je ispalo tako jer su ti doktori kod kojih si bio ocito zak...
dok se ceka nalaz na boreliu -moj savjet sada - napravi pcr na klamidiju , ureaplazmu,mikoplazmu u modernoj dijagnostici preko urina ako se to crvenilo javlja poslije uriniranja ili poslije ejakuliranja ...adresa . "moderna dijagnostika" u zg - nalaz gotovo pa sto posto potvrduje infekciju..jer bris je nepouzdan..to bi napravio pod obavezno..nije ti to tako skupo. i nek ti zena napravi isto.
genetske predispozicije+ okidac infekcija= sranje - zakljucak "cuvaj se infekcija" a kad smo vec na alternativi ostavi ibuprofen i probaj glucosamine sulfate i serrapepatse (neces imat problema s zelucem)

Zadnje uređivanje marinho25 : 28.07.2014. at 09:12.
marinho25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 23:21   #208
Quote:
marinho25 kaže: Pogledaj post
brazilac
ako je reiter infekcija je sto posto u pitanju i jako lako moguce da je klamidija ali moze bit i sve ono gore nabrojano ..neznam koliko godina imas ali reiter ilitiga reaktivni artritis se najcesce javlja u tridesetima i prosjecno od 15 oboljelih 14 ide na nas musku popuulaciju. govoris crvenilo ociju a konjuktivitis je jedan od prvih simptoma..
ali da nebi bilo problema i da se infekcija zalijeci kako treba ne svidja mi se sta si isao uzimat antibiotike na svoju ruku jer ako ne zatuces to do kraja i začahuriš tu bakteriju sanse da se vrati to govno su velike. znam da je ispalo tako jer su ti doktori kod kojih si bio ocito zak...
dok se ceka nalaz na boreliu -moj savjet sada - napravi pcr na klamidiju , ureaplazmu,mikoplazmu u modernoj dijagnostici preko urina ako se to crvenilo javlja poslije uriniranja ili poslije ejakuliranja ...adresa . "moderna dijagnostika" u zg - nalaz gotovo pa sto posto potvrduje infekciju..jer bris je nepouzdan..to bi napravio pod obavezno..nije ti to tako skupo. i nek ti zena napravi isto.
genetske predispozicije+ okidac infekcija= sranje - zakljucak "cuvaj se infekcija" a kad smo vec na alternativi ostavi ibuprofen i probaj glucosamine sulfate i serrapepatse (neces imat problema s zelucem)
Imam 38g - taman znači
Zvao sam dr. opće prakse koja veli da nije pametno da radim pcr test dok sam na antibioticima/doksiciklin.
Žena mi je napravila testove već - čeka se samo rezultat na klamidiju.
Nazvat ću odmah sutra modernu dijagnostiku da vidim kad je pametno da radim pcr testove onda. Inače, koliko znam..klamidija tj. Chlamydia trachomatis se prenosi isključivo spolnim putem pa pošto smo u braku >5g - nadam se da ju nemamo jer to onda znači nešto dodatno, zar ne
Thnx na preporukama, savjetima i svemu!

Javim se s novostima...

Zadnje uređivanje brazilac 5 : 28.07.2014. at 23:39.
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 13:27   #209
Pozdrav svima.. Zabrinuta sam za dragu mi osobu. Žali se na bolove u koljenima, laktovima i prsima. Dnevno ta mjesta tretiramo s deep reliefom misleći da je od naprezanja, ali s malo istraživanja došla sam ovdje. Meni se čini da je RA. Dobili smo uputnicu za reumatologiju, ali treba čekat par mjeseci....

Je li kod RA moguće pojavljivanje modrica bez udarca, npr. sa stražnje strane koljena? Obzirom na žilice u tom području ne mogu sa 100% sigurnošću reći da je modrica, ali nije prvi put da nalazimo modricu, a on se ne sjeća da se udario. Čak mislim da je tu i mala kvržica nekakva.. Ako nije RA što je onda???

Inače radimo na prehrani prema uputama nutricioniste, iz nekih drugih razloga, a sad i ovdje nalazim izbacivanje mlijeka i sl. Njemu je nezamislivo izbacivanje mesa, jednostavno se ne može najesti... Što da radim?

Još jedno pitanje; preporuča li se piti dodatke tipa omega ili cink ako si na deoksikacijskoj dijeti? Čini mi se da treba izbjegavati ikakve umjetne dodatke, a opet kad neke stvari izbaciš, onda se taj manjak manifestira ne nešto drugo. Začarani krug....
ona1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 15:47   #210
Quote:
ona1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.. Zabrinuta sam za dragu mi osobu. Žali se na bolove u koljenima, laktovima i prsima. Dnevno ta mjesta tretiramo s deep reliefom misleći da je od naprezanja, ali s malo istraživanja došla sam ovdje. Meni se čini da je RA. Dobili smo uputnicu za reumatologiju, ali treba čekat par mjeseci....

Je li kod RA moguće pojavljivanje modrica bez udarca, npr. sa stražnje strane koljena? Obzirom na žilice u tom području ne mogu sa 100% sigurnošću reći da je modrica, ali nije prvi put da nalazimo modricu, a on se ne sjeća da se udario. Čak mislim da je tu i mala kvržica nekakva.. Ako nije RA što je onda???

Inače radimo na prehrani prema uputama nutricioniste, iz nekih drugih razloga, a sad i ovdje nalazim izbacivanje mlijeka i sl. Njemu je nezamislivo izbacivanje mesa, jednostavno se ne može najesti... Što da radim?

Još jedno pitanje; preporuča li se piti dodatke tipa omega ili cink ako si na deoksikacijskoj dijeti? Čini mi se da treba izbjegavati ikakve umjetne dodatke, a opet kad neke stvari izbaciš, onda se taj manjak manifestira ne nešto drugo. Začarani krug....
Ne svog mesa već govedine (junetina, teletina, napolitanke, sladoled, sve je to krava).
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 23:39   #211
Quote:
brazilac 5 kaže: Pogledaj post
Imam 38g - taman znači
Zvao sam dr. opće prakse koja veli da nije pametno da radim pcr test dok sam na antibioticima/doksiciklin.
Žena mi je napravila testove već - čeka se samo rezultat na klamidiju.
Nazvat ću odmah sutra modernu dijagnostiku da vidim kad je pametno da radim pcr testove onda. Inače, koliko znam..klamidija tj. Chlamydia trachomatis se prenosi isključivo spolnim putem pa pošto smo u braku >5g - nadam se da ju nemamo jer to onda znači nešto dodatno, zar ne
Thnx na preporukama, savjetima i svemu!

Javim se s novostima...
stigli rezultati borelioze – negativan sam I na elisu I na western blot
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 20:13   #212
Otečeni su mi zglobovi - šaka, koljeno, stopalo i gležanj. Još mi nije nikakva dijagnoza postavljena, čekam pregled kod reumatologa u 9. mj ali bit će po svemu sudeći reumatoidni atritis ( jutarnja ukočenost, vrući otečeni i bolni zglobovi, česta temperatura 37,2-37,7).
Odlučila sam probati sa nekakvim prirodnim liječenjem jer se iskreno bojim kortikosteroida i nuspojava. Počela sam sa kurkumom u prahu. Nakon koliko vremena otprilike bi mogla očekivati poboljšanje? Znam da je to individualno ali ipak..
blue-bell is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 15:30   #213
Ja koristim kurkumu samo kao začin, ali od koprive od koje sam radila obloge prolazi me nakon dan-dva. Ali s koprivom treba oprezno, dosta ljudi imaju alergiju na nju. BTW, bolje da koristiš kurkumin nego kurkumu u prahu.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 17:30   #214
Da, probat ću i sa kapsulama.
Koliko te prirodni lijekovi mogu držati dugo u remisiji u odnosu na kortikosteroide? Da li se uopće može izvući nekakvo pravilo?
blue-bell is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 10:24   #215
Ayurvedski lijekovi ne drže u remisiji nego mogu (i trebali bi) potpuno izliječiti bolest. Naravno, prije svega potrebno je pronaći uzročnika. Vidiš da nas tu ima s dosta neobičnima virusima. Reumatoidni artritis u biti je jedna vrsta alergije kada je neki virus ili bakterija koji su dospjeli u organizm i u njemu se nastanjili izazivaju imunološku reakciju. Dakle, prije svega pronaći i ubiti beštiju.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 00:09   #216
Quote:
brazilac 5 kaže: Pogledaj post
stigli rezultati borelioze – negativan sam I na elisu I na western blot
2 tjedna nakon terapije doksiciklinom (30-40ak % poboljsanje tijekom terapije sam imao bih rekao) opet imam iste bolove u zglobovima ruku i nogu te osjecaj natecenosti koljena...za popizdit:-(

Takodjer opet imam neko crvenilo na glavicu spolovila...a zena u brisu grlica maternice nema nikakve bakterije. Jel moguce da onda neka vrsta HPV-a uzrokuje moje tegobe?
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 17:03   #217
Quote:
brazilac 5 kaže: Pogledaj post
2 tjedna nakon terapije doksiciklinom (30-40ak % poboljsanje tijekom terapije sam imao bih rekao) opet imam iste bolove u zglobovima ruku i nogu te osjecaj natecenosti koljena...za popizdit:-(

Takodjer opet imam neko crvenilo na glavicu spolovila...a zena u brisu grlica maternice nema nikakve bakterije. Jel moguce da onda neka vrsta HPV-a uzrokuje moje tegobe?
Znači, za vrijeme dok si bio na antibiotiku bilo ti je bolje. Možda krivi antibiotik ili prekratka terapija. Inače i neki virusi (barr epstein, gripa) mogu izazvati upalu. Jesi li samo uzimao AB ili si bio i na dijeti?
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 10:45   #218
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Znači, za vrijeme dok si bio na antibiotiku bilo ti je bolje. Možda krivi antibiotik ili prekratka terapija. Inače i neki virusi (barr epstein, gripa) mogu izazvati upalu. Jesi li samo uzimao AB ili si bio i na dijeti?
Da, bilo mi je bolje... 12 i po dana da nije dovoljan Doksiciklin - pomalo čudno zvuči jedino u zglobovima i koljenima je slabija prokrvljenost pa valjda antibiotik teže ubija tamo beštije

Nisam na dijeti nego na laganijoj promjeni načina prehrane zadnjih x godina
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 21:07   #219
Quote:
brazilac 5 kaže: Pogledaj post
Da, bilo mi je bolje... 12 i po dana da nije dovoljan Doksiciklin - pomalo čudno zvuči jedino u zglobovima i koljenima je slabija prokrvljenost pa valjda antibiotik teže ubija tamo beštije

Nisam na dijeti nego na laganijoj promjeni načina prehrane zadnjih x godina
Bakterije nisu u zglobovima. Mogu biti bilo gdje u organizmu, dovoljno da potaknu akciju T limfocita. Limfociti se kače samo na određeni slijed atoma na bakterijinoj membrani, ali i na druge molekule u organizmu ako imaju taj slijed. Nezgodno je što to može biti i vlastito tkivo. Još ako se stalno unose hranom molekule koje služe kao "pojačalo" procesa onda je gadno. Jedna od takvih molekula je kravlji albumin. Skoro je identičan ljudskom ali se razlikuje u jednom peptidu koji je očito dovoljno sličan bakterijskoj membrani da ga limfociti identificiraju kao neprijatelja, a dovoljno je sličan i dijelu kolagena. I albumin nije jedina takva molekula. To može biti u paradajzu, paprici, kikirikiju, kruhu i koječem drugom. Sve u svemu, da bi uspjelo trebaš uz antibiotike na oštru dijetu i uvoditi namirnice jednu po jednu sa razmakom od 5-6 dana, i voditi dnevnik da se ne zaribaš. Ako prekidaš sa govedinom to znači da ne jedeš ni sladolede, kolače, gumene bombone, džemove (ovo dvoje zadnje ima goveđe želatine) i sve što je imalo ikakvog dodira sa kravom. Isto vrijedi za sve drugo, treba čitati sastav namirnica.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 13:14   #220
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Bakterije nisu u zglobovima. Mogu biti bilo gdje u organizmu, dovoljno da potaknu akciju T limfocita. Limfociti se kače samo na određeni slijed atoma na bakterijinoj membrani, ali i na druge molekule u organizmu ako imaju taj slijed. Nezgodno je što to može biti i vlastito tkivo. Još ako se stalno unose hranom molekule koje služe kao "pojačalo" procesa onda je gadno. Jedna od takvih molekula je kravlji albumin. Skoro je identičan ljudskom ali se razlikuje u jednom peptidu koji je očito dovoljno sličan bakterijskoj membrani da ga limfociti identificiraju kao neprijatelja, a dovoljno je sličan i dijelu kolagena. I albumin nije jedina takva molekula. To može biti u paradajzu, paprici, kikirikiju, kruhu i koječem drugom. Sve u svemu, da bi uspjelo trebaš uz antibiotike na oštru dijetu i uvoditi namirnice jednu po jednu sa razmakom od 5-6 dana, i voditi dnevnik da se ne zaribaš. Ako prekidaš sa govedinom to znači da ne jedeš ni sladolede, kolače, gumene bombone, džemove (ovo dvoje zadnje ima goveđe želatine) i sve što je imalo ikakvog dodira sa kravom. Isto vrijedi za sve drugo, treba čitati sastav namirnica.
Ok, thnx...vrlo korisni infoi
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:58.