Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2010., 14:26   #1
Neobično ponašanje mačke

zna li itko šta znači kada maca odmalena, sad ima 8 mjeseci kad ide piti vodu, prvo prednjim nogama nekako pleše, tj. kao da nešto kopa....i tek onda pije. ali samo za vodu, ne za hranu.....ne kužim šta joj je to..

Zadnje uređivanje Chocolate Puma : 21.08.2013. at 13:28.
anita j is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 14:36   #2
a jel zatrpava kod hrane? mislim, fizički kod zdjelice s hranom? nakon što pojede, a prije nego pije?
__________________
mrzim lovce i neodgovorne roditelje svih vrsta, kao i one koji iz svoje vlastite bijede seru po poštenim ljudima
notrzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 15:41   #3
Moja jedna uredno prije pijenja umoči šapu u zdjelicu, valjda provjerava da li ima vode... blesača.
A druga često "zatrpava" (na prazno) po podu, nakon jela, ili nakon pijenja, ili samo ako dođe u blizinu i pošnjofa. Kaj to nekaj znači, ili je samo šašava?
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 15:48   #4
to zatrpavanje nakon jela je cuvanje ostataka za kasnije. sto uzasno glupo i smjesno izgleda jer ne baca nista po hrani, ocito al to im je nagon, nista neobicno
yabooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 17:29   #5
moja maca samo kad ide piti vodu to radi ispred zdjele. pa onda tek pije..
smiješno je to vidit.. ko da pleše. eh da, i to bez obzira da li je jela prije toga ili ne, najčešće nije jela kad ide piti.
anita j is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 17:38   #6
jel ima ko ljubomornu mačku ? naime ja imam 4 5 peseka, veliku kornjaču i afričkog tvora koji je ljubomoran na mačke, ali i one na njega kada mazim jedno od njih ostali uvjek dobiju napad ljubomore i bijesa(osim kornajče)...ljubomora je najviše vidljiva između mačaka i tvora jer one nejega inače vole i trpe njegov teror osim kada njega mazim onda nastane rat isto kada pomazim jednu od njih, a drugu ne, neznam šta da radim ima ko kakava savjet?
pingvinče is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 17:40   #7
Moja isto kad pije vodu, prvo sapicom kao da 'malo razgrne'. Sad, ne znam jel ne vidi ima li vode ili nema pa provjerava, ili je to ostatak nekog nagona da razgrne lisce s izvora, bare ili iz cega vec macke piju vodu na slobodi. U svakom slucaju, smijesno je.
Branwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 18:02   #8
To s provjeravanjem vode je često kod mačaka, ali aj sam Anitu pitala je li hrana u blizini. Jer to što ona govori se uglavnom odnosi na zakopavanje hrane koja se više ne jede, pa da bude za kasnije, ili koja im nije po volji.
__________________
mrzim lovce i neodgovorne roditelje svih vrsta, kao i one koji iz svoje vlastite bijede seru po poštenim ljudima
notrzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 18:17   #9
Sad sam baš promislila, ova moja blesača zakopava i kraj prazne zdjelice. Valjda čuva miris za kasnije.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 08:48   #10
molim vas pomozite, recite mi što se događa s mojom mačkom.. ona je doslovno luda otkad sam je sterilizirala. ima 7 mjeseci, a sterilicacija je bila prije tri tjedna, bili mo kod veterinara, rana je dobro zacijelila i s njom je fizički sve u redu. no to kao da je sasvim druga mačka, kao da je podivljala, počela je gristi, biti agresivna iz čistog mira, puno mijauče, pogotovo po noći kad ne smije u moju sobu, prije ništa od toga nije radila, ništa.. sad uništava stvari pred sobom, grebe po namještaju, skače na stol, na zavjese, sve što zna da ne smije i što prije nije radila upravo jer sam je učila od početka da ne smije...
ja ludim i ne znam što da radim s njom.. kako je moguće da se promijenila za 180 stupnjeva u praktički jednom danu i hoće li se ikad vratiti na staro? nadam se da hoće jer je ovo neizdržljivo, svaki dan sve gore i gore...
anja365 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 10:50   #11
kolko pažnje dobiva? kladim se nedovoljno?
__________________
mrzim lovce i neodgovorne roditelje svih vrsta, kao i one koji iz svoje vlastite bijede seru po poštenim ljudima
notrzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 12:35   #12
cijela moja pažnja usmjerena je njoj , živimo same, ja sam apsolventica, nemam više predavanja na faksu, ne radim, nego sam uglavnom doma i spremam ispite.. kad nisam za knjigom, bavim se njome, iz stana izbivam tek toliko što odem u trgovinu ili s vremena na vrijeme na kavu s frendovima...
anja365 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 12:48   #13
Onako napamet, primilo ju proljeće. A vjerojatno ti malo i zamjera posjet veterinaru. Promjena nije od sterilizacije, sasvim sigurno.
Moja crna je bila čisto zlo nakon sterilizacije. Ja sam se pravila da to ne primjećujem, pa sam ju pojačano mazila, pazila, bedinala, više nego inače sam se igrala s njom (a ruke krvave... ) i prošlo je nakon kraćeg vremena samo od sebe. Privlači pozornost. Pogotovo ako je cijelu noć sama, pošto ne smije u tvoju sobu, a jedina je maca u kući.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 13:52   #14
da, bilo bi jednostavnije da ju pustiš u sobu, ne bi tolko dramila.
__________________
mrzim lovce i neodgovorne roditelje svih vrsta, kao i one koji iz svoje vlastite bijede seru po poštenim ljudima
notrzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 14:34   #15
ma ona drami preko cijelog dana, a ne samo navečer kad je vrijeme spavanja. i spavanje je tako organizirano od prvog dana kad je došla kod mene, kao sasvim malo mače od nekih mjesec i pol do dva kojeg sam našla na parkiralištu, izgladnjelo i svo nikakavo... i čak ni prvih dana nije radila probleme oko toga, odmah se priviknula i bila je stvarno predobra mačka (nekad sam čak mislila da mi je na neki način zahvalna što sam je taj dan pokupila s ceste koliko je dobra bila hehe)
ali od sterilizacije, sve se promijenilo, i ta galama i to što mi se čini da namjerno radi stvari koje zna da ne smije jer sam je na to naučila i do sada je stvarno bila dosta poslušna, a sad kao da je neki vrag ušao u nju.
možda je stvarno proljeće i možda mi zamjera sterilizaciju, nadam se da će se uskoro smiriti kao i tvoja ryell, inače, i moje maca je crna (imala je samo jedan bijeli brk, ali sad su i brkovi svi crni)
anja365 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 16:01   #16
Nema to toliko veze sa samom sterilizacijom, jer ne mijenja ništa u karakteru niti psihi mačke.
Proljeće je sigurno.
Možda ti zamjera odlazak veterinaru. Al zaboravit će. Smisli joj neku zabavu.
Meni su pomogle one mačje poslastice od sira, okrugle, kad bi počela pizditi i dramiti onda joj bacim jednu pa ju lovi okolo po stanu i to ju zabavi i okupira na neko vrijeme.
Zadnjih dana su mi obje nemoguće, crna sotona tuli u naletima, svaka dva sata po par minuta; puše i reži na dragog iz čistog mira, ne znamo čime joj se zamjerio (na mene ne puše)... onda se za pola sata unormali i dođe se maziti... pa pola sata kasnije opet drama...
A druga po najnovijem opet ima imaginarne neprijatelje od kojih svako toliko bježi trkom preko cijelog stana. Pa si zamisli mačketinu od 6kg koja se zaleti s jednog kraja sobe, skoči na stolce ispod stola, preleti preko 2-3 stolca i svakog pomakne za pola metra... a nikoga u blizini.

I razmisli o drugoj maci...
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 17:47   #17
Živa istina. Moji su već tri dana ludi i trče ko da imaju motore u guzici.
Oboje su sterilizirani već duže vrijeme, ali izgleda da ih je ipak lupilo proljeće
Probaj i s gimpet vitaminskom pastom. Svaka maca je obožava.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 18:10   #18
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
I razmisli o drugoj maci...
potpis. također bi mogla malo popustiti pa ju preko noci pustit u sobu da spava s tobom. falis joj pa se inati, privlaci paznju.
yabooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 08:54   #19
podstanarka i sam i držanje još jedne mace mi nije dopušteno, tako da dok je situacija takva, ništa od toga.
s obzirom da mi noćni i ranojutarnji intervali njenog mijaukanja pred vratima sobe koji se događaju u posljednje vrijeme nisu poželjni, ja sam ih ignorirala i puštala bih je u sobu tek kad bi neko vrijeme bila mirna jer sam mislila da joj tako dajem do znanja koje njeno ponašanje nije poželjno i da mijaukanjem neće ništa postići, premda vidim da vi preporučujete drugačije.. čini mi se da moja taktika malo pali jer je u zadnje dvije noći mijaukla sam jednom, oko 6 ujutro i to vrlo kratko, nadam se da će i to prestati i da će se uskoro vratiti u normalu njeno ponašanje.
anja365 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 11:20   #20
buduci da su macke nocne zivotinje onda je i za ocekivati da ce popizdit tokom noci. to se moze djelomicno izbjec tako da ju pred spavanje izmoris, al bas ful iscrpis igrom, tako da padne od iznemoglosti. cim joj predje u nviku spavati ce cijelu noc i svi sretni i zadovoljni. i zrtvuj se jednu noc, pusti ju u sobu da malo bude s tobom pa vidi kako ce se ponasati.

imo, bas mi je cudno cuti da netko ne pusta macku da spava s njim. ja bi svoje najradije privezala za mene samo da su mi tu dok spavam
yabooka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.