Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2013., 20:12   #61
Quote:
BigBen kaže: Pogledaj post
Da, prekrsajni sud ie raspisao objavu (radi utvrđivanja prebivališta ili boravišta osoba) i dovedbeni nalog radi saslusanja u svojstvu okrivljenika.
Onda mogu produzit osobnu bez da mi prave problem? Obicni prekrsaj je u pitanju, jrm.
nemoj se zajebavati, tak sam se ja prije par godina pravio pametan kad je parking kazna bila u pitanju, oni zvone, buraz otvori i veli da me nema. pa opet, pa opet. Sve dok me jednom nisu na rutinskoj kontroli zaustavili i nakon provjere pitali "vaša adresa gospodine?". Ja odgovorim, a policajac meni "ne, niste tamo. nekoliko puta smo vas tražili. Imamo dovedbeni nalog , to znači da bih vas sad trebao privesti i ujutro odvesti na Sud." nekako sam ga uspio namoliti i uz časnu pionirsku da ću se ujutro sam nacrtati na Sudu me pustio. Uz sve to,morao sam ići u Petrinjsku ponovo prijaviti se na adresu na kojoj sam ustvari stalno i bio, napisati na papir i potpisati zašto me nije bilo kad su me tražili. Nasrao sam nešto da su naletili baš kad sam bio na putu,godišnjem i slično... nije vrijedno zajebancije jer kad tad naletiš.
odurni_gad is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 09:11   #62
Quote:
BigBen kaže: Pogledaj post
Da, prekrsajni sud ie raspisao objavu (radi utvrđivanja prebivališta ili boravišta osoba) i dovedbeni nalog radi saslusanja u svojstvu okrivljenika.
Onda mogu produzit osobnu bez da mi prave problem? Obicni prekrsaj je u pitanju, jrm.
Možeš ukoliko onaj na šalteru ne izvrši provjeru da li postoji tjeralica.2-3 tipkice po tastaturi i sve zna.I ostatak postupanja se zna.Btw kazne za JRM su male a problemi mogu postat veliki.Izvaži pa radi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 02:18   #63
Pozdrav svima!Zanima me vaš savjet ili mišljenje...Naime dečko mi je prije tri godine napravio kazneno djelo provale...te se sam prijavio policiji nakon tri dana...Istražni sudac ga je pustio nakon par sati i rekao mu da čeka sud.No on se nije odazivao na sud jer ne boravi na adresi na kojoj je prijavljen.Od toga je prošlo pune tri godine da bi mi prije dva dana krenuli na put i na granici nas zaustave i kažu nam da je za njim raspisana tjeralica te njega privedu.On o pozivima za sud i tjeralici nije imao pojma.Mene sad zanima koliko dugo bi mogao bit zadržan u pritvoru obzirom da je on priznao kazneno djelo i nanesena šteta je nula kuna ???Neznam ništa vezano za to...molim vas bilo kakav odgovor.Unaprijed hvala...:/
Snježa92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 08:59   #64
Ako se radi samo o tome, onda će vjerojatno biti unutra samo do saslušanja, što će vjerojatno trajati nekoliko radnih dana.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 19:16   #65
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ako se radi samo o tome, onda će vjerojatno biti unutra samo do saslušanja, što će vjerojatno trajati nekoliko radnih dana.

Hvala vam puno...Nadam se da će bit tako...
Snježa92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 21:49   #66
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ako se radi samo o tome, onda će vjerojatno biti unutra samo do saslušanja, što će vjerojatno trajati nekoliko radnih dana.
Oprostite vidim da ste online...Kaj mislite koliko bi mogao dobit za to kazneno djelo..?
Snježa92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 22:27   #67
Malo sam tu, pa malo odlutam.

Ako je riječ o provali, moralo je biti štete.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 23:16   #68
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Malo sam tu, pa malo odlutam.

Ako je riječ o provali, moralo je biti štete.
Nisam sad sigurna..Bonovi za mobitele i cigarete...Razvaljena vrata...Uglavnom....totalno pijani on i neka cura ujutro u sedam sati....On je razvalio vrata a ona sve ostalo...To je ono šta ja znam..:/
Snježa92 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:38.