Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2007., 16:46   #1
Upala mokraćnih kanala

Dragi moji imate li iskustva sa upalama m. kanala.
Moja curica od 9 i po mejseci je dobila upalu prije 3 dana. Visoka temperatura, koja se ne moze spustiti, povracanje, odbijanje hrane, rezultat upala.
Evo nas u bolnici, sizim, doktori su jako povrsni. Nije E.colli, ali vjerovatno je to tu negdje.
Danas je 3. dan da uzima antibiotike - intravenozno.
Koliko se ostaje u bolnici? Ima li ovo posljedice? Kad spadne temperatura, njoj je bila papa, pa se evo opet vratila?
Sutra cemo raditi i ultrazvuk mjehura i bubrega.
Ja sam jako napeta i izgubljena!
Loulou is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 17:46   #2
Evo, ja i moja dvomjesečna beba smo se vratile prije par dana iz bolnice. Escherichia c. Upala mokraćnih kanala i bubrega. Primala je lijek intravenozno 8 dana. Pustili su nas kući petog dana, nakon što par dana nije imala temperature a i nalaz mokraće bio sterilan, a ostalih dana smo odlazile ujutro i navečer na inekcije još. Sada kući pije ceporex, valjda preventivno. Mislim da vraćanje temperature ima veze s pravim antibiotikom. Znači, dok ne nađu onaj pravi. Posljedice ovise o uzroku. Znači, dok ti ne kažu što je uzrok tome, ne znaš ima li posljedica. Mogao bi biti reflux (proširenje kanalića pa se mokraća vraća u bubrege). Ako je blagog stupnja se samo ispravlja do, mislim, druge godine života, ako je jačeg stupnja se to naknadno riješava operativno. ALi nije to takva rijetkost i sve je to za ljude. Pazi, govorim ti ja, panična, još mi je beba ultra mala a imala je konjsku upalu i brdo brdo Escheriche koja je inače tvrdokorna bakterija. PA budi sretna da nije ta bakterija. To ima dosta dijece, osobito curica i ja se tješim time što je valjda medicina napredovala pa se i takve stvari riješe. Znaš kako kažu: svo zlo s tim.
Al razumijem te i mogu ti samo reći da to nije tako strašno, da je primarno da se njoj spusti temperatura i da se ne vraća. To ti je već pola puta za izlazak iz bolnice.
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 21:17   #3
Hvala na podrsci! Novost je da cu tek sutra znati da li je, ili nije E.colli. Bice da je to. Temperature vise nema - hvala Bogu! Antibiotik prima vec 3 dana. Sutra je dakle ultrazvuk, da provjerimo da li je doslo do prosirenja mokracnih kanala - iskreno se nadam da nije!
samo nek ozdravi i da sto prije idemo kuci! Sve ce biti lakse. Sutra je 4. dan, pa se i ja nadam da cemo 7. dan moci kuci i od tamo lijeciti ovu neman!
Loulou is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 22:03   #4
Nazalost, evo me opet.
Dakle, opet imamo temperaturu vec skoro4 dana. Pretrage vrsili, nista. Uzimala je Zinat radi kaslja, nekih 12 dana i zato se ne moze vidjeti, je li ili nije urinoinfekcija. Sve mi govori da jeste.
S obzirom da treba cekati 2-3 dana od prestanka Zinata, da se pokaze u mokraci, "na suho" se borimo sa temperaturom!
Maleckoj je sad 14 mjeseci. Doktorica mi je rekla da je odmah skinem sa pelene.
Dalje, pijemo caj od brusnice i sirup od brusnice. Kupanje u kamilici, soda bikarbona i /ili hipermangan.
Ludim. Dali prvi urin za urinokulturu. Sutra druga, a jos nikakve terapije.
Od Zinata je zakacila gljivicu. Pa pijemo kapi za to.
Ne znam sta da radim stvarno, stvarno!!!
Strah me horora od prije 5 mjeseci!
Pa zar se moze upala tako brzo vratiti?
Njoj nije bila e. colli, a ni reflux, pa ne razumjem!!!!!
Loulou is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 22:37   #5
joj loulou ne znam kako da te utjesim jer pojma nemam o tim problemima. Samo se molim za vas da sve ispadne najbolje za malu misicu
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 22:40   #6
Loulou, a šta je onda bilo ako nije e.colli? Neka druga bakterija? Mi naime imamo e.colli, tj imao ju je sa 2,5 mjeseca ali smo srećom došli u bolnicu prije nego što je otišla u krv. Antibiotici 10 dana intravenozno (na glavici) i sad kontrole. Mislim, ja sam ti stalno u polustrahu da se bakterija opet ne rasplamsa, jer ona baš to zna.
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 23:18   #7
~~~~~~~~~~~~ da što prije ozdravi
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 09:37   #8
jos malo ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za curicu i njenu mamicu
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 10:46   #9
Vibramo i za malu curicu~~~~~~~~~~~~~~~~~~da sto prije ozdravi.

Mi smo se skoro od rodjenja borili sa upalama mokracnih kanala...ako nije e.colli onda je proteus mirabillis ili druga bakterija. I pored toga opet ti ne mogu reci nista pametno ,jer kad su bakterije u pitanju glavni su antibiotici, a vec znas da i brusnica jako pomaze.
Zelim vam puno srece u borbi sa poganim bajama!
Zdenka1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 14:58   #10
Evo jos cekamo nalaze. Sutra ce biti gotova treca urinokultura. Uglavnom, ima puno bakterija, i do sada je pokazalo proteus. Uzas. Jos ne mozemo ukljuciti antibiotike, dok ne budemo znali za sutrasnji nalaz.
A mozda je e.colli?! Nadam se da nije!
Hvala vam na podrsci, puno znaci!!!
Loulou is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 21:24   #11
Quote:
Loulou kaže: Pogledaj post
Nazalost, evo me opet.
Dakle, opet imamo temperaturu vec skoro4 dana. Pretrage vrsili, nista. Uzimala je Zinat radi kaslja, nekih 12 dana i zato se ne moze vidjeti, je li ili nije urinoinfekcija. Sve mi govori da jeste.
S obzirom da treba cekati 2-3 dana od prestanka Zinata, da se pokaze u mokraci, "na suho" se borimo sa temperaturom!
Maleckoj je sad 14 mjeseci. Doktorica mi je rekla da je odmah skinem sa pelene.
Dalje, pijemo caj od brusnice i sirup od brusnice. Kupanje u kamilici, soda bikarbona i /ili hipermangan.
Ludim. Dali prvi urin za urinokulturu. Sutra druga, a jos nikakve terapije.
Od Zinata je zakacila gljivicu. Pa pijemo kapi za to.
Ne znam sta da radim stvarno, stvarno!!!
Strah me horora od prije 5 mjeseci!
Pa zar se moze upala tako brzo vratiti?
Njoj nije bila e. colli, a ni reflux, pa ne razumjem!!!!!
pa ne mora znaciti da ima uroinfekt. malo mi je cudno da se zbog kaslja daju antibiotici cefalosporini, i to 12 dana, ali necu ulaziti jer ne znam zapravo o cemu se radi. za nalaz urinokulture treba nekoliko dana, zato se obicno pocinje sa slijepom terapijom, no, buduci da opet ne znam cijelu pricu, nemrem niti ocijeniti. spominjes nalaze, kakvi nalazi? krvi? nadalje, jel' dobila vrucicu dok je uzimala zinat?
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 17:40   #12
Quote:
FFE kaže: Pogledaj post
pa ne mora znaciti da ima uroinfekt. malo mi je cudno da se zbog kaslja daju antibiotici cefalosporini, i to 12 dana, ali necu ulaziti jer ne znam zapravo o cemu se radi. za nalaz urinokulture treba nekoliko dana, zato se obicno pocinje sa slijepom terapijom, no, buduci da opet ne znam cijelu pricu, nemrem niti ocijeniti. spominjes nalaze, kakvi nalazi? krvi? nadalje, jel' dobila vrucicu dok je uzimala zinat?
a eto zinat su davali radi kaslja.
dakle, nalazi urina, tj. urinokultura je gotova i ima escherichiju.
vrucicu je dobila dok je uzimala zinat.
Loulou is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 22:56   #13
A je li povracaju od toga? Mislim od te bakterije. Meni ova 2-3 dana poraca nakon flasice.
Loulou is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 14:58   #14
Dižem jer me zanima sljedeća informacija, čitala sam da je smrdljiva mokraća znak infekcije ali moje dijete nema nit temperaturu (negdje piše da temp. dođe tek kod upale bubrega) nit ikakvih drugih simptoma...

Naš slučaj je takav da preko dana nikada nisam osjetila urin tj. da pelena smrdi ali npr. ujutro ponekad osjetim, pa me zanima jel moguće da smrdi zato što joj navečer stavim pelenu (ona možda odmah piški) i onda bude i 12sati u peleni pa se usmrdi....
ili možda zato što nekim danima jako malo tekućine popije??

Ili je sam taj smrad bez obzira na sve pokazatelj upale??
Lubenic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 15:12   #15
A mene interesira dali se preko običnog pregleda mokraće može otkriti dali djete ima kakvu bakteriju?
Naime poslije Zinata-zbog crvenog grla i povišenih leukocita 15,8,htjela bi joj napraviti krvnu sliku i urin da vidim jel sve ok
__________________
I nogom u guzicu je korak naprijed
inana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 15:58   #16
Quote:
inana kaže: Pogledaj post
A mene interesira dali se preko običnog pregleda mokraće može otkriti dali djete ima kakvu bakteriju?
Naime poslije Zinata-zbog crvenog grla i povišenih leukocita 15,8,htjela bi joj napraviti krvnu sliku i urin da vidim jel sve ok
"Obicnim" pregledom mokrace moze se vidjeti da li ima/nema bakterija u mokraci, al se ne mogu identificirati. Za identifikaciju moras napravit urinokulturu.
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 16:02   #17
Urinokulturu znači hvala manc.

A kako djetetu od 22mj. uzeti urin za urinokulturu.
Ona je u pelenama i u jutro se hoće popiškiti u tutu ali za urinokulturu treba uzeti onaj srednji mlaz ne? ( a prije toga oprati pip..)
__________________
I nogom u guzicu je korak naprijed
inana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 16:04   #18
I da, koliko nakon Zinata-antibiotika čekati da se uzme piškica za urinokulturu?
Mislim da se zna pravo stanje
2,3 DANA?
__________________
I nogom u guzicu je korak naprijed
inana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 17:42   #19
lube, ja sam iz čiste opreznosti odvela bebu na kontrolu krvi i urina iako nije bilo nikakvih simptoma. pronadjena joj je Escherihija. kad vrtim film i njoj je jutarnja pelena čudno smrdila,a nikakvih drugih siptoma nije bilo, temperature i sl....
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 18:26   #20
Inana, urin bebi "loviš" pomoću male vrećice koja se zalijepi na kokicu (ili pišu), kupiš u ljekarni. I nije bitno da li je jutarnja mokraća ili koji je mlaz.
Mikrobiologiju ti je najsigurnije raditi 7-8 dana nakon antibiotika.
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:34.