Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2011., 23:51   #1
Question Zašto su ljudi tako površni?

Pogledala sam na you tubeu filmić o jednom mladiću koji me rasplakao, a ujedno i oduševio svojim optimizmom i simpatičnošću kojom zrači, unatoč teškoj sudbini i životu koji vodi.

Naveo me na razmišljanje o tome koliko su ljudi zapravo površni. i koliko pridajemo veliku pažnju besmislenim stvarima. Žalimo se zbog par kila viška, mnoge žene su nesretne jer imaju male grudi, pravimo dramu oko prištića na licu ili jer moramo nositi naočale, koje nam lijepo ne stoje. Koliki ljudi su nesretni jer možda imaju malo veći nos... Koliki muškarci prave dramu kad im počne padati kosa... Žene prave dramu zbog malo celulita.... Sve su to toliko nebitne stvari. I još je bezbroj takvih primjera...

Zašto takvim stvarima pridajemo važnost, umjesto da ih prihvatimo i budemo sretni što smo živi i zdravi?

Pogledajte Nicka, mladića kojeg sam spomenula na početku topica. Od njega možemo toliko toga naučiti... http://youtu.be/Gc4HGQHgeFE

Nadam se da će i vas ova priča i ovaj topic potaknuti na razmišljanje o pravim vrijednostima života!
Betty Su is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 16:10   #2
Hvala na ovom linku,od srca.
Kad bi barem više -pod navodnicima fizički zdravih ljudi razmišljalo i živilo kao dećko iz filma,svijet bi definitivno bio puno sretnije i "zdravije" mijesto.

Bože,al su ljudi ponekad glupi...
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 16:28   #3
Nisi ni prva ni zadnja koja tako razmišlja. I ja sam tako počela razmišljati kad mi se desilo nešto strašno i onda me to držalo punih mjesec dana...Zašto? Zato što je to život,to je svakodnevnica. Živciramo se zbog pizdarija jer jednostavno od toga se život sastoji, valjda smo tako krojeni,ne znam.. Iskreno, ne živciram se više zbog nekih stvari koje su stvarno besmislene (ko je šta rekao i kakk napravio itd.) ali te gluposti nam valjda upotpune dan, nemam pametnijeg odgovora...
__________________
ELEMENTARKA :D
Ribaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 16:50   #4
čovjek bez ruku i nogu , živi svoj život, pronalazi zadovoljstvo u njemu, želi ga.

onda imaš ljudi zdravih, lijepih, bogatih kojima je vlastiti život toliko odvratan da ga nasilno prekidaju.

zakaj misliš da je ovaj čovjek s linka onaj zbog kojeg bi trebala reći : ak on može biti sretan može svatko ? ne, ono u nama je bitnije od onog što ljudi vide na van, to je valjda jasno.
možeš ti biti i zdrava i uspješna, predivnog izgleda, puna prijatelja, imati djecu, muža koji te voli...a osjećati da ti je vlastiti život netko nametnuo i da ga na silu moraš živjeti pitajući se koliko još godina do blažene smrti (po riječima prijateljice koje je pokušala samoubojstvo i na sreću nije uspjela)

a kamoli da zbog nekog (kao čovjeka s linka) koji zna uživati u životu kad se nama čini da ne bi tebao moći, zaključiti da nas ne smiju tištiti stvari kao bubuljica na nosu.
naš gubitak ako smo takvi - jbg.
Satene is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 17:14   #5
Quote:
Satene kaže: Pogledaj post
zakaj misliš da je ovaj čovjek s linka onaj zbog kojeg bi trebala reći : ak on može biti sretan može svatko ? .
Želim reći da Nick (dečko s linka) može svima nama biti velika inspiracija i nadahnuće... On govori o ljepoti života ii o tome kako je sretan, unatoč strahoti koja ga je zadesila, dok, s druge strane, velika većina zdravih ljudi dramatiziraju oko gluposti, jer su površni i ne znaju koja je istinska vrijednost života.

Hvala Bogu, zdrava sam, radim i mogu normalno živjeti. Ali u Nicki sam pronašla jedno veliko nadahnuće i odlučila sam mijenjati neka svoja razmišljanja na bolje. Mislim da od njega svatko može jako puno naučiti...

Pogledajte njegov rad... Teško je, rasplačeš se dok ga gledaš i slušaš, ali iz njegove priče se može jako puno naučiti o stvarnim životnim vrijednostima.

Quote:
lordy kaže: Pogledaj post
Hvala na ovom linku,od srca.
Kad bi barem više -pod navodnicima fizički zdravih ljudi razmišljalo i živilo kao dećko iz filma,svijet bi definitivno bio puno sretnije i "zdravije" mijesto.
:
Slažem se... I baš zato sam svima koje poznam poslala taj link ili putem maila, ili putem facebooka... Neka ih potakne na razmišljanje.
Betty Su is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 17:25   #6
Ima jedna odlična stvar baš o ovoj temi : The Doors People Are Strange
Lion02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 17:49   #7
površna sam jer takva želim biti. ne "veseli" me nečiji linkić i neću se bolje osjećati zbog njega jer sam mislim da imam neke svoje vidljive probleme i fizičke mane.

imam na to pravo (površnost) i tako će da bude.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 18:01   #8
Quote:
Betty Su kaže: Pogledaj post
Pogledajte Nicka, mladića kojeg sam spomenula na početku topica. Od njega možemo toliko toga naučiti... http://youtu.be/Gc4HGQHgeFE

Nadam se da će i vas ova priča i ovaj topic potaknuti na razmišljanje o pravim vrijednostima života!
To je čovjek koji bi trebao biti uzor mladima, a ne raznorazne pjevačice i manekenke koje polugole šetaju po bini i provlače se od skandala do skandfala, raznorazni pkevači ovisnici i tome slično.

Ovaj dečko je primjer snažnog čovjeka. Svaka mu čast! Mislim da bi ovo trebalo prikazivati djeci u školama.
Querida Enemiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 18:10   #9
Quote:
Betty Su kaže: Pogledaj post
Želim reći da Nick (dečko s linka) može svima nama biti velika inspiracija i nadahnuće... On govori o ljepoti života ii o tome kako je sretan, unatoč strahoti koja ga je zadesila, dok, s druge strane, velika većina zdravih ljudi dramatiziraju oko gluposti, jer su površni i ne znaju koja je istinska vrijednost života.

Hvala Bogu, zdrava sam, radim i mogu normalno živjeti. Ali u Nicki sam pronašla jedno veliko nadahnuće i odlučila sam mijenjati neka svoja razmišljanja na bolje. Mislim da od njega svatko može jako puno naučiti...

Pogledajte njegov rad... Teško je, rasplačeš se dok ga gledaš i slušaš, ali iz njegove priče se može jako puno naučiti o stvarnim životnim vrijednostima.
slažem se al ono kaj sam htjela reći je da depresivnim osobama to ne pomaže.
one također nemaju svo zdravlje samo se njihova bolest ne vidi na van.
vjerojatno je da te ne bi toliko nadahnula depresivna osoba koja se bori i živi dalje a možda je njoj teže nego čovjeku s linka koliko god nama to nevjerojatno zvučalo. jer ne možemo shvatiti depresiju ak sami ne bolujemo od nje.

Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
površna sam jer takva želim biti. ne "veseli" me nečiji linkić i neću se bolje osjećati zbog njega jer sam mislim da imam neke svoje vidljive probleme i fizičke mane.

imam na to pravo (površnost) i tako će da bude.
bojim se da hvaliti se s površnošću (da, ti se hvališ time) neće postići efekt kojem si se nadala - originalnost. naime forum (i ne samo forum) je u zadnje vrijeme pun takvih upisa. booooring.
Satene is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 18:20   #10
Quote:
Satene kaže: Pogledaj post
slažem se al ono kaj sam htjela reći je da depresivnim osobama to ne pomaže.
one također nemaju svo zdravlje samo se njihova bolest ne vidi na van.
vjerojatno je da te ne bi toliko nadahnula depresivna osoba koja se bori i živi dalje a možda je njoj teže nego čovjeku s linka koliko god nama to nevjerojatno zvučalo. jer ne možemo shvatiti depresiju ak sami ne bolujemo od nje.
.
Možda i jest tako, ali ne možeš reći da Nick (dečko s linka) nije vrijedan divljenja i velikog poštovanja.

I slažem se s curom koja je napisala da bi se njegov život trebao pokazivati djeci u školama, da steknu prave životne vrijednosti i da shvate da trebaju biti sretni s onim što imaju, umjesto da pate za onim što nemaju.

Nije li ogromno nadahnuće kad vidiš osmijeh na licu čovjeka poput Nicka, kad vidiš radost u njegovim očima, kad vidiš da može biti sretan, zabavljati se, unatoč nesreći koja ga je zadesila?
Betty Su is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 18:24   #11
Quote:
Betty Su kaže: Pogledaj post
Možda i jest tako, ali ne možeš reći da Nick (dečko s linka) nije vrijedan divljenja i velikog poštovanja.

I slažem se s curom koja je napisala da bi se njegov život trebao pokazivati djeci u školama, da steknu prave životne vrijednosti i da shvate da trebaju biti sretni s onim što imaju, umjesto da pate za onim što nemaju.

Nije li ogromno nadahnuće kad vidiš osmijeh na licu čovjeka poput Nicka, kad vidiš radost u njegovim očima, kad vidiš da može biti sretan, zabavljati se, unatoč nesreći koja ga je zadesila?
je, vrijedan je divljenja, to svakako. no ti si postavila temu u smislu - ak on može biti sretan trebao bi biti svatko, a to mislim da nije slučaj.
problemi koji nisu vidljivi drugim ljudima nisu beznačajni. ali da mu se divim i čak pomalo osjećam posramljeno ,to da.
Satene is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 18:30   #12
Quote:
Satene kaže: Pogledaj post
je, vrijedan je divljenja, to svakako. no ti si postavila temu u smislu - ak on može biti sretan trebao bi biti svatko, a to mislim da nije slučaj.
problemi koji nisu vidljivi drugim ljudima nisu beznačajni. ali da mu se divim i čak pomalo osjećam posramljeno ,to da.
Temu sam postavila u smislu da mnogi ljudi prave velike probleme od besmislenih stvari, tipa nekoliko kila viška i tome slično i zbog toga su nesretni. Ili pak odbiju nekoga zato jer ima nekoliko kila viška ili male grud i tome slično. Dakle: govorim o toj ljudskoj površnosti, zbog koje mnogi nepotrebno padaju u depresiju.

S druge strane sam navela primjer mladog dečka, koji zrači vedrinom, optimizmom i dobrom voljom, unatoč strašnoj nesreći koju ima. I baš zato sam htjela reći da bi ljudi od njega trebali puno toga naučiti...

U biti je tako malo potrebno da bi čovjek bio sretan, a mnogi to nažalost ne shvaćaju.
Betty Su is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 18:33   #13
Quote:
Betty Su kaže: Pogledaj post
Temu sam postavila u smislu da mnogi ljudi prave velike probleme od besmislenih stvari, tipa nekoliko kila viška i tome slično i zbog toga su nesretni. Ili pak odbiju nekoga zato jer ima nekoliko kila viška ili male grud i tome slično. Dakle: govorim o toj ljudskoj površnosti, zbog koje mnogi nepotrebno padaju u depresiju.

S druge strane sam navela primjer mladog dečka, koji zrači vedrinom, optimizmom i dobrom voljom, unatoč strašnoj nesreći koju ima. I baš zato sam htjela reći da bi ljudi od njega trebali puno toga naučiti...

U biti je tako malo potrebno da bi čovjek bio sretan, a mnogi to nažalost ne shvaćaju.
u načelu se slažemo.
ja sam malo proširila temu na depresivce.
Satene is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 18:33   #14
zato što je jako unosno govoriti ljudima da nisu dovoljno dobri i da se moraju mijenjati, a ako se neće mijenjati moraju biti isfrustrirani i kompleksirani.
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 20:34   #15
Zato jer, kad ugledaš prvi put osobu vidiš njezinu facu i dupe. A ne osobu.
__________________
SILICA GEL
''DO NOT EAT''
THROW AWAY DESICCANT
slanutkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 20:46   #16
Quote:
Satene kaže: Pogledaj post

bojim se da hvaliti se s površnošću (da, ti se hvališ time) neće postići efekt kojem si se nadala - originalnost. naime forum (i ne samo forum) je u zadnje vrijeme pun takvih upisa. booooring.
ali ona je u pravu
što to točno znači površnost
trebam li biti zahvalna što imam ruke i noge
možemo li onda ovima što su uzeli kredite u švicarcima puknuti filmić indijskog sela koje nije turističko i reći im, allooo, vi ste još uvijek nenormalno bogati u usporedbi s ovim ljudima
i da, ukoliko si imalo normalan zahvaliti ćeš Bogu da si se rodio tu gdje jesi i da bez obzira na silnu kuknjavu spadaš u onaj mali postotak bogatijeg svjetskog stanovništva, a onda ćeš opet razbijati glavu s time koliko će ti doći režije, kredit, školska torba za dijete ili ćeš rezignirano zaključiti da nemaš jebiga što za obuć
to je normalno
da su ljudi bili zadovoljni onim što imaju još bi sjedili u pećini i jeli rukama krvavo meso
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 20:50   #17
Zato što površne stvari čine dobar dio života. Da smo smi dubokoumni svi bi samo sjedili i razmišljali o smislu života i prirodi realnosti.

Inače, Nick je super!
__________________
"Mogu predvidjeti kretanje nebeskih tijela, ali ne mogu predvidjeti ludilo ljudi." - Isaac Newton
Extra Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 21:14   #18
Quote:
Betty Su kaže: Pogledaj post
Želim reći da Nick (dečko s linka) može svima nama biti velika inspiracija i nadahnuće... On govori o ljepoti života ii o tome kako je sretan, unatoč strahoti koja ga je zadesila, dok, s druge strane, velika većina zdravih ljudi dramatiziraju oko gluposti, jer su površni i ne znaju koja je istinska vrijednost života.
Taj tip je hiperaktivan i sretan (valjda) unatoč svom stanju zbog kemije u mozgu, tj. priroda ga je vjerojatno obdarila koncentracijama serotonina koje običan čovjek može postići samo ilegalnim supstancama, lijekovima na recept, seksom, nekim fizičkim aktivnostima i sl.

Reći da je to posljedica nekog "shvaćanja" i da bi to svi trebali moći je najobičnija pizdarija dostojna Oprah showa.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 21:28   #19
Quote:
Satene kaže: Pogledaj post
a kamoli da zbog nekog (kao čovjeka s linka) koji zna uživati u životu kad se nama čini da ne bi tebao moći, zaključiti da nas ne smiju tištiti stvari kao bubuljica na nosu.
naš gubitak ako smo takvi - jbg.


Vrlo je drsko, po meni, suditi tko bi, kako bi, i zašto trebao biti sretan u svom životu.

Ne mogu se otresti dojmu da je riječ o običnom žaljenju, a meni je to užasan osjećaj. Ne želim nikoga žaliti, pa zašto i bi? Jednako si dobar kao i ja, samo sa svojom vrstom problema.

Ne mogu reći da filmić nije dirljiv, ali to je više zbog prezentacije, uplakanih lica, teatralne glazbe.
Vidim li na njemu čovjeka koji je iz svojih životnih limuna napravio jebenu limunadu? Vidim. I svaka mu čast na tome.
Žalim li ga? Pa i ne. Iskreno.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 21:47   #20
Quote:
Satene kaže: Pogledaj post
bojim se da hvaliti se s površnošću (da, ti se hvališ time) neće postići efekt kojem si se nadala - originalnost. naime forum (i ne samo forum) je u zadnje vrijeme pun takvih upisa. booooring.
zasto bi se ja hvalila necime sto je cinjenica?!
nit mi je namjera biti originalna.

rekla sam ono sto je i kako je. ne pokrecu me teatralni filmici, a dnevno srecem ljude extremnog zivotnog kalibra i iako im "skidam kapu" koliko su hrabri, blablabla, na kraju radnog dana, živim samo svoje probleme i ne berem brige gladne djece afrike.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:19.