Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2007., 14:56   #41
Quote:
Dragan kaže:
Veoma mi je interesantno kako se ljudi na ovom forumu, koji se inace ni po jednom jedinom pitanju njihove vere ne bi mogli sloziti (katolici, sotonisti, protestanti, evangelisti, pravoslavni, jehovini svedoci, ananda margovci, ramakrisnijevci, jogisti u svakodnevnom zivotu, agnosticari...) bez problema slazu po pitanju komaje i Makaje ?!
Meni su sasvim OK i interesantni. Djeluju zdravo i čilo za razliku od kojekakvih religioznih spaljenaca. Makajine ideje i eklektički pristup sam malo upoznao (i njega), i nisam s time oduševljen, no to nimalo ne mijenja moj pozitivan stav o Komaji kao takvoj.

Zašto zajednički život ograničavati "bogom danim propisima"? Neka "božansko" pravilo bilo kakve bračne zajednice bude ljubav, razumijevanje i dobrobit djece.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 23:21   #42
Quote:
tolla kaže: Pogledaj post
Jako dobro znam do kojih "vrijednosti" drže. Zato i komentiram, al tebe očito frustrira i što netko drugačije vidi stvari od tebe.
To što si subjektivan vezano uz ovu temu...(imaš i razloga biti)...ne znači da si mjerodavan davati bilo kakav sud o pravim/krivim vrijednostima.
...
Do kojih to "vrijednosti" drze ?
Mene uopste ne frustrira bilo cije vidjenje stvari. Smatram jedino za fer play da se u diskusiji pokazu neki argumenti. Ja sam izneo citav niz cinjenica a sa tvoje strane dolaze samo proizvoljne tvrdnje koje se baziraju na rekla-kazala pricama i na tvom religioznom pogledu na svet i moral.

Kada Ego ili pico kazu da im se predavanje nije svidelo, ili Nepoznati kaze da nije bio odusevljen Makajom to mi uopste ne smeta jer to moze biti i stvar ukusa.
Kada Fazlija ili Beljki iznose svoje doktrinarne zamerke, glede komaje kao ucenja, sa pozicija Ananda Marge ili Ramakrisninog ucenja, ni to mi ne smeta jer je legitimno pravo stavljati pod upitnik neko ucenje ili tehniku.

Kada ti, pod plastom, ocuvanja morala (koji je to vas moral?) izmisljas kojekakve gadosti - e to mi smeta.
I protiv toga cu se uvek boriti. Makar samo zbog Djordana Bruna.

To sto si subjektivna vezano uz ovu temu... (imas i razloga biti)... ne znaci da si mjerodavna davati bilo kakav sud o pravim/krivim vrijednostima.
Uostalom takvo sto ti tvoja religija zabranjuje. Izvadi prvo brvno iz svog oka.

Dakle ko bi mogao biti merodavan da da sud - mozda neki ugledni profesori etike, filozofije, sociologije, matematike, vodeci svetski seksolozi, profesori i magistri psihologije...
ili neki anonimni, isfrustrirani ljudi poput tebe ?

Komentirati možeš, kao što i svi ovdje prisutni komentiramo...

A to što ne gledamo na stvari isto...zar bi trebali??

Quote:
tolla kaže:
...a sudbina djece me boli bez obzira na bilo koje vjersko opredjeljenje, ako nije normalna i ako ne zadovoljava normalne i prirodne uvjete za odrastanje djece.

Haha...pedofilijom pravdaš život nenormalne i nemoralne zajednice?
...
A sta to znaci da sudbina dece u komaji nije normalna ?
I kako ti to znas kada je ocigledno da ne poznajes ni komajino ucenje niti ijednog zivog komaju ?
Koji su "normalni i prirodni uvjeti za odrastanje dece" ?
Da ih svestenik nakon sluzbe pipka i seksualno zloupotrebljava ?
Zasto smo mi "nenormalna i nemoralna zajednica" ? Zato sto vama to ne pase, jer previse razgolicujemo vas nemoral i licemerstvo ? Ne pravdam ja nas, vec me stid toga sta vi radite pod plastom "bozanske misije".
I zaista mi je zao sve te dece (i odraslih) koji su ostecene tim vasim "moralom", vasom ideologijom i protivzivotnom demagogijom.

A sve to što ja pišem nisu nikakva proizvoljna mišljenja, ni vjerska uvjerenja...već je način na koji vi živite bolestan i poremećen.

Ako to ne možeš prihvatiti, nemoj!

Obzirom da je tema na forumu...ljudi imaju pravo napisati svoje....

Zadnje uređivanje Dragan : 01.04.2007. at 00:09.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 12:10   #43
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Do kojih to "vrijednosti" drze ?
Mene uopste ne frustrira bilo cije vidjenje stvari. Smatram jedino za fer play da se u diskusiji pokazu neki argumenti. Ja sam izneo citav niz cinjenica a sa tvoje strane dolaze samo proizvoljne tvrdnje koje se baziraju na rekla-kazala pricama i na tvom religioznom pogledu na svet i moral.

Kada Ego ili pico kazu da im se predavanje nije svidelo, ili Nepoznati kaze da nije bio odusevljen Makajom to mi uopste ne smeta jer to moze biti i stvar ukusa.
Kada Fazlija ili Beljki iznose svoje doktrinarne zamerke, glede komaje kao ucenja, sa pozicija Ananda Marge ili Ramakrisninog ucenja, ni to mi ne smeta jer je legitimno pravo stavljati pod upitnik neko ucenje ili tehniku.

Kada ti, pod plastom, ocuvanja morala (koji je to vas moral?) izmisljas kojekakve gadosti - e to mi smeta.
I protiv toga cu se uvek boriti. Makar samo zbog Djordana Bruna.

To sto si subjektivna vezano uz ovu temu... (imas i razloga biti)... ne znaci da si mjerodavna davati bilo kakav sud o pravim/krivim vrijednostima.
Uostalom takvo sto ti tvoja religija zabranjuje. Izvadi prvo brvno iz svog oka.

Dakle ko bi mogao biti merodavan da da sud - mozda neki ugledni profesori etike, filozofije, sociologije, matematike, vodeci svetski seksolozi, profesori i magistri psihologije...
ili neki anonimni, isfrustrirani ljudi poput tebe ?

Komentirati možeš, kao što i svi ovdje prisutni komentiramo...

A to što ne gledamo na stvari isto...zar bi trebali??


A sta to znaci da sudbina dece u komaji nije normalna ?
I kako ti to znas kada je ocigledno da ne poznajes ni komajino ucenje niti ijednog zivog komaju ?
Koji su "normalni i prirodni uvjeti za odrastanje dece" ?
Da ih svestenik nakon sluzbe pipka i seksualno zloupotrebljava ?
Zasto smo mi "nenormalna i nemoralna zajednica" ? Zato sto vama to ne pase, jer previse razgolicujemo vas nemoral i licemerstvo ? Ne pravdam ja nas, vec me stid toga sta vi radite pod plastom "bozanske misije".
I zaista mi je zao sve te dece (i odraslih) koji su ostecene tim vasim "moralom", vasom ideologijom i protivzivotnom demagogijom.

A sve to što ja pišem nisu nikakva proizvoljna mišljenja, ni vjerska uvjerenja...već je način na koji vi živite bolestan i poremećen.

Ako to ne možeš prihvatiti, nemoj!

Obzirom da je tema na forumu...ljudi imaju pravo napisati svoje....
Ne moram navoditi činjenice da bih dokazala što je normalno a što nije u ovom slučaju.

Normalnima je jasno....(bez obzira na bilo čije vjersko uvjerenje).

A ti se očito ne znaš samostalno izražavati, pa obrađuješ moje rečenice...

Simpatično

"Uživaj"
tolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 14:05   #44
Svakako se znam "samostalno izrazavati". Samo sam hteo da ti pokazem kako se iste tvoje recenice mogu upotrebiti i u odnosu na tebe i tvoju veru/svetonazor.

Opet nista nisi odgovorila.
Ti kazes samo, da je normalnima jasno sta je normalno i da ne moras navoditi cinjenice ?!
Arogantno do bola - idi se ispovediti.
Zapravo ti samo tvrdis, da je mera normalnosti ono oko cega se masa precutno "dogovorila" i da ni u kom slucaju i ni po jednoj tacki taj dogovor ne treba dovoditi u pitanje. Moglo bi nekome pozliti ako bi naglo otvorio oci i video da on sam a i svet oko njega nisu bas onakvi kao iz njegovog, hipnozom induciranog sna.
Spavaj dalje.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 14:20   #45
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Svakako se znam "samostalno izrazavati". Samo sam hteo da ti pokazem kako se iste tvoje recenice mogu upotrebiti i u odnosu na tebe i tvoju veru/svetonazor.

Opet nista nisi odgovorila.
Ti kazes samo, da je normalnima jasno sta je normalno i da ne moras navoditi cinjenice ?!
Arogantno do bola - idi se ispovediti.
Zapravo ti samo tvrdis, da je mera normalnosti ono oko cega se masa precutno "dogovorila" i da ni u kom slucaju i ni po jednoj tacki taj dogovor ne treba dovoditi u pitanje. Moglo bi nekome pozliti ako bi naglo otvorio oci i video da on sam a i svet oko njega nisu bas onakvi kao iz njegovog, hipnozom induciranog sna.
Spavaj dalje.
Svačije rečenice se mogu okrenuti u drugi smjer...niš novo.

Tako se i nenormalno upakirava u normalno...opet niš novo.

Ja sam ti odgovorila, a prepucavat mi se neda.

...i btw, arogantno (blago rečeno) je što si siguran da upravo ti i sljedbenici istog "trenda" niste oni koji spavaju...

otvorenih očiju.
tolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 14:39   #46
Ma, sigurno je da i mi spavamo na neki nacin,
ali se bar trudimo da ne hrcemo kao neki drugi.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 16:10   #47
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Ma, sigurno je da i mi spavamo na neki nacin,
ali se bar trudimo da ne hrcemo kao neki drugi.
Da, jasno mi je. Hrk hrk
tolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2020., 08:14   #48
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post

Jednom sam neznajući o kome se radi zalutao na njegovo predavanje u Zg-u. Lik je potrošio 90% predavanja na bezobraznu samohvalu
narcis?

https://www.youtube.com/watch?v=6bom1fyS6Ro
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2020., 20:05   #49
Prvi put čujem da postoji rimokatolik iz Hercegovine koji se odrekao rimokatoličanstva..?!

Svakako pohvalno, ali ne razumijem što mu je potrebno 5 žena !!????
Noa Arianee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:04.