Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2010., 00:52   #7581
Planiramo uzeti kuhinju Nolte iz Lesnine?

Kakva su iskustva s tom kuhinjom?

Zadnje uređivanje Corinna : 22.05.2010. at 00:58.
Corinna is offline  
Old 22.05.2010., 10:44   #7582
Ima li netko iskustva sa firmom Lana Interijeri?

Slučajno sam surfajuči naišla na njihovu stranicu i ono što piše na njihovim stranicama mi se čini povoljnije od ponuda koje smo prije dobili. Ako je netko kod njih radio namještaj, molim dojmove!

Hvala!
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 22.05.2010., 12:04   #7583
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
sada cu biti vrlo bezobrazan ali na temelju ove izjave od sandre....

vecina kvazistolara su kreteni koji ne vide dalje od svoga nosa, vezu se za jednoga dobavljaca i mrsko im je sve novo sto dolazi.... zatim u toj svojoj kukuljici rade i odjednom...... nema posla, kako nema posla?
nisu shvatili da u medjuvremenu je doslo nesto novo i da oni vise nisu u skladu sa vremenom. najgore od svega je da nas tada uvjeravaju da oni nisu krivi.... kriva je drzava, EU, susjedi, svi su krivi!!!!

@sandra - akril prodaje izmedju ostaloga i Conty, cijena je 195kn + PDV za plocu koja je jednostrano oblozena akrilom.... odes fino, kupis ga izrezanog na mjeru i zakantiranoga i onda tom daskom lupi montera koji se voli nazivati stolarom u glavu...
U potpunosti se slažem
đoz32 is offline  
Old 22.05.2010., 12:55   #7584
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
sada cu biti vrlo bezobrazan ali na temelju ove izjave od sandre....

vecina kvazistolara su kreteni koji ne vide dalje od svoga nosa, vezu se za jednoga dobavljaca i mrsko im je sve novo sto dolazi.... zatim u toj svojoj kukuljici rade i odjednom...... nema posla, kako nema posla?
nisu shvatili da u medjuvremenu je doslo nesto novo i da oni vise nisu u skladu sa vremenom. najgore od svega je da nas tada uvjeravaju da oni nisu krivi.... kriva je drzava, EU, susjedi, svi su krivi!!!!

ovo je tako istina. ne samo za stolare, nego za sve meštre. naravno, čast izuzecima. ali moja iskustva kroz višegodišnju gradnju raznih kuća (što nam se desilo sticajem okolnosti) je više nego porazno. zato smo mm i ja svoju malu oazu odlučili raditi sami.
inra is offline  
Old 22.05.2010., 15:34   #7585
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Hm, upravo sam vidjela u njihovom cjeniku da je cijena m2 tog materijala 332 kn, i to bez rezanja+kantiranja.. Taj je valjda dvostrani, jednostranu opciju niti ne vidim..
postoji jednostrani akril 100% ne brini se, tj on je dvostrani samo sto je jedna strana sjajna a druga onako poprilicno hrapava u gotovo pa istome tonu....

ako si u prilici odi vidjeti ih uzivo, imas meni dva predobra. jedan je sedef ili perla ( kao prave pravcate perle za oko vrata ) a jedan je jedna divna smedja boja, zovu ga kava.
iskreno crni ili bijeli akril i nisu neka luda razlika na dobar sjajni iveral
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Old 22.05.2010., 19:54   #7586
Jesam li postavila prekompleksno pitanje ili ste ovdje više-manje svi orijentirani na detalje?

Bila sam kod par 'projektanata', al iskustvo je poražavajuće pa me zaista zanima jesu li moji zahtjevi nerealni?? Već neko vrijeme kombiniram sve to u glavi i na papiru i doista mi se čini izvedivo, pa me zanima nalazi li netko mane mojoj okvirnoj viziji ili mogu s time u borbu s izvođačima?
Rumko is offline  
Old 22.05.2010., 22:53   #7587
Da, prekompleksno. Trebalo bi dosta vremena i truda da to sve proučim za neki smisleni odgovor. Ovako na prvi pogled djeluje ok, iako je malo neobično u kuhinji ove veličine imati mali frižider samo ispod radne ploče. Ali ako je tebi to dovoljno, zašto ne.


Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
ako si u prilici odi vidjeti ih uzivo, imas meni dva predobra.
Baš sam namjeravala. Inače ne volim sjajne materijale, ali kao što si i ti rekao, treba biti informiran o tome koje sve postoje mogućnosti.
Aoife is offline  
Old 22.05.2010., 23:42   #7588
Quote:
Corinna kaže: Pogledaj post
Planiramo uzeti kuhinju Nolte iz Lesnine?

Kakva su iskustva s tom kuhinjom?
ja sam bila gledala njihove kuhinje i čine mi se super, al bih ti ipak savjetovala da ne uzimaš iz zagrebačke Lesnine nego da odeš u Kiku. Mogla bi biti i razlika u cijeni, jer nama je bila,a i loša su iskustva sA zg Lesninom. To sve pod uvjetom da si iz ZG, čitala sma da s drugim lesninama su uglavnom dobra iskustva. Uglavnom, mi smo ipak odustali jer je kuhinja bila preskupa.
Mirella is offline  
Old 23.05.2010., 08:25   #7589
Quote:
Rumko kaže: Pogledaj post
Jesam li postavila prekompleksno pitanje ili ste ovdje više-manje svi orijentirani na detalje?

Bila sam kod par 'projektanata', al iskustvo je poražavajuće pa me zaista zanima jesu li moji zahtjevi nerealni?? Već neko vrijeme kombiniram sve to u glavi i na papiru i doista mi se čini izvedivo, pa me zanima nalazi li netko mane mojoj okvirnoj viziji ili mogu s time u borbu s izvođačima?
i meni je čudno da želiš fižider koji ide ispod elementa, a sa druge strane kažeš da će se kuhinja često koristiti. ti frižideri su zbilja maleni, imala sam takav u podstanarskom stanu i zaista ne stane puno u njih.

možda da ipak probaš stol staviti uz zid sa izbočino, a na ovaj zid sa prozorima prebaciš elemente sa suprotnog zida, pa da tu onda staviš i normalan veliki frižider sa ledenicom.

što se tiče kuta i kutnog elementa,ja imam točno u kutu dimnjak, tako da isto nije dolazio u obzir klasičan kutni element sa nekim košarama i sl. ali imam element koji je unutar produžen u taj kutu tako da se bar djelomično iskoristio,a nije problem izvući suđe iz tog produženog dijela
cilla is offline  
Old 23.05.2010., 12:56   #7590
Hvala na odgovorima i upozorenju!

Što se frižidera tiče, očito moram provjeriti kakva je zapravo ponuda tih frižidera, jer će mi elementi biti visine 100 (visoki smo, stvarno smo visoki ) tako da je moguće da sam se malo prenaglila s takvom odlukom (hvala na što si mi ukazala na to - kao da se frižideri rade po mojoj mjeri )

Cilla, idem sad iskombinirat to kako si rekla, jer sam sama došla do zida i samo se vrtim u krug Hvala na sugestiji!
Rumko is offline  
Old 23.05.2010., 13:36   #7591
Pokušala sam pojednostaviti pitanje Moram priznati da mi ovako kuhinja izgleda malo neuravnoteženo, ali sve za praktičnost. Mislila sam staviti klizna vrata da dobijem na prostoru. Tamo gdje su crveni upitnici staviti nešto poput staklene vitrine (uska/plitka, a široka) kao nastavak ovog dodatka kod sudopera (da budu iste visine ili da bude visoka vitrina?)

I dalje sam na knap s radnom površinom pa mi je palo na pamet staviti podno grijanje, a ispod prozora staviti dodatnu radnu plohu? Ili je moguće ostaviti radijator ispod radne plohe? Koliko je takvo rješenje ne/praktično?

Rumko is offline  
Old 23.05.2010., 13:45   #7592
nisan sigurna da ce ti itko preporuciti zatvaranje radijatora. al ne bi ti priporucila da radnu plohu tu stavis, ako dobro vidin, premalo mista ti ostaje za prolaz.

edit: ja san uvik za podno grijanje :voli hodati bosa:
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Old 23.05.2010., 14:25   #7593
rumko
imaš pravo, ne izgleda ovako baš najbolje, nisam na prvom nacrtu registrirala položaj radijatora i da zbog toga nema mjesta da se uz taj zid napravi normalan niz elemenata.

kako si rekla da bi možda i mijenjala raspored instalacija, pa ako bi se zaista upuštala u to , ja bi onda sve instalacije premjestila uz zid sa prozorima, tako da bi kuhinjski L išao uz taj zid i malo ovaj dio gdje si sada nacrtala vinski frižider. u tom slučaju bi tak krak mogao biti duži nego što je sada
osim toga na ovom zidu gdje su ti sada instalacije, ovisno o prostoru mogla bi staviti još neke police ili plitke elemente.
isto tako frižider ne bi onda toliko stršio sam u tom kutu gdje si ga sad smjestila
a idelano bi bilo kad bi i radijator izmjestili jer bi onda bilo još lakše napraviti bolji raspored

e sad, to ovisi prvenstveno koliko ste spremni mijenjati instalacije
cilla is offline  
Old 23.05.2010., 14:37   #7594
netko je spominja da premjestanje instalacija i nije tako skupo (oko 500kn ako se dobro sican), al bar bi imala funkcionalnu kuhinju.
ovako mi je previse ispresjecana, a i mala (osobito ako je rekla da ce se dosta koristiti)

za radijator ne mislin da ce biti problema. osobito zato sta je rekla da razmislja i o podnom grijanju.
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Old 23.05.2010., 17:18   #7595
Ako se može maknuti radijator i ako je taj prozor dovoljno visoko da radna ploha ide ispod njega, mogla bi se povući kuhinja uz cijeli taj zid, i riješili bi se svi problemi. To me podsjeća na ovu kuhinju

http://www.jazi-dent.hr/products_ima...ja2_resize.JPG
Aoife is offline  
Old 23.05.2010., 19:38   #7596
Quote:
Rumko kaže: Pogledaj post
Pokušala sam pojednostaviti pitanje Moram priznati da mi ovako kuhinja izgleda malo neuravnoteženo, ali sve za praktičnost. Mislila sam staviti klizna vrata da dobijem na prostoru. Tamo gdje su crveni upitnici staviti nešto poput staklene vitrine (uska/plitka, a široka) kao nastavak ovog dodatka kod sudopera (da budu iste visine ili da bude visoka vitrina?)

I dalje sam na knap s radnom površinom pa mi je palo na pamet staviti podno grijanje, a ispod prozora staviti dodatnu radnu plohu? Ili je moguće ostaviti radijator ispod radne plohe? Koliko je takvo rješenje ne/praktično?

http://img706.imageshack.us/img706/5683/kuhinja2.jpg
Pretpostavljam da je ova jedna kockica na tlocrtu = 10 cm?
Nekako mi stol djeluje ogromno u odnosu na ostale kuhinjske elemente. Razmisli o nekom manjem stolu koji se po potrebi razvlaci. Ili okruglom - mislim da bi se dobro uklopio.
Stvarno je prostor "nespretan".
Ali ako ostanes pri ovom rasporedu - da ne mijenjas instalacije - predlazem da zamijenis mjesta obicnom frizideru i frizideru za vino...; Frizider za vino moze imati "dekorativnu" funkciju u ovom donjem desnom kutu. Ako je visine 85 cm, koliko su ovi "manji" (a opet dovoljnog kapaciteta po mom misljenju) - mozes zatraziti da ti se iznad njega i u nastavku (do prvog prozora, ili cak i ispod prozora) napravi radna povrsina. Ili neka montazna radna povrsina "na sklapanje". Na tom zidu gdje su prozori?
Definitivno visoki frizider sa skrinjom ce funkcionalno biti spretniji na ovom lijevom zidu. Kraj njega ti onda stane i ona neka visoka izvlacna kosara-element.

Zadnje uređivanje Aoife : 24.05.2010. at 02:00. Reason: veliki quote
avril is offline  
Old 23.05.2010., 19:42   #7597
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Ako se može maknuti radijator i ako je taj prozor dovoljno visoko da radna ploha ide ispod njega, mogla bi se povući kuhinja uz cijeli taj zid, i riješili bi se svi problemi. To me podsjeća na ovu kuhinju

http://www.jazi-dent.hr/products_ima...ja2_resize.JPG
Vrlo slicno imam ja iskoristeno jednu stranu kuhinje, kao ovo na slici s lijeve strane. Ugradbena mikrovalna i pecnica, a ispod nje frizider za vino Pored toga na jednu stranu kutni element (visoki), a na drugu stranu frizider sa skrinjom.
avril is offline  
Old 23.05.2010., 21:32   #7598
Hvala na savjetima!! Ovo s promjenom instalacija i podnim grijanjem otvara dosta prostora za manevre, a i možemo kupiti onaj ogromni sidebyside friđ i škrinju s automatom za led (dragog će to jako razveseliti). Evo, prilažem novu viziju i sad mi neš ne štima s redoslijedom aparata.

Na najmanji zid sam stavila perilicu i sudoper, pa prazna ploha, štednjak, prazna ploha, friđ za vino. Malo me Alno ograničava pa je teško napraviti sve da sjedne, al ovo je okvirna vizija. Jedino mi se čini nepraktičnim imati sudoper u kutu, a i dosta je udaljen od frižidera, al ne znam kak to s instalacijama ide pa sam vodeni dio stavila na zid najbliže instalacijskom



P.S. Stol sam mislila staviti ovalni i zaobljene radne plohe, al još nisam savladala Alno kitchen planer....
Rumko is offline  
Old 23.05.2010., 21:37   #7599
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Ako se može maknuti radijator i ako je taj prozor dovoljno visoko da radna ploha ide ispod njega, mogla bi se povući kuhinja uz cijeli taj zid, i riješili bi se svi problemi. To me podsjeća na ovu kuhinju

http://www.jazi-dent.hr/products_ima...ja2_resize.JPG
Ovo izgleda sjajno, al to moram prekrižiti jer ne mogu izvesti tako veliki kut na toj strani, a ak se već širim na kompletan prostor, onda makar želim veliki frižider i škrinju Super mi je pozicija sudopera ispod prozora, ak se tak mogu premjestiti instalacije + podno grijanje, to bi mi bila najdraža varijanta, al me muči kako oboje iskombinirati
Rumko is offline  
Old 23.05.2010., 21:51   #7600
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
e sad, to ovisi prvenstveno koliko ste spremni mijenjati instalacije
Instalacije moramo mijenjati svakako jer su prastare tako da je taj trošak predviđen, dodatni bi samo bio premještanje tih instalacija na drugi zid i materijal. Moram sutra zvat nekog majstora i pitati kako se premještaju instalacije (podnim ili zidnim putem ) jer ne znam može li se izvesti podno grijanje u kombinaciji s tim.

Istini na volju, kuhinja će nas koštati, ma recimo samo koštati, al nju definitivno ne mislim mijenjati dok ne da svoje tako da, dugoročno gledano, u nju se zaista isplati uložiti ako je trošak opravdan
Rumko is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:52.